עזרה בתורת החשמל - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בתורת החשמל

ProZ

Recommended Posts

נניח שיש לי שאלה כזאת:

המתח על צרכן שהספקו 420W הוא 40V. חשב את התנגדותו של הצרכן

אז אלה הנתונים:

P = 420W

U = 40V

? = R

איך מחשבים את זה?

לימדו אותנו את 3 הנוסחאות הבאות:

1)

P = U ∙ I

2)

P = I² ∙ R

3)

P = U²/R

באיזו נוסחה אני צריך להשתמש כדי להגיע לפיתרון?

תודה רבה, העזרה שלכם מאוד חשובה לי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמצא את הזרם.

אחרי שיש לך את הזרם תוכל למצוא גם את ההתנגדות.

איך אני מוצא את הזרם?

ואם יש לי את הזרם איך אני אוכל בדיוק למצוא גם את ההתנגדות?

והנוסחאות שצירפתי למעלה הן חסרות משמעות? אני אמור להשתמש בהן? לא הבנתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להגיע לפיתרון פשוט תעשה את מה שLOST אמר לך.

אבל אתה צריך להבין את מה שאתה עושה אם אתה מצפה להגיע לציון טוב.

יש לך את הנוסחא

P=UI

אם יש לך את P וU מה הבעיה להגיע לI?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצוין .... טיפ קטן תשתמש תמיד במה שנותנים, ותקטין את הצורך בחיפוש אחר נתונים אחרים כאשר לא ממש צריך אותם.

רק כאשר ממש צריך תמצא.

בדוגמא הנ"ל השתמשת בשינוי נושא נוסחה, וזה הכי נכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש 2 נוסחאות שאמורות להיות ברורות ביותר למי שלומד תורת החשמל, ברמה של אינטואיציה :

הספק P = I V

הספק = מתח * זרם :

אנרגיה חשמלית מתארת את האנרגיה הפוטנציאלית של מטען חשמלי תחת מתח - כמו של m מורם באוויר שנמשך אל ידיי האדמה יש אנרגיה פוטנציאלית (אנרגיית גובה) שתשתחרר כשהוא ייפול, כך ל "-" שנמצא במרחק מסויים מ "+" והם נמשכים אחד לשני יש אנרגיה פוטנציאלית (משיכה של - ל +) שתשתחרר כשהם יוכלו להתקרב ולגעת אחד בשני. סך הכול האנרגיה הזאת נקבעת על ידיי כמות המטען שלהם - ניתן להסתכל על זה כיאלו אחד יוצר מתח, והשני נמשך על ידיי המתח הזה. לכן, E (אנרגיה) = Q (מטען) * V (מתח)

זרם אומר כמה מטען עובר בשניה. לכן I (זרם) = Q (מטען) / T (שניה), ניתן לראות את זה בתור : Q (כמות המטען שמצתבר) = I (גודל הזרם ("מהירות") שבו המטען מגיע) * T (כמה זמן עובר)

הספק אומר כמה אנרגיה מועברת ביחידת זמן. (לכן למשל גוף חימום של 2KW מחמם במהירות X2 מ 1KW וכו כי הוא מעביר את אותה כמות אנרגיה ב 1/2 מהזמן). לכן E (אנרגיה) = P (הספק) * T (שניה)

בנוסחה האחרונה, ניתן להציב את מה שאנחנו יודעים מהראשונה - E (אנרגיה) = Q (מטען) * V (מתח) ולקבל - Q (מטען) * V (מתח) = P (הספק) * T (שניה)

אם נחליף בזה גם את ה Q (מטען) לאיך שהוא מגיע : Q (מטען כולל) = I (זרם שבו המטען מגיע) * T (שניה) נקבל - I (זרם) * T (שניה) * V (מתח) = P (הספק) * T (שניה)

שניה ושניה מצתמצם ואנחנו מקבלים I (זרם) * V (מתח) = P (הספק)

חוק אום V = I R

מתח = זרם * התנגדות, או כפי שיותר מובן, זרם = מתח / התנגדות

ככל שההתנגדות למעבר זרם גבוהה יותר, הזרם יהיה קטן יותר בהתאמה.... מתח גבוה יותר יוכל להכריח זרם גבוה יותר לזרום דרך אותה התנגדות

מ 2 אלה אתה יכול להגיע לבד לכל היתר

ועוד משהוא, במעגלי AC יש שינוי קטן בנוסחה להספק - מופיע בה גורם נוסף שנקרא מקדם הספק (PF) והערך שלו בין 1 ו -1, ללא יחידות. הנוסחה ב AC היא :

P = I V PF

לכן הספק שמחושב לפי הנוסחה הזאת יהיה הספק אמיתי ב W. הספק שמחושב ב AC לפי הנוסחה הפשוטה P = I V יהיה הספק מדומה וכדיי לא ליצור בלאגן משאירים את היחידות שלו כ V*A ולא ממירים את היחידה ל W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...