ארדואינו ומשדר מקלט 433Mhz - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארדואינו ומשדר מקלט 433Mhz

itaysp

Recommended Posts

שלום,

קיבלתי היום זוג של משדר ומקלט שהזמנתי מאיביי..

ישר חיברתי אחד לARDUINO NANO שיש לי ול TX שלו והגדרתי לו שכל שניה ישדר סטרינג של 11111111111..

מהצד השני חיברתי למחשב עם UART את המקלט וניסיתי לקלוט את השדר שאני שולח עם HYPER TERMIAN.

הבעיה שאני מקבל הרבה זבל ביחד עם הסטרינג שלי :S

השאלה היא אם זה שידורים של איזה משדר מהסביבה שלי, או שהגדרתי משהו לא נכון?

את המהירות של הסיריאל ב ARDUIDNO הגדרתי על 4800 וגם את המהירות של ה המתאם UART על 4800.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שווה לערוך עוד כמה ניסויים כדי להתחיל לבודד את מקור הבעיה:

- שים את המשדר והמקלט קרובים מאד זה לזה

- הורד את קצב הביטים (השמועה אומרת שקיט RF מהסוג הזול מתאים לעד 2400 באוד, מה אכפת לך לנסות גם 1200)

- שלח מחרוזת שנוח יותר לזהות בה שגיאות, למשל '1234567890'

יש שיפור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיניתי את המהירות ואת הסטרינג והצמדתי את המשדרים.

עדיין אותה תופעה..

אבל הסטרינג קצת משובש לפעמים (כמו בדוגמה.. 103 במקום 123..)

הקטע שגם שהמשדר לא מחובר למקור מתח (כלומר לא משדר בכלל) המקלט קולט ג'יבריש (אבל מן הסתם בלי הסטרינג שלי)

אז או שיש משהו שמשדר פה בסביבה וכנראה מוצפן אז אני קולט ג'יבריש, או שאני מחבר את המקלט ל HYPERTERMINAL בצורה לא נכונה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדובר ברכיבים כמו שאני מוכר, אז אלה הם רק רכיבי PHY, כלומר לכל ביט שתתן להם הם יעשו איפנון ל-434 מגה וגם המקלט כל הזמן מנסה לפענח את התדר ולשפוך ממנו את הביטים שהוא חשב שראה באוויר.

אם אתה רוצה תקשורת אמינה, תצטרך לממש גם איזה שהוא פרוטוקול שינהל את השידורים, יעשה שידור חוזר למה שלא עבר CRC או משהו דומה לזה.

חוץ מזה, אם אתה לא משדר כלום במשך מילי שניות, אז המקלט מאבד את הנעילה על התדר, כך שהתחלה של שידור הבא לא יקלט טוב.

מומלץ תמיד לשדר משהו לפני המידע שלך כדי לסנכרן את הרכיבים. זה יכול להסביר את זה ש-"2" לא נקלט טוב וכל השאר היו בסדר.

אם אתה מממש פרוטוקול כלשהו, אתה יכול גם כל הזמן להחזיק את הלינק תקין ע"י שידור של רצף מתחלף של הביטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

תודה על ההסבר אבל קצת דיברת איתי סינית.

הורדתי את ה DELAY לגמריי ובאמת מתחילים לראות יותר חלקים קטועים מהשידור, אבל רק כשהצמתי את המשדר והמקלט הצלחתי לקבל את מה שאני שולח באופן נקי לגמריי בלי אף הפרעה.

2 ס"מ אחד מהשני וכבר חזר כל הג'יבריש.. :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנ מבין שאינך עובד עם ספריה יעודית.

אתה מקבל רעשי רקע, גם ממכשירים אחרים וגם מתדרים קרובים שהמקלט לא מסנן.

יש ספריה מעולה שנקראת RCSwitch

היא מבצעת את כל סינון רעשי הרקע ומאפשרת עבודה חלקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל במפרט של המשדר/מקלט - לפעמים המשדר מיועד לעבוד במתחים של 9-12 וולט, ואז לחבר אותו ישירות לארדואינו לא מספיק.

Operating Voltage :3.5-12V

אז אני מניח ש 5 וולט זה בסדר.

אנ מבין שאינך עובד עם ספריה יעודית.

אתה מקבל רעשי רקע, גם ממכשירים אחרים וגם מתדרים קרובים שהמקלט לא מסנן.

יש ספריה מעולה שנקראת RCSwitch

היא מבצעת את כל סינון רעשי הרקע ומאפשרת עבודה חלקה.

ואינו

נראה נחמד, רק שרציתי לשדר מהארדואינו ולקלוט דרך המחשב עם המתאם USB UART ישירות להיפר טרמינל..

ראית שיש גם ספריה ל .net אז זה יכול להיות לעזור לי דווקא.

עריכה:

טוב ניסיתי לחבר מצד אחד את המשדר ל NANO ולשדר סטרינג בעזרת הספריה, ומהצד השני MEGA ולקלוט סטרינג ואז לראות אותו בSERIAL MONITOR אבל זה לא עובד.. אולי המשדרים שלי לא תומכים?

השתמשתי בדוגמאות ולא שיניתי את הקוד. את המשדר והמקלט חיברתי ליציאות הדיגיטליות כמו שמוגדר בקוד (10 בננו למשדר, 2 במגה למקלט) אבל אני לא מקבל כלום (אולי גם לא נשלח כלום, וזאת הבעיה..)

עריכה:

עם הספריה VIRTUAL WIRE הצלחתי לשדר ולקלוט בלי בעיות ובקלות.

http://www.open.com.au/mikem/arduino

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...