מחשב לעריכת וידאו, תמונות וגיימינג - בתקווה ל-5K ללא ציוד היקפי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לעריכת וידאו, תמונות וגיימינג - בתקווה ל-5K ללא ציוד היקפי

eli_singer

Recommended Posts

אני משדרג מערכת ישנה כך שאת רוב הרכיבים אני מחליף אבל לא את כולם (מיד אפרט).

המערכת נועדה בעיקר לעבודה, עריכת וידאו ב-HD ועיבוד תמונה כמו גם לגיימינג ושימושים כלליים.

תוכנות עיקריות- פרמייר, פוטושופ, אפטר אקפטס (מדי פעם), דה וינצ'י, מדיה אנקודר, אנקור...

אני עובד על קבצים גדולים מאוד ומעביר כמויות גדולות מאות של חומר על בסיס קבוע אל ומכוננים חיצוניים ובתוך המערכת.

חשובה לי היכולת לעבוד במקביל על מספר יישומים והאפשרות לקודד קבצים גדולים במהירות יחסית.

חשובה לי היכולת לשדרג את המערכת בעתיד כי אין לי כוונה לקנות מחשב חדש כל שנתיים.

חשוב לי שהמערכת תהיה שקטה. רעש של מאווררים לא עושה לי את זה גם אם הם של כרטיסי מסך...

רכיבים שיהגרו למערכת החדשה מהמערכת הקיימת:

4-6 כוננים קשיחים WD Caviar Black/Green כולם בנפחים של 2TB מתוכם 2 במערך RAID 1 ואולי גם 2 נוספים במערך RAID 1, כולם כונני מידע ולא כונני מערכת הפעלה.

ספק כוח Corsair 620HX

צורב DVD של LG

מסך Dell U2711

מסך Dell U2412

רמקולים M-Audio AV40

עכבר Logitech G700

מקלדת מיקרוסופט לא מעניינת במיוחד

עשיתי קצת תחקיר וחשבתי על המפרט הבא:

מעבד: Intel i7 3770K Tray

1685 ש"ח

לוח אם: Gigabyte GA-Z77X-UD5H

1050 ש"ח

קירור למעבד: Arctic Freezer 13 Pro (מישהו יודע אם הוא אכן שקט? איך הוא לעומת הדגם לא ה-"PRO"?)

160 ש"ח

מארז: P280

445 ש"ח

זכרון: G.Skill 2x8GB DDR3 2400Mhz Trident X Edition Dual Channel CL10-12-12-31

1160 ש"ח

כרטיס מסך: אני לא יודע על מה ללכת... GTX 660? חשוב שתהיה יציאת Display Port בנוסף ל-DVI-D ושיהיה שקט

1200 ש"ח?

כונן SSD: נפח של בערך 256GB. לא ממש מכיר את ההבדלים. נניח את זה- Solid Series 256GB CT256M4SSD2 או את- Intel 240GB 520 SSDSC2CW240A310

1000-1400 ש"ח

נראה לי שעברתי על הכל לא?

אשמח לקבל חוות דעת על המפרט ואיך אפשר לצמצם אותו כי כרגע זה עומד על בערך 6900 ש"ח שזה די גבוה לי...

יש לי כמה שאלות שיכולות אולי לעזור.

לגבי הזכרונות- האם יש טעם לשלם כפול על זכרונות שהם 2400Mhz או שאפשר לקנות 1600 מוצהר ולהמהיר אותו ל-2400 ובכך לשלם חצי?

מה משמעות החיבור mSATA ל-SSD? במה הוא שונה מחיבור SATA רגיל? והאם הוא עדיף למרות שהוא רק 3GB לפי מה שאני מבין או שכדאי לחבר את הכונן לחיבור SATA רגיל אבל של 6GB או שבכלל זה לא משנה כי זה לא מגיע למהירויות האלה גם ככה?

כל מידע לגבי איך אני מעביר את מערך הרייד הנוכחי שלי למערכת החדשה יתקבל בברכה רבה...

האם יש הבדל בביצועים אם מחברים כוננים לחיבורי SATA של הבקר צד שלישי ולא של הבקר המקורי של הצ'יפסט?

כמה קריטי לי באמת ללכת על ה-i7 לעומת ה-i5?

האם אני יכול להסתפק בכרטיס מסך זול יותר? אולי אפילו דור קודם ולהוסיף בהמשך עוד אחד ל-SLI? אני אשמח להריץ את V כשהוא ייצא על ההגדרות הכי גבוהות אבל זה לא שווה לי 800 ש"ח נוספים... וכמו שכבר אמרתי, חשוב לי השקט ואני יודע שזה לא פשוט עם , יש המלצות ספציפיות על דגמים שקטים?

זהו... סליחה על החפירה ותודה מראש!

אלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנסה לענות על מה שאני יודע...(בדגש על מחשב עריכה כי משם יש לי רקע)

לגבי קירור למעבד Freezer 13 Pro - יש לי את COOLING Freezer 13 (בלי הפרו) שהוא מאוד שקט ומאוד מומלץ (גםאם אתה OCעושה כי ראיתי שלקחת מעבד עם K),אם אין הפרש מחירים גדול אז קח את הפרו,אבל אם אתה מתכנן OC(כבד) אז לפרו יש יכולת קירור טובה יותר אז קח אותו.

אני יכול להגיד לך שהגעתי עם הקירור שלי ל4.5 GHZ המהרה שזה בינוני פלוס.

זכרונות 2400MHZ לא שווים את המחיר לדעתי,1600MHZ יעשו את העבודה,פרמייר ואפטר ובמיוחד מדיה אנקודר אוהבים הרבה זיכרון שים 2 סטיקים של 8GB או אם אתה מצליח לדחוק לתקציב 4 סטיקים של 8GB (אם אתה משתמש כבד,ציינת שהמחשב ברובו לצרכי עבודה שווה להשקיע)

לפי השימושים שלך שווה להשקיע במעבד I7 - תוכנות אדובי ישתמשו ינצלו אותו יותר טוב מI5(יעשו שימוש במולטי ת'רדינג)

לך על Solid Series 128GB יספיק לך למערכת הפעלה+CS של אדובי ועוד כמה תוכנות

לגבי כל מה שלא עניתי יש כאן רבים וטובים שבטח ישמחו לעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני רואה 128GB לא יספיק לי לכונן מערכת הפעלה אם אני מתקין את כל התוכנות הכבדות ומשחקים שלוקחים המון המון מקום, חובה לקפוץ ל-240GB.

אני מתחיל לחשוב על שדרוג בשלבים.

לקנות לוח אם חזק שיחזיק להמשך

לשים i5 במקום i7 כדי לחסוך כרגע ובהמשך למכור אותו ולשדרג ל-i7 אם אני לא אהיה מרוצה מהביצועים

לשים 8GB זכרון 1600 במחשבה לשדרג בהמשך

לוותר על ה- בלית ברירה

וללכת על כרטיס מסך זול יותר באזור ה-700-800 ש"ח.

מה אומרים? הגיוני?

איך לבנות את זה?

אלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הזכרונות אתה כנראה צודק ולכן רשמתי שבשלב ראשון אני יכול ללכת על 8GB במהירות 1600 ולראות אם אני צריך להוסיף.

לגבי הלוח- הרעיון הוא שזה יהיה ניתן לשדרוג בשנים הבאות בלי מגבלה טכנולוגית. לכן חשובה לי התמיכה בצ'יפסט העדכני וכו'.

בנוסף, אני צריך 3.0 (מעביר עשרות ג'יגה על בסיס יומי) והרבה חיבורי SATA (מערכי רייד) כך שאני לא יודע כמה אפשר לחסוך שם...

מה אתה מציע?

OC לא 'חובה' אבל אם אפשר בקלות אז למה לא? חוץ מזה שההבדל בין מסדרת K לסדרה הרגילה הוא לא דרמטי.

אלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הלוח- הרעיון הוא שזה יהיה ניתן לשדרוג בשנים הבאות בלי מגבלה טכנולוגית. לכן חשובה לי התמיכה בצ'יפסט העדכני וכו'.

הצ'יפסט העדכני אינו מבטיח שדרוגים בשנים הבאות אלא התושבת, ואיך שהדברים נראים כרגע דור המעבדים הבא יגיע עם תושבת חדשה

כך שתאימות למעבדים החדשים לא תהיה.

בנוסף, אני צריך 3.0 (מעביר עשרות ג'יגה על בסיס יומי)

USB3 יש גם בלוחות של 300 ש"ח

והרבה חיבורי SATA (מערכי רייד) כך שאני לא יודע כמה אפשר לחסוך שם...

באופן כללי לא מומלץ לעשות רייד בעזרת הבקר של הלוח, הן מבחינת אמינות והן מבחינת מהירות, במיוחד כשמדובר במחשב לפרנסה

אלא להשתמש בבקר ייעודי. אם בכל זאת תתעקש על רייד מהלוח פרט באיזה סוג רייד מדובר וכמה חיבורי SATA נדרשים

OC לא 'חובה' אבל אם אפשר בקלות אז למה לא? חוץ מזה שההבדל בין מסדרת K לסדרה הרגילה הוא לא דרמטי.

אכן לא דרמטי, רק ש OC דורש מעבר למעבד גם לוח תומך וקירור מתאים - כך שההפרש מתחיל מ 400 ש"ח ועד הרבה מעל לאלף (כתלות בלוח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה המידע שהם הולכים להחליף תושבת בדור הבא?

אם יש לך המלצה על בקר ייעודי במחיר שפוי אני אשמח לשמוע. אני צריך RAID 1 ב-2-3 זוגות של כוננים פנימיים לפחות ועוד כונן מערכת הפעלה זה אומר 5-7 כוננים בסך הכל ועוד צורב.

דווקא שמעתי דברים טובים על הבקר שמגיע עם הצ'יפסטים של אינטל, וזה גם אמור להיות פשוט יחסית לעבור מלוח ללוח אם מדובר בבקרים האלה. אני טועה?

לגבי OC, שמתי עין על ה- Freezer 13 Pro שהוא זול ואמור לעשות את העבודה. מארז P280 הוא שקט ואפקטיבי והלוח תומך. מה אפשר לשנות כאן כדי שיצא עדיף?

אלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה המידע שהם הולכים להחליף תושבת בדור הבא?

אין מידע ודאי ולכן אמרתי נראה כרגע

אם יש לך המלצה על בקר ייעודי במחיר שפוי אני אשמח לשמוע. אני צריך RAID 1 ב-2-3 זוגות של כוננים פנימיים לפחות ועוד כונן מערכת הפעלה זה אומר 5-7 כוננים בסך הכל ועוד צורב.

פתח עץ בפורום המתאים ותקבל המלצה לבקר, אחרי זה יהיה ניתן להתקדם

לגבי OC, שמתי עין על ה- Freezer 13 Pro שהוא זול ואמור לעשות את העבודה.

קירור סביר לOC, יש טובים ממנו סביב ה 220 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...