למומחים...איך אני מעתיק /יוצר דיסק התקנה ממערכת קיימת - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למומחים...איך אני מעתיק /יוצר דיסק התקנה ממערכת קיימת

צפיד

Recommended Posts

על ה NAS שלי התקנתי וקינפגתי ימים ולילות הכל כדי לקבל את כל הדברים שאני צריך.

אני רוצה לשדרג את החומרה ולהעתיק את המערכת לחומרה החדשה,

האם אפשרי?מהי הדרך הכי קלה לעשות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחבר את 2 הקשיחים באותו מחשב ותעלה אותו מ CD

תפרמט את המחיצות בקשיח החדש

תעתיק את כל הקבצים, כ root, אם ההוראה cp -pR - כדיי שישמור את הרשאות הקבצים כמו שהיו במקור (p = perserve permissions) וכולל תת תיקיות (R = recursive)

תנתק את הדיסק הישן ותשאיר את החדש בלבד, תעלה שוב מה CD

תתקן את ה etc/fstab וקובץ הגדרות של grub + תתקין מחדש grub (או boot loader אחר לפי מה שאתה משתמש איתו)

(אם המחיצות מחולקות באותה צורה והקבצים מוגדרים לפי /dev/sdaX אז ההגדרות המקוריות יהיו טובות למערכת החדשה כמו שהן ואז לא צריך לערוך את הקבצים - רק תתקין מחדש grub)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחבר את 2 הקשיחים באותו מחשב ותעלה אותו מ CD

תפרמט את המחיצות בקשיח החדש

תעתיק את כל הקבצים, כ root, אם ההוראה cp -pR - כדיי שישמור את הרשאות הקבצים כמו שהיו במקור (p = perserve permissions) וכולל תת תיקיות (R = recursive)

תנתק את הדיסק הישן ותשאיר את החדש בלבד, תעלה שוב מה CD

תתקן את ה etc/fstab וקובץ הגדרות של grub + תתקין מחדש grub (או boot loader אחר לפי מה שאתה משתמש איתו)

(אם המחיצות מחולקות באותה צורה והקבצים מוגדרים לפי /dev/sdaX אז ההגדרות המקוריות יהיו טובות למערכת החדשה כמו שהן ואז לא צריך לערוך את הקבצים - רק תתקין מחדש grub)

תודה אבל הפתרון נראה לי מסובך מדי,

חשבתי משהו בכיוון יצירת קובץ IMAGE וטעינה חזרה כמו שעושים עם GHOST

אני יודע בוודאות שיש תוכנה שלוקחת את המחיצה ויוצרת ממנה דיסק התקנה רק שאני לא מוצא את זה..

אודה לעזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...