משרדי+גיימינג בינוני/קל 2-2.5K - *עריכה* - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משרדי+גיימינג בינוני/קל 2-2.5K - *עריכה*

Murmur

Recommended Posts

שלום,

צריך את עזרתכם בהרכבת מפרט למחשב ביתי - משפחתי עם דרישות צנועות (אופיס, אינטרנט, מוזיקה) וגיימינג קל-בינוני (פיפא, שר הטבעות וכו').

תקציב 2000-2500 - עדיף לקצה הנמוך של הסקלה.

הרכבתי משהו ראשוני להתחיל איתו, אשמח להערות - בעיקר לגבי בחירת מעבד, לוח אם וכרטיס מסך:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il .

מעבד:

Intel Dual Core G640 2.8GHZ for 1155 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪277

קירור למעבד:

ZALMAN 7000V Al SI EDITION - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪46

לוח אם:

MSI B75MA-E33 for 1155 Sata3/Usb 3.0

כמות: 1 - מחיר: ₪315

מארז:

באנדל תקציבי - Gigabyte Luxo X140 + Seasonic 350W - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪330

זיכרון:

Corsair 4Gb CMX4GX3M1A1600C9 CL-9-9-9-24

כמות: 1 - מחיר: ₪126

קשיח למחשב שולחני:

Seagate 1TB, 3.5", SATA3, Barracuda 7200.14

כמות: 1 - מחיר: ₪413

כרטיס מסך:

Sparkle GTX650 1GB GDDR5 HDMI OC - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪550

כונן אופטי:

LG DVD-RW x22 Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ₪104

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪2161

מתחרים בכל הצעה בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 2118 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/vluswyaq

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סה"כ המפרט בסדר.

אתה יכול להחליף את לוח האם לזה, אשר בסיסי יותר אך עדיין כולל חיבורי USB3 ואת הקירור לסטוק של אינטל.

לגבי כרטיס המסך, יש לך את HD6850 שעולה איזה 100 ש"ח יותר אך חזק יותר, או לחילופין את HD7750 שעולה 514 ש"ח ונושק לביצועיו של GTX650.

כמו כן, שים לב למבצעי ה- שם, יש שם מבצע על הכונן טרה של ב-350 ש"ח, או 360 ש"ח לכונן של טרה וחצי אך מעט איטי יותר. סה"כ אם תיישם את הערות שלי, גם אם תקח את הכרטיס היקר יותר או הזול יותר, תחסוך כמה עשרות שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להחליף את לוח האם לזה, אשר בסיסי יותר אך עדיין כולל חיבורי USB3 ואת הקירור לסטוק של אינטל.

קירור הסטוק של אינטל מספיק טוב ושקט? אם אין הבדל משמעותי בינו לבין ה-zalman אקח אותו.

לגבי כרטיס המסך, יש לך את HD6850 שעולה איזה 100 ש"ח יותר אך חזק יותר, או לחילופין את HD7750 שעולה 514 ש"ח ונושק לביצועיו של GTX650.

לוקח את ה-7750 בשתי ידיים.

כמו כן, שים לב למבצעי ה- שם, יש שם מבצע על הכונן טרה של ב-350 ש"ח, או 360 ש"ח לכונן של טרה וחצי אך מעט איטי יותר. סה"כ אם תיישם את הערות שלי, גם אם תקח את הכרטיס היקר יותר או הזול יותר, תחסוך כמה עשרות שקלים.

הברקודה החדש של מצויין (יש לי כזה של 3TB) - האם הטושיבה החדש שווה לו בביצועים- אני מרגיש שיפור משמעותי במהירות הקריאה אצלי בברקודה (למרות שלישומים משרדיים ולגיימינג בינוני לא בטוח שזה משמעותי).

משום מה נעלם הבאנדל של SS-350 עם המארז - ובמקומו מופיע FSP 350 HCN - האם הספק הזה יחזיק את כרטיס המסך?

ותודה

מור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קירור הסטוק של מספיק טוב ושקט? אם אין הבדל משמעותי בינו לבין ה-zalman אקח אותו.

ההבדל ביניהם הוא קטן מאוד.

הברקודה החדש של מצויין (יש לי כזה של 3TB) - האם הטושיבה החדש שווה לו בביצועים- אני מרגיש שיפור משמעותי במהירות הקריאה אצלי בברקודה (למרות שלישומים משרדיים ולגיימינג בינוני לא בטוח שזה משמעותי).

הסדרות החדשות של הכוננים הקשיחים מבוססים פלטות של טרה, לכן הם מהירים יותר מהסדרות הקודמות אשר היו מבוססות פלטות של חצי טרה.

אם איני טועה, גם הטושיבה הזה (של הטרה) מבוסס פלטת טרה בודדת, לכן הביצועים שלו הם בערך כמו הברקודה הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצוין. מפרט לאחר הסיכומים האלה:

[table][tr][td]קטגוריות[/td][td]מוצרים[/td][td]

כמות

[/td][td]

מחיר

[/td][/tr][tr][td]מעבד[/td][td]Intel Dual Core G640 2.8GHZ for 1155 Tray[/td][td]

1

[/td][td]

₪277

[/td][/tr][tr][td]קירור למעבד[/td][td]Intel Original 1155[/td][td]

1

[/td][td]

₪30

[/td][/tr][tr][td]לוח אם[/td][td]MSI B75MA-E33 for 1155 Sata3/Usb 3.0[/td][td]

1

[/td][td]

₪315

[/td][/tr][tr][td]מארז[/td][td]באנדל תקציבי - Gigabyte Luxo X140 + FSP 350W HCN - בקניית מחשב חדש[/td][td]

1

[/td][td]

₪290

[/td][/tr][tr][td]זיכרון[/td][td]Corsair 4Gb CMX4GX3M1A1600C9 CL-9-9-9-24[/td][td]

1

[/td][td]

₪126

[/td][/tr][tr][td]קשיח למחשב שולחני[/td][td]Toshiba 1TB 3.5" SATA 3[/td][td]

1

[/td][td]

₪392

[/td][/tr][tr][td]כרטיס מסך[/td][td]Sapphire 7750 1GB GDDR5 HDMI DVI DP[/td][td]

1

[/td][td]

₪514

[/td][/tr][tr][td]כונן אופטי[/td][td]LG DVD-RW x22 Dual Layer Sata Black[/td][td]

1

[/td][td]

₪104

[/td][/tr][tr][td]הרכבה[/td][td]הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח[/td][td]

1

[/td][td]

₪0

[/td][/tr][tr][td][/td][td]

סה"כ:

[/td][td]

9

[/td][td]

₪2048

[/td][/tr][/table]http://www.tms.co.il/preview/spec/5kft8czy

עריכה

===

האם יש צורך במאוורר נוסף למארז? איזה?

אשמח להמלצה על מודל או שניים.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט הוזמן לפני שהספקתי לקרוא את ההערות שלכם:

למארז יש usb3 מקדימה?

אם לא, אולי כדאי לשקול להוסיף כמה שקלים ולקחת מארז עם usb3.

ניסיתי לבדוק את זה במפרט המארז - לא מצאתי אזכור ל- USB3 לכן אני מניח שאין. בכל אופן הלכתי על הבאנדל התקציבי במפרט לעיל כדי לא להתחיל לרדוף אחרי מארז וספק תקציבים עם USB3 מקדימה.

מומלץ יהיה להוסיף מאורר נוסף שיקרר את הכונן הקשיח.

http://www.tms.co.il/product/12006

מדובר במאורר שקט מאוד.

בסוף לקחתי מאוורר פשוט של RAIDMAX 120 ב-22 ש"ח שראיתי שהמליצו עליו כאן בכמה מפרטים low-end.

תודה לכולם על עצותיהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ לא מסכים.

ה-60HCN הזה הוא ספק וותיק וידוע בתור ספק משתלם במיוחד, שקט, ולא מתקרב ללהיות גנרי.

הנתונים שלו מצויינים ביחס למחירו וזה שאין לו תקן 80+ לא אומר שהוא לא איכותי, אלא שפשוט הוא לא עבר חלק מדרישות הסף.

לגבי אריכות הימים, ל-2 מחברי יש את הספק הזה והוא עובד כבר שנים על גבי שנים בלי למצמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנאדם, אני לא אמרתי ג'נרי. אין ספק שמדובר בספק איכותי.

עבור 7750 זה גם יחזיק, אבל עבור ה6850 שהוצע קודם (ובמקום פותח הת'רד הייתי מקבל את ההצעה הזו, כי זה משתלם) לא הייתי לוקח ספק כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: כן, ההודעה שלי באמת נראת כאילו חטפתי קריז או משהו.

הוא כן יחזיק בלי בעיה 6850, כאשר זה תלוי לגבי שאר המערכת. עם המערכת שהוצעה כאן as-is, אני לא רואה סיבה שהוא לא יחזיק.

אם הוא רוצה להוסיף בעתיד כוננים קשיחים, כרטיסי הרחבה, וכדומה, אז כן יהיה מומלץ ללכת על ספק חזק יותר למרווח נשימה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל הנראה המערכת תישאר בקונפיגורציה הנוכחית - בלי יותר מדי שדרוגים.

במקרה הכי גרוע - אם נשדרג כרטיס מסך וכוננים - נוסיף עוד 250 ש"ח גם לספק נוסף.

כאמור - הסיכוי לשדרוג אינו גבוה והחסכון התקציבי פה עשה את שלו.

אגב - אשמח אם למישהו יש רעיון לשילוב מארז+ספק עם חיבור USB3 מקדימה בסדר הגודל התקציבי הזה (300 ש"ח) - למען המפרטים הבאים.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...