שאלות על eSATA - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות על eSATA

deluxe

Recommended Posts

תהיה בטוח שזה הולך לחדור טוב.

תודה רבה! טוב מאוד שאני שומע את זה בזמן :)

אני מבין שעדיף לי לחכות כרגע עם קניית אם אני יכול להסתדר בלי כרגע...

לגבי נייח, יש טעם להשקיע כרגע בלוח אם שתומך בזה? שמתי לב שהם יותר יקרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור...

אבל קטונתי מלהבין את כל המשמעויות העתידיות של זה....

אני לא רוצה להישאר מאחור במידה ויש כיום משהו שעתיד "לתפוס חזק"...

לניידים ברור שזה יביא הרבה, אבל לנייח זה יותר כדי שיהיה אפשר לסנכרן עם מכשירים אחרים בלי "להשתיל" אותם בתוכו...

הבנתי נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי נמצא היום בערך באותו מקום שFireWire היה לפני יציאת USB 2.0 (=מהירות גבוהה מהנדרש באותה תקופה, החיבור הופיע בעיקר במוצרי high-end). קשה כרגע לקבוע בוודאות אם הוא יתפוס כתקן מוביל או ישאר באותו מקום שאליו הגיעו FireWire או eSata.

הסיבה לאימוץ הכולל של USB 2.0 למרות המהירות העדיפה של FireWire היתה בתאימות מלאה קדימה ואחורה (כולל השם) לתקן USB 1.1 שכבר השתלט על השוק באותה תקופה. עם USB 3.0 היום זה אותו סיפור, ושם התקן משחק תפקיד משמעותי בנושא - גם אם יתמוך בUSB קדימה ואחורה תמיכה מלאה, כל עוד לא קוראים לזה אנשים לא ידעו בוודאות שזה אכן תומך, מה שעלול ליצור בלגן וחשש. מבחינת המשתמש הפשוט, אם לא קוראים לזה אותו שם, זה תקן חדש, מפחיד ולא מוכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם FireWire הוא תקן רב-תכליתי, זה לא עזר לו יותר מדי. הוא אכן שימש לתחומים ספציפיים שבהם היתה דרישה לחיבור מהיר (כמו מצלמות camcorder), ולכן תפס את שוק הנישה שלו ועד היום קיים בלוחות אם מסויימים. השימוש שציינת הוא דוגמה מצויינת למקרה מקביל, כמה אנשים אתה מכיר שרוצים לחבר כרטיס מסך חיצוני למחשב נייד? אמנם מדובר בצורך קיים, אבל זה שוק נישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני חושב שבאמת כדאי לבנות מחשב סביב הסטנדרטים של היום, כי אי אפשר באמת לחזות את הפופולריות העתידית של תקן כזה או אחר...

במידה ובאמת אצטרך משהו בעתיד, אני מניח שכבר יהיה פתרון עם תאימות אחורה...

במקרה הכי גרוע, תמיד אפשר לשדרג...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...