מחפש מפרט למחשב גראפי/גיימינג ב-4000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מפרט למחשב גראפי/גיימינג ב-4000 ש"ח

shadow80

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 4000 ש"ח (למחשב עצמו, ציוד היקפי בנפרד).

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנסות לחסוך.

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? עד 4500 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? רב תכליתי - משחקים (לא כבדים ולא בתדירות גבוהה - ראה פירוט בהמשך), עריכה גרפית, הרצת HD, בעתיד הקרוב שרטוטים (ראה פירוט בהמשך).

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). הרצת וידאו FULL HD לרוב בתוכנת VLC בתדירות גבוהה, עריכה גרפית בPHOTOSHOP בתדירות בינונית, עריכת וידאו בAFTER EFFECTS/VEGAS/PREMIERE בתדירות נמוכה. בעתיד הקרוב AUTOCAD (מתחיל ללמוד אדריכלות בעוד כשנה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. לרוב משחקים ישנים "קלים" יחסית כמו SIM CITY,GENERALS,TOTAL WAR אבל הייתי רוצה שיוכל גם להריץ משחקים חדשים כמו FIFA,CALL OF DUTY,GTA וכו'.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). כרגע עם מסך מחשב-טלוויזיה של סמסונג בגודל 27 רזולוציה 1920X1080, מעוניין גם לרכוש מסך בגודל 23 באותה רזולוציה.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות (ככל האפשר).

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. כן - מעבר לתקציב המקורי. בגדול יש לי שמות בראש אבל אשמח להמלצות למסך 23 אינץ' (חשבתי על DELL U2312HM), מקלדת ועכבר (עדיפות ללוג'יטק, לא יותר מ-200 ש"ח) ורמקולים 5.1 (חשבתי על MICROLAB X23 אך הם קצת יקרים).

צריך גם כרטיס רשת אלחוטי, נראה לי הסטנדרטי של TP LINK יעשה את העבודה.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 5.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבת מחשב.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. הבנתי שTMS טובים ויש להם סניף בתלפיות אז זה מעולה לי.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

כרטיס מסך - כמו שאמרתי שהכרטיס מסך יהיה תואם לAUTOCAD ותוכנות נוספות שאצטרך לעבוד איתן כשאתחיל ללמוד אדריכלות ובנוסף שיתאים לעריכה גרפית, משחקים בינוניים ומשחקים כבדים לעתים רחוקות. מעדיף כרטיס מסך של GEFORCE בגלל ניסיון טוב.

מעבד - ממה שהבנתי הסטנדרט היום זה i5/i7, אך כנראה שi5 יותר מתאים לתקציב שלי, שיהיה מסוגל גם הוא להתמודד עם מה שציינתי.

לוח אם - יש לי ניסיון טוב עם GIGABYTE אבל מוכן לפתוח אופקים - חשוב שיהיה עם יציאת סאונד 5.1 או לחילופין להוסיף כרטיס קול 5.1 (מה שיוצא יותר משתלם מבלי לפגוע באיכות המערכת). אם זה לא מקפיץ את המחיר יותר מדי - אשמח ללוח אם שתומך ב-USB3.

לדעתי צריך זיכרון 8GB, נפח הארד דיסק 2TB ו-SSD קטן למערכת הפעלה. כונן/צורב כלשהו שיהיה.

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כעיקרון לא, ראה 9 לגבי תמיכה בAUTOCAD בעתיד.

המון תודה מראש,

שמואל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...