שאלה על פירמוט DISK ON KEY שניפחו 64GB - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על פירמוט DISK ON KEY שניפחו 64GB

amni

Recommended Posts

קיבלתי היום מסין DOK USB3 בנפח 64GB. הדיסק היה לא מפורמט. מערכת WIN-XP שאיתה אני עובד סירבה לפרמט את ה- DOK. העלתי מתקליטור את מערכת WIDOWS-PE . כידוע WINDOWS-PE היא מערכת LIFE , כלומר מותקנת כולה בזכרון של המחשב. מערכת PE זו איפשרה לי להתקין ב- DOK פורמט NTFS ונראה לכאורה שה- DOK פועל היטב כך. למרות שה- DOK אמור לפעול במהירות מירבית דרך חיבורי USB3 --- כל הפעולות נעשו תחת יציאות USB2 מכיוון שבמחשב שלי יש רק יציאות USB2. (אגב ה- DOK הזה מהיר מאוד אפילו תחת USB2.)

העניין הוא שהייתי מעדיף שהפירמוט יהיה FAT32 (כדי שה- DOK יוכל להיות שמיש תחת מערכות הפעלה רבות ככל האפשר). אבל, כאמור, לא הייתה לי אופציה כזו.

השאלות שלי הן:

1) האם אני מנוע בכלל לפרמט את ה- DOK בפורמט FAT32 (למשל בגלל ניפחו הגדול) ?

2) אם אינני מנוע לפרמט את ה- DOK בפורמט FAT32 איך אוכל לעשות זאת.?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה של נפח ב- FAT32, אלא למחיצת איתחול

לפרמט את ה-DOK בפורמט FAT32 ב- XP השתמש בתוכנה של HP

ניסיתי את התוכנה ולא הייתי מרוצה. הבעיה העיקרית היא שיש שם רק גודל CLUSTER אחד 32KBYTES .

מצאתי גם תוכנה דומה של VERBATIM וגם שם אותו גטדל CLUSTER . גודל CLUSTER גדול לטעמי מכיוון שכל קובץ שגודלו בייטים בודדים תופס מקום 32KBYTE.

אחר כך מצאתי תוכנה קטנה שאינה ניתמכת על ידי שום גוף רציני , ניקראת FAT32FORMAT.EXE . תוכנה זו פועלת תחת DOS של WINXP ומאפשרת שליטה על גודל CLUSTER כרצוני , החל מ- 512 BYTES ומעלה בכפולות של חזקות 2, כלומר:

512 בייט, 1K, 2K, , , 16K, 32K

הבעיה היא שלאחר הפירמוט ה- DOK מתנהג בצורה לא אמינה או איטית מדי.

התייאשתי מכל הנסיונות וחזרתי לפרמט NTFS גודל CLUSTER אחד והוא 4KBYTES . . עד עכשיו הכל תקין.

מומלץ לכל המתעניינים ב- DOK USB3 לקנות מ- . בארץ דופקים מחירים פי 2 עד פי ארבע. ביחס למחירים שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...