משימה לא פשוטה - צריך לבחור בין 3 דגמי lenovo בעלי מסך מגע ואפשרות להפוך לטאבלט - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משימה לא פשוטה - צריך לבחור בין 3 דגמי lenovo בעלי מסך מגע ואפשרות להפוך לטאבלט

behagai

Recommended Posts

אתה יודע שאנחנו בינואר, נכון? :P

אתה מעלה נקודה מעניינת ונכונה לגבי הדרך הטבעית להכנסת טקסט למחשב. עם זאת, יש דברים שלא נראה לי שהייתי רוצה "להקריא" למחשב (קוד C למשל, או עוד יותר טוב - קוד PERL ;D). יכול להיות שבטווח היותר רחוק אפשר לומר שגם שיטות התכנות המיושנות תיעלמנה מן העולם, אך הרגשתי היא שזה לא נכון ב100% - כי בכל שלב של התפתחות המחשבים צריך אדם שיביא את המחשבים לשלב הזה. אלא אם אנחנו כבר בעולם שבו מחשבים מפתחים את עצמם - וזה כבר חזון אחרית הימים (או קץ הימים, תלוי בתפיסה שלך). :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

התכוונתי פברואר... :silly:

וגם לנושא התכנות, אני חושב שעם קצת יצירתיות אפשר לראות איך תכנות הופך משורות על שורות של קודים למשהו שמזכיר בנייה של לגו שו בסטייל minority report.

וזה גם הגיוני וטבעי תראה את ההתגלגלולת משפת מכונה, לשפת סף, שפת עילית ושפה על עילית ובכלל כל התכנות מוכוון עצמים - תגיד לי שזה לא מזכיר במשהו תהליכים של בניית לגו של רכיבי תכונות שמה שצריך זה לקחת את היחידה הוירוטאלית להכניס פרטים לתוך סלוטים ביחידה, ללחוץ על כמה כפתורים ולהכניס אותה במקום הנכון במבנה...

לדעתי אפילו עשו על זה סרט... אם אתה זוכר את הסצנה בטרון שהוא "מתכנת" את הפצצה התורנית של הסרט לאחר שזו נפגעה...

אבל בוא נגיד בצניעות שכרגע אני מוכן להסתפק בנייד שהופך גם לטבלט ומוכן להתייחס לכל 10 האצבעות שלי בבת אחת... :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חייב לנובו?

מה עם זה:

http://lifebook.ts.fujitsu.com/products/multiple-touch/lifebook-t902.html

2 קילו, עד 10 שעות , מסך מגע(לדעתי עד 5 נק') בגודל 13.3 מסתובב, עט של WACOM

ואפשרות לקנות עם 8.

מכל מה שקראתי עליו..מומלץ מאוד..

תודה על ההצעה אבל אני צריך מכונת עבודה ופה אין על ... :xyxthumbs:

במקרה הזה המשקל הוא גבוהה יחסית, עד 10 שעות זה מאד רחב (גם שעתים וחצי נכלל בקטגוריה וכנראה זה קרוב יותר לשם...). בנוסף האחריות שיש שם לא קרובה לזו של - 3 שנים באתר הלקוח. ובעיה נוספת זה שהוא לא נועד ל- 8 כמו ה- X230T הוא דור ישן של 7 (עד שהדור החדש שם יצא אני בבעיה גם עם לנובו).

אבל שוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע..נראה לי אתה קצת מגזים/טועה בעניין הזה...

בקשר לסוללה-יש להם סוללה מיוחדת שנכנסת במקום הCD ואז באמת אפשרי להגיע ל10 השעות..

ולגבי הוידנוס הם מציעים לך לקנות אותו עם 8 פרו מראש

והוא מגיע עם מעבד מסדרת הCORE דור 3 האחרונה של ...

הדבר היחיד שבאמת אולי הוא "נופל" בו זה האחריות בבית הלקוח ל3 שנים שאת זה באמת לא בדקתי.

לדעתי שווה לך לבדוק את זה קצת יותר לעומק..אבל בסבוף ההחלטה שלך.

אחח חבל שאני לא מקבל מהם תמלוגים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן לFujitsu יש מחשבים עסקיים מעולים וביניהם גם טאבלטים. פחות מכירים אותם מאשר את השלישייה המובילה (DELL, , Lenovo), אבל בפרמטרים רבים הם לא נופלים מהם. הבעיה העיקרית הוא שלא תמיד יש שיווק שלהם בארצנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהעניין המרכזי שלי נגד הדגם שהצעת זה שאני איש של Think-pad של לנובו. משומה שאר הדגמים כולל אלו של חברות אחרות (וניסיתי רבים מאלה) מרגישים לי כמו צעצוע, חרף מנוע דור 3 העוצמתיים ששוכנים בהם.

בין אם זו פלסטיקה ירודה, בין אם זה זמן בטריה קצר או סתם חוסר היכול להתחבר לתחנת עגינה בצורה מושלמת.

הרי שאני יכול ללכת על ה- Twist עם i7 וזכרון מפלצתי וכונן אימתני ולא לעבור את תקרת ה- 6,000 ש"ח כולל מע"מ...

בעברי הייתה לי חוויה מעולה עם ה- X201 שכיום ה- X230 הוא ממשיך דרכו, ובעייני זו היתה חוויה מושלמת. בין כל הדגמים שהסתובבו סביבי לא היה דגם אחד ששרד את שעות העבודה שהדגם שלי עשה ללא הטענה באמצע. ומעבר לכך ההנדסה של המכשיר היתה מושלמת.

אז נכון שהוא לא שוקל 1.5 קילו אלא 2 קילו עם סוללת 9 תאים (לא יודע כמה מאיתנו מסוגלים להרגיש את ההבדל ביד) וזה מסך 12 אינטש אבל נהנתי ממנו יותר מכל הדגמים.

וג'ניה, אני לעולם לא מאמין לזמני הבטריה המפורסמים באתרים של החברות, ומה שמפחיד אותי עוד זה הדברים שהם לא מספרים ואתה מגלה אחרי שנה של שימוש. דברים כמו איכות הפלסטיקה שמתקלפת/ מתפרקת/מתעקמת, איכות האחריות - בלנובו האחריות היא לא רק 3 שנים אלא גם באתר הלקוח (הם באים אלי) וכולל גם אחריות לשבר בטעות - יש להם מסך שנקרא מסך גורילה - מתוך כוונה שגם גורילה לא תהרוס אותו ובכלל כל המחשב מתוכנן להתמודד עם נפילות והתעללויות שכנראה מחשבים אחרים לא יעמדו בהם (הם היו הראשונים שהכניסו מנגנון ג'יירו לכוננים הקשיחים שנועלים אותם בשניה שהמחשב נופל).

ולכן כאשר אתה מדבר איתי על חברות אחרות קצת קשה לי לקבל בהבנה את הצעצועים שלהם - סוג של מחלה... :screwy:

בכל אופן, למרות המחמאות, כאשר אני קורא עם ה- X230T, אני רואה דגם מיושן (שלא שונה בהרבה מה- X201 שהיה ברשותי - זו התפתחות של מחשב לא מהפכה כמו בדגמים שהם מציגים היום) שיתכן שמאבד את הקצה שלו ביחס לצעצועים שמוציא (אגב יצא לכם לראות את מחשב ההליקס החדש של שהוכרז שלשום בתערוכה?) ובצר לי אציין שיתכן ולנובו איבדה את ההובלה במה שקשור למחשבי עסקים למנהלים.

נראה מה יציעו במפרט החדש של X230T

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שגם הוא אוהד גדול של סדרת , אני בכל זאת צריך לומר שאתה מגזים.

פלסטיקה מתפרקת / מתעקמת לא חסר גם אצל . לא חסר גם בעיות רציניות יותר כמו כתמים שמופיעים במסכים, ציפוי מתקלף במסכי הטאבלט.

אחריות באתר הלקוח יש גם אצל חברות אחרות.

אחריות (ביטוח) על שבר בטעות אפשר לרכוש גם אצל חברות אחרות. אגב, לא בטוח בכלל שהשירות הזה של תופס בישראל.

IBM ומאוחר יותר עשו הרבה דברים מאוד טובים ובחלק מהתחומים בניידים היו פורצי דרך. בחלק ממש לא, ואפילו השתרכו מאחור. אישית, הרומן שלי איתם קרוב לסיומו. השינוי המיותר שעשו למקלדות שלהם היה הקש ששבר את גב הגמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת אותי נכון - אני מסכים איתך לחלוטין שהרבה ממחשבי סובלים מאותן מחלות עור של הפלסטיקה - לא הסידרה של ה- thinkpad/

לגבי האחריות - האחריות הבסיסית כוללת 3 שנים עם תאונות ההרחבה היא ל- 5 שנים (בדיוק בדקתי את זה באתר של לנובו) בשאר החברות ניתן לרכוש את זה כתוספת ולא כבסיס.

לגבי המקלדת - זה מעניין מה שאתה אומר הרבה דיברו על זה באתרי הביקורת השונים - ודווקא הם שיבחו (לאחר תקופת הסתגלות קצרה) - אשמח אם תפרט יותר בנושא.

אשמח גם לפירוט לגבי לאן היית הולך לדור הבא. הסתכלתי מסביב והתחושה היתה של ערימת צעצועי פלסטי עם מנועים חזקים - וזה כאמור מגיע מאדם שמודע למידת אי האובייקטיביות שטבועה בו, פשוט אף יצרן אחר לא הצליח להוציא ממני את התחושה - כולם הולכים למיינסטרים שדורש כח עיבוד חזק ומשקל ובדרך מזניחים דברים שבעיני חשובים לא פחות - עמידות בנפילות וטראומה, יכולת ניידות (=בטרייה) אמינות של הממשקים האלחוטיים (היה לי מחשבים שאנטנות ה- BT שלהם וה- WIFI היו בעיתיות משהו) ועוד כהנה וכהנה דברים הדרושים לי לעבודה השוטפת שעיקרה היא ההתניידות והמרחק ממקורות חשמל נוחים וזמינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת אותי נכון - אני מסכים איתך לחלוטין שהרבה ממחשבי סובלים מאותן מחלות עור של הפלסטיקה - לא הסידרה של ה- thinkpad/

הבנתי אותך מצוין. אתא לא הבנת אותי נכון. :) בעיות פלסטיקה יש גם בסדרה של הThinkpad. מניסיון. גם תחת לנובו, וגם כשהיו תחת . על הסדרות האחרות אני לא מדבר בכלל - מעולם לא התנסיתי איתן והן לא עניינו אותי.

לגבי האחריות - האחריות הבסיסית כוללת 3 שנים עם תאונות ההרחבה היא ל- 5 שנים (בדיוק בדקתי את זה באתר של לנובו) בשאר החברות ניתן לרכוש את זה כתוספת ולא כבסיס.

האחריות הבסיסית באתר לנובו ארה"ב הינה שנה אחת במעבדה. בלי שום תאונות ובלי שום בבית הלקוח. יש דגמים מקופנגים מראש שכוללים אחריות 3 שנים ו/או בבית הלקוח. האחריות נגד תאונות לא נכללת כבסיס באף דגם, אבל כמעט תמיד אפשר לרכוש אותה. שוב, לדעתי היא לא תקפה בישראל בכלל, אז תחשוב האם שווה לך. וגם חברות נוספות (DELL בוודאות) מציעות אחריות ל5 שנים כאופציה. אבל, למיטב ידיעתי לנובו לא מציעה אחריות 5 שנים למחשבים שנמכרים באירופה / - המקסימום כאן הוא 4 (למרות שאם תקנה דגם אמריקאי האחריות תהיה תקפה כאן).

לגבי המקלדת - זה מעניין מה שאתה אומר הרבה דיברו על זה באתרי הביקורת השונים - ודווקא הם שיבחו (לאחר תקופת הסתגלות קצרה) - אשמח אם תפרט יותר בנושא.

המקלדת עצמה בסדר. דפקו את הlayout בלי שום סיבה טובה. זה כל הסיפור. אתרי ביקורות לא ממש מעניינים אותי - רובם חובבנים ושטחיים. אתה רוצה אומדן אמיתי - תראה את התגובות בבלוג שלהם ותראה כמה שיבחו יחסית לכמה קטלו. :)

http://blog.lenovo.com/products/why-you-should-give-in-to-the-new-thinkpad-keyboard

אשמח גם לפירוט לגבי לאן היית הולך לדור הבא.

אני לא יודע. כרגע לא ממש יש לי לאן. אני גם לא ממש צריך, אז זה פחות קריטי. מה שבטוח - איבדו את היתרון שהיה להם אצלי ברגע ששינו את המקלדת הייחודית שלהם והלכו אחרי שאר העדר. עכשיו אני יכול להסתכל גם על כיוונים אחרים.

מה שכן, אם מישהו היה מציע לי X220 4291-4CG יד שנייה במחיר טוב, היה לי קשה לעמוד בפיתוי. :P

הסתכלתי מסביב והתחושה היתה של ערימת צעצועי פלסטי עם מנועים חזקים - וזה כאמור מגיע מאדם שמודע למידת אי האובייקטיביות שטבועה בו, פשוט אף יצרן אחר לא הצליח להוציא ממני את התחושה - כולם הולכים למיינסטרים שדורש כח עיבוד חזק ומשקל מזניחים דברים שבעיני חשובים לא פחות - עמידות בנפילות וטראומה, יכולת ניידות (=בטרייה) אמינות של הממשקים האלחוטיים (היה לי מחשבים שאנטנות ה- BT שלהם וה- WIFI היו בעיתיות משהו) ועוד כהנה וכהנה דברים הדרושים לי לעבודה השוטפת שעיקרה היא ההתניידות והמרחק ממקורות חשמל נוחים וזמינים.

אתה כנראה פשוט הסתכלת בדגמי המיינסטרים בלבד, ולא ראית דגמים מהסדרות העסקיות של Latitude/Precision, Elitebook, Fujitsu Lifebook. בהרבה מובנים הם מקבילים לThinkpad, וכשמשווים דגם מול דגם, אפשר לראות יתרונות וחסרונות לפה ולשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

1. מעולם לא ראיתי שום בעיה בפלסטיקה של דגמי think pad, מה גם שאני עכשיו עושה טובה לדודה של אשתי ומתקין מחשבי לנובו ישנים לתרומה לנזקקים, וגם אחרי 5-7 שנים המחשבים נראים מצוין.

2. אני דווקא אחלוק עליך בנקודה של הביטוח, בכל הצעות המחיר שהספקי שלי הציע לי היה כלול 3 שנים באתר הלקוח (אני יודע שיש הצעות שכוללות רק שנה), ואם תסתכל באתר של לנובו עבור הספקים תראה שיש גם דגמים שכוללים אחריות על הבטריה הכלולים במחיר.

3. לגבי המקלדת, אני חייב להגיד שזה מטריד אותי מה שאתה אומר ואני צריך לחשוב גם כן.

לצערי אני חייב להחליט :s05:

עברתי על הדגמים של HP כולל אלו שהם הזכירו כעסקיים ופשוט לא הרגשתי שהם שם מהרבה בחינות. ובסופו של דבר ההבדלים בין המערכות הללו נעוצה בפלסטיקה ובדברים ההיקפיים כמו בטריה, משקל וכו' כי הבסיס (קרי ערכות הצ'יפים) הוא כמעט ללא הבדל. אני אעבר על הדגמים של ונראה אולי שם יש בשורה עבורי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אז כנראה היו לי יותר מחשבים כאלה, ו/או שאני קורא יותר בפורומים הייעודיים. :)

2. זה לא משנה בסופו של דבר - הכל אפשר לגלם במחיר או להציע כתוספת. הנקודה היא שאופציות השירות שהם מציעים לא שונות מהותית מאלה של אחרים. טיב השירות - נקודה אחרת. אישית היה לי רק ניסיון טוב משירות (שמטפלים במחשבי לנובו), אבל אני יודע שבאירופה ובארה"ב השירות שלהם התדרדר בשנים האחרונות (שוב - על סמך קריאת תלונות כאלה ואחרות בפורומים).

3. זה צריך להטריד אותך רק אם הפריסה המקורית של הThinkpad (זו שלא השתנתה כבר 20 שנה ושהייתה קרובה ככל הניתן לפריסה של מקלדת שולחנית סטנדרטית) היא selling point מבחינתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

הי QTTP יקירי,

כפי שהבטחתי אני מעדכן לגבי התקדמות הרכישה שלי.

לשמחתי כי רבה, לנובו כאילו שקראו את הדיון שלנו הביאו את הפתרון המושלם שלדבריהם אמור להחליף את סדרת ה- X - לנובו הליקס.

סביר שכבר שמעת עליו אבל אם לא - מדובר בתפלצת של מחשב עם מעבד עד i7 מהדור השליש (אני כנראה אסתפק ב- 5) של עד 250 וזכרון 8.

מה שיפה במחשב הזה (11.5 אינטש, 1.5 קילו) שהוא גם לפטופ אבל גם טבלט. כל "המנוע" יושב במסך ואפשר לפרק אותו ולהשתמש כטבלט עם בטריה של 6 שעות (יש ירידה בביצוע בגלל קושי בקירור אבל בכל זאת - i7) עם מסך מגע 10 אצבעות וזכוכית גורילה ושאר תופינים של העמידות של לנובו.

לשמחתי אני מגלה שכל הפורטים שרק אפשר לחשוב עליהם נמצעים על הטבלט כולל המיני פורט לחיבור למקרן שלהם (צריך מתאם אבל זה לא יעצור אותי), מה שאומר שאני יכול לצאת מהבית רק עם הטאבלט - אם חפצה נפשי בלצאת למצגת.

כשאתה מחזיר אותו למקלדת אפשר להחזיר לכיוון המקלדת לשימוש רגיל אבל אפשר גם לכיוון השני ואז להשתמש בזה למוד של הצגה.

עם החיבור למקלדת מתחברים לבטריה השניה שמעניקה זמן בטריה נוסף של 4 שעות, שיפור בקירור (ובביצועים) ושימוש בפד החדש של העכבר שלהם שמאפשר מגע 5 אצבעות (טוב למחוות של win8). בגלל המולטי-טאץ' הם העיפו את הכפתורים של העכבר והפד הוגדל על חשבונם. את כל הלחיצות מבצעים ישירות על הפד (אני לא יודע אם זה באמת טוב - עד שאני אנסה - אבל יש לי ביטחון בלנובו).

לסיכום - מפלצת שהוא מחשב לכל דבר ועניין (קצת יותר כבד מטאבלט רגיל אבל עם היכולות שלו - למי אכפת - זה יהיה לי טוב להצגות עסקיות/ למיטה/ שירותים - וזה מה שחשוב) יש אפשרות של מיקלדת ואז זה לפטופ מהסגנון המוכר של ה- think-pad ובא לציון גואל...

החסרון היחיד זה שהמכשיר יגיע לארץ בחודש הבא (בסמוך ליציאה שלו בחו"ל) ואני עומד בתור לקנות לי אחד בסכום הסמלי של 2000$ (לפני מע"מ).

אגב שאלה שאולי אתה יודע, אם אני קונה את זה בחו"ל (רק כ- 1500$), בארץ יחליפו לי מקלדת?

בקיצור תתכונן לדיווחים... :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

זה נשמע בדיוק המפרט שאני מחפש הרבה זמן - אפשר לינק לדגם המדוייק?

את העברית במקלדת אפשר לפתור עם חריטה איכותית ב~200-250 ש"ח בארץ.

אולי אפשר לבקש מראש מקלדת עם עברית בקניה ישירות מלנובו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה הקישור לאתר לנובו המכשיר אמור לצאת לקראת סוף חודש הבא.

אתה יודע בדיוק איפה אפשר לעשות את החריטה? (יש לך טלפון וכאלה?)

עכשיו אני במקביל עם נציג של . אין אפשרות לקנות עם מקלדת בעברית, אבל הוא אומר שהם חייבים להחליף (תמורת תשלום).

המחירים הצפויים בארץ גבוהים ב- 500$ מאלו שבחו"ל.

אתה רוצה אולי שנחבור ונקנה יחד ונחסוך את המשלוחה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...