מגן רב שקעים עם מנגנון חסיכת חשמל - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מגן רב שקעים עם מנגנון חסיכת חשמל

taschi

Recommended Posts

בעבר מכרו בארץ מגן רב שקעים מנחשולי מתח בשם GREEN SOCKET GTM1104, בבירורים שעשיתי הוא לא נמכר יותר, יש דגם דומה לנ"ל עם 2 שקעים חופשיים והשהייה? כלומר במצב online תמידי (לעומת הדגם הנ"ל שהגיע עם אחד וללא השהייה), שאפשר להזמין מחו"ל ותואם את צורת השקעים הישראלית. בסגנון של המכשירים האלה;

http://www.amazon.com/Smart-Strip-Protector-Autoswitching-Technology/dp/B0006PUDQK

http://www.amazon.com/Belkin-Conserve-Socket-Energy-Saving/dp/B003P2UMQ2/ref=sr_1_2?s=hi&ie=UTF8&qid=1356549172&sr=1-2&keywords=Energy+Saving+Surge+Protector

אם אין בנמצא מכשיר כזה, בעניין של מגן ברקים דגם GPT SC9 ודומיו הבנתי מ- 11010010110 שבאזור מתח 180v המכשיר עושה נזק יותר מתועלת ויכול לגרום בעצמו נפילות מתח למכשירים. מתח נמוך מרשת החשמל הוא דבר לא שכיח, אני צודק? השאלה האם התועלת שבמכשיר עולה על החיסרון הדיי בולט שלו, בנוסף להשהיה יותר מידיי ארוכה, אצלי מכשיר אידאלי למכשירים אלקטרוניים יהיה בעל השהייה גג של חצי דקה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא הבנתי למה אתה טוען שהגנת מתח נמוך של 180V ומטה עושה נזק?

השהייה זה לא דבר רע, היום הייתה לי הפסקת חשמל של שנייה אחת, המחשב נכבה והמכשיר לא החזיר את המתח אלא לאחר 3.5 דקות,

המחשב השני השתגע וכמעט ונדפק לגמרי בגלל שהרכיבים האלקטרוניים לא עמדו בעומס של כיבוי והדלקה כל כך מהירה והBOOT פשוט נתקע,

זה קרה לי פעמיים היום, אז הגנת המתח הנמוך בהחלט עזרה לי למנוע נזק כבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא טענתי שהגנת מתח נמוך עושה נזק, להפך זו הגנה שחשובה יותר מהגנת מתח גבוה, התכוונתי לדגם מסוים GPT SC9, יש טענות ולא רק בפורום הזה, שבאזור 190V~180V המכשיר הזה עובר מהר בין מצב של כיבוי והדלקה, התוצאה שההשהיה נדפקת והמגן עצמו מייצר קפיצות מתח מהירות שגורמות לשרפת מכשירים אלקטרוניים בגלל המכות המהירות שהוא נותן להם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעבר ראיתי באיקאה את המגן שדיברת עליו, כאשר אתה מכבה את המכשיר שמחובר לMASTER כל השקעים מתנתקים, אבל הוא כבר לא נמכר שם, לפחות בפעם האחרונה שהייתי שם לפני חודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעבר הייתי ממליץ על המגן SC9 (לא מושלם אבל הטוב יותר שהכרתי אז). עכשו אני לא, כי משתמש מהפורום תיאר לי בעיה שיש לו אם המגינים האלה :

היה לו בעיה של מתח נמוך מאוד לפעמים (בגלל פאק של חברת חשמל - כנראה לא סגרו כמה ברגים כמו שצריך באיזה לוח ראשי, ניתן למצוא את מקום הבעיה לפי העשן במקרה כזה). מתח בדיוק על הגבול של 180-190V. הפאק היה, שהמגן היה לפעמים נכנס ל"לולאה אינסופית" :

המתח הגיע ל 180V, צריך לנתק אותו

המגן מנתק

העומס על החיבור הדפוק ירד (פחות המחשב), המתח עלה קצת, המגן מחבר מחדש

יש עומס, המתח יורד

המתח הגיע ל 180V, צריך לנתק אותו.....

ולמה שהוא זה היה קורה במהירות, כלומר המגןם היה פשוט קופץ בין 2 מצבים במהירות במקום להיכנס להשהיה

אם מגן כזה, במקרה שהמתח גבולי אכן יהיה יותר נזק מתועלת - עדיף כבר שהמחשב יקבל 180V קבוע, ולא 180V-0V בקפיצות של כל שניה או פחות

מאז הכרתי מגן אחר של q protectors (דגם vdp), ונראה שהוא נותן הגנות יותר טובות ומלאות. הוא כן מומלץ

ההגנות החשובות של המגן ם הגנות המתח וההשהיה. במקום האחרון הגנת נחשולי המתח - כי היא הגנה שבהרבה מקרים לא תגן - הרבה נחשולי מתח הם פשוט מעל ליכולת הספיגה של המגן. נגד ברקים למשל אין לו סיכוי, ועדיין הוא נקרא מגן ברקים למה שהוא

בקטע של ה "ירוק" - מצל שקעים הוא מפצל שקעים. הוא לא יכול להיות ירוק או לא ירוק. הוא פשוט מעביר מתח משקע ל 4 שקעים, לא עושה איתו כלום בעצמו

אם אתה רוצה להיות ירוק פשוט תכבה מכשירי חשמל כשהם לא בשימוש. אין סיבה שהמחשב יעבוד 24*365.25 (ואם אתה מוריד טורנטים, תשים אותם על מחשב ישן וחלש בצד ולא על המחשב העיקרי אם הכרטיס מסך)

גם תיזהר אם המוצרים הירוקים למיניהם (מפצלים, מנורות, מקררים במבצע) - זה לא שהם ירוקים, זה פשוט עוד דרך לשווק אותם גם אם הם בדיוק ההיפך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב 11010010110,

אני משתמש במגן של Waisbord הישראלית, הברק ורעם פלוס, הוא היה בדיוק בסיטואציה שתיארת, היה לי השבוע בבית

מתח נמוך וקופץ חזרה ושוב פעם נמוך בתוך שנייה אחת,

המגן פשוט ניתק את עצמו ולא החזיר את המתח למחשב אלא רק לאחר 3.5 דקות(שומעים את הקליק של הממסר), שזה מצויין כי מצאתי את המחשב השני שלי עם מגן של Hyundai תקוע במצב BOOT ועושה צפצופים.

~דרך אגב, על המגן שלי מצוייר מקרר, מזגן ומכונת כביסה, האם זה אומר שהוא מותאם רק למכשירי חשמל כבדים עם מנועים או שזה בסדר שאני מחבר אותו למחשב? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר גמור, ההבדלים ביניהם (אם בכלל יש) יהיו לכל היותר במשך הזמן של ההשהיה וכו לא הבדלים קריטיים למחשב

למגינים הזולים יש רק הגנה מנחשולים (ובדגם של hyundai האם המנורות המשולשות גם זה לא בנוי כמו שצריך), אם זה המגן שיש לך אז בגלל זה הוא לא הגיב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השהייה זה לא דבר רע, היום הייתה לי הפסקת חשמל של שנייה אחת, המחשב נכבה והמכשיר לא החזיר את המתח אלא לאחר 3.5 דקות,

המחשב השני השתגע וכמעט ונדפק לגמרי בגלל שהרכיבים האלקטרוניים לא עמדו בעומס של כיבוי והדלקה כל כך מהירה והBOOT פשוט נתקע,

זה קרה לי פעמיים היום, אז הגנת המתח הנמוך בהחלט עזרה לי למנוע נזק כבד

מצאתי את המחשב השני שלי עם מגן של Hyundai תקוע במצב BOOT ועושה צפצופים.

המחשב השני יצא מזה בסוף?

כי מה שאתה מתאר מאד דומה לבעיה שקרתה לי, שהרסה לי את הלוח אם,

ושבגללה החלפתי לחדש בדיוק לפני כמה ימים.

מאז הכרתי מגן אחר של q protectors (דגם vdp), ונראה שהוא נותן הגנות יותר טובות ומלאות. הוא כן מומלץ

יצא לך במקרה לראות אותו פתוח?

האם יש לך אותו, או שהמידע התקבל מאחרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-11010010110, איששת חשדות שהיו לי, אני לא אקנה GPT, יש סיכוי טוב שהמנגנון הפגום נמצא בכול המגנים החדשים שלהם, כולל המפצלים.

בנוגע למגן ברקים שמנתק מכשירים אחרים, יותר נוח שיהיה מנגנון כיבוי יותר מורכב מכיוון שישנם מכשירים שאתה רוצה להשאיר ONLINE קבוע כמו ממיר כבלים, וכיבוי ממפסק ראשי במפצל לא בורר בין השקעים ומכבה את כולם, תודה על העזרה שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב השני יצא מזה בסוף?

כי מה שאתה מתאר מאד דומה לבעיה שקרתה לי, שהרסה לי את הלוח אם,

ושבגללה החלפתי לחדש בדיוק לפני כמה ימים.

משהוא בסיפור הזה דפוק. בספקים של מחשב יש סיגנ שנקרא pwr good. הוא אמור להיות 5v במצב עבודה תקין ו 0 אם הספק לא מצליח לייצר ת המתחים כמו שצריך - סוג של אזהרה ללוח : "אני לא תקין, אל תנסה לעלות"

אם הלוח לא מקבל pwr good הוא אמור פשוט לא לעשות כלום - מאווררים מסתובבים וכלום לא קורה חוץ מזה, לכל היותר יכול להיות שהוא יצפצף

אם המחשב ניסה לעלות (הראה משהוא על המסך, אפילו _ בפינה) זה אומר שאו שהספק המשיך לתת pwr good למרות זהמתחים שהוא נתן ללוח לא היו תקינים, או שהלוח התעלם מה pwr good וניסה לעבוד בכל מקרה. זה לא אמור לקרות אם ספק ולוח איכותיים

יצא לך במקרה לראות אותו פתוח?

האם יש לך אותו, או שהמידע התקבל מאחרים?

כל המגינים שאני ממליץ הם כאלה שראיתי פתוחים או לכל הפחות ביקשתי ממישהוא תמונות מצולמות שלו ועברתי בעצמי על הרכיבים מהתמונות

את ה q protector פירקתי בעצמי, הוא של חברים שלי -טכנאי שהתקין להם גדולה מכר להם אותו (בכלל הטכאים של טלויזיות אוהבים לדחוף את המגן הזה, אבל יש סיבה הוא אכן יותר טוב מרוב מה שניתן למצוא בחנויות בדר כלל)

אני לא רואה בעיה מיוחדת אם לכבות אותם, לוקח להם שניות לעלות ולהתחבר כשמחברים אותם מחדש

אם המטרה של הכיבי היא חיסכון בחשמל אז תעשה את השיקולים לבד, הם לוקחים כ 20W ליחידה בממוצע

אם המטרה היא הגנה מברקים בזמן שיש ברקים בחוץ אז מפסק מכובה וכבל תקשורת מנותק יגנו עליהם, מגן ברקים לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המחשב ניסה לעלות (הראה משהוא על המסך, אפילו _ בפינה) זה אומר שאו שהספק המשיך לתת pwr good למרות זהמתחים שהוא נתן ללוח לא היו תקינים, או שהלוח התעלם מה pwr good וניסה לעבוד בכל מקרה.

יש עוד אפשרות:

הספק בסדר, ולכן נתן pwr good,

אבל הלוח נדפק, ולכן הוא מתנהג מוזר.

לפי סוג הדפיקה, זה נראה שמה שנשרף/נהרס, זה בחלק של הלוח אם שאחראי על ה-boot..

בגלל זה הוא עושה restarts.

כל המגינים שאני ממליץ הם כאלה שראיתי פתוחים או לכל הפחות ביקשתי ממישהוא תמונות מצולמות שלו ועברתי בעצמי על הרכיבים מהתמונות

את ה q protector פירקתי בעצמי, הוא של חברים שלי -טכנאי שהתקין להם גדולה מכר להם אותו (בכלל הטכאים של טלויזיות אוהבים לדחוף את המגן הזה, אבל יש סיבה הוא אכן יותר טוב מרוב מה שניתן למצוא בחנויות בדר כלל)

מגניב..

אם ראית אותו מפורק, אז אפשר לסמוך עליו.

הם לוקחים כ 20W ליחידה בממוצע

מי לוקח 20W?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...