טבעונות/צמחונות - יורופסקי וחברים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טבעונות/צמחונות - יורופסקי וחברים

Judas Iscariot

Recommended Posts

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כאחד שיש לו חבר קרוב שהוא טבעוני אדוק, (ואני ממש לא, כך שיוצא לי להתווכח איתו על הנקודה הזו), כמה תובנות:

1. טבעונים מתחלקים לאלו שטוענים שהסיבה העיקרית היא , ואלו שטוענים שהסיבה העיקרית היא מוסר. לדעתי, הקבוצה הראשונה היא פיקציה. הציעו לטבעוני "בריאותי" מסטיק המכיל ג'לטין, בכמות זניחה, כמובן, שאין לה כל השפעה על התזונה באופן כללי - או לחילופין שאלו אותו האם הוא היה אוכל בשר\חלב אם היו מוצאים דרך לסנתז אותם בצורה מושלמת מבלי שבעל חיים כלשהו ישתתף בכלל בתהליך, וראו שהפלא ופלא, הבעיה היא עם העקרון, לא הבריאות.

2. מבין ה"מוסריים", יש שתי קבוצות חדשות - אלה שטוענים שזה לא מוסרי לצרוך בשר כלל, בשום נסיבות שהן, בהתעלמות מוחלטת ממצב הדברים בטבע בו כולם אוכלים את כולם, ואלה שטוענים שזה לא מוסרי לגדל חיות לצרכי מאכל שזה אכן משהו שמאפיין את האדם בלבד. האחרונים, כששואלים אותם האם לדעתם צריכה מתונה של בשר שניצוד\נידוג אינה מוסרית גם היא, הם עונים שכך עוד יכחידו מינים מהטבע. המסקנה שלהם לרוב היא - יש יותר מדי אנשים. זה שורש כל הרע. הטבעונות היא רק כיסוי להשקפה הזו.

3. בהמשך לנקודה הקודמת, כן, באמת יש לא מעט טבעונים שאוהבים חיות יותר מאשר בני אדם (ככלל). לדעתי מי שחושב כך הוא פסיכי.

4. רוב הטבעונים (וכל הטבעונים מטעמי מוסר) טוענים שיש לבני האדם חוב מוסרי כלפי החיות, למרות שלחיות אין חוב דומה כלפינו עקב חוסר יכולתן להבין את המושג - רוב החיות לא יהססו לפגוע בבן אדם אם להערכתן הן יכולות והדבר ישרת אינטרס כלשהו שלהן (אוכל, טריטוריה). מבחינת אותם טבעונים, מוסריותו של צד אחד במשוואה אינה תלוייה כלל במוסריותו של הצד השני. לדעתי, השקפה זו מסבירה למה כה רבים מהטבעונים הם שמאלנים דווקא. אותו חבר טבעוני, על אף שהוא ממש אינו שמאלני בעצמו, מודה שלפי ראייתו זה אכן המצב.

5. בהבדל מרוב השקפות העולם בתחומים אחרים, הטבעונות מגדירה לעיתים קרובות את המעגל החברתי. לי אין בעיה לצאת עם חברים שחלקם בעלי השקפה פוליטית\דתית\קולינרית שונה משלי, ומבחינתי זה כלל לא קרטריון - מבחינתם כן. למעשה, ממה שיצא לי לראות, קיימים יותר זוגות מעורבים מבחינת דת, באחוזים, כלומר זוגות בהם אחד מבני הזוג דתי והשני חילוני, מאשר זוגות בהם אחד מבני הזוג טבעוני והשני כלל לא (בשני המקרים הכוונה היא לזוג שהיה כך מלכתחילה, לא כאשר אחד מבני הזוג שינה את השקפותיו בהמשך).

6. גם ההטפות מצידם של הטבעונים באות בתדירות רבה יותר מאשר מהדתי הממוצע. לעיתים, כך גם המיליטנטיות, כלפי מי שחורג מהשקפת עולמם בנוכחותם.

אה, וכן, בשר זה באמת טעים רצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

5. בהבדל מרוב השקפות העולם בתחומים אחרים, הטבעונות מגדירה לעיתים קרובות את המעגל החברתי. לי אין בעיה לצאת עם חברים שחלקם בעלי השקפה פוליטית\דתית\קולינרית שונה משלי, ומבחינתי זה כלל לא קרטריון - מבחינתם כן. למעשה, ממה שיצא לי לראות, קיימים יותר זוגות מעורבים מבחינת דת, באחוזים, כלומר זוגות בהם אחד מבני הזוג דתי והשני חילוני, מאשר זוגות בהם אחד מבני הזוג טבעוני והשני כלל לא (בשני המקרים הכוונה היא לזוג שהיה כך מלכתחילה, לא כאשר אחד מבני הזוג שינה את השקפותיו בהמשך).

כי אף אחד לא יכול לחיות עם מישהו שכל הזמן יעביר ביקורת על מה שיושב לו בצלחת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאחד שיש לו חבר קרוב שהוא טבעוני אדוק, (ואני ממש לא, כך שיוצא לי להתווכח איתו על הנקודה הזו), כמה תובנות:

1. טבעונים מתחלקים לאלו שטוענים שהסיבה העיקרית היא , ואלו שטוענים שהסיבה העיקרית היא מוסר. לדעתי, הקבוצה הראשונה היא פיקציה.

אני לא טבעוני, או אפילו צמחוני (לצורך העניין), אך איך הגעת למסקנה שטבעונות אינה בריאה יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך עוד לא נפתח כאן דיון? בשר = רצח או טעים רצח?

קראתי הודעות של טבעונים שהמליצו לא להיות כמוהם, כי מה לעשות, עדיין יש בבשר דברים חיוניים שטבעונים צריכים להשלים עם כדורים.

זה די הורס תתאוריה שהכל נמצא בתחליפים צמחיים.

בשר טעים, אבל זה לא סיבה אמיתית להמשיך לאכול אותו.

אני תמיד אכלתי בשר, וכנראה שתמיד אוכל בשר.

זה גם הרגל, והפסקת אכילת בשר ידרוש שינוי גדול שאין לי כוחות אליו.

צריך יותר מהרצאה אחת כדי לגרום לי לשנות את החיים.

ראיתי לפני כמה חודשים תהרצאה שלו, וזה בהחלט מעניין.

הקטעים הגרפיים של השחיטות מזעזעות, ובימים הראשונים שאחרי הצפיה הייתי רואה חזה עוף או בקר וחושב על ההרצאה.

אח"כ חוזרים לשגרה.

מה שכן, צריך לחשוב על דרכים לשחיטה קצת יותר הומנית.

ולטענת הטוענים שאין דבר כזה רצח הומני: מה לעשות.

במקום מאבק חסר סיכוי להפסקת שחיטה, תפעלו לשינוי השיטה הקיימת.

ההתעללות הכי קשה עוברת על חזירים, ולמזלי חונכתי לא לאכול אותם. אז הנה נקודת אור אישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא טבעוני, או אפילו צמחוני (לצורך העניין), אך איך הגעת למסקנה שטבעונות אינה בריאה יותר?

חביבי, אנא למד הבנת הנקרא. לא טענתי שטבעונות אינה בריאה יותר (גם לא טענתי שהיא כן), אלא שאין טבעונים שעושים זאת מהשיקול של "זה בריא יותר" בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, אם תזונה טבעונית גרמה לך למשל להוריד במשקל. אז מה שבריא בזה, שאתה במשקל תקין ולא זה שאכלת רק חסה.

אם היית מנסה לשמור על תזונה נכונה שלא מבוססת על טבועונות, הכוללת חזה עוף רזה, טונה במים, דגים רזים וכו',

אז זה גם בריא, אתה יורד במשקל ושומר עליו והכל טוב ויפה ולדעתי זו גם אחת הסיבות שאומרים שטבעונות זה בריא.

אני רוצה להעלות עוד נקודה שהעלו כאן. טבעוניים/צמחוניים על בסיס מצפוני שהם סוג של סוציופאתים ואוהבים חיות יותר

מאשר בני אדם. גארי יורופסקי הוא דוגמא מובהקת לכך.

בפרק 1 בעונה 3 של התוכנית Bullshit, של פן וטלר, שאותו הם הקדישו לארגון Peta. דובר על הברית והזיקה החזקים שיש

ליורופסקי לארגון. נאמר, שיורופסקי תכנן והוציא לפועל פיגועים כנגד מעבדות שעשו ניסויים בחיות בזמן שהיו שם אנשים.

בינינו, אני לא רוצה להיות יפה נפש בעניין הזה. אם איזה קופיף קטן צריך לסבול כדי שאני או המשפחה שלי לא יהיו חולים ויסבלו, so be it.

מה שכן, הייתי מרגיש יותר טוב אם הייתי יודע שהקופיף באמת סבל בשביל זה ולא סתם ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...