מחשב לתוכנות סימולציה כבדות + משחקים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לתוכנות סימולציה כבדות + משחקים

dovik

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 5200 ₪

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל הכל

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 0

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? תוכנות סימולציה של סכמות חשמליות ואלקטרוניות כגון ORCAD MULTISIM VHDL AHDL, משחקים בעיקר מסוג RPG

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. DIABLO, DUKE NUKEM מכל הגרסאות.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

1366x768

"18.5

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? אין

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 8

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? יש צורך, Win 7

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אזור הדרום

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* התוכנות שציינת כמעט ולא מנצלות ריבוי נימים ומה שחשוב בעיקר זה תדר מעבד עם עדיפות ברורה לאינטל.

מהסיבה הזו מומלץ להשקיע לכיוון של מערכת עם יכולת OC כי מעבדי SB מסוגלים לעלות עשרות אחוזים בתדר בקלות ולתת לך שיפור כמעט לינארי בביצועים.

* עוד צוואר בקבוק הוא בקומפילציה של פרוייקטים גדולים (למשל גישה להמון קבצי vhd קטנים וכתיבה ל-work או קומפילציה ב-C) - הפתרון הוא או SSD מהיר או הפתרון המועדף עלי - RAMDISK שהוא הפיתרון המהיר ביותר וגם נותן לך עוד אקסטרא כשהוא לא בשימוש.

* למסך/רזולוציה/משחקים שציינת ממש לא צריך כרטיס מסך מפלצתי - אלא אם אתה מתכוון לשדרג אותו למשהו גדול יותר ממש בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט לדוגמה - בדגש על OC ושקט + RAMDISK

מעבד:

[..] INTEL 2500K - TRAY - לרוכשי מחשב חדש ! ₪1020

לוח אם:

[..] ASUS P8Z77-M PRO ₪936

זיכרון:

[..] ADATA PREMIER 8192MB DDR3 1333 CL9 ₪179

כמות:2

כרטיס מסך:

[..] SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5 - RETAIL - לרוכשי מחשב חדש מעל 4000 ! ₪1066

מארז:

[..] ANTEC SONATA IV (B-STOCK) w/o PSU ₪367

מערכות הפעלה:

[..] WINDOWS 7 HOME PREMIUM - 64 BIT - HEB - OEM - זמין במלאי ₪468

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 430W - BULK - זמין במלאי ₪275

קרור למעבד:

[..] SCYTHE MUGEN III - זמין במלאי ₪218

דיסק קשיח:

[..] SEAGATE 7200.14 1TB SATA3 - לרוכשי מחשב חדש ! - זמין במלאי ₪415

הרכבת מחשב:

[..] הרכבת מחשב + בדיקות במעבדה + חיווט ברמה גבוהה - בקניית מחשב מעל 3,500 ש"ח ₪56

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪5179

* מעבד חזק ומהיר עם יכולת OC אדירה עד 4.7GHZ ויותר במקרים מסויימים + קירור חזק וחרישי במיוחד.

* לוח אם קצת יקר אבל מאפשר OC אוטומטי בזמן אמת ללא התעסקות בביוס ולפי העומס המיידי במערכת - נותן מקסימום ביצועים כשצריך ומוריד את התדר כשלא צריך בשביל לחסוך חשמל/חום/רעש/בלאי. מומלץ בחום למרות מחירו (לוח מפוצ'ר, איכותי ויציב בלי קשר). שומא לבד על מגבלות מתח/חום כדי לא להביא את המערכת לאי יציבות - מניסיוני עולה בקלות ל-4.5GHZ עם המעבד והקירור הזה.

* 16G זיכרון כדי שיהיה די מקום ל-RAMDISK במקביל לזיכרון מערכת - לכן לא שמתי . מיותר.

* מארז + ספק איכותיים ושקטים.

* כרטיס מסך מעולה במחיר מצויין עם טוב ושקט יחסית. הרבה מעל הדרוש לך אבל רצית לנצל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוברקלוק למעבד אכן יתן לו אקסטרה ביצועים, אך במקרה הזה אתה משלם מאות שקלים אקסטה בשביל הפיצ'ר הזה שלרוב יתן לו כמה אחוזי ביצועים בודדים (להזכירך, המעבד הזה גם כולל תדר טורבו של 3.7Ghz, לשלם 700~ ש"ח עבור סביב ה-500Mhz~ זה נראה לי משתלם במיוחד, כאשר את הכסף הזה הוא יכול לחסוך ו/או להשתמש בחלקו לקניה של כונן SSD שיתן לו בוסט לא קטן למערכת ההפעלה ולתוכנות נבחרות. ramdisk הוא פיצ'ר מצויין, אבל אין להשוות לכונן SSD. למרות שראם-דיסק מהיר יותר, הנפח שלו מצומצם הרבה יותר ולא יתן בוסט לתוכנות/מערכת הפעלה אלא בעיקר לקבצים שאיתם אתה עובד הרבה.

אני הייתי ממליץ על מפרט כגון זה, שאין בו תמיכה ב-OC ועקב כך כולל לוח-אם זול משמעותית, מארז מעט שקט יותר ועלות כוללת נמוכה בכמה מאות שקלים. אני בכלל הייתי ממליץ להוריד את ה-SSD לחלוטין, ולרכוש מסך גדול ונוח יותר (U2312HM כמובן) במסגרת התקציב.

מעבד:

Intel Ivy Bridge Core i5 3570 Socket 1155 6MB 3.4Ghz Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1030

קירור למעבד:

Intel Original 1155 ליבת נחושת - עד 95W

כמות: 1 - מחיר: ₪40

לוח אם:

Gigabyte GA-B75M-D3H

כמות: 1 - מחיר: ₪353

מארז:

באנדל Fractal Design Define R3 + Seasonic 500W - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪650

זיכרון:

Corsair 8Gb CMV8GX3M1A1600C11 CL11

כמות: 2 - מחיר: ₪226

קשיח למחשב שולחני:

SAMSUNG SSD 830 128GB 2.5 - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪525

קשיח למחשב שולחני:

Seagate 1TB, 3.5", SATA3, Barracuda 7200.14

כמות: 1 - מחיר: ₪397

כרטיס מסך:

Sapphire 7850 1GB GDDR5 HDMI DP - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪938

כונן אופטי:

LG DVD-RW x22 Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ₪105

תוכנות:

Microsoft Windows 7 Home Premium Hebrew 64 BIT

כמות: 1 - מחיר: ₪369

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪4859

מתחרים בכל הצעה בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 4762 ₪

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוברקלוק למעבד אכן יתן לו אקסטרה ביצועים, אך במקרה הזה אתה משלם מאות שקלים אקסטה בשביל הפיצ'ר הזה שלרוב יתן לו כמה אחוזי ביצועים בודדים (להזכירך, המעבד הזה גם כולל תדר טורבו של 3.7Ghz, לשלם 700~ ש"ח עבור סביב ה-500Mhz~ זה נראה לי משתלם במיוחד, כאשר את הכסף הזה הוא יכול לחסוך ו/או להשתמש בחלקו לקניה של כונן שיתן לו בוסט לא קטן למערכת ההפעלה ולתוכנות נבחרות. ramdisk הוא פיצ'ר מצויין, אבל אין להשוות לכונן . למרות שראם-דיסק מהיר יותר, הנפח שלו מצומצם הרבה יותר ולא יתן בוסט לתוכנות/מערכת הפעלה אלא בעיקר לקבצים שאיתם אתה עובד הרבה.

אני הייתי ממליץ על מפרט כגון זה, שאין בו תמיכה ב-OC ועקב כך כולל לוח-אם זול משמעותית, מארז מעט שקט יותר ועלות כוללת נמוכה בכמה מאות שקלים. אני בכלל הייתי ממליץ להוריד את ה- לחלוטין, ולרכוש מסך גדול ונוח יותר (U2312HM כמובן) במסגרת התקציב.

במקרה (או שלא) אני בדיוק עובד על התוכנות האלה יומיום ואם יש משהו שאני חקרתי אישית ובפועל לעומק וביסודיות זה מה מועיל ומה לא במקרים האלה...

* הלוח מביא את המעבד לרוב לסביבות ה-4.5-4.6GHZ שזה תוספת של עד 900MHZ לתדר הטורבו או כמעט 25% שיפור בביצועים ישירות במקום בו הוא זקוק לו (ולא לחסוך 4 שניות בטעינת שלבים במשחק או חצי שניה בהפעלת תוכנה).

אם רוצים לחסוך (והוא לא) אפשר לקחת לוח Z68/Z77 זול יותר ולעשות OC קבוע בביוס - לא מסובך אבל פחות יעיל בשיקול הכללי של צריכת הספק/חשמל/חום/רעש והתעסקות שהוא לא רצה.

* לא ברור לי מה מקור הקביעה שלך ש-"ramdisk הוא פיצ'ר מצויין, אבל אין להשוות לכונן ." :nixweiss:

חד משמעית הוא מהיר בהרבה מ-SSD במקרים שתיארתי (שממילא רק שם שניהם מהווים צוואר בקבוק) ושמתי לו 16G שיספיקו לו מעל ומעבר בלי להגביל אותו בכלום...

* לגבי SSD התבטאתי כבר הרבה פעמים למה לדעתי הוא השקעה מיותרת ל-99% מהאנשים, אלא אם הוא לא גורם לשום פשרה אחרת.

מניסיון אישי עם כמה מערכות כאלה במקביל - ה-SSD לא נותן כמעט boost אם בכלל.

פה הוא בא על חשבון OC שיש לו תועלת ישירה וחד משמעית לביצועים בעוד ה-SSD לא יתרום הרבה אם בכלל.

אני מצטרף להמלצה למצוא תקציב לשדרג למסך גדול ואיכותי שכנראה יתן חוויית שימוש עדיפה יותר מכל חלק במפרט הזה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- אני יודע שאתה עובד על התוכנות הנ"ל, אך אין זה הופך את דבריך ליציבים כסלע. אתה בד"כ ממליץ על משהו שהיה לך נסיון אישי איתו- לדוגמא לוח אסוס שנתן לך יכולת OC אוטומטית מצויינת או הסונטה שהוא מארז מצויין ושקט, אך אתה מתעלם מחומרה אחרת ו/או חדשה יותר שאולי טובה יותר מהחומרה שאיתה היה לך נסיון. איני עובד על התוכנות הנ"ל, אך בהחלט קראתי מספיק מידע ברשת לאורך השנים (וחלק קטן ממנו גם שאבתי ממך כמובן) לכן אני מתבסס על כלל החומרה, ללא שום עדיפות לחלק כזה או אחר.

- אחוז העליה בתדר הוא לא אחוז התוספת בביצועים שאתה מקבל, שכן זה תלוי בארכיטקטורה וכמובן בנצילות התוכנות עצמן.

הפרשי ביצועי הסטוק בין 2500 ל-3570 עומדים על משהו כמו 10 אחוז, כלומר במקרה הטוב אתה תקבל סביב ה-15 אחוזי ביצועים אקסטרה, לאחר אוברקלוק בינוני+ מוצלח, ובתוספת של מעל 500 ש"ח. לקחת לוח זול יותר של Z77 או Z68 לדעתי זאת אפשרות טובה יותר (בכללי כמובן) אך יהיו לו צורך לשחק יותר ידנית ואני בספק שזה משהו שהוא היה רוצה (כאשר הוא כלל מעוניין בזה). שלא תבין- אני כן בעד מערכת התומכת ב-OC לתוכנות הנ"ל, אבל לא בכל תנאי. אם תוריד מהמפרט שהצעתי את כונן ה-, המחיר יהיה סביב ה-4300- האם אתה חושב שהשקעה נוספת של 900~ ש"ח בשביל תוספת של כמה אחוזי ביצועים בודדים אכן שווה את זה? אתה יכול להתעלם מהפרש המחירים הכללי של שני החנויות הללו, שכן לא מדובר על מפרטים זהים ועם יתרונות וחסרונות בכל אחד מהם.

- בקשר לראם-דיסק- אני לא טענתי שהוא איטי (אלא להפך, קרא שוב) אבל מדובר על זיכרון בנפח מוגבל מאוד, כאשר הוא זמני ולכן כל מה שאתה דוחף לשם מומלץ לגבות וכמובן אתה יכול להתקין שם את מערכת ההפעלה, שכן בכיף פעולות הרקע שלה יכולות לגרום לתוכנות לעבוד בצורה איטית יותר. כונן עדיין יקר, אך לא כמו בעבר. כיום לשלם 500~ ש"ח בשביל 128GB שבהן אתה תקבל תוספת ביצועים קריאה, כתיבה אך בעיקר גישה לתוכנה העיקרית שלך- מערכת ההפעלה וכמובן לתוכנות נבחרות וקבצים רלוונטים (הנפח הזה בהחלט יספיק) ימנע ממך את צוואר הבקבוק הגדול ביותר שקיים בכל המחשבים- אמצעי האחסון. המערכת שלו תרוץ בצורה טובה הרבה יותר, ללא שום האטות מצד הכונן, גם כאשר יש ביקוש לרמות כתיבה/גישה/קריאה גבוהות מאוד.

כדי להעיר אותך מעט מהתרדמת, כונני נעשו נפוצים ולרוונטיים הרבה יותר מאשר בשנה שעברה- אין מה להשוות. כיום מערכות גיימינג ואפילו מערכת ביתיות בסיסיות נמכרות עם כונן , שכן הרבה מעדיפים נפח קטן ומהיר מאשר גדול ואיטי. אני כן מסכים איתך שבכללי ניתן לוותר על הרכיב הזה, וזה גם למה הצעתי להשתמש בהפרש הכספי הזה ע"מ לרכוש מוצר אחד (מסך) שיתן לו גם כן משהו מורגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבדיקות שערכתי רק לאחרונה - השיפור בביצועים כמעט לינארי בתדר ול-SSD אין כל השפעה על הביצועים בתןכנות הנ"ל. אפס!

הגישה לנתונים לא מהווה צוואר בקבוק בשום מצב בשימושים שלו מלבד במקרים שציינתי וגם שם RAMDISK עדיף (שוב - מבדיקות השוואתיות שערכתי לפני כמה חודשים בודדים).

SSD בהחלט נגיש הרבה יותר - כל עוד הוא לא מוותר על תוספת ביצועים אמיתית ומשמעותית אותה הוא לא יקבל מה-0SSD למרות כל הסטופרלטיבים. בוודאות.

יש תוכנות מצויינות ל-RAMDISK שמגבות בזמן אמת את הנתונים ל-RAMDISK כך שלא מאבדים דבר ואפשר להמשיך מאותו נקודה אחרי boot

http://www.overclock.net/t/1086220/imdisk-open-source-ram-drive-with-no-size-limitations

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- יש השפעה קטנה מאוד על ביצועי התוכנות הללו, שכן אלו תוכנות עיבוד, אבל הוא מאיץ את המערכת בכללי בצורה משמעותית ומבטל לחלוטין תקיעות/האטות כאלו ואחרות שנגמרות ע"י כונן הקשיח. עם כל הכבוד, המחשב לא מיועד נטו לתוכנות הללו, כאשר אני בטוח שבחלק ניכר מהזמן (גם באותו הזמן בו הוא משתמש בהן) הוא רוצה להשתמש בצורה שוטפת במחשב לשאר הדברים ו- חד משמעתית מאיץ באופן משמעותי ומורגש את המערכת.

המטרה העיקרית כאן היא לשים את מערכת ההפעלה שלך בכונן הזה, כאשר אם יש לך מקום, ויש לך במקרה הזה, להכניס על הדרך גם את התוכנות הנ"ל.

בעבר התעסקתי גם כן עם ראם דיסק ואני מכיר את Imdisk. אני לא אמרתי שהמידע שם אובד, אלא שמומלץ לגבות כל דבר שאתה שם שם כי סה"כ מדובר על משהו תוכנתי שמגבה לך מהראם לכונן הקשיח. קרה לי לא פעם ולא פעמיים שהמידע נמחק, כאשר על התקנה של תוכנות אין בכלל על מה לדבר, בטח שלא על מערכת הפעלה.

אני כן מסכים איתך שעדיף ללכת על מערכת התומכת ב-OC מאשר להשקיע את הכסף הזה על כונן , אבל כמו שאמרתי- לא בכל תנאי. אם תוספת הביצועים היא קטנה יחסית (אני מזכיר לך שוב שמדובר על השוואה של שני שונים, כאשר האחר מראש חזק יותר ב-10%~) ומדובר על תוספת לא קטנה של כסף, עדיף לחסוך אותו או להשקיע אותו במשהו אחר שיתרום יותר. לקחת 2500K ביחד עם לוח כמו Z77A-G43 שעולה פחות מ-600 ש"ח ועדיין אמור להספיק לאוברקלוק בינוני- מקובל עלי לחלוטין וגם אמליץ על זה. אבל להשקיע 936 ש"ח על לוח, רק כי היה לך נסיון איתו (או פיצ'ר ה-OC של אסוס)? נו באמת. זה בדיוק מה שרשמתי בהתחלה- זה מצויין להציע משהו שהיה לך נסיון איתו ואתה בטוח בהצעתך, אך אין זה אומר שמדובר על ההצעה הטובה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSD חד משמעתית מאיץ באופן משמעותי ומורגש את המערכת.

הניסיון שלי עם מערכות זהות לחלוטין מלבד ה- סותר את הקביעה שלך וההשפעה של ה- על ה"מערכת" זניח וכמעט לא מורגש.

אם הוא מוכן לעשות OC בעצמו - שיקח לוח Z77 זול יותר ללא ספק.

אני ממליץ על הלוח של בגלל ה-OC האוטומטי שלו בעיקר - תפור על מי שלא רוצה OC בעצמו וחשוב לו שהמערכת לא תהיה ב-OC קבוע ללא צורך.

יש את גרסת ה-Z68 של הלוח הזה ב-KSP ב-770 ש"ח אם אני זוכר נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הניסיון שלי עם מערכות זהות לחלוטין מלבד ה- סותר את הקביעה שלך וההשפעה של ה- על ה"מערכת" זניח וכמעט לא מורגש.

זה מוזר, כי מנסיוני יש הבדל עצום. כבר ראיתי גם אנשים (מהפורום ולא מהפורום) שיגידו שאינם מוכנים אפילו לחזור לכונן קשיח רגיל.

אם הוא מוכן לעשות OC בעצמו - שיקח לוח Z77 זול יותר ללא ספק.

אני ממליץ על הלוח של בגלל ה-OC האוטומטי שלו בעיקר - תפור על מי שלא רוצה OC בעצמו וחשוב לו שהמערכת לא תהיה ב-OC קבוע ללא צורך.

יש את גרסת ה-Z68 של הלוח הזה ב-KSP ב-770 ש"ח אם אני זוכר נכון.

OC אוטומטי יש ברוב לוחות Z77 בכל החברות- אני אישית מעדיף לבצע OC ידני מאשר להסתמך על תוכנה. אולי אצלך זה היה יציב, יכול להיות שאצל אחר זה לא, שכן יש הבדלים כמובן בין מעבד למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מוזר, כי מנסיוני יש הבדל עצום. כבר ראיתי גם אנשים (מהפורום ולא מהפורום) שיגידו שאינם מוכנים אפילו לחזור לכונן קשיח רגיל.

גם לטיעון התייחסתי לא פעם... זה עניין פסיכולוגי, כמעט דתי שלא לגמרי מעוגן במציאות (אלא אם מה שחשוב לך זה זמן BOOT של המערכת מעל הכל).

OC אוטומטי יש ברוב לוחות Z77 בכל החברות- אני אישית מעדיף לבצע OC ידני מאשר להסתמך על תוכנה. אולי אצלך זה היה יציב, יכול להיות שאצל אחר זה לא, שכן יש הבדלים כמובן בין מעבד למעבד.

לא ראיתי OC אוטומטי באף לוח זול יותר - אשמח אם תביא לינק לאחד כזה.

ב-5 מחשבים שונים זה עובד יציב כמו סלע עם תוצאות די דומות בכולם (~4.5GHZ תחת עומס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לטיעון התייחסתי לא פעם... זה עניין פסיכולוגי, כמעט דתי שלא לגמרי מעוגן במציאות (אלא אם מה שחשוב לך זה זמן BOOT של המערכת מעל הכל).

סלח לי, אבל אני לא עד כדי כך מפגר. יש הבדל והבדל משמעותי בשימוש השוטף של המערכת. אם אתה לא שם לב לזה אז צר לי, אתה מהבודדים.

למען הסר ספק, הויכוח כאן הוא לא האם SSD הכרחי כאן, כי הוא לא, אלא האם שווה להשקיע כ"כ הרבה כסף על מערכת כמו שהצעת, רק בשביל תוספת ביצועים קטנה.

לא ראיתי OC אוטומטי באף לוח זול יותר - אשמח אם תביא לינק לאחד כזה.

oc tuner/genie / easytune שקיים ברוב (אם לא בכל) לוחות Z77 של אסרוק/ג'יגבייט ו-.

ב-5 מחשבים שונים זה עובד יציב כמו סלע עם תוצאות די דומות בכולם (~4.5GHZ תחת עומס).

וואלה, יפה שיש פונקציה אוטומטית איכותית שהסיכוי שתפיל לך את המערכת הוא קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות :)

קראתי הכל בעיון וחייב לציין שלא הכל הבנתי ב-100%, אך נראה לי שאת העיקר כן.

שאלתי היא כזאת.

בסיס המערכת הוא , הלא כן?

פשוט נראה לי קצת תמוה המחיר-פחות מ-400 ₪. האם זה מספיק?

לא זוכר אם ציינתי, אך אני אכן מתכוון לשדרג את המחשב בעתיד, אך כוונתי היא לעתיד די רחוק (לא פחות מ 3-4 שנים).

לכן הדגש הוא שיהיה אמין כמה שאפשר, וכן שאר המרכיבים.

חוץ מזה, ראיתי באחת ההצעות שהמארז מגיע עם ספק כח 500W.

אם זה מספיק? אולי כדאי לקנות משהו בסביבות 600-650-700 ווט?

מסך איני יכול להגדיל במיוחד, כי יש קצת אילוצים בגודל. כמו כן איני מתכוון לעשות OC לא בקרוב ולא בעתיד.

זה מה שרציתי להוסיף, אשמח לקבל תגובות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי OC כל הדיון לעיל היה אקדמי ומיותר לחלוטין.

לדעתי זו טעות כי זה הדבר שישפיע לך הכי הרבה על הביצועים בתוכנות שציינת ועם הלוח שהצעתי זה לא דורש ממך דבר חוץ מלסמן V במקום אחד בתוכנה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי OC כל הדיון לעיל היה אקדמי ומיותר לחלוטין.

לדעתי זו טעות כי זה הדבר שישפיע לך הכי הרבה על הביצועים בתוכנות שציינת ועם הלוח שהצעתי זה לא דורש ממך דבר חוץ מלסמן V במקום אחד בתוכנה של .

בסדר, נגיד שאני אעשה את ה-OC, מחקנו את הסעיף.

מה עם השאלות ששאלתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...