מה הסיבות הנפוצות שבגללן נוטים לוחות-אם של מחשב לסיים חייהם? - עמוד 4 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הסיבות הנפוצות שבגללן נוטים לוחות-אם של מחשב לסיים חייהם?

card

Recommended Posts

הגנות כאלה בארון החשמל - לדעתי לא צריכות להיות :

1. יש דברים שאתה לא רוצה להגן עליהם - למשל תאורה. אתה רוצה לשבת 4 דקות בחושך אחריי כל נפילת מתח ?

2. יש דברים שאתה רוצה להגן עליהם, אבל לא ביחד אם דברים אחרים - המקרר צריך השהיה, אבל אם תשים את המקרר והמחשב עלמגן משותף, כל פעם שהמגן ינתק את המתח כדיילהגן ממשהוא שמגיע מבחוץ, המקרר ייצר נחשול מתח משלו בתוך הבית, אחריי המגן, והנחשול ילך ישר למחשב דרך מערכת החשמל המנותקת

2. מגן שה MOVים שלו שרופים (אחריי שעשו את שלהם בנחשול מתח גדול)ימשיך להקפיץ את החשמל. אתה תצתרך לפרק את המגן מלוח החשמל ולחבר את החוטים ישר בלי המגן, כל זה בחושך, רק כדיי שתוכל להרים בחזרה את המפסק

הפיתרון פשוט.

המטבח מחובר למעגל נפרד.

חדר הכביסה מחובר למעגל נפרד.

שאר הבית מעגל(ים) נפרד(ים).

הגנה מירידת מתח יש.

הגנה מעליית מתח גם יש.

הגנה מברקים יש.

האם אין אפשרות להגן ממתח גבוה בלי לשרוף רכיב?

אומנם אני לא מבין גדול, אבל מההתרשמות שלי מפלאי החומר וההנדסה אני כמעט בטוח שהדבר אמור להיות אפשרי.

וגם אם לא, אפשר לשים קופסה עם שורה של 1000 קפצונים, שתספיק לעשרות שנים.

ואם המקרר צריך השהיה, למה לעזאזל שלא יעשו זאת במקרר עצמו?

למה צריך רכיב חיצוני לפעולה תקינה של מוצר חשמלי.

חוץ מזה שיש לי מקרר של 20 שנה(בנוסף למקרר החדש) שעדיין עובד יופי, למרות כל ההפסקות חשמל והקצרים באותם 20 שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שמתי לב לזה גם כן, אני יכול רק לנחש שהפוט מכוון את המתח או את זמן השהיה והכפתור אוליי עוצר את ההשהיה ומחזיר את המתח, אבל אין לי שמץ בלי שאני אראה מה כל רכיב עושה במעגל - בלי זה ניתן רק לנחש, שים לב שאפילו לדעת אם יש או אין הגנת מתח גבוה על הציפ לא יכולתי מהתמונות אלא הייתי חייב ללכת לאתר חיצוני, ומכיוון שהוא אתר מכירות שלא באמת מבין במגינים אני יכול רק לקוות שמה שכתוב שם נכון

ההגנה של ה MOVים שיי שנויה במחלוקת, כלומר הם נותנים הגנה, אבל אם יש קפיצה משמעותית היא תעיף את ה MOVים של הוייסבורד בדיוק כמו את ה MOVים של הקיו. כך שאני לא מחשיב את זה להבדל קריטי, והקיו עדיף בהרבה

שאר הבית : ברוב הבתים מגיע מעגל לכל 1-2 חדרים (ואוליי כמה מנורות באיזור במסדרון וכו). אם תשים מגן על מעגל כזה, אתה "תגן" גם על התאורה שיש בחדרים האלה (מה שלא צריך), ועל מכשירי חשמל שיש להם מנוע (מזגנים, שואב אבק שבדיוק היה בשימוש, וכדומה) ויכולים בעצמם לייצר נחשול מתח שיפגע במחשב

יש פשרות להגן ממתח גבוה שאינו ממש גבוה (עד כמה מאות V) על ידיי ניתוק המעגל, אבל מתחים יותר גבוהין מזה גורמים נזק בכשזאת מהירות שלא יעזור לנתק את המעגל - הניתוק יהיה איטי מידי, ולכן חייבים שיהיה רכיב שיחטוף את המכה, או המרה כפולה של המתח (מה שיש ב UPS online או UPS מכאני)

אקופסה אם 1000 קפצונים : בעיה ראשונה, אם מגיע נחשול מספיק גבוה הוא יפוצץ בכיף את כולם. בעיה שניה, נניח שאחד נשרף, הוא נשאר שם והוא מקצר. אתה עדיין לא תוכל להרים את המפסק עד שתחליף את המגן. בלי זה כל פעם שאתה מרים את המפסק הוא פשוט קופץ שוב, וגם אם תשים פיוז תרמי לכל אחד מה MOVים המפסק קופץ מהר מידי, ה MOV לא מספיק להתחמם לטמפ' שהוא ישרוף וינתק את הפיוז

את ההשהיה היום אמורים לעשת במקרר עצמו, אבל במקררים ישנים יותר לא היו עושים אפילו שצריך

בלי קשר מקררים ישנים היו בנויים מרכיבים איכותיים מאוד (מדחסים יפניים ברוב המקררים הישראליים בני 20 שנה), שבדרך כלל החזיקו מעמד גם במצבים כאלה, זה גם הסיבה למה אני מאוד לא ממליץ להחליף מקררים לפי המבצע הזה שיש עכשו - מחליפים משהוא שעובד טוב ויעבוד לעוד הרבה שנים, לזבל זול, ואם יהיה חיסכון כלשהוא בחשמל הוא יהיה קטן ביותר וחסר משמעות

סטינו, אז ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פשרות להגן ממתח גבוה שאינו ממש גבוה (עד כמה מאות V) על ידיי ניתוק המעגל, אבל מתחים יותר גבוהין מזה גורמים נזק בכשזאת מהירות שלא יעזור לנתק את המעגל - הניתוק יהיה איטי מידי, ולכן חייבים שיהיה רכיב שיחטוף את המכה, או המרה כפולה של המתח (מה שיש ב UPS online או UPS מכאני)

אקופסה אם 1000 קפצונים : בעיה ראשונה, אם מגיע נחשול מספיק גבוה הוא יפוצץ בכיף את כולם. בעיה שניה, נניח שאחד נשרף, הוא נשאר שם והוא מקצר. אתה עדיין לא תוכל להרים את המפסק עד שתחליף את המגן. בלי זה כל פעם שאתה מרים את המפסק הוא פשוט קופץ שוב, וגם אם תשים פיוז תרמי לכל אחד מה MOVים המפסק קופץ מהר מידי, ה MOV לא מספיק להתחמם לטמפ' שהוא ישרוף וינתק את הפיוז

מתח ממש גבוה לא אמור לעבור את ההגנות של חברת חשמל.

אני זוכר לפני 20 שנה היה צריך להחליף פיוזים בארון חשמל.

מאז המצב השתפר.

כיום אין צורך להחליף פיוזים כי כנראה לא מגיע חשמל גבוה מאוד לארון חשמל.

גם לחברת חשמל יש הגנות.

אז בעצם המחשב נמצא מאחורי כמה שכבות הגנה.

של חברת חשמל.

של הארון חשמל הראשי.

של קופסת המעגל.

ושל הספק כוח.

בהנחה שכל ההגנות האלו די טובות, ולא ציוד זבל(שעדיין קיים פה ושם).

ובהנחה שהמקרר, גם אם הוא זורק פה ושם, נמצא על מעגל אחר.

אין באמת צורך של ממש בהגנות נוספות.,

יש שלושה אפשרויות.

1) שאתה לומד לסמוך על מערכת החשמל בבית מתוך נסיון שהיא טובה ולא יוצרת נזקים.

2) אתה לומד לא לסמוך על מערכת החשמל בבית מתוך נסיון שהיא לא טובה, וגורמת נזקים.

3) גם במקרה (1) יש אפשרות נדירה, שאותה אתה רוצה למנוע מראש, או בעקבות אירוע נדיר.

עברתי כמה דירות בחיי.

ונתקלתי בשני המצבים.

השאלה אם אצל פותח הדיון אי אפשר לסמוך על מערכת החשמל, או על הלוח עצמו.

הרי שום דבר אחר לא נשרף, רק הלוח.

ועוד שאלה, כמה חשוב להשקיע בשביל להיות שקט לגבי הציוד?

עוד 20%?

50%?

פי 2?

אני משקיע פי 2 על ציוד.

ו0 על הגנות חשמל חיצוניות.

והתוצאות מדברות בעד עצמן.

אומרים הזמן יגיד את שלו.

והזמן עבר ואמר את שלו.

and the master says

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחברת חשמל אין כל כך מה לעשות נגד זה ברמות הנמוכות של הרשת (קרוב לצרכנים). כל ניתוק של עומס השראותי יוצר מכת מתח. שנאי של פלורסצנט 36W מייצר בקלות 2KV ומעלה ממתח התחלתי של של 9V. אז תחשוב לבד למה מסוגל מנוע במזגן שלך, שנמצא אצלך בתוך הבית וחברת חשמל לא בדיוק נמצאת במקום שבו היא יכולה להפריד אותו מהמחשב

הפיוזים בלוח חשמל לא קשורים למתח. הם קשורים לזרם. הזרם תלוי רק במה שאתה מעמיס בתוך הבית. תעמיס הרבה, תשרוף פיוזים. לא תעמיס, לא תשרוף

אם אתה שורף את הפיוז של חברת חשמל משהוא אצלך בלוח לא בסדר - החצי אוטומט שלך אמור לקפוץ בזרם נמוך יותר ומהר יותר. הבעיה בדרך כלל נמצאת בבתים שבהם חשמלאי כלשהוא החליט לשים חצי אוטומט גדול יותר כי הוא היה קופץ כל הזמן, והגיע למצב שהפיוז של חברת חשמל נשרף לפניי שהחצי אוטומט קופץ - שפשוט לא אמורים להיות

ועכשו - הגנות נגד מה ?

הגנות נגד קצר - פיוז חברת חשמל, חצי אוטומט ראשי חצי אוטומט של החדר, פיוז בתוך הספק. לא עוזר כי קצר הוא התוצאה כשמשהוא נשרף, לא הסיבה

הגנות נגד התחשמלות - מפסק פחת

הגנות נגד נחשולי מתח - אם לא תשים אין

מקרר, מזגן וכדומה לא זורקים קפיצות מתח משמעותיות למערכת החשמל במצב תקין. הבעיה איתם ספציפית :

מנוע מייצר נחשול מתח כשמנתקים לו את המתח. תחשוב שיש לך מנוע שעובד על 240V ומחובר לשקע. הוא עובד. ברגע שתוציא את התקע, המנוע יזרוק נחשול מתח של כמה KV או יתר על החוטים שכבר אין בהם מתח

התקע כבר מחוץ לשקע (זה הסיבה למה בכל יש נחשול...) - הנחשול יגיע עד לפינים של התקע (שכבר מחוץ לשקע) וכאן הוא ייעצר, הוא לא יכול להמשיך לשקע וליתר מערכת החשמל. באותה צורה, כשהמקרר סתם נדלק ומתכבה לפי התרמוסטט, נחשול המתח שנוצר שם מוגבל לחוט שבין המנוע והתרמוסטט ולא יוצא החוצה. במקרה הכללי, הנחשול יהיה בין המנוע לבין מה שניתק אותו

עכשו תחשוב מה קורה אם לשקע היו מחוברים מנוע ומחשב, וקפץ החצי אוטומט שנותן מתח לשקע, או התחילה הפסקת חשמל ש "כוללת" את השקע הזה : המנוע מייצר נחשול מתח, מהמנוע עד למפסק שקפץ / עד למקור המתח שהיה נותן חשמל. אבל המחשב מחובר גם כן מאותו שקע במקביל, לכן הנחשול מגיע ישר אליו

אז מניעה ראשונה היא לא לחבר את המחשב והמנוע לאותו שקע

מניעה שניה היא לוודא שלא מעמיסים את המערכת בבית יותר מידי, כדיי שהחשמל לא יקפוץ

מניעה שלישית היא לוודא שמערכת החשמל בבית תקינה (אין חיבורים לא מהודקים וכו) כדיי שלא ייווצרו נפילות מתח (שיכולות לגרום לנחשולי מתח, אם המנוע נמצא שם). לא רק תקינוצת המחשב תלויה בזה - חיבורים לא מהודקים יכולים פשוט לגרום לשריפה

ומניעה רביעית על ידיי מגן, שינסה לספוג אם בכל זאת קרה משהוא

לוח חשמל נשרף בגלל חיבורים לא מהודקים. כשחשמלאי לא סוגר ברגים כמו שצריך שהוא מחבר חוטים. אין לזה כל קשר לנחשולי מתח. נחשולי מתח לא יגרמו לשריפת הלוח, זרם רגיל דרך החיבורים הדפוקים יכול גם לעלות אותם באש

השקעה על ציוד עצמו היא חשובה קודם כל - כי באותה מידה שהמזגן מייצר נחשולים אצלך בתוטך הבית, ספק גנרי מייצר נחשולים אצלך בתוך המחשב, לא יעזור מגן ברקים או UPS לפניו....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אין אפשרות להגן ממתח גבוה בלי לשרוף רכיב?

אומנם אני לא מבין גדול, אבל מההתרשמות שלי מפלאי החומר וההנדסה אני כמעט בטוח שהדבר אמור להיות אפשרי.

וגם אם לא, אפשר לשים קופסה עם שורה של 1000 קפצונים, שתספיק לעשרות שנים.

חח.. רעיון יפה :)

ואם המקרר צריך השהיה, למה לעזאזל שלא יעשו זאת במקרר עצמו?

למה צריך רכיב חיצוני לפעולה תקינה של מוצר חשמלי.

הגיוני מאד.

רק שמבחינת הסינים, הם ישמחו אם מוצר יתקלקל לך ותצטרך להחליף.

הם לא רוצים שתישאר עם מוצר להרבה זמן. זה לא מתאים לכלכלה שלהם.

לא סטינו מהנושא ?

הי קקדו..

לא, זה הכל תתי-נושאים של אותו נושא על שחשוב לי ולשאר להבין.

קופסה עם 1000 קפצונים : בעיה ראשונה, אם מגיע נחשול מספיק גבוה הוא יפוצץ בכיף את כולם.

בעיה שניה, נניח שאחד נשרף, הוא נשאר שם והוא מקצר. אתה עדיין לא תוכל להרים את המפסק עד שתחליף את המגן.

אולי צריך טריק, שתמיד רק אחד יהיה enabled - מחובר..

ורק כשהוא נשרף, זה עובר לבא אחריו..

קל לעשות את זה בתוכנה, קצת יותר קשה בחומרה :)

(זה יגדיל וייקר את המעגל משמעותית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שאני רואה, כל מה שנכתב בדיון עד עכשיו קשור בצורה די ישירה לשאלה המקורית "מה גורם ללוחות אם (למשל) להתקלקל, למה זה קורה ואיך אפשר למנוע את זה". אז לא יודע מה אתה רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

ε(• ̃•̃)з‏

רק שאותי זה הפסיק לעניין לפני 2 עמודים.

כשישרף לך הלוח, אתה תחזור לפה וזה יעניין אותך (:

אהה, אולי אם כבר, תדברו על על ברק כדורי

מי זה ברק כדורי?

לא מכיר.

;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה את הסרט "קונספירציית הנורה החשמלית" (אם אני לא טועה יש אותו בYES וואלה, מקסימום תחפש בגוגל בטוח תמצא) ותבין למה המוצרי חשמל שיש לנו כיום מתקלקלים מהר. יש מושג שנקרא השבתה מתוכננת. למעשה אותם מוצרים בנויים ככה שיתקלקלו אחרי תקופת זמן מסויימת כדי שתקנה עוד ועוד מוצרים. יותר רווחי לתאגידים לעשות מוצרים שמתקלקלים מהר.

קישור ישיר לסרט:

http://www.disclose.tv/action/viewvideo/89006/The_Lightbulb_Conspiracy___The_untold_story_of_Pla/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל קשור. כשנשאלת השאלה מה יכול לפגוע במחשב ואיך למנוע את זה, אחת התשובות יכולה להיות שאי יציבות במערכת החשמל יכולה להזיק, ו'מגן ברקים'/השהיה יכולות לעזור למניעה. השאלות הבאות ממילא - איזה מגן ברקים לבחור, איפה קונים אותו, ואיפה בדיוק לשים אותו - עדיין ייחשבו לחלק מהשאלה המקורית. גם כל מה שדובר על מקררים ומזגנים - שיוצרים נחשולי מתח שגם יכולים לפגוע במחשב שלך - הכל עדיין קשור לאותו נושא. בהחלט אפשר להבין אם זה לא מעניין אותך, אבל אתה יכול פשוט להפסיק לקרוא במקום להתלונן על סטיה מהנושא, דבר שלא היה ולא נברא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי צריך טריק, שתמיד רק אחד יהיה enabled - מחובר..

ורק כשהוא נשרף, זה עובר לבא אחריו..

קל לעשות את זה בתוכנה, קצת יותר קשה בחומרה :)

(זה יגדיל וייקר את המעגל משמעותית)

וגם לא בדיוק יועיל :

המעגל עצמו אמור להיות עמיד בנחשולי מתח ענקיים ולהיות יכול להעביר זרם גבוה כשהוא מחובר, כדיי שהוא יוכל לחבר את ה MOVים

אם יש נחשול מתח חזק זה לא משנה אם הוא מפוצץ את כולם בו זמנית או אחד אחריי השני.... רק שאם כולם מחוברים בו זמנית יהיה לזה יותר סיכוי למשוך את המתח של הנחשול למטה ואוליי גם להגן על מה שצריך

אם למעגל יש מהירות תגובה מוגבלת, אז מה שבתוך הבית ימשיך לחטוף בזמן שלוקח למעגל להגיב

ואם נניח שכל זה עובד בצורה מושלמת, זה יתנהג באותה צורה כמו אם כל ה MOVים מחוברים ביחד, וזה יעבוד אותודבר כמו MOV אחד ענקי

ודבר כזה כבר קיים :

One winter an outage hit our area. To help ease the load on the power company whenever they could get service back, I turned off some of my breakers. When power was restored, I was flipping them back on. When I turned on the dryer's breaker, it made a big loud KA-BAM and left a smell in the air. I took the panel cover off and saw burn marks and the remains of a lightning arrestor I had installed a few years before. I had been selling customers these arrestors, so I had decided to put one in my own panel. They take the hit for the whole house when voltage arrives. Mine mounted right in the panel, was allowed to use an existing 240-volt breaker (the one for the dryer), and had a wire connection to the neutral bar, which dissipates the excess energy to ground. Apparently what had happened is that as the power went out or came back on, there must have been a high voltage involved. The dryer's breaker must have been one of those I had not turned off. Whether it was then tripped or not, my turning it on let the arrestor finish giving up its life to save my home from damage. If I had been turning that breaker on with the panel cover removed, I think I would have been injured.

נורות : ה "איכות היורדת" של נורות ליבון מוצדקת במידה מסויימת : נורות ליבון מיוצרות כך שהחוט להט שלהן לוהט בטמפ' גבוהה יותר, כדיי שייתן יותר אור והאור יהיה לבן יותר. העלות של החשמל שהנורה צורכת גבוהה יותר מ X10 ממחיר הנורה עצמה, ולכן יש הצדקה להעלות את היעילות שלה על חשבון אורך חיים במידה מסויימת

הפאק האמיתי נמצא לא בנורת הליבון אלא בנורות החסכוניות למיניהן, ובמיוחד בעבודה של משרד האנרגיה על לאסור על סוגי נורות ישנים ואמינים שהיו, כדיי לדחוף ציוד אלקטרוני לא אמין בטענות של איכות הסביבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאני לא מבין בזה.

אבל עובדה שמתח גבוה ששורף את כל הציוד בבית הוא דבר מאוד מאוד מאוד נדיר.

כנראה שחברת חשמל כן לוקחת צעדים למנוע את ההתרחשות.

והארון חשמל כן מסוגל להתמודד עם חריגות מתח נפוצות וקצרים ולהגן על הציוד.

אולי אני חי באשליה כי היה לי נסיון טוב ללא אירועים הרסניים.

ואולי אתה חושש הרבה יותר כי אתה מבין בחשמל, יודע מה יכול להתרחש, ומכיר הרבה מקרים בהם זה קרה.

וכנראה שהסיכוי לצרות מושפע מאוד ממיקום הדירה, ארון החשמל והחיווט בבית, ואיכות הציוד בבית.

ואולי במקום שמזג אוויר קשה(או מטר טילים) יכול לגרום לתקלות חריגות ברשת החשמל, הסיכוי לעליית מתח גבוה הוא פי כמה וכמה.

ובבניין ישן מאוד הסיכוי לצרות שונות ומשונות הוא פי כמה וכמה.

וכך יכול להיות מצב בו אדם אחד בסיכון פי 20 לצרות חשמל, בעוד שאדם אחר לא יתקל בהם במשך כל חייו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח

אתה ממש מוקיר תודה !

בצחוק כמובן :)

וזה לא מי, אלא מה !

אני יודע... בגלל זה שמתי קריצה אחרי זה :)

אגב, תופעה חמודה..

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%93%D7%95%D7%A8_%D7%91%D7%A8%D7%A7

מאיפה הכרת את זה??

דרך אגב

דיברתי עם היבואן של Q Protectors היום.

הם לא מוכרים ישירות,

אבל הוא נתן לי מרכזי שירות של מקררים ומכונות שכיסה, ש-כן מוכרים את המגן שקע.

לצערי, המחיר גבוה מאד.

240שח ביקשו על זה.

הלוח שלי(GA-B75M-D3H) עולה 360שח..

עם המחיר שהם רוצים, כבר יותר פשוט לקנות לוח חדש כשנהרס..

אני נותן המון קרדיט ל-VDP שלהם, תודות למה ש-11010010110 אמר עליו,

אבל 240שח זה קצת יקר.

אני חושב שאני מעוניין לשלם עד 120שח גג עבור מגן שקע..

(אם הייתי מגן על מעגל חשמלי שעולה 5000שח, אז מילא.

אבל מה שיהרס כאן זה הלוח אם, לא ההארד-דיסק, לא המסך, לא הכונן ,

אז עם מחיר כזה, אני אוותר על המגן שלהם - יש גבול לכמה אפשר לשלם)

11010010110,

יש משהו שאתה יכול להמליץ כמקום שני, אחרי המגנים של Q Protectors?

האם ה-GPT שמיועד למקררים מספיק טוב?

הוא עולה 70שח - זה נראה לי מחיר סביר מאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קרה, רק לא עשיתי טררם כזה.

נו מה לעשות, זה לא נעים הכשהלוח הולך..

לא בגלל הלוח, אלא בגלל כל הבלאגן שצריך מסביבו..

(פירמוט, התקנת Windows, התקנת תוכנות, קינפוג שלהן..)

ומה בידיוק יעזור כל הדיון ( המלומד הזה ) אחרי שהלוח הולך ?

אחרי שהלוח הולך הוא לא יעזור.

אבל למנוע, או לפחות להאריך את חיי הלוח, בזה הדיון כן יעזור.

או קיי, צריך ואפשר להיזהר, אבל למתוח את הדיון על 7 עמודים ?

אם 7 עמודים נראים לך הרבה, מה תגיד על זה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=491717.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...