עדכון: קונה 3570K וצריך המלצות ללוח Z77 טוב ו-8 גיגה זכרון עד 1000 ש"ח - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדכון: קונה 3570K וצריך המלצות ללוח Z77 טוב ו-8 גיגה זכרון עד 1000 ש"ח

nitzanj

Recommended Posts

כאמור, מחפש שילוש. מבחינת משחקים כרגע אני לא משחק שום דבר כבד, בעיקר דיאבלו. ובהתאם גם הכרטיס מסך הוא GTS-250 לא חזק במיוחד.

אבל בהמשך יצוצו משחקים יותר כבדים שאני אשמח להריץ בהגדרות קצת מעבר למדיום, ואני רוצה שמה שאני קונה עכשיו לא יהווה צוואר בקבוק לכרטיס high-end כלשהו שיירכש בהמשך.

מעבר לזה אני מתכנת הרבה והמחשב פה לא מתמודד עם זה כמו פעם. ומדי פעם קצת עיבודים, תמונות פוטושופ וכד'.

כמו כן נדרש כרטיס קול on board עם יציאות אנלגיות 5.1 ומעלה כדי לחבר לרמקולים פה - אני לא מתכנן לקנות כרטיס קול ייעודי.

למרות שהדרישות לא בשמיים אני עדיין אשמח לקבל משהו חזק על גבול האוברקיל כי ככה כיף לי וכי ככה זה מחזיק הרבה זמן (קניתי לפני 5+ שנים את השילוש הנוכחי והוא לא אכזב, ולמעשה אם לא הייתי מפונק זה עדיין היה מספיק טוב ל-90% ממה שאני עושה על המחשב).

אין לי מושג כמה כסף להקצות לעניין - אם 1500 מספיק ל'כמעט המילה האחרונה' אז סבבה, אם לא אפשר עד 2000 נניח, אלא אם תהיה הצדקה למשהו מעבר. כמובן עדיף לשלם פחות אם אקסטרה שלך כמה מאות שקלים לא נותן שיפור משמעותי. שוןוה לקחת בחשבון שתוך שנה גם יהיה פה איזה אחד לפחות.

כמו כןסביר שיבוא לי לעשות OC מתישהו למעבד, ואולי לזכרונות אם ממש ישעמם לי - אז הלוח צריך לתמוך בהכל, ואפשר ורצוי גם להכניס איזה קרור איכותי למעבד - אבל שקט, כי אם יש משהו אחד שמחרפן אותי במחשב עכשיו זה שהוא נשמע כמו איזה טרקטור קטן...

נקודה אחרונה - אני לא לחוץ על זה, אז אם יש צפי לדור חדש של משהו שיוצא בקרוב ושווה לחכות לו מאיזה סיבה (בין אם הוא כדאי בעצמו ובין אם הוא פשוט יוזיל את ההיצע הנוכחי) אני יכול לחכות כמה שבועות, או אפילו יותר אם יש הצדקה. פשוו אין לי מושג מה הולך בשוק היום...

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב יש עדכון... בין אתמול להיום משהו (רע) קרה לשילוש הקיים. כשחזרתי למחשב בלילה הוא לא יצא מסטנדביי. אני מדליק אותו והכל נדלק אבל המסך לא מקבל שום דבר ואין שום צפצוף. חשבתי שהלך הכרטיס מסך אבל הוא עובד פרפקט במחשב אחר.

מכיוון שאני גם ככה קונה שילוש חדש אין לי כח להתעמק ולהבין איפה בדיוק הבעיה. אבל עכשיו אני כבר לא יכול לחכות כמה שבועות עד הרכישה כי אין לי מחשב :-\

נהיה קצת יותר דחוף, בקיצור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאפס ביוס.

ולגבי השילוש, אפשר לקחת i5 3470 + לוח B75/H77 + 8 GB + פשוט. זה אמור לצאת בערך 1500-1600 . כדי לאפשר אופציה לOC יהיה צורך לקחת לוח Z77 + מעבד 3570K + רציני יותר ואז כל העסק יכול להגיע גם ל2000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח Z77 נורמלי זה לפחות 600 ש"ח ממה שאני רואה - יש סיבה להוציא יותר? לכל החברות יש משהו ראוי מתחת ל-700 ש"ח להבנתי.

8 גיגה זה אזור ה-400+.

קיצר 1000 ש"ח למעבד מתאים יפה למה שהצעת. אם אני רוצה להגזים (כהרגלי) ולקחת i7 אז אני כבר מדבר על 2500+ אני מניח.

פספסתי משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נחליט אח"כ אם אני רוצה לשים עוד 300-400 ש"ח בשביל OC.

לגבי מעבד - אם אני רוצה i7 (כמובן מהדור החדש) מה האופציות? ה-Compare באתר של לא עובד לי משום מה.

מה ההבדל בין 3820 ל-3770 למשל? רק מהירות שעון? כי הם עולים אותו דבר בזאפ (בגרסה בלי ה-K - שזה אומר לבי OC אם הבנתי נכון?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

קודם כל המחשב עדיין לא עובד, לא עזר איפוס ולא עזר כלום. אז אני אקנה כנראה כבר השבוע.

לגבי השילוש, i5 יספיק אבל אני כן רוצה לשחק קצת עם OC כי זה כיף לי ושומר אופציות לעתיד - בקיצור צריך המלצה ל-8 גיגה מהיר שיילך עם ה-3550K ולוח Z77 אמין ויציב עם מקום, לא איזה מיקרו מיני משהו, יש מארז גדול ויש הרבה HDD וכרטיסים שייכנסו אליו.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HDD כרגע יש שניים, בשנה הקרובה יתווסף ועוד 1-2 מכניים ככל הנראה. כרטיסים כרגע יהיה רק כרטיס קול PCIE אחד אבל אני אוהב לשמור אופציות פתוחות. ולמרות הכרטיס קול אני צריך גם ב-on board יציאות אנלוגיות ל-5.1 כי הכרטיס לא תמיד יהיה מותקן/פעיל.

אני גם עדיין לא 100% בטח שאני חייב את ה-z77 אז אני אשמח לשמוע גם אם יש h77 מתאים שעומד בקריטריונים.

ואם בכל זאת יש איזה mATX שמספיק זול כדי להצדיק קצת צפיפות אז אפשר לשקול, אבל בגדול אני לא מת על הרעיון...

אה ולא אכפת לי חנות, רק שיהיה במרכז (לצורך העניין גם IQPC זה מספיק מרכז בשבילי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אהבתי כ"כ את הביקורות על ה-MSI הזולים יותר (גם Z וגם H 77) אז בהנחה והולכים על Gigabyte:

עם OC זה 3550K ו- GA-Z77-D3H

בלי OC זה 3470 -Gygabyte GA-H77-D3H.

הפרש כמעט 400 ש"ח, בקרוב נחליט אם שווה לי.

תודה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...