R4Mpower - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

R4Mpower

shar00750

Recommended Posts

שלום לכולם , אחרי הרבה זמן (חודשיים ) שהמארז יושב אצלי במחסן והמתנה לחלקים מסויימים , התחלתי את שלב הסליבינג לספק

ולשאר הרכיבים, וקומבינציות איך למקם כל חלק במארז.

אני יודע שאנשים צמאים יותר לתמונות ועדכונים שוטפים לכן חיכיתי לשלב שבו יהיו בידי את כל הרכיבים שאני צריך למודינג .

אז נעבור למפרט : מעבד - I7-3770K

לוח - z77 oc formula

ספק - M12II 620W-MODDULAR

כרטיס מסך- HIS 7870 ICE Q

זכרונוות- 14900 1866CL9 8GB

מערכת מתבססת כרגע על רדיאטור RS240 XSPC שקיים אצלי מהמערכת הקודמת (קיט RASA של XSPC ) .

הבלוק של XSPC Raystorm , משאבה D5 Swiftech עם בורר מהירות.

פיטינגים "barb + compression 1/2 עם צנרת שקופה ID7/16-OD5/8 .

טופ למשאבה של XSPC ומיכל 160/50 של BARROW .

אני יודע שהרדיאטור לא משהו אבל זה מה יש כרגע ואני מקווה מאוד שהוא יקרר טוב את המעבד.

אני הולך כרגע על לופ של המעבד בלבד עם רדיאטור בודד של 240.

ניסיתי לבנות מערכת במינימום האפשרי והתבססתי על רכיבים שכבר יש לי והוספתי להם את שאר הרכיבים .

אז נעבור לתמונות: מחברים למיניהם עם זויות ובלי:

%2524%2528KGrHqZHJEcFBfBDHOLZBQkWFo5Rn%2521%257E%257E60_12.JPG

%2524T2eC16NHJHwE9n8ig-8DBQYNy%252BPHWw%257E%257E60_12.JPG

sidewindercomputers_2241_273320113.jpg

sidewindercomputers_2241_403223500.jpg

המיכל המשאבה והטופ:

T2HvhUXXNdXXXXXXXX_%2521%252123715665__89953_zoom.jpg

sidewindercomputers_2241_335823191.jpg

sidewindercomputers_2243_418964.jpg

מחבר שקניתי כדי לחבר ישירות בין המיכל למשאבה (במקום לקנות טופ מיוחד ל-D5 שעולה פי 2 יותר ):

%2524%2528KGrHqRHJCgFChC%25216%252CqIBQtcolJoW%2521%257E%257E60_12.JPG

תוסף למים של MAYHEMS:

aurora-namron-yellow_02.jpg

תופסנים למיניהם לסידור כבלים:

view_image__41410_zoom.jpg

הבלוק והרדיאטור:

raystorm-intel_02.jpg

sidewindercomputers_2241_8395301.jpg

הכרטיס מסך:

H787QN2G2M_09_1600.jpg

הלוח היפהפה מבית :

IMG_2219.JPG

IMG_2218.JPG

IMG_2216.JPG

ועכשיו כמה לאחר ניסיונות ואפשרויות איפה למקם את המשאבה והרדיאטור:

IMG_2220.JPG

IMG_2221.JPG

IMG_2224.JPG

IMG_2226.JPG

זו הייתה האופציה הראשונה שהרדיאטור בגג המארז מבלי להזיז את כלוב הכוננים , אבל אחרי ששמתי את הלוח לבדיקה

הקירור של הלוח התנגש לי עם הרדיאטור ואז הוא לא התיישב במקום כמו שצריך.

האופציה השנייה הפכה להיות האופציה היחידה כרגע ובשביל זה היה צורך להזיז את כלוב הכוננים ולקמבן את הרדיאטור

בחזית המארז:

IMG_2231.JPG

IMG_2232.JPG

IMG_2233.JPG

הסליבינג כרגע נעשה באיטיות כי אין לי הרבה זמן פנוי (צורך הרבה זמן למי שלא יודע ), והוא הולך על שלושה צבעים : שחור, צהוב ולבן.

אני אשמח לקבל עצות / רעיונות על המיקום של הרכיבים ולדעת אם יהיה לי טוב למעבד עם הרדיאטור הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במצב של הרדיאטור כרגע יש לי בעייה בשליפת הפילטר הקידמי בגלל שהרדיאטור מחובר למשאבה. אם יש למישהו איזה רעיון אני אשמח.

חשבתי על מחברים QDC אבל אולי יש משהו אחר אני מנסה להמנע מעוד הוצאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את הרעיון שלי שזה בעצם להפריד בין הרדיאטור למאווררים באמצעות פרופילים של אלומיניום וספוג אטימה ביניהם. אחרת, כדי שזה לא יפריע, תצטרך ליצור צנרת ארוכה עם slack ככה שאפשר להזיז את הרדיאטור.

עסק לא פשוט, אבל אפשרי. פרופילים של אלומיניום אגב, זה דבר יחסית זול והם מגיעים לרוב לא צבועים או עם צבע בסיס שאפשר לשייף מעט ולצבוע עליו עם צבע יעקבי פשוט.

כמובן שיש את האופציה של ה QDC שיכולה להיות טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את הרעיון שלי שזה בעצם להפריד בין הרדיאטור למאווררים באמצעות פרופילים של אלומיניום וספוג אטימה ביניהם. אחרת, כדי שזה לא יפריע, תצטרך ליצור צנרת ארוכה עם slack ככה שאפשר להזיז את הרדיאטור.

עסק לא פשוט, אבל אפשרי. פרופילים של אלומיניום אגב, זה דבר יחסית זול והם מגיעים לרוב לא צבועים או עם צבע בסיס שאפשר לשייף מעט ולצבוע עליו עם צבע יעקבי פשוט.

כמובן שיש את האופציה של ה QDC שיכולה להיות טובה יותר.

כנראה שאני אעשה את ההפרדה בין הרדיאטור למאווררים אבל בדרך שונה, אני אחשוב על משהו.

בינתיים כמה עדכונים קלים:

זה מה שהספקתי כרגע עם הסליבינג לספק :

IMG_2234.JPG

IMG_2235.JPG

ה-PCB של הכרטיס הוא כחול ולא מתאים למה שאני רוצה לכן שמתי פרספקט כהה מבריק לתת לו מראה שיותר מתאים למה שהולך להיות.

IMG_2239.JPG

IMG_2240.JPG

IMG_2241.JPG

אני עדיין לא סגור על זה . אני רוצה לראות איך זה נראה עם כל הרכיבים יחד.

בינתיים אני בודק אופציה להוסיף רדיאטור 240 נוסף בגג המארז , רדיאטור שיהיה דק יותר על מנת שלא יפריע ללוח אם ואולי לקרר גם את הצ'יפסט של הלוח-יש כבר הכנה לקירור מים אז למה לא לנצל ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה"מטר" ברקע של התמונה של הכרטיס נראה מתאים, חשבת לשלב אותו? :lol:

נראה מאוד יפה עד כה :xyxthumbs: איזה סליבינג אתה משתמש?

הסליבינג מ-MODDIY , עובי 3 מ"מ .

בקשר למטר- הצפיפות במחסן גדולה ואין לי כח לסדר בשביל להוציא נקיות יותר ;) .

ולך ליאור , תודה רבה . אני עוקב אחרי הפרויקט שלך ומחכה לראות את הסוף, כמו שאני רואה כרגע זה הולך להראות פ צ צ ה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכולתי להתאפק והרכבתי את הלוח רק כדי לראות איך הכרטיס משתלב וכמה מקום יש לי בין הלוח

לגג המארז במידה ואני מוסיף רדיאטור נוסף.

אני מאוד אהבתי את השילוב של הכרטיס יחד עם הלוח וכנראה שזה ישאר כך (אלא אם כן יבוא לי איזה ג'וק לקרר במים גם את הכרטיס).

IMG_2243.JPG

IMG_2245.JPG

IMG_2248.JPG

IMG_2249.JPG

חשבתי אולי לשים רדיאטור בגג המארז אבל מחוץ למארז אבל עם איזה מוד מסוים כדי שיראה חלק מהמארז, כי אם אני שם רדיאטור

דק(29מ"מ) פלוס המאווררים זה אמנם יכנס אבל יפריע לחיבור של 8 פינים בלוח. אם י למישהו איזה רעיון אני אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי בסקירה של ליאור (DJE) שאפשר להוריד את המאוורר המציק הזה שם. סביר להניח שהוא מרעיש (אני לא מכיר מאורר בכזה גודל שלא). לדעתי, הוא גם גורע מהיופי של הלוח. לגבי רדיאטור 240 בגג, ממה שהבנתי זה אפשרי אתה פשוט צריך להסיט אותו שמאלה (כשמסתכלים מהחזית) ולחבר באותו בצד הפנימי לחורים שהם משושה (כלומר, לא אלה שמראש מיועדים ל 120 מ"מ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה אחלה, מיקום מעניין של המיכל

בנוגע למחבר החלק העליון של המארז, הייתי מנסה מאריך 8 פין שישב שם בצורה קבועה, ופשוט לסגור עליו את הקומבו של הרדיאטור והמאווררים

כדי להרוויח עוד מקום, תצמיד את הרדיאטור לגג המארז, ועליו את המאווררים, מה שיקנה עוד כמה ממ בחלק העליון הדחוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה אחלה, מיקום מעניין של המיכל

בנוגע למחבר החלק העליון של המארז, הייתי מנסה מאריך 8 פין שישב שם בצורה קבועה, ופשוט לסגור עליו את הקומבו של הרדיאטור והמאווררים

כדי להרוויח עוד מקום, תצמיד את הרדיאטור לגג המארז, ועליו את המאווררים, מה שיקנה עוד כמה ממ בחלק העליון הדחוס

אני אנסה באמת את הקטע של המאריך ויבדוק אם זה יושב טוב. בקשר למאווררים לא ממש הבנתי , מעל הרדיאטור אתה מתכוון מחוץ למארז ,

או פשוט מתחת לרדיאטור כמו פה:

IMG_2225.JPG

ודרך אגב אני בונה על הרדיאטור שלך ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...