מהי חבילת המקודדים הכי מומלצת? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי חבילת המקודדים הכי מומלצת?

yoni_h

Recommended Posts

age 43 אני נוטה להסכים עם QttP אישית אינני רואה בכך תועלת ואהבתי איך הוא הצליח לסכם את זה במשפט בודד

yonizaf אם תשים לב התכוונתי שלא יתקין CCCP ישר עם MP HC אלא יבטל את ההתקנה שלו (אתה הרי בוחר מה להתקין )

ובמידה וMPC איננו מספיק לו אז שיעבור ל-HC. אני גם לא מסכים איתך בנוגע לעדכונים של CCCP העדכונים הם לא פעם בשנה ולמעשה אני אפילו זוכר פעם שהם לא עדכנו במשך שנתיים ותקופות שהיו מעדכניפם כל כמה חודשים. מתי הם כן מעדכנים? כאשר יוצא עדכון חשוב לאחד הרכיבים (CCCP הוציאו עדכון באותו השבוע עם התמיכה של ה-10bit)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה נותן תנועה חלקה הרבה יותר של הסרט. תנסה ותרגיש בעצמך. יוניצף - אני לא מכיר שום מעבד מ4 השנים האחרונות שלא יסחוב בקלות את MADVR בהגדרות מקסימליות בלי עזרה של כרטיס מסך. הSVP שהבאתי כאן הוא כבר סיפור אחר...

e8400 כולל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוכן פשוט לראות ואז להגיב? אם אין לך כח להתקין את הSVP פשוט תוריד גרסת ניסיון של SPLASH PRO ותוודא שהחלקת הפריימים ל60P מופעלת. תתעלם מאיכות התמונה ורק תשים לב לאפקט ותבין למה אנשים אוהבים את זה.

מה לעשות - זה לא מספיק מרשים אותי כדי להתייחס לפיצ'ר הזה בשיקולים שלי.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר, השתמשת קודם בmadvr בלי mpc-hc ? איך בדיוק? madvr זה לא נגן, אי אפשר להשתמש בו בפני עצמו.

בנוסף, להבדיל ממה שיש כאלה שמבינים בטעות, madvr כשלעצמו לא מעמיס כלום על המעבד הגרפי. מה שגורם לעומס (ולכאורה לשיפור בתצוגה) זה האלגוריתמים להגדלה/הקטנה של התמונה, ויש לו לבחירה בהגדרות הרבה כאלה שגורמים לרמות שונות של עומס על המעבד הגרפי. הרעיון הוא שמי שיש לו כרטיס מסך חזק יותר יוכל לבחור באלגוריתם איכותי יותר, ומי שכרטיס המסך שלו חלש מדי יוכל לבחור באלגוריתם שצורך פחות כח (וכמובן אפשר לבחון את התוצאות ולראות מה נראה הכי טוב בעיניך). הגדרות ברירת המחדל הם לא בגדר המלצה אלא סתם ניסיון לקלוע לאמצע, כדי שזה יעבוד "מהקופסה" לרוב האנשים מבחינת ביצועים, ועדיין יקבלו רושם ראשוני טוב מבחינת איכות.

כן, מצטער התבלבלתי, הכוונה היתה שביטלתי את ה-MADVR.

אז בפועל מה אני צריך לשנות בהגדרות כדי שהסרטים לא יקרטעו? איך משנים את האלגוריתמים האלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו אני רואה שהתרומה הקטנה שלי לדיון פה עוררה סערה..

אחד הוויכוחים שראיתי פה זה האם madVR עושה שימוש בכרטיס המסך.

זה תלוי בהגדרות, אבל בעיקרון madVR עושה שימוש בכרטיס המסך (GPU).

בקשר לנגן, madVR יודע לעבוד גם עם נגנים אחרים

"MPC-HC, Zoom Player, J.River Media Center 16, PotPlayer and KMPlayer"

אגב אני נגד חבילות מקודדים ממספר סיבות:

רוב האנשים שמתקינים את החבילות לא טורחים לבדוק איזה מקודדים כבר מותקנים אצלהם במחשב, מה שנוצר בסוף זה ערבוב שלם של זבל.

מה שקורה לפעמים גם בשדרוג גרסה מאותה חבילת מקודדים שפשוט לא מסירה כראוי את המקודדים הישנים.

לרוב הן מתקינות כל כך הרבה זבל לא נחוץ..כך שעדיף להשקיע חצי שעה של התקנות ולהינות מאיכות מושלמת בראש שקט :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yonizaf אם תשים לב התכוונתי שלא יתקין CCCP ישר עם MP HC אלא יבטל את ההתקנה שלו (אתה הרי בוחר מה להתקין )

ובמידה וMPC איננו מספיק לו אז שיעבור ל-HC.

MPC זה הסבא העתיק של MPC-HC, ואין כזה דבר MP HC. אני מניח שכשאתה כותב MPC אתה בעצם מתכוון לWMP? שים לב שאתה לא מתבלבל ומבלבל אחרים.

אני גם לא מסכים איתך בנוגע לעדכונים של CCCP העדכונים הם לא פעם בשנה ולמעשה אני אפילו זוכר פעם שהם לא עדכנו במשך שנתיים ותקופות שהיו מעדכניפם כל כמה חודשים. מתי הם כן מעדכנים? כאשר יוצא עדכון חשוב לאחד הרכיבים (CCCP הוציאו עדכון באותו השבוע עם התמיכה של ה-10bit)

לא נכון. הם מעדכנים כשבא להם, שים לב שרוב העדכונים האחרונים הם בתאריכים כמו 09.09.09, 10.10.10, ו 11.11.11. (וכנראה הולך להיות גם ב12.12.12). זה בגלל שבדיוק יצאו רכיבים חשובים? לא נראה לי.

- הסיפור של 10 ביט היה הפוך - התמיכה היתה קיימת בffdshow (ובמילא בk-lite) במשך תקופה, אבל רק כשCCCP התעדכנו התחיל השימוש ברוב קבוצות השחרור, כי זו החבילה המומלצת על ידיהם והתמיכה בה סימנה ש"השוק מוכן".

- בצוות CCCP יש הסכמה כבר מזמן (מלפני גרסה וחצי) שצריך לעבור ל lav filters לגמרי ולהיפטר מffdshow, אבל הם דחו את שחרור החבילה האחרונה למתי שישכתבו את תוכנת ההגדרות שלהם, מה שהם פשוט לא מצאו את הזמן לעשות עד עכשיו (ממש לאחרונה יצאו כמה גרסאות בטא, הם עובדים על זה. בטח התאריך מקרי לגמרי).

- זמן לא ארוך אחרי שחרור החבילה האחרונה יצאה גרסה עצמאית של vsfilter עם ביצועים משופרים בשם xy-vsfilter. הרבה קבוצות פאנסאב התחילו ליצור סקריפטים מורכבים שלא עבדו טוב בvsfilter הישן, וחלק מהם המליצו כבר מזמן על החלפת vsfilter ב xy-vsfilter. לצוות CCCP היה ברור שהם הולכים להחליף את הרכיב בגרסה הבאה, וזה בפירוש עדכון חשוב (הרבה קבצים לא עבדו כראוי להרבה אנשים) ובכל זאת הם לא מיהרו להוציא עדכון גרסא.

כן, מצטער התבלבלתי, הכוונה היתה שביטלתי את ה-MADVR.

אז בפועל מה אני צריך לשנות בהגדרות כדי שהסרטים לא יקרטעו? איך משנים את האלגוריתמים האלו?

כדי להגיע להגדרות של madvr כשהוא בשימוש: לחיצה ימנית על חלון הוידאו, filters>madvr renderer>edit settings>scaling algorithms

בהנחה שאתה לא צופה בחלון קטן מגודל הוידאו, מה שמעניין אותך זה image/chroma upscaling. בעיקרון ככל שפריט נמוך יותר ברשימה הוא צורך יותר כח.

לרוב הן מתקינות כל כך הרבה זבל לא נחוץ..כך שעדיף להשקיע חצי שעה של התקנות ולהינות מאיכות מושלמת בראש שקט :)

CCCP מתקינה את המינימום הנדרש, וגם עושה בדיקות לחפש מקודדים שיכולים להתנגש ולהציע לך לבטל אותם. מצד שני גם אם אתה מתקין כל רכיב בנפרד לא אומר שלא היה לך קודם מלא זבל שיפריע. לא ראיתי במדריכי ההתקנות השונים הוראות איך להסיר קודקים ישנים.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית מאוד נהניתי מזה בSPLASH PRO. מסתבר שאיכות התמונה חשובה לי יותר כי עברתי לMPC-HC בשילוב עם MADVR. אני עכשיו מנסה להינות מ2 העולמות בשימוש עם SVP (בתקווה שהמעבד לא ימס לי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MPCHC= media player classic home cinema

שזה בעצם המשך העדכונים של

MPC =mdia player classic

שהופסק להתעדכן (נדמה לי) ב-2006 ויצר על ידי gabset

בנוגע ל-10 ביט אתה מחדש לי, לכן אסמוך על המילה שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, ממש לא. הרעיון במה שקוראים 10bit (או hi10p) הוא להגדיל את יחס האיכות לגודל קובץ, באופן שאתה מקבל קבצים קטנים יותר באותה איכות (ההסבר למה זה כך ארוך מדי לכאן, וגם לא מספיק ברור לי כדי להסביר אותו כראוי). תיאורטית זה נכון שאם כל השרשרת (מהמקור דרך המקודד ועד המסך) תומכת ב10 ביט התוכן גם יוצג ככזה, אבל לרוב זה לא המצב, וגם כשכן זה לא יורגש לרוב האנשים. בפועל הסיבה העיקרית לשימוש ב10 ביט הוא הקטנת גודל הקובץ כאמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...