רשימת ההישגים של נתניהו - עמוד 20 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשימת ההישגים של נתניהו

פילון153

Recommended Posts

מצטער על הדאבל - פוסטינג .

הנה ארה"ב זועמת על .

בריטניה וצרפת זימנו את שגרירי ל"שיחות מחאה "

בריטניה שוקלת להשעות את הסכמי הסחר עם ..

מה עוד אתם צריכים , הבעיה בביבי שהוא לא יוזם . איך בתור רה"מ הוא נותן למצב להדרדר ככה ( ולא רלוונטי כאן הדיון של שמאל Vs ימין )

אבל ברור שהכל מזימה של " הקונגרס השמאלני " נגד ביבי והליכוד ...

לא יוזם? בניה באיו"ש זו לא יוזמה? בקשר ל"שיחות המחאה" - שילכו לעזאזל. הם לא יגידו לי אם לבנות או לא לבנות במדינה שלי ובעיר הבירה שלי. איפה הם היו שבוע שעבר כשחבורת הטרוריסטים הפרו את כל ההסכמים (כולל אוסלו המקודש)? איפה היה המכשול לשלום אז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 298
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כשאתה צודק, אתה צודק. :xyxthumbs:

לכלכת, 99 אחוז אני צודק אלא שבמשך החיים אולי תזכה להבין זאת באמת :P .

......

הכי מצחיק יהיה.. שאותן מדינות אירופאיות התומכות בפלסטין ..הן ,הן עצמן יאכלו את הח-ר-א שנוצר אצלהם מגידול האיסלם "המתון" . לפחות זאת המכה שיקבלו על חשבון והאמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שאירופה הולכת לסבול בעתיד ( מה שקורה עכשיו בצרפת / בולגריה )

בקשר ל"יזימה" - זה לא נעשה כתגובה להחלטת האו"ם ?

תעזרו לי להבין אז מה הצעד הבא ?

כי אם הכיוון הוא לבנות את "השלמה" , אז למה לא להחזיר את ההתנחלויות ?

והמוסלמים - מה יהיה איתם ?

(נסגור במחנות / גטאות ונתעלם ? , טרנספר ?, נחלק ת.ז כחולות , מה הלאה ? )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהם,

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4314929,00.html

דיווח: בריטניה מכחישה שבכוונתה להחזיר את השגריר מישראל

ליאור, תספיק להיות כ"כ בינארי. אפשר לספח 90% מההתנחלויות, כולל שטחים נרחבים סביבן, ועדיין נצטרך לתת אזרחות רק לכמה עשרות אלפי פלשתינאים בלבד. והשאר? בעיה שלהם, שיקימו מדינה עצמאית במה שישאר. או שיכנסו איתנו למו"מ רציני, עם נכונות אמיתית לשלום אמת ולוויתורים מצידם (לא, "ויתרנו על 78% מפלסטין" לא נחשב. אתה לא יכול לוותר על משהו שאתה לא מחזיק בו בפועל. אם אתה חושב אחרת, אני מוכן לוותר על 78% ממיליארד הש"ח שאני חושב שאתה חייב לי ולהסתפק בכך שתחזיר לי רק 220 מיליון. אגב, ויתרה על כ- 80% מפלשתינה, אותו חלק שהיום קוראים לו ירדן. אז מבחינת ויתורים על מה שאין לנו, אנחנו פיטים). אפשר יהיה להגיע לסיכומים סבירים יותר מבחינתם אם הם רק ירצו. זה כמובן לא יקרה כי גם אם בדרך נס יעלה שם מישהו שיהיה מוכן להגיע להסדר, כל השאר לא יתנו לו, כי החתימה על הנייר אינה הדבר החשוב, המימוש בשטח הוא שקובע.

אם הפלשתינאים ינסו לממש ריבונות בשטח, יתכן שזה בדיוק מה שנצטרך לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המשמעות של בינארי .? ( שחור -לבן HWzone סטייל - אם כן הבנתי )

ד"א מה שאתה אומר - הציע אדון , מורשע בפלילים , אולמרט והדלביובים דחו אותו (דלביובים = פלשתינאים , שלא באמת עם , אבל זה כבר לדיון אחר )

תראה , פייר ואני מודה נשבר לי מכל הסבבים האלה , ונשבר לי כבר מהפלשתינאים האלה . לא אוהב אותם ולא שונא . חושב שיש לנו בעיות יותר חשובות ודחופות מהאידיוטים האלה .

מודע למה שברק הציע להם בזמן הרחוק ולמה שאולמרט הציע להם בעבר היותר קרוב , ויודע שהם השתתקו ונאלמו , ונעלמו מהמו"מ .

די , נמאס . תבנה חומה ותפריד אבסולוטית בינינו לביניהם . תפגיז אותם , טרנספר אותם , תן להם מדינה ( אך ורק איפה שהם יושבים ) , תן להם את ההכרה שהם לא נותנים לנו ושים עליהם קצוץ כל הדרך אל הבנק .

אבל תדבר , ראבק , תזיז משהו , זה מחרפן כבר , ארבע שנים שהממשלה האימופוטנטית הזאת ( ולא רלוונטי שהיא ימין/שמאל )

קודחת לנו בראש ולכל העולם על איראן ( שבאמת מסוכנת) , ואומרת שנתקיף אותם .

לאט - לאט יוצאים כל ראשי הבטחון ואומרים שביבי וברק משיחיים וזה לא ניתן לביצוע ללא האמריקאים + .

וביבי וברק בוחרים להתנגח בהם , ומכל הבלון הזה יוצא האוויר לאט לאט , עד עכשיו ..

הממשלה הזאת כל הזמן בכסאח עם האמריקאים והאירופאים , שאין ספק בכלל שהם בעדנו .

ואתה צריך את האמריקאים בשביל סוריה ובשביל איראן במיוחד ..

אתה לא יכול לירוק להם בפנים פעם אחרי פעם , אתה לא יכול להתנהל איתם דרך התקשורת ..

טורקיה - כל הדיפלומטים במדינת , לא הבינו איך להוריד אותם מהעץ ?.

ציפור קטנה לחשה לי שנח דף על שולחנו של אדון ביבי ושהם היו מסתפקים ב"התנצלות" בתוך חדרי חדרים ושלא "תשפיל" את ..

ביבי לא רצה לחתום , ראבק אתה רוה"מ ואתה משחק משחקי כבוד , תן לארדואן האידיוט הזה את ה"התנצלות " שהוא כל כך מייחל לה , ותרוויח עוד בן ברית חזק באזור .(והוא אכן אידיוט - אין אחד שהוא לא רב איתו - אחד ! )

כל המדינה מתנהלת כמו גן של ילדי טרום .

רק חסר שבתשדירי בחירות יהיה ברק אכל לי , ליברמן שתה לי , וישי חטף לי את השניצל ועקף אותי בתור ..

פייר - נמאס .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעזרו לי להבין אז מה הצעד הבא ?

כי אם הכיוון הוא לבנות את "השלמה" , אז למה לא להחזיר את ההתנחלויות ?

והמוסלמים - מה יהיה איתם ?

(נסגור במחנות / גטאות ונתעלם ? , טרנספר ?, נחלק ת.ז כחולות , מה הלאה ? )

הצעד הבא זה להמשיך ולבנות בכל מקום שרק ניתן, יש באיזורים הללו אחלה נדל"ן שרק מחכה לנו. אותו איזור הוא חלק ממדינתו ההיסטורית ומעולם לא נטען כבית של אוכלוסיה אחרת. למוסלמים שחיים שם יש זכות לחיות בכבוד ביננו. אם בפועל זה לא כך, זה רק עקב בחירה שלהם. ואלא אם הם בעתיד יבחרו לההשיל את עורם ולהיות בני אדם ולחיות לצידינו בשלום עם זכויות וחובות שווים. המוסלמים בארץ בסופו של דבר יצטרכו לבחור. או שישלימו עם קיומינו, או שבסופו של דבר הם יצטרכו לעזוב, כפי שקרה המון פעמים ובכל העולם במהלך המאה האחרונה.

כפי שאסתרא אמר, לא חייבים לספח את הכל. שימשיכו עם האוטונומיה שיש להם כעת במקומות בהם הם חיים.

אני לא חושש מרוב מוסלמי. כבר 40 שנים מספרים לנו שעוד 10-15 שנים נהיה מיעוט. ובתכלס, אחוז היהודים באוכלוסיה כמעט ולא השתנה. זה גם עקב הקטנת הפער בילודה בין האוכלוסיות ככל שעוברים השנים, אך גם עקב המון עולים שהגיעו וימשיכו להגיע. תחשוב על המצב באירופה ליהודים שהולך ומחמיר.

אתה חושב שיש פיתרון פשוט יותר וריאלי? בו ונשמע אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה"מוסלמים" שכבר יש להם ת.ז כחולות - קשה לי להאמין שיוותרו עליה ( בשביל פלסטין חקלאית , ענייה ומלאת טרור )

פתרון אין לי , אבל בשביל זה יש פוליטיקאים ומנהיגים , כל מה שאני מבקש זה שהם יתחילו לעשות משהו ..

ואולי זה חלק מהפתרון , שיתחילו לעשות משהו .

כי מאיפה שאני יושב , זה די נראה שהם לא עושים הרבה . ( מלבד להתנגח אחד בשני ולהתנהג כמו בגנון של שמעון )

אפילו בדרום שהיה מופגז ארבע שנים תמימות , לא זז כלום , עד שהגיעו "מים עד נפש " חודשיים לפני הבחירות ..

(ופייר הייתי שם - פשוט מנותק לגמרי מהמרכז , שבו גרה רוב ממשלת )

עד עכשיו אני לא מבין איך הגיעו למצב הזה ..

רגע ואני מחזק - לא מהגר , ברפסודות תשתמשו אתם ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לירוק להם בפנים פעם אחרי פעם , אתה לא יכול להתנהל איתם דרך התקשורת ..

ציפור קטנה לחשה לי שנח דף על שולחנו של אדון ביבי ושהם היו מסתפקים ב"התנצלות" בתוך חדרי חדרים ושלא "תשפיל" את ..

ביבי לא רצה לחתום , ראבק אתה רוה"מ ואתה משחק משחקי כבוד , תן לארדואן האידיוט הזה את ה"התנצלות " שהוא כל כך מייחל לה , ותרוויח עוד בן ברית חזק באזור .(והוא אכן אידיוט - אין אחד שהוא לא רב איתו - אחד ! )

פתרון אין לי , אבל בשביל זה יש פוליטיקאים ומנהיגים , כל מה שאני מבקש זה שהם יתחילו לעשות משהו ..

אתה חושב שתמיד יש פתרון דיפלומטי? אתה חושב שארדואן על העץ בגלל או בגלל שהוא רוצה להיות שם ? סתם דוגמה, אתה חושב שפולין הייתה מסוגלת לגרום לכך שמלחמת העולם השניה לא היתה מתרחשת אם היא רק היתה מוותרת לגרמניה הנאצית ?

גם לגבי פיתרון צבאי יש את עניין העיתוי. לא יעזור שום נצחון צבאי, אם לא יהיו גם הישיגים מדיניים בעקבותיו. לפעמים אין זבנג אחד וגמרנו מכיון שבתנאים מדיניים מסוימים זה יביא תוצאה הפוכה מהמתבקשת. וזה נכון גם לכיוון השני, הוויתורים.

לא הכל תלוי בנו, ישנם גם שחקנים אחרים שלעיתים עם אינטרסים מנוגדים לחלוטין לשלנו. כשאין עם מי לדבר, לפעמים המדיניות הטובה ביותר זה להתבצר בעמדתך עד לשינוי התנאים המדיניים. לעשות משהו כמו ללכת לוויתורים במצב כזה, זהו הדבר הגרוע ביותר שאתה יכול לעשות, וה15 שנים האחרונות הוכיחו זאת. שום וויתורים שעשינו מאז הסכמי אוסלו ועד היום לא שיפרו את מצבנו, אלא רק הרעו אותו.

איך הגעת בכלל למסקנה שאנו יורקים בפנים של האירופאים והאמריקאים? אולי הפוך. (ובמקרה של האמריקאים, זה רק מוסד הנשיאות שלה. לא הקונגרס והסנאט אשר בדר"כ ימניים בנושא שלנו יותר מהישראלי הממוצע)

אתה חושב שארה"ב תומכת בנו רק עקב ליבה הטוב ולא בעיקר בגלל האינטרסים שלה ? מזכיר המדינה האמריקאי אלכסנדר הייג אמר פעם שישראל היא "נושאת המטוסים האמריקאית הגדולה ביותר בעולם, שאי אפשר להטביעה, שאין על סיפונה ולו חייל אמריקאי אחד, והממוקמת באזור חיוני לביטחון הלאומי האמריקאי". מניעת איראן גרעינית זה אינטרס אמריקאי גדול בפני עצמו. אם האמריקאים יתקיפו באירן זה יהיה רק בגלל האינטרס האמריקאי ורק בגללו, ולא בשביל .

על האירופאים אין בכלל על מה לדבר. פרט לגרמנים, כל השאר כבר שנים שהם לא ידידינו. (עוד מתחילת שנות השישים) הם מתנהגים כמו תמיד בהתאם לאינטרסים הקצרי טווח שלהם. ללטף את ישראל כשהיא מוותרת, ולגעור בה כשהיא לא. איך בכלל יש להם זכות להטיף לנו מוסר, לאחר מה שקרה ליהודים ביבשת הזו רק לא ממזמן.

העולם לא סובב סביב ישראל, אך ישראל שחקנית בו כמו כולם ולגיטימי שתתנהג בהתאם לאינטרסים שלה, בדיוק כמו שכולם מתנהגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ בחום שתפסיק להקשיב לציפורים. גם אלו שמדברות (תוכים) לא אמינות במיוחד. לצערי אני חושב שאם המצב היה מצריך רק התנצלות פרטית אז כן היו חותמים על מסמך. אני חושב שגם אם זה היה המצב אז אסור היה לחתום. אתה פשוט לא מבין באיזה שכונה אתה חי, אני אספר לך מקרה אמיתי שראיתי פעם שביקרתי קרוב משפחה בלוד. שני ילדים רבו בחצר, ואני מתכוון ממש כיסחו אחד את השני. הגיע איזה ילד חנון כזה ואמר איזו סיסמה מוזרה נגד אלימות שלוותה בתנועת יד לא מוכרת. אחר כך הסבירו לי שזו פרסומת שרצה בערוץ הילדים נגד אלימות. בכל מקרה השניים הסתכלו עליו מופתעים ואז שכחו מכל האלימות שהפנו אחד כלפי השני בעשר הדקות האחרונות ופוצצו לו את הצורה במכות. עכשיו אני לא אומר שזה יפה להתנהג ככה אבל אתה לא יכול לחשוב רק על הצד שלך. מה שהתרבות של שכנינו מבינה ומדגישה זה כבוד. אם אתה רוצה לחיות איתם אתה צריך לדאוג שיכבדו אותך. לא כמו שתמחל על הכבוד לאח שלך והוא יבין שזה לא מפחד אלא מעוצמה. מה שקורה שוב ושוב זה שאנחנו מוחלים על הכבוד מול האויבים, הם רואים בזה סימן חולשה וזה רק מזרז את ההתקפות על ומלחמות. אם תתעקש יותר ותשמור על הכבוד שלך, לא כי אתה חושב ככה, רק כי אתה מבין שרק ככה תוכל להסתדר אז נוכל להתחיל לחיות בשכונה הנחמדה שלנו.

להזכירך האופציה של מחילה על הכבוד פשוט מובילה למלחמה כי צבועים מתקיפים את החיות החלשות יותר וזה בדיוק האופי של כל האומה המוסלמית, לפחות עד שהם יתבגרו (עניין קצר של 5000 שנה בערך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המשמעות של בינארי .? ( שחור -לבן HWzone סטייל - אם כן הבנתי )

בינארי - רק שתי אפשרויות. או שמספחים הכל או מנסוגים מהכל. ישנן אפשרויות באמצע.

ד"א מה שאתה אומר - הציע אדון , מורשע בפלילים , אולמרט והדלביובים דחו אותו (דלביובים = פלשתינאים , שלא באמת עם , אבל זה כבר לדיון אחר )

אולמרט הציע להם הרבה יותר - 97% מהשטח, שטח בגודל שווה ל- 3% שישארו בידי , כל מזרח י-ם, זכות שיבה חלקית - ועדיין הם לא הסכימו. למה להם להסכים? בכל פעם שהם אומרים "לא" בה האידיוט הבא ומציע להם יותר! אז למה להם לומר "כן"?

תראה , פייר ואני מודה נשבר לי מכל הסבבים האלה , ונשבר לי כבר מהפלשתינאים האלה . לא אוהב אותם ולא שונא . חושב שיש לנו בעיות יותר חשובות ודחופות מהאידיוטים האלה .

מסכים. עכשיו תשכנע את שאר העולם...

די , נמאס . תבנה חומה ותפריד אבסולוטית בינינו לביניהם .

ניסינו, לא עובד.

תפגיז אותם , טרנספר אותם ,

אי אפשר.

תן להם מדינה ( אך ורק איפה שהם יושבים ) , תן להם את ההכרה שהם לא נותנים לנו ושים עליהם קצוץ כל הדרך אל הבנק .

נו, הציעו להם את זה שוב ושוב, מתי תתפוס שהם לא רוצים?

אבל תדבר , ראבק , תזיז משהו , זה מחרפן כבר , ארבע שנים שהממשלה האימופוטנטית הזאת ( ולא רלוונטי שהיא ימין/שמאל )

קודחת לנו בראש ולכל העולם על איראן ( שבאמת מסוכנת) , ואומרת שנתקיף אותם .

לדבר? בסדר. אבל עם מי?

עם אבו מאזן? למה דווקא איתו? למה לא עם מוכר החמוצים בכניסה לשוק של רמאללה? כי אבו מאזן מייצג את הפלשתינאים? למה, ומוכר החמוצים לא?

נכון, אבו מאזן נבחר כנשיא הרש"פ. אלא מה, גם אסד, האב והבן, נבחרו לנשיאות סוריה וברוב הרבה יותר משכנע מאשר אבו מאזן, היית מדבר היום עם אסד על הסכם שלום? הבחירות שבהן ניצח אבו מאזן היו דמוקרטיות בדיוק כמו הבחירות שבהן ניצח אסד - כלומר בכלל לא. ישנם שני כוחות עיקריים בקרב הפלשתינאים, אש"פ והחמאס, ובבחירות לנשיאות לא הרשו לחמאס להשתתף. תאר לעצמך בחירות בארץ שבהן רק למפלגות שבצד שבו אתה לא תומך יהיה מותר להשתתף, הממשלה שתיבחר תהיה המייצגת הלגיטימית של מדינת לדעתך? מאז, בכל הבחירות שהיו ברש"פ, החמאס ניצח - בבחירות לפרלמנט, לרשויות המקומיות, לוועדי הסטודנטים באוניברסיטאות, הכל. אלא מה, עם החמאס אנחנו לא יכולים להסתדר, אז החלטנו, והמערב, שאבו מאזן יהיה הנציג של הפלשתינאים. החלטנו עבורם. לכן כשמדברים על אש"פ, אומרים "הפלשתינאים" אבל כשמדברים על החמאס, אומרים "חמאס", למשל "הפלשתינאים צריכים להחליט האם הם נחלמים בחמאס או בנו", כאילו שאש"פ מייצג את כל הפלשתינאים או שהחמאס אינם פלשתינאים. גם אם נסכים שאבו מאזן נבחר כנשיא הפלשתינאים בצורה לגיטימית, זה היה בתחילת 2005, עכשיו סוף 2012 או כמעט שמונה שנים. האם בחרו אותו כנשיא לכל ימי חייו?

ואחרי שנמצא עם מי לדבר, על מה לדבר?

כבר הציעו להם מדינה בגודל 100% מהשטח ובלי יהודים בכלל (כי במדינה שלהם לא יהיה אף יהודי, זו אחת מהדרישות של אבו מאזן). הציעו להם את כל מזרח ירושלים (כולל הרובע היהודי, כי מה יש ליהודים לחפש ברובע היהודי?) עם ריבונות מלאה בהר הבית, כי אפילו לריבונות משותפת הם לא מוכנים. הציעו להם זכות שובה למאה אלף "פליטים". וזה לא הספיק להם. תשווה את ההצעות של אולמרט לעמדות שרבין הציג בנאום האחרון שלו בכנסת, שבועיים לפני שנרצח ותראה כמה רחוק הלכה. אין שום הבדל בין העמדות הפלשתיניות אז לעמדות הפלשתיניות היום. אנחנו הולכים שוב ושוב לקראתם והם לא זזים מילימטר לכיוונו.

יש דרישות פלשתיניות שברור אפילו לרוב השמאל שבשום פנים ואופן אי אפשר להסכים להן. למשל מתן זכות שיבה למיליוני פלשתינאים. הם מתעקשים מהרגע הראשון שזו דארישה שעליה הם לא יוותרו בשום פנים ואופן ובשמאל כל הזמן מסבירים שזו רק טקטיקת מו"מ ושברגע האמת הם יוותרו עליה. אז רגע האמת כבר היה כאן בשנת 2000 ובשנת 2001 ובשנת 2009 והם לא הסכימו לוותר. אז מה אפשר לעשות עכשיו, להציע להם יותר? כי פחות הם בטח לא יסכימו לקבל.

רק תראה את אחת מהדרישות של אבו מאזן לחזרה למו"מ: שנקודת הפתיחה תהיה ההצעה של אולמרט, זו שהם לא הסכימו לקבל. כלומר ההצעה הזו, שבשום פנים ואופן לא אמורה לחייב את ישראל (כדי שהיא תהיה מחייבת היא צריכה לעבור אישור של הממשלה ואישרור של הכנסת) תהפוך לעמדת הפתיחה של ישראל. מה שאומר שאנחנו צריכים להציע להם אפילו יותר והם עדיין לא ויתרו על כלום.

וכמובן השאלה איך לדבר?

הרי אבו מאזן לא מוכן לדבר. הממשלה ניסתה. הממשל האמריקאי ניסה. אבו מאזן לא רוצה! כלומר הוא מוכן לדבר, אבל יש לו דרישות מקדימות. הקפאה מוחלטת של כל בניה ישראלית בשטחים, כולל מזרח י-ם, כי זה "צעד חד-צדדי". הוא כמובן לא מוכן להסיק בניה פלשתינאית באותו שטח, כנראה שזה צעד דו-צדדי. הם כבר קיבלו עשרה חודשי הקפאה כמעט מלאה ובמשך תשעה חודשים סירבו להתדיין ורק בעשירי הסכימו, וגם אז דיברו רק על התנאים שלהם למו"מ ישיר. הוא גם דורש, כאמור, שעמדת הפתיחה של ישראל תהיה עמדת הסיום של אולמרט. אב, הוא גם רוצה את שיחרור כל האסירים הפלשתיניים, כי מה יש, כבר אסור לרצוח יהודים במדינה הזו? שים לב: אלו לא דרישות לחתימה על הסכם שלום, אלו דרישות לכניסה למו"מ. לא תסכים לכולן והוא לא יהיה מוכן לדבר איתך.

לאט - לאט יוצאים כל ראשי הבטחון ואומרים שביבי וברק משיחיים וזה לא ניתן לביצוע ללא האמריקאים + .

כל? ממתי דגן הם כל ראשי מערכת הביטחון?

וביבי וברק בוחרים להתנגח בהם , ומכל הבלון הזה יוצא האוויר לאט לאט , עד עכשיו ..

הפוך - האירופאים והאמריקאים בכסאח איתנו. האירופאים לא בעדנו, מאיפה הקרצת את זה? חלקם עויינים בבירור, האחרים מתנדנדים. האמריקאים בהחלט בעדנו, הבעיה שלנו היא עם איזה אחד, ברק אובמה. מה לעשות שהוא הנשיא שלהם? כן, אובמה בהחלט מבין שגרעין באיראן הוא בעיה חמורה, אבל נראה שהוא חושב שיש בעיות יותר חמורות מזה, למשל תקיפה נגד הגרעין באיראן. בלי איום ישראלי בתקיפה עצמאית, לא היית מקבל את הסנקציות שיש על איראן היום. כבר היתה החלטה של הקונגרס על סנקציות שאובמה דחה (עכשיו הוא שוב מבקש לדחות הצעת חוק על החמרת הסנקציות), אפילו האירופאים לחצו עליו להטיל סנקציות על איראן (כי הגרעין האיראני מאיים עליה יותר מאשר על ארה"ב) והוא גרר רגליים.

יורקים להם בפנים? גם הפוך. זוכר את ביקורו של הנשיא אובמה בארץ? הוא לא היה. באזור הוא היה כמה פעמים, אבל לקפוץ לארץ, לזה לא היה לו זמן. נו, כנראה שהוא כבר ראה את כל מה שיש לראות בארץ כשהיה כאן כמועמד לנשיאות. זוכר את הביקור של סגן הנשיא? כמה ימים לפני כן, ועדה מקומית נתנה אחד ממיליון האישורים הדרושים לבניה לשכונה מעבר לקו הירוק בי-ם. האמריקאים "נורא נעלבו" והיה צריך לפצות אותם. אנשים רגישים, אתה יודע. את מכתב בוש בעקבות ההתנתקות אתה זוכר? זה שהבינו ממנו שהאמריקאים לא ילחצו לפינוי גושי ההתנחלויות? לפי אובמה ואנשיו, מתברר שאנחנו לא מבינים אנגלית ושמה שכתוב שם זה שאם ישראל והפלשתינאים יגיעו להסכם שלפיו הגושים לא יפונו, האמריקאים לא יתנגדו. בטח גם כתוב שם שהם לא יתנגדו לכך שהשמש תזרח ביום שלישי. לפני כינוס הוועדה למניעת הפצת גרעיני, נציגי הממשל התחייבו שלא יתנו להחלטה שתתקוף ספציפית את ישראל לעבור. אז התחייבו. ההצעה עברה כשנציג הממשל מצביע בעדה - ולמחרת הממשל תקף את ההחלטה הזו, שהם הצביעו בעדה! בתחילת הקדנציה הראשונה של אובמה, היה לו רעיון איך להתניע מחדש את המו"מ בין ישראל לערבים: כל אחד מהדדים יעשה מחוות מעוררות אמון לצד השני. ישראל, למשל, תסיר מחסומים ותקפיא בניה, הערבים יאשרו פתיחת נציגויות ישראליות ויתנו לטיסות אזרחיות לעבור מעל שטחם. על ישראל הוא לחץ, מהערבים הוא ביקש. מישראל הוא קיבל, מהערבים - לא. ומי אשם שזה נכשל? נכון, אנחנו.

וזוכר את ההקפאה השניה? האמריקאים ביקשו רק עוד שלושה חודשים וביבי הסכים, אבל בשני תנאים: הראשון, שזו תהיה ההקפאה האחרונה, כי אי אפשר כ פעם להקפיא רק לעוד כמה חודשים ולהמשיך כך לנצח. השניה, מאחר שזה עולה לו ולמדינה גם בחון פוליטי וגם בהון ממשי, לקבל משהו תמורת ההקפאה. האמריקאים הסכימו וניסחו שורה של הצעות, שחלקן היו מובנות מאליהן בממשלים קודמים וחלקן כבר הובטחו לישראל קודם, למשל התחייבות להטיל וטו במשך שנה על הצעות אנטי ישראליות במועצת הביטחון או מימון טייסת F35. אלא מה, לביבי כבר היה ניסיון רע עם התחייבויות בע"פ של הממשל הזה, אז הוא ביקש אותן בכתב. וכאן האמריקאים התחילו להתפתל... אבל למה? אם אתה מתכוון לקיים את ההבטחות שלך וממילא ניתן להן פומבי, למה לא להתחייב בכתב? אז הם נסוגו מהתחייבות אחר התחייבות, כולל שלא ידרשו עוד הקפאה "זמנית" אחרי ההקפאה הזמנית שבאה אחרי ההקפאה הזמנית, עד שבסוף החליטו לוותר על כל העסק.

אבל אנחנו יורקים להם בפנים, בטח.

אנחנו לא צריכים את האמריקאים בשביל סוריה. בשביל איראן - כנראה שכן, במיוחד אחני שהם דחו אותנו שוב ושוב עד שרוב תוכנית הגרעין האיראנית הוכנסה לאתר התת-קרקעי המובטח בפורדו, שאותו כנראה אנחנו כבר לא יכולים לתקוף. אבל אטום באיראן הוא בעיה אמריקאית לא פחות משהו בעיה ישראלית.

טורקיה - כל הדיפלומטים במדינת ישראל , לא הבינו איך להוריד אותם מהעץ ?.

ציפור קטנה לחשה לי שנח דף על שולחנו של אדון ביבי ושהם היו מסתפקים ב"התנצלות" בתוך חדרי חדרים ושלא "תשפיל" את ישראל ..

אז הציפור שלך משקרת או סתם לא יודעת על מה היא מדברת. כאילו שהבעיות עם תורכיה התחילו עם המרמרה. ארדואן לא פתח ת'ג'ורה שלו על פרס ב- 2009, כשאולמרט היה ראש הממשלה? הבעיה כאן היא שכמו שאבו מאזן לא רוצה להתפשר, גם ארדואן לא רוצה - כמוסלמי, ישראל מפריעה לו. הוא לא דורש התנצלות שקתה. הרי הסכימו לתת להם אפילו הבעת צער פומבית. הוא דורש התנצלות פומבית ואת זה אי אפשר לתת כיוון שזו הודאה באשמה שמחייבת מבחינה משפטית. מה תעשה אם אחרי שהודית שאתה אשם, משפחות "הקורבנות" יתבעו אותך? תגיד שאתה חף מפשע? וזו לא הדרישה היחידה שלו. הוא דורש גם פיצויים (בסדר, עם זה אפשר לחיות והסכימו לזה כבר) והסרה מוחלטת של הסגר על עזה. בכל מקרה, הוא ימצא עוד סיבות לריב עם הציונים רוצחי הילדים גם אם הוא יקבל את כל מה שביקש, אל תדאג.

זכור שאתה במזרח התיכון. כבוד הוא דבר חשוב כאן. אם לא תשמור על הכבוד שלך, אף אחד לא יכבד אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אתה צריך לכבד את עצמך ולהיות מודע ליכולות שלך ( לחיוב ולשלילה ) .

אני די בטוח שאמרתי כבר שלא רק איראן , אלא גם הפלשתינאים ורוב המוסלמים מהווים בעיה , לא רק של אלא של כל העולם המערבי .(במיוחד אירופה )

כך את המוסלמים החילוניים במצרים , שלא רוצים את השתלטות האיסלם על מצרים ומאיימים לפלג לך את מצרים .

אלה אנשים שדי ברור שלא אוהבים את אהבת אח , אבל ברור לך שהם לא ידרדרו את היחסים איתך ולא יהפכו לאויב "קר" שלך ..

הם נראים כמו אנשים שרצו להפטר ממובארק , בשביל לחיות בשקט , ואז גילו שהאסלם מתחיל להשתלט להם על המדינה ושלזה הם לא מוכנים לתת לקרות מהר כ"כ .

מה יהיה שם בסוף רק אללה יודע .

בקשר לאובמה , אני לא חושב שהוא נגד , אלא שהוא פשוט לא מבין מה קורה כאן .. ( ראה ערך האביב הערבי כביכול , שבתחילתו אני זוכר שאמרו בישראל שזה מסוכן ודחקו באמריקאים לתמוך במובארק ובשאר הדיקטטורים המתונים ..

אבל אובמה והסביבה שלו "חושבים דמוקרטיה " , ומניחים שזה יעבוד עליהם , כאילו זה עבד בעזה ...

עכשיו ברשותכם נפרוש ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...