רכישת בלון גז 12 ק"ג בלי שום קשר לחברת גז - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת בלון גז 12 ק"ג בלי שום קשר לחברת גז

xtract1

Recommended Posts

אהלן אהלן...

אנחנו גרים בדירה שכורה ומאחר ומדובר בלא ממש בית משותף (יש מזדרון ארוך, 6 כניסות אבל בזה נגמר הסיפור) אין לנו מצבור אחד ובעצם כל בית לעצמו בנושא הזה. בדיוק היום נגמר לנו הבלון גז כשהקודם נקנה ע"י הדיירים הקודמים שגרו בדירה ולכן אין לי מושג וחצי מושג מאיפה השיגו אותו וכמה עלה להם.

בעלת הבית טוענת שככל הידוע לה אין שום "חוזה" בעניין הגז עם חברה כלשהי ואם היה זה היה של הדיירים הקודמים.

על הבלון עצמו רשום "אמישראגז". שוחחתי איתם והם לא רואים חוזה כלשהו. שוחחתי גם עם סופרגז ופזגז ויש לציין שכולם רוצים בערך אותו מחיר של 150-160 ש"ח ל-12 ק"ג אבל כולם מתנים את זה בבדיקה של טכנאי קודם שהיא חינם רק במידה והוא לא מוצא ליקויים. ממה שהבנתי מחברים וכו' הם בדר"כ כן מוצאים ליקויים, במיוחד בדירות ישנות כמו הנוכחית שבה אני גר ואז אפשר שה"תיקון" יהיה מאות שקלים ואף יותר.

השאלה שלי אחרת, האם אפשר פשוט ללכת לקנות בלון גז מחברה/ספק כלשהו בלי קשר לכלום? פשוט באופן עצמאי, לחבר אותו למערכת ולבשל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידיעתך,

ללא אישור מטכנאי על הצבת הבלון, אם חלילה וחס יקרה משהו - זה עליך.

הייתי מכסת"ח את עצמי בכל מקרה, רק בשביל השקט הנפשי

אם מדובר בדירה שבשכירות, נסה להפיל את הקמת התשתית על בעל הדירה ( "זה ישרת גם את הבאים אחרי")

אחרת, אני לא רואה סיבה שלא לעשות זאת.

להגיד לך שלא מוכרים בלונים סתם ככה? מוכרים גם מוכרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי חוק, אסור להתעסק עם גז.

מי שאחראי על אספקת הגז לדירתך (החל מהבלון, ועד לחיבור לכיריים אצלך בדירה) זה החברה שאיתה אתה עובד!.

לצורך העניין, כיריים אסור לך לפרק לבד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי חוק, אסור להתעסק עם גז.

מי שאחראי על אספקת הגז לדירתך (החל מהבלון, ועד לחיבור לכיריים אצלך בדירה) זה החברה שאיתה אתה עובד!.

לצורך העניין, כיריים אסור לך לפרק לבד...

גם אסור לך להחליף שקע בבית.

בכל מקרה כמו שנאמר עדיף שתזמין טכנאי ובמקרה הצורך תשכנע את בעלת הבית שההוצאות החד פעמיות יהיו עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצוי שתעשה את זה בצורה מסודרת ולא תקנה בלון מאיזה כפר ערבי או משהו חאפרי. כמו שARKADUR ציין, מבחינת כיסוי, ביטוחים ושטויות לא יהיה נעים להסביר מאיפה באה הדליפת גז שיכולה להסתיים ב...בום! :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כנראה תפקיד בעלת הבית לדאוג לתקינות התשתית בדירה שלה, אלא אם הוסכם אחרת בחוזה של השכירות. אז תנסה לסכם איתה

מבחינת דליפה ובטיחות גז, מה שנאמר כאן נכון - התקן מחייב, ויש סיבה טובה לזה, ופה ושם מישהוא מוסמך מנצל את זה גם כדיי לעשות קופה, ואז אנשים הולכים לקנות גז בצורה פרטית ללא רישיון

אם אתה מתכוון לקנות גז בצורה פרטית, לפחות תעשה בעצמך בדיקה בסיסית על ידיי בדיקה ויזואלית של כל הצנרת והחיבורים לכל האורך + בדיקת דליפה על ידיי מי סבון. אם אתה רוצה מול חברת גז אין לך כל כך ברירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראת כבר את מה שנאמר כאן, תחליט לבד....

ריח של גז - לא תמיד יהיה ריח בולט (למשל בדליפות קטנות או דליפות בחוץ), אבל ניתן לבדוק על ידיי כיסוי כל החיבורים אם מי סבון ובדיקה אם מתנפחות בועות (יכול לקחת כמה זמן אם זה דליפה ממש קטנה). כמו כן בדיקה ויזואלית לצינורות שלא יהיה איזה שהוא קיפול חד שבו הצינור מתחיל להיסדק וכדומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...