מהי חבילת המקודדים הכי מומלצת? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי חבילת המקודדים הכי מומלצת?

yoni_h

Recommended Posts

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

(זה לא היה ברור לגמרי, אבל אני מניח שהגבת לי)

קראתי די הרבה לפני שהגבתי (כמה עשרות עמודים בדיון של madvr בפורום doom9). אם יש לך חומר קריאה אחר שאתה יכול להפנות אותי אליו, בבקשה.

בכל אופן, טענת שmadvr יכול לפעול על הגדרות מקסימליות בלי להשתמש בכרטיס המסך. אני שואל איך, אם חלק משמעותי מהעבודה שהוא עושה נעשה דרך shaders. אודה לך אם תוכל לענות על השאלה, או להסביר לי איפה אני טועה בלי תשובות מתחמקות שמניחות שאני לא מבין כלום ולא רוצה להבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז התנצלותי על הניסוח בתגובה הקודמת.

מקסימום זה לא spline אלא דווקא jinc (שאולי אין לך אם אתה משתמש בגרסה ישנה יותר). בכל אופן לטעון שכרטיס המסך שלך עומד בזה (שאז צריך לבחון באיזה כרטיס מסך מדובר, ולא נראה לי שיש קשר לquick sync) שונה לגמרי מלטעון שאין שימוש בכרטיס המסך, מה שלא נכון עובדתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

madvr זה לא מקודד אלא video renderer. הוא מכיל גם מקודדים מובנים, אבל הם לא יותר מומלצים מLAVFilters או FFDShow, ובכל המדריכים שראיתי כתוב לבטל אותם. בקיצור, זה לא הדבר שבשבילו מתקינים madvr.

בין הדברים שכן מתקינים בשבילם את madvr, הדבר הכי "כבד" זה האלגוריתמים המדוברים להגדלה/הקטנה של התמונה. אלה לא קשורים לקידוד, ופועלים על התוצר הסופי - התמונה. העבודה נעשית באמצעות shaders, ואין קשר למקודד הוידאו שבכרטיס המסך (ולכן גם לא לquick sync - אם הבנתי מה זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה גם עושה upmix של הרדיו שלך ל7.1 כי זה נותן הרבה יותר עשיר?

^^^^^^^^^^^^^

מאה אלף לייקים.

מישהו יכול לסכם לגבי כל מה שנאמר פה מה הכי מומלץ ואיך להתקין אותו?

תלוי את מי אתה שואל.

לדעתי תמחק את כל מה שיש לך מותקן. תתקין CCCP (רק תבטל התקנה של MP HC) ובתור נגן תשתמש ב MPC. במידה וחסרות לך אופציות קינפוג אז תתקין MP HC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול לסכם לגבי כל מה שנאמר פה מה הכי מומלץ ואיך להתקין אותו?

קצת בעיה, כי אתה רואה שאין ממש הסכמה, כל אחד יסכם משהו אחר.

יש מי שיעדיף נגן בודד עם קודקים מובנים. זה יכול להיות ,bsplayer,splash pro או אפילו mpc-hc בלי מקודדים חיצוניים. הייתרון הוא בפשטות ההגדרה והתקנה, ולפעמים בתכונה שיש בנגן מסויים ואתה מעוניין בה. החיסרון בחלקם הוא שאם משהו לא עובד לא תמיד אפשר להתקין מקודד/פילטר שיתקן את זה.

יש מי שיעדיף להתקין חבילות קודקים. הידועות יותר הן k-lite ו CCCP. הייתרון של k-lite הוא בעדכונים תכופים, וכלים/קודקים שיכולים להיות שימושיים ולא נמצאים בCCCP. מצד שני יש שם גם המון דברים שהצופה הממוצע לא יצטרך אף פעם, מה שאפשר להתייחס אליו כ"זבל" לצורך העניין. הייתרון של CCCP הוא בזה שיש שם בדיוק את המינימום שצריך כדי לנגן את הפורמטים הנפוצים, ובהגדרות 'נכונות' יותר. החיסרון העיקרי שלהם הוא בתדירות עדכון נמוכה מאד.

ויש מי שיעדיף להתקין את הרכיבים הבסיסיים בעצמו (למי שבטוח בעצמו להגדיר לבד או עובד לפי מדריכים). ההמלצה המקובלת כיום היא lav filters + mpc-hc, ולמי שצריך גם xy-vsfilter. בעבר ההמלצה (שאין סיבה שלא תעבוד גם היום) היתה ffdshow + haali splitter - את שניהם מחליף lav filters.

בלי קשר לכל אלה, ולמי שמעוניין ומשתמש בנגן תומך, אפשר להוסיף את madvr, שלא נחוץ לניגון אבל אמור לתת תמונה איכותית יותר בסיטואציות מסויימות. צריך להתקין אותו בנפרד בכל אחת מהאופציות הנ"ל, חוץ מאשר אם התקנת k-lite שאז הוא כלול בפנים.

תתקין CCCP (רק תבטל התקנה של MP HC) ובתור נגן תשתמש ב MPC. במידה וחסרות לך אופציות קינפוג אז תתקין MP HC

CCCP כולל את MPC-HC. אין משהו אחר שצריך להתקין כי "חסרות לך אופציות קינפוג".

יוניצף - QS זה המקבילה של לCUDA ולDXVA של נוידיה וATI בהתאמה.

אוקיי, עכשיו אתה מערבב הכל.

DXVA זה לא של ATI אלא של מיקרוסופט, חלק מdirectX, וכלול גם בכרטיסים של נוידיה ואינטל. הוא מיועד לפיענוח ולכן אם זה מקביל לquick sync אז זה מה שחשבתי.

CUDA לא קשור לDXVA. זו לעיבוד כללי של נוידיה שמקבילה לopenCL ו directCompute. אמנם אפשר לגשת דרכה גם למפענח הוידאו של כרטיס המסך, אבל זה שימוש צדדי של הטכנולוגיה (שגם לא מומלץ כי הוא מבטל חיסכון בחשמל - מכריח את הכרטיס לעבוד בתדר הגבוה ביותר לא משנה מה העומס. DXVA עדיף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^תקרא את מה שהגבתי לו, זה פשוט לא קשור. זה כמו שתאמר שAA לא מועיל במשחקים (לדוגמא).

שזה משהו שאפשר בהחלט לומר. יש כאלה שמעדיפים קצוות חדים על פני חלקים ומרוחים, לך תבין. למרות שרוב התלונות הם על החלקות טקסט - במשחקים מעטים יתלוננו, אם בכלל.

אבל AA הוא ללא ספק הקבלה טובה יותר לupsampling בסרטים - משהו שדורש כוח עיבוד רב ומביא תועלת אפסית. אבל צריך משהו לנצל את החומרה החזקה, הלא כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוכן פשוט לראות ואז להגיב? אם אין לך כח להתקין את הSVP פשוט תוריד גרסת ניסיון של SPLASH PRO ותוודא שהחלקת הפריימים ל60P מופעלת. תתעלם מאיכות התמונה ורק תשים לב לאפקט ותבין למה אנשים אוהבים את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...