Lenovo Thinkpad Edge E330 נגד Samsung NP530U3C - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Lenovo Thinkpad Edge E330 נגד Samsung NP530U3C

silverpist

Recommended Posts

אוקיי אני מתלבט ממש בין 2 המחשבים הנ"ל- לנובו THINKSPAD E330, לבין המסונג סדרה 5 530U

http://ksp.co.il/?uin=17299

לבין

http://www.zolprice.co.il/product-1629-Lenovo_ThinkPad_Edge_E330_3354_96G.aspx

כעיקרון יש לי את התקציב לשתיהם, אבל יש יתרונות וחסרונות כל אחד, הלנובו חזק יותר בחומרה וביצועים, אבל נופל במשקל שזה נושא שמדאיג אותי מאוד, אני סטודנט, ולכן אני אעדיף משקל קל, אבל לעומת זאת, אני מפחד שיבוא היום ואני אצטרך ביצועים שהסמסונג לא ייתן לי מכיוון שהמעבד שלו בא מוחלש וכאלה.. מבחינת גם הלנובו קצת יותר חזק. אבל זה פחות קריטי כי אני תמיד אסחב מטען ממילא ותמיד יש שקע.

האם הביצועים של הסמסונג יפריעו לי במידה ואני אעבוד על מט לאב ותוכנות שירטוט גרפיות בעתיד? כי אם לא, אז אני אקח אותו עקב משקל נמוך.

גם חשוב לי מסך איכותי, הבנתי שלשניהם יש מסך סביר.

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחריגת התקציב ל-3500 אתה כבר יכול לקחת את ה-E330 עם I5 וכולל מע' הפעלה.

http://www.zolprice.co.il/product-1689-Lenovo_ThinkPad_Edge_E330_3354_A53.aspx

סה"כ 300 גרם הפרש במשקל.

מה שכן, הסמסונג אכן נראה טוב יותר, דק יותר - אבל מבחינת ביצועים הוא יחסית חלש.

אם תיקח נניח את ה-E330, תוכל לקנות לו כונן בחיבור mSATA ולתת בו בוסט לביצועים - יש לו מקום מיוחד בשביל הכונן (כלומר יהיה לך כונן קשיח רגיל + SSD). לסמסונג יש כונן היברידי שמשלב HDD+SSD עם CACHE, אמנם זה משפר ביצועים אך לא כמו רגיל שעליו מותקנת מע' ההפעלה.

בגלל הסוללה הארוכה בלנובו אתה יכול אפילו לא לקחת איתך את המטען למשך יום לימודים.

כך שבעצם המשקל הוא לא נתון בשבילך - כי סמסונג+מטען = ללא מטען מבחינת משקל. תחשוב על זה.

ותנסה לראות לאילו חנויות יש את המחשבים בתצוגה, ללכת ולהתרשם בעצמך מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו כמעט ההשוואה קלאסית של תפוחים מול תפוזים - פשוט כי אין תשובה אחת נכונה לשאלות האלו.

העובדות הן:

- הסמסונג חלש בכ-10-20 אחוז מהלנובו (בגרסת מעבד i3 2370m) ויקר ממנו בכ-20 אחוז

- משקל הנייד של קל בכ-300 גרם ודק בהרבה - כך שההבדלים הפיזיים מורגשים

השאלה אם אתה מהאנשים שישימו לב בשימוש תדיר לגודל או לביצועים ועל מה אתה רואה לנכון להתפשר.

אי אפשר להגיד שה-E330 גדול וכבד, כמו שאי אפשר להגיד שהסמסונג חלש מאוד. אבל כן מדובר בהתפשרות על חלק מהמפרט.

במידה וננסה לזרוק את שיקול המחיר מהמשוואה על ידי השוואה הנייד שדני הציג לסמסונג התמונה ברורה עוד יותר:

הלנובו חזק בהרבה (קרוב ל-50 אחוז יותר בביצועים) והנייד של קל ונייד יותר.

תנסה להגיע ל-KSP ולראות את הלנובו. אולי תחליט שהמשקל שלו קל מספיק עבורך ואז אין סיבה להתפשר על ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודע לעיניין, פשוט אני לא בטוח כמה "ביצועים" אני צריך מנמחשב הנייד שלי, ברור שהלנובו יותר חזק, השאלה אם צריך כזה חוזק, כי הרי אני לא הולך לשחק או להתקין דברים כבדים, אני בסה"כ סטודנט, אם הסמסונג יכול להריץ מטלב חלק אז הוא יהיה בסדר, וגם אני מקבל את תוספת המינוס משקל. אם הוא יקרטע בתוכנות שאני אשתמש, אז ברור שהלנובו לוקח בלי שאלה. השאלה אם המפרט יספיק (של הסמסונג) לסטודנט להנדסה ולכל המשתמע מכך. וגם ידוע לכם המסך של מי מהם טוב יותר? כי הביקורות מעורבות בעניין, זה סתם קריטריון משני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצוגה:

סמסונג - באג, תבקש מהם לפתוח או אולי יש להם אותו כבר בתצוגה בחנות (תתקשר לכמה סניפים באיזור שלך, יתכן והתצוגה משתנה מסניף לסניף)

לנובו - תתקשר לחנות שבקישור zolprice אולי הם יסכימו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשאול מה החלטת בסוף???

כי אני מחפשת קריטריונים מאוד דומים וסביב אותו תקציב.

לי אישית הסמסונג נראה יותר אטרקטיבי (כי חשוב לי גם העיצוב והמשקל).

וגם- ידוע לך לכמה זמן מחזיקה הסוללה של הסמסונג לעומת הלנובו??

רוב תודות!:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה לא עזרתם לי להחליט בנושא הכי חשוב, חוזק או משקל?, אני נוטה לכיוון המשקל אבל אני מפחד שהחוזק לא יספיק לתוכנות, מכיוון שממילא אני לוקח את I3 שזה המעבד הכי חלש, אז להחליש אותו עוד? בכל מיקרה אתם מבינים את הפואנטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקבל החלטה ולך איתה. רק אתה יודע מה מתאים לך.

נניח ואני אגיד מה הייתי עושה, ומחר מסתבר לך שזו הייתה טעות עבורך, אתה תבוא בטענות נכון?

המצב הזה לא נראה לי הוגן כלפיך או כלפי מי שעוזר לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זה ברור לי, הפחד שלי זה מחוסר ידע על מוחלשים כביכול. רוב האנשים שאני מכיר עם דגמים שולטרבוקים יש לפחות I5 וזה כאילו "מפצה" למרות שזה מוחלש, ואני אקנה I3, כנראה שאני אקח את הלנובו כי הוא באמת סבבה, אני אפילו מעדיף את העיצוב שלו על פני הסמסונג.

ועדיף ללכת על בטוח נראה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...