מה עדיף ללמוד הנדסת תעשיה וניהול או מערכות מידע? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עדיף ללמוד הנדסת תעשיה וניהול או מערכות מידע?

asi1998

Recommended Posts

מתלבט בנוגע ללימודים בשנה הבאה.

אם אני רוצה ללמוד הנדסה אני צריך לעשות פסיכומטרי, אם לא אז אני לא חייב. (לא באלי לעשות פסיכומטרי לחינם)

לימודי הנדסה הם במשך 4 שנים לעומת מערכות מידע שהם כ-3 שנים.

בהנדסת תעשייה וניהול יש התמחות במערכות מידע בשנה ה-3.

מה אתם ממליצים? איזה תואר נחשב יותר פרקטי?

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.itCTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב תארים במוסדות שבהם לא דרוש פסיכומטרי לא שווים הרבה. אפילו מכללות בינוניות לחלוטין דורשות פסיכומטרי. לך לעשות פסיכומטרי, תראה כמה אתה מקבל ואז תדע לאיפה אתה מתקבל ולאיפה אתה לא. אחרי זה תחליט.

בכל מקרה, בשביל להחליט מה עדיף צריך לדעת גם על אלו מוסדות מדובר.

ההתמחות בהנדסת תעו"נ היא דיי שטות, אל תתייחס לזה יותר מדי (אני בוגר הנדסת תעו"נ משנקר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב תארים במוסדות שבהם לא דרוש פסיכומטרי לא שווים הרבה. אפילו מכללות בינוניות לחלוטין דורשות פסיכומטרי. לך לעשות פסיכומטרי, תראה כמה אתה מקבל ואז תדע לאיפה אתה מתקבל ולאיפה אתה לא. אחרי זה תחליט.

בכל מקרה, בשביל להחליט מה עדיף צריך לדעת גם על אלו מוסדות מדובר.

ההתמחות בהנדסת תעו"נ היא דיי שטות, אל תתייחס לזה יותר מדי (אני בוגר הנדסת תעו"נ משנקר).

לגבי מערכות מידע יש לימודים באקדמית תל אביב יפו או במרכז אקדמי דן שבפתח תקווה.

אם זה תעשייה וניהול אז שנקר כנראה.

דרך אגב מה השכר של בוגר תעשייה וניהול ושל איש מערכות מידע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למודי מערכות מידע ניהוליות במרכז אקדמי דן מכשירים מומחים לניהול מערכות מידע בעלי תשתית אקדמית תיאורטית ויכולת יישומה באופן מעשי.

מומחה לניהול מערכות מידע צריך לדעת לנתח את דרישות המידע של הארגון והתהליכים העסקיים בו ובאמצעותם להגדיר אפיון ותיכנון של מערכות שיתאימו לצרכי הארגון. תהליכים אלה הם היום מורכבים ומסובכים הרבה יותר מבעבר והם צריכים להתייחס למגוון דרישות וצרכים של ארגון.

בוגרי תוכנית לימודי מערכות מידע לתואר ראשון B.A. יהיו בקיאים בתחומי מערכות מידע ה"מסורתיים" בד בבד עם נושאים הנוגעים למערכות אינטרנטיות ואינטראקטיביות המשרתות משתמשים בפריסה גלובלית.

בוגרי התוכנית יוכשרו להיות מומחים באפיון, והטמעה של מערכות מידע, באמצעות הקניית מושגי היסוד של מקצועות הניהול ומתן כלים מקצועיים להתמודדות עם האתגרים של הפעלה בארגון של מערכות מידע אלו.

שרון מרכז אקדמי דן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המרכז האקדמי דן זה מקום ללא כל שם בשוק. אל תלך לשם.

סה"כ האקדמית ת"א יפו נחשבת סבירה בשוק וכמו כן שנקר. בכלליות, ת"א-יפו היא המכללה שמוציאה את בוגר מדעי המחשב הנחשבים ביותר בשוק (אחרי האונ') ושנקר היא המכללה שמוציאה את בוגרי הנדסת התעשיה וניהול הנחשבים ביותר בשוק (אחרי האונ'). כמובן שהדברים הללו הם לא מוחלטים.

בוגר הנדסת תעשיה וניהול (ממכללה) מתחיל מרוויח בסביבות 7 - 8. אחרי שנה זה נע לכיוון ה 9 - 12.

"איש מערכות מידע" - פלוס מינוס אותו דבר. חלק גדול מהמשרות שבהן עובדים בוגרי הנדסת תעשיה וניהול הן משרות של "אנשי מערכות מידע". היתרון הוא שבתור מהנדס תעשיה וניהול פתוחות לך גם משרות "אמיתיות" של מהנדסי תעשיה. היצע המשרות הללו קטן יחסית, לצערי.

לדעתי בין 2 אלו עדיף ללמוד הנדסה. זה בסופו של דבר תואר יותר "רציני". לרוב בוגר הנדסה יחשב יותר בשוק. אני מדגיש את המילה לרוב - שזה אומר שיתכנו מעסיקים שאצלם המצב לא יהיה כך.

אם תשאל אותי - עדיף ללכת ללמוד מדעי המחשב וזהו. בטח ובטח אם אתה הולך ללמוד במכללה. היצע המשרות שיהיה לך גדול בהרבה והמשכורת שתתחיל ממנה תהיה גבוה יותר. היצע המשרות שפתוח למהנדסי תעשיה וניהול כולל מלא משרות דביליות שגם אנשים בלי תואר יכולים לעשות. "אנשי מערכות מידע" הם תמיד מעיין "מקום שני" אחרי מפתחי תוכנה (תכנות פרוצדורלי/מכוון-עצמים). זה מכיוון שמאוד מאוד קל לכתוב קוד SQL שיעשה משהו ולרוב האנשים לא איכפת מאיכות העבודה (או שאין להם מספיק ידע בשביל למדוד אותה). כך נוצר מצב שבו יש הרבה אנשים שביכול מבינים במסדי נתונים ובביצוע שאילתות עליהם, למרות שרוב האנשים שמתעסקים עם זה הם בעצם חאפרים שבקושי יודעים משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המרכז האקדמי דן זה מקום ללא כל שם בשוק. אל תלך לשם.

סה"כ האקדמית ת"א יפו נחשבת סבירה בשוק וכמו כן שנקר. בכלליות, ת"א-יפו היא המכללה שמוציאה את בוגר מדעי המחשב הנחשבים ביותר בשוק (אחרי האונ') ושנקר היא המכללה שמוציאה את בוגרי הנדסת התעשיה וניהול הנחשבים ביותר בשוק (אחרי האונ'). כמובן שהדברים הללו הם לא מוחלטים.

בוגר הנדסת תעשיה וניהול (ממכללה) מתחיל מרוויח בסביבות 7 - 8. אחרי שנה זה נע לכיוון ה 9 - 12.

"איש מערכות מידע" - פלוס מינוס אותו דבר. חלק גדול מהמשרות שבהן עובדים בוגרי הנדסת תעשיה וניהול הן משרות של "אנשי מערכות מידע". היתרון הוא שבתור מהנדס תעשיה וניהול פתוחות לך גם משרות "אמיתיות" של מהנדסי תעשיה. היצע המשרות הללו קטן יחסית, לצערי.

לדעתי בין 2 אלו עדיף ללמוד הנדסה. זה בסופו של דבר תואר יותר "רציני". לרוב בוגר הנדסה יחשב יותר בשוק. אני מדגיש את המילה לרוב - שזה אומר שיתכנו מעסיקים שאצלם המצב לא יהיה כך.

אם תשאל אותי - עדיף ללכת ללמוד מדעי המחשב וזהו. בטח ובטח אם אתה הולך ללמוד במכללה. היצע המשרות שיהיה לך גדול בהרבה והמשכורת שתתחיל ממנה תהיה גבוה יותר. היצע המשרות שפתוח למהנדסי תעשיה וניהול כולל מלא משרות דביליות שגם אנשים בלי תואר יכולים לעשות. "אנשי מערכות מידע" הם תמיד מעיין "מקום שני" אחרי מפתחי תוכנה (תכנות פרוצדורלי/מכוון-עצמים). זה מכיוון שמאוד מאוד קל לכתוב קוד SQL שיעשה משהו ולרוב האנשים לא איכפת מאיכות העבודה (או שאין להם מספיק ידע בשביל למדוד אותה). כך נוצר מצב שבו יש הרבה אנשים שביכול מבינים במסדי נתונים ובביצוע שאילתות עליהם, למרות שרוב האנשים שמתעסקים עם זה הם בעצם חאפרים שבקושי יודעים משהו.

ממש תודה לך על העזרה, אני ממש מעריך את זה. נראה שאתה מבין מה הולך בשוק בתור בוגר תעשייה וניהול.

את האמת אני יגיד לך אני אחד שלא יוכל ללמוד מדעי המחשב, זה לא בשבילי. כל המתמטיקה הזאת תגרום לי לפרוש אחרי חודש.

ההתלבטויות שלי כרגע זה תעשייה וניהול בשנקר/מערכות מידע(מרכז אקדמי דן, אקדמית תל אביב יפו).

העניין הוא שאני לא רוצה לשרוף עכשיו 3 חודשים על פסיכומטרי על משו שאני לא בטוח ישתמש בו, בשביל להתקבל לשנקר דורשים פסיכומטרי של 620.

בשביל להתקבל למרכז אקדמי דן לא צריך כלום כי הם מוסד חדש, לפי מה שהבנתי שם ביום פתוח אנשים מהתעשייה הקימו אותם וכביכול הם אמורים לחטוף משם את הבוגרים (לא יודע כמה להאמין לזה..אבל זה האופי שלי אני מאמין כמעט לכל דבר).

בכל מקרה אני יתחיל ללמוד רק באוקטובר הבא. יש לי התלבטות קשה אם לעשות פסיכומטרי ב-3 חודשים הקרובים :bash: או להקדיש עכשיו שנה לעבודה ולעשות הרבה כסף לקראת התואר. (ולהירשם למרכז אקדמי דן).

פסיכומטרי או לא? :s05:

נ.ב- לאוניברסיטה אין לי שום סיכוי להגיע

שוב, תודה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיק להיות מוטרד מהפסיכומטרי, מה כל כך כואב לך לעשות?

אני רק לא מבין למה אתה לא הולך ללמוד את הנושא שיותר מעניין אותך וזהו..

שני התארים שאני רוצה ללמוד הם יחסית דומים.

זה לא שיש לי בעיה לעשות פסיכומטרי, פשוט יכאב לי אם אני אדע שעשיתי אותו לחינם. (בכל זאת 3 חודשים של למידה)

סך הכל רציתי לדעת מה יותר פרקטי בשוק.(מערכות מידע או הנדסת תעשייה וניהול)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי - מקומות שבהם לא צריך פסיכומטרי לא שווים כלום בשוק. זה מה ששאלת וזו התשובה. תעשה עם התשובה מה שאתה רוצה.

כל השטויות של לנסות לדחוף "תעשיה" לאקדמיה זה שטות. זה אומר שהרמה פשוט נמוכה וחיפשו תירוץ בשביל לתת לזה לגיטימציה (זה היה קיים במידה כלשהי גם בשנקר, לצערי). זו המציאות - ושוב, תעשה עם זה מה שאתה רוצה.

כמעט "כל המתמטיקה" שקיימת במדמ"ח (בטח שבכללה) תהיה קיימת גם בתארים שאתה מדבר עליהם. אם אתה לא רוצה להתעסק עם בעיות כמותיות אל תלך ללמוד הנדסה.

פסיכומטרי זה לא כזה נורא, אני לא מצליח להבין מה אנשים כל כך מפחדים מזה. אני עשיתי פסיכומטרי תוך כדי שירות קבע (+חברה :silly: ) - ובתקופה מאוד לא קלה. בתקופת הפסיכומטרי הייתי ישן מעט מאוד כל לילה ומרוב שהייתי עייף הייתי נרדם בכל חור. עם זאת - שרדתי את זה וגם הוצאתי ציון טוב מאוד בפסיכומטרי (הבגרויות שלי על הפנים כי בתיכון הייתי לומד הכל, פרט לחומר הלימוד בתיכון, למי שתוהה). אפשר לעשות פסיכומטרי ולעבוד ואפילו דיי בקלות.

בקיצור, בכל דבר בחיים - מה שבא בקלות, שווה לרוב פחות. זה נכון לגבי הקושי של התואר, הקושי של הלימודים השונים במוסד שבו אתה לומד והקושי בקבלה למוסד הלימודים אליו אתה הולך.

אני אדרג לך הדברים לפי איך שאני רואה אותם, לפי סדר עולה של "הכי פחות טוב" אל "הכי טוב":

1. לא ללמוד

2. ללמוד במרכז האקדמי דן

3. ללמוד במכללת ת"א-יפו/שנקר

זה הדירוג, תחליט מה טוב לך. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציון בפסיכומטרי מושפע משני גורמים עיקריים:

• ידע שצברת לאורך כל החיים שלך (ואי אפשר להשלים בחודשיים-ארבעה חודשים): אוצר מילים, כישורי שפה, ידע בסיסי במתמטיקה, יכולת הבנת הנקרא, הבנת השפה האנגלית
  • אינטליגנציה

המטרה של הקורס והתרגול הן להרגיל אותך למצב שבו תבחן ולחדד דברים שכבר קיימים אצלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי - מקומות שבהם לא צריך פסיכומטרי לא שווים כלום בשוק. זה מה ששאלת וזו התשובה. תעשה עם התשובה מה שאתה רוצה.

כל השטויות של לנסות לדחוף "תעשיה" לאקדמיה זה שטות. זה אומר שהרמה פשוט נמוכה וחיפשו תירוץ בשביל לתת לזה לגיטימציה (זה היה קיים במידה כלשהי גם בשנקר, לצערי). זו המציאות - ושוב, תעשה עם זה מה שאתה רוצה.

כמעט "כל המתמטיקה" שקיימת במדמ"ח (בטח שבכללה) תהיה קיימת גם בתארים שאתה מדבר עליהם. אם אתה לא רוצה להתעסק עם בעיות כמותיות אל תלך ללמוד הנדסה.

פסיכומטרי זה לא כזה נורא, אני לא מצליח להבין מה אנשים כל כך מפחדים מזה. אני עשיתי פסיכומטרי תוך כדי שירות קבע (+חברה :silly: ) - ובתקופה מאוד לא קלה. בתקופת הפסיכומטרי הייתי ישן מעט מאוד כל לילה ומרוב שהייתי עייף הייתי נרדם בכל חור. עם זאת - שרדתי את זה וגם הוצאתי ציון טוב מאוד בפסיכומטרי (הבגרויות שלי על הפנים כי בתיכון הייתי לומד הכל, פרט לחומר הלימוד בתיכון, למי שתוהה). אפשר לעשות פסיכומטרי ולעבוד ואפילו דיי בקלות.

בקיצור, בכל דבר בחיים - מה שבא בקלות, שווה לרוב פחות. זה נכון לגבי הקושי של התואר, הקושי של הלימודים השונים במוסד שבו אתה לומד והקושי בקבלה למוסד הלימודים אליו אתה הולך.

אני אדרג לך הדברים לפי איך שאני רואה אותם, לפי סדר עולה של "הכי פחות טוב" אל "הכי טוב":

1. לא ללמוד

2. ללמוד במרכז האקדמי דן

3. ללמוד במכללת ת"א-יפו/שנקר

זה הדירוג, תחליט מה טוב לך. :xyxthumbs:

קודם כל תודה.

מן הסתם זה הדירוג הכי טוב, שכן ת"א יפו ושנקר הם שם בתעשייה מזה שנים.

השאלה מה לדעתך לגבי התארים (תעשיה וניהול/מערכות מידע).

מה היית ממליץ ללמוד? שני התחומים מאוד קורצים לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית עשיתי איזה 11 יחידות של תע"נ בכיתה י"א וי"ב ואני יכול להעיד שזה התחום המשעמם ביותר שנתקלתי בו עד כה. לא דמיינתי שאני יכול להשתעמם מנושא כלשהו בצורה כ"כ קיצונית, כי באופן כללי אני די סקרן. אפילו תנ"ך עניין אותי יותר. תנ"ך.

אם אתה מחפש להמנע ממתמטיקה - תמנע מהתחום. גם אני ממש לא פריק של מתמטיקה ואני הרבה יותר מתחבר לכתיבה וכו'. בתע"נ יש מתמטיקה כל הזמן. טבלאות, נוסחאות וכו'. אמנם כמובן לא ברמה של פיסיקה גרעינית בטכניון, אבל מי שלא מתחבר למתמטיקה לא מתחבר אליה בשום רמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית עשיתי איזה 11 יחידות של תע"נ בכיתה י"א וי"ב ואני יכול להעיד שזה התחום המשעמם ביותר שנתקלתי בו עד כה. לא דמיינתי שאני יכול להשתעמם מנושא כלשהו בצורה כ"כ קיצונית, כי באופן כללי אני די סקרן. אפילו תנ"ך עניין אותי יותר. תנ"ך.

אם אתה מחפש להמנע ממתמטיקה - תמנע מהתחום. גם אני ממש לא פריק של מתמטיקה ואני הרבה יותר מתחבר לכתיבה וכו'. בתע"נ יש מתמטיקה כל הזמן. טבלאות, נוסחאות וכו'. אמנם כמובן לא ברמה של פיסיקה גרעינית בטכניון, אבל מי שלא מתחבר למתמטיקה לא מתחבר אליה בשום רמה.

אבל גם במערכות מידע אני משער שיש מתמטיקה.

אין ברירה, אני לא חושב שיש תואר היום ( או לפחות מה שאני רוצה ללמוד) שהוא ללא מתמטיקה. אלא אם כן זה איזשהו תואר מוזנח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...