מולטי טאסקינג באנדרואיד - איפה זה בא לידי שימוש? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מולטי טאסקינג באנדרואיד - איפה זה בא לידי שימוש?

MoRtZkInG

Recommended Posts

היי,

יש לי One X (עם 4), והשאלה שלי היא איפה זה בא לידי שימוש זה שיש לי ארבע ליבות ומולטי טאסקינג?

אני יכול להפעיל כמה תוכנות במקביל? אני יכול לראות סרט ביו טיוב ובמקביל לעבור "לרגע" לבדוק מייל ולחזור בלי שהסרט יעצור?

כל מעבר בין תוכנות "עוצר" לי את התוכנה הקודמת ו... אני תוהה לעצמי מה בעצם אמורים לעשות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המולטיטקסינג באנדרואיד הוא די נכה

יש SERVICE/PROCESS שיכולים לרוץ ברקע במקביל (הטלפון שהוא אפליקציה לכל דבר עובד במקביל לWHATSSAPP ולתוכנת ניווט ולGOOGLE MUSIC למשל) אבל "תוכנות" שאין להם SERVICE כזה לא עובדות במקביל, לא משנה כמה ליבות יש לך

אם תשים סרט ביוטיוב ותעבור למשהו אחר הוא יפסיק לנגן ואפילו יפסיק להיטען

הקטע הכי גרוע זה שבניגוד לIOS למשל, שמכניסה את התוכנית שברקע להשהיה, מנהלת בשבילך את הזכרון

מה שאומר שאם פתחת משחק למשל, התקדמת בו יפה ואז הפסקת וניסית לחזור אחרי זמן מה (שבינתיים פתחת כל מיני אפליקציות אחרות)

כשתחזור הוא יעלה מחדש ולא ימשיך מאיפה שהפסקת כי פשוט עשתה למשחק FORCE KILL כדי לשחרר משאבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין, אבל זה ככה בכל הרומים וכו'?

ראיתי סרטון פרסומת (אני חושב) של ה-Note 2 ושם מראים איך אפשר לעבוד במקביל בשתי .

גם לראות סרט וגם לשוחח בפייסבוק - חצי מסך זה וחצי מסך זה, וכו'...

זה אפשרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין, אבל זה ככה בכל הרומים וכו'?

ראיתי סרטון פרסומת (אני חושב) של ה-Note 2 ושם מראים איך אפשר לעבוד במקביל בשתי .

גם לראות סרט וגם לשוחח בפייסבוק - חצי מסך זה וחצי מסך זה, וכו'...

זה אפשרי?

אם אני לא טועה זה קיים רק 3 ונוט 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המולטיטקסינג באנדרואיד הוא די נכה

יש SERVICE/PROCESS שיכולים לרוץ ברקע במקביל (הטלפון שהוא לכל דבר עובד במקביל לWHATSSAPP ולתוכנת ניווט ולGOOGLE MUSIC למשל) אבל "תוכנות" שאין להם SERVICE כזה לא עובדות במקביל, לא משנה כמה ליבות יש לך

אם תשים סרט ביוטיוב ותעבור למשהו אחר הוא יפסיק לנגן ואפילו יפסיק להיטען

הקטע הכי גרוע זה שבניגוד לIOS למשל, שמכניסה את התוכנית שברקע להשהיה, מנהלת בשבילך את הזכרון

מה שאומר שאם פתחת משחק למשל, התקדמת בו יפה ואז הפסקת וניסית לחזור אחרי זמן מה (שבינתיים פתחת כל מיני אחרות)

כשתחזור הוא יעלה מחדש ולא ימשיך מאיפה שהפסקת כי פשוט עשתה למשחק FORCE KILL כדי לשחרר משאבים.

בסופו של דבר הכל עניין של איך התוכנה נכתבה. אם המפתח רצה לתת אפשרות להשאיר את התוכנה ברקע, הוא יכול לעשות אז זה.

. או תוכנות כמו נגני מוזיקה שמאפשרות לך להאזין למוזיקה ברקע בזמן שאתה עושה משהו אחר. לעומת תוכנות כמו שברגע שאתה סוגר אותה, הוידאו והאודיו נפסק.

אותו דבר לגבי משחקי, אם כותבים את המשחק בצורה כזו שהוא שומר את המיקום האחרון לפני שהתקבלה שיחה או משהו בסגנון, יהיה ניתן תמיד לחזור לאותה נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה לפחות לגבי היוטיוב זה מתוכנן ככה בכוונה - לא רוצה שאנשים ישתמשו בה כנגן או משהו כזה, וממש מכריחה אותך לראות את הסרטון בשביל לשמוע את המוזיקה. אתה אפילו לא יכול לכבות את המסך, כי ברגע שתכבה אותו הניגון יפסק (בניגוד לנגני שימשיכו לנגן את השיר בלי בעיה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר הכל עניין של איך התוכנה נכתבה. אם המפתח רצה לתת אפשרות להשאיר את התוכנה ברקע, הוא יכול לעשות אז זה.

זה בדיוק מה שכתבתי לגבי הפרוסס/סרביס

אם אני לא טועה לפחות לגבי היוטיוב זה מתוכנן ככה בכוונה - לא רוצה שאנשים ישתמשו בה כנגן או משהו כזה, וממש מכריחה אותך לראות את הסרטון בשביל לשמוע את המוזיקה. אתה אפילו לא יכול לכבות את המסך, כי ברגע שתכבה אותו הניגון יפסק (בניגוד לנגני שימשיכו לנגן את השיר בלי בעיה).

יוטיוב היה דוגמה, זה נכון לגבי המון תוכנות אחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זה די בטוח שזה לפי תכנון.

למעשה בגלל שאפל* מאפשרים רק לתוכנות בעלות אופי מאוד ספציפי לרוץ ברקע, לא הייתי יוצא בהצהרה שהמולטי טאסקינג של אנדרויד* נכה.

*הבהרה - הכותב משתמש ב3 מערכות הפעלה שונות ביום-יום (וינדוס, OSX, אנדרויד), כמו כן אפילו היה בעל איפון לתקופה קצרה, ואינו שומר אמונים לאף מערכת הפעלה בצורה מיוחדת, אז בבקשה לא להפוך את זה לעוד דיון איפון נגד - תודה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המולטיטסקינג באייפון אפילו יותר נכה.

אבל לפחות הוא לא זורק אותי מאפליקציה כשאני פותח אחת אחרת...

הוא פשוט שם אותה בסטנדביי שזה בסדר גמור ברוב המקרים

כמובן שגם שם יש דברים שרצים ברקע, הדברים שחייבים שירוצו ברקע (מסרים מידיים, , וכו')

וכמובן שבשניהם הכל מתוכנן, בעיקר לצורך שמירה על חיי הסוללה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד עם גלקסי 2 עם אנדרואיד 4.0.4 ואייפד 3 ואייפון 4S, אני לא חושב שיש מקום להשוואה בכלל.

אולי זאת רק הרגשה לא מבוססת, אבל עם המכשירים מבוססים אני פועל בצורה הרבה יותר יעילה, בגלל המולטיטאסקינג הנוח. אין כמו לעשות gesture עם האצבעות (עם האייפד, באייפון זה פחות נוח) ולמזער , לעבור ישר לאחת אחרת ולחזור לנקודה שבה השארתי את הקודמת.

בגלקסי 2 אולי אפשר לעשות את זה אבל זה הרבה פחות נוח ואינטואטיבי. גם הלחיצה הארוכה עובדת טיפה פחות חלק ובאופן כללי מרגיש שכשיש כמה שפועלות ברקע (ממש פועלות ורק ממוזערות, לא כתהליך ברקע) הטלפון פועל טיפה פחות טוב והסוללה כמובן נגמרת יותר מהר... מאשר בIOS ששם אני בכלל לא שם לב למה פתוח לי ברקע ועם כמה שניסיתי לכמת את זה לא הצלחתי לשים לב לשינוי משמעותי בסוללה (כמובן שאני משתדל שרק האפליקציות הנחוצות יפעלו ברקע ולא שהכל יפעל בלי שליטה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...