תחקיר אוסטרלי אודות "אסיר X" שלטענתם מת בכלא הישראלי - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תחקיר אוסטרלי אודות "אסיר X" שלטענתם מת בכלא הישראלי

qwerty1987

Recommended Posts

לא בטוח

סביר להניח שזהבה גלאון (למשל) דעה על זה כבר מזמן (ניצן הורוביץ שלח מכתב ליועץ המשפטי לפני 3 שנים)

הדיבור הזה בכנסת היה אחרי שזה פורסם בכל העולם וכבר לא היתה לצנזורה משמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש דרך לעשות דברים כאלו. יש ועדות של הכנסת, חשאיות יותר ופחות. לא ניסו אפילו לגשת במסלול פחות פומבי לפחות בשביל ההבהרות הראשוניות אלא ישר הטילו את הפצצה במליאה של כנסת שזה עתה התכנסה. זה פשוט מריח רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שסיפור המסגרת בכלל נכון (קרי, שהיה למר בחור קשר עם המוסד ושאכן הבנאדם מת בכלא בנסיבות אלו או אחרות), אני יכול לחשוב על ארבעה תסריטים אפשריים, ורק אחד מהם באמת מטריד אותי:

1. הוא היה סוכן אוייב שנחשף, נחקר וחוסל (או התאבד לפני שהצליחו לדלות ממנו את כל המידע). אין לי שום בעיה מוסרית עם זה.

2. הוא אכן היה איש מוסד, אך גילה במהלך עבודתו מידע חיוני לבטחון המדינה אותו הוא סירב להעביר הלאה מסיבות כאלו או אחרות, והמוסד ניסה לחלץ ממנו מידע זה. גם כם זה אין לי שום בעיה מוסרית.

3. הוא היה סוכן ישראלי שנחשף ע"י האוייב, שלא הספיק מצידו לשים עליו יד. היות וזהותו נחשפה, משפחתו היתה תחת איום, והמוסד חשש שהאיש ישתף פעולה עם האוייב בשל כך, ולכן "העלים" אותו. במקרה כזה לא ברור האם חוסל בכלא או התאבד. נשמע הזוי, אבל זה יכול להסביר את שתיקת המשפחה. אם זה המקרה, הוא אולי עצוב, אבל גם איתו אין לי בעיה עקרונית.

4. הוא היה איש מוסד שגילה מידע כלשהו שהמוסד מנסה להסתיר מהציבור הישראלי, ולא מסיבות בטחוניות גרידא - והמוסד החליט להעלימו. זה התסריט היחיד שאמור להטריד את אזרחי , אבל הוא לא נשמע לי אמין במיוחד. אם זה המקרה, למה המשפחה שתקה כל הזמן הזה?

תן לי לגלות לך סוד , אם הבנאדם באמת היה יודע מידע שעלול לסכן מישהו ואת בטחון המדינה באופן משמעותי על ידי מידע שהוא יודע (לא כמו ואנונו , שהכי הרבה שהוא יכול לגלות זה על זה שיש לישראל גרעיני ואולי קצת על איך עובד הגרעין (לא שקשה לדעת....) היו מחסלים אותו , ובטח שלא נותנים לזה להגיע למצב שהוא ימסור מידע , ועוד מדובר באדם שאנשים כנראה לא ידעו לאן הוא נעלם (חוץ מהקרובים אליו , ולהם אפשר להגיד הרבה שקרים....).

חוץ מזה שיש מתקני חקירה יעילים יותר מכלא איילון וגם חשפו אותו לעורך דין ובית משפט ומשפחתו ידעה שהוא עשה משהו נורא.(בסטנדרטים שלהם).

אני מניח שמדובר במקסימום סוכן זוטר , אולי הוא הרג מישהו שהוא לא היה צריך , קשה לדעת , הכל בגדר ספקולציות.

חוץ מזה , למה הוא נשפט בבית משפט אזרחי (אם כבר שופטים אותו) ולא בבית משפט צבאי אם הוא בגד והיה סוכן מוסד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נו... עובד מוסד שחצה את הקווים והצטרף לאויב.

http://www.israelhayom.co.il/site/newsletter_article.php?id=26933&newsletter=14.02.2013

כל כלב בא יומו.

סוכן מוסד שנפגש עם אירנים ונסע לאירן זה לא ממש אומר לנו שום דבר שנוכל לדעת אם הוא בגד או לא...

ולמרות זאת, כנראה שכן קרה משהו, אנשים פה לא הבינו שהבעיה היא לא שהוא בכלא, אם אמורים להאשים אותו שיואשם כמו כל בן אדם אחר, חבל שעד היום במקום שמדינת תתנהג בהיגיון היא מנסה להסתיר את זה שהיא התנהגה כמו שצריך.. זה כאילו שאידיוטים מנהלים את המדינה.. בן אדם במעצר רואה עורכי דין והוגש נגדו כתב אישום, אבל המדינה המפגרת הזאת גורמת לכל העולם לחשוב שהיא חטפה אותו, שהוא לא ראה אף אדם במשך חודשים, שהיא רומסת את זכויות האדם שלו, שאין לו יעוץ משפטי ושלא הוגש נגדו כתב אישום..

לא שהמדינה לא עושה דברים כאלה לאנשים אחרים, אבל הם לא אוסטרלים אז פחות אכפת לעיתונות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן... אחרי שאנשים בתקשורת השותפים כנראה לדעתך דאגו לנפח ולהפיץ את הסיפור הזה לא רק בניגוד לאינטרס של המדינה אלא גם, כפי הנראה, בניגוד לאינטרס המשפחה, שניסתה לשמור את הסיפור בשקט ועודנה מסרבת להגיב. כרגע, כל מי שעושה רעש מונע ע"י אחת מהשתיים: רצון לסנסציות, או רצון להבאיש את בעיני העולם (או של הממשל בישראל בעיני האזרחים). לקבוצה הראשונה שייכים כמעט אך ורק עיתונאים שחיים מזה. לקבוצה השנייה שייכים כל בני הבליעל שעבורם כל האמצעים כשרים בשביל להפיל את השלטון הימני הנבחר (שנבחר עתה שוב, ובהפרש ענק, אחרי שהתברר השקר השמאלני שניסה בכוח לשייך את לפיד למחניהו), ולא משנה לכמה נזק הם יגרמו למדינה בתהליך.

לפי הפרסומים באותה התקשורת עצמה, האיש פגע באינטרס בטחוני חסוי. הוא נפגש עם עו"ד, הוא נשפט, משפחתו ידעה, ממשלת אוסטרליה ידעה. אתה כועס שלא סיפרו לך בדיוק על מה הוא נשפט, כשכנראה לא יכולים לעשות כן מבלי לעשות בדיוק את מה שניסו למנוע ממנו לעשות? אתה כועס שלא גילו לך את זהותו, שכנראה היתה מעלה יותר שאלות מתשובות, והגילוי היה פוגע במשפחתו? אתה כועס על זה שחלק מהפעילות הבטחונית של עשה במחשכים? או שאתה שייך לאותה קבוצה שהזכרתי קודם, שרק שמח לכל הזדמנות להשליך רפש על התנהלות המדינה בה אתה חי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, רגע, רגע, רגע.

אתה משייך את לפיד....לימין?

יותר גרוע מזה... אתה משייך את ביבי לימין?!?!

אני מדבר על מה שנתפש היום, בקרב רוב הציבור, בתור "ימין". לצערי, אוסיף ואומר.

בסטנדרטים של לפני 40 שנה ביבי היה שמאל, שלי שמאל קיצוני ומרצ בוגדים

גם בסטנדרטים של היום שלי היא שמאל קיצוני ומר"צ זו אסופת בוגדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאני לא ציפיתי מבוגדים להעמיד את טובת עמם לפני טובת אוייביהם. בעצם, רגע... אתה לא חולק את עמדתו של טיבי בעניין הנידון כאן, שיש לך את החוצפה לקרוא לי "תומך טרור" על תמיכתי (המסוייגת בתחומים מסויימים, יש לציין) באדם שנתן את התחזית הכי נכונה לעתיד דאז\ההווה דהיום, תחזית שאתה ודומיך ממשיכים להתכחש לה גם כשהיא, פשוטו כמשמעו, מתפוצצת לכם בפנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...