שאלות על eSATA - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות על eSATA

deluxe

Recommended Posts

הבנתי שהחיבור המהיר ביותר כיום לדיסקים קשיחים חיצוניים הוא eSATA.

יש לי כמה שאלות בנושא:

1. מקצת חיפושים ברשת, הבנתי שהחסרון של eSATA הוא הצורך בחיבור מתח חשמלי נפרד.

איך עושים זאת בפועל?

2. האם יש תקן מיוחד של eSATA שתומך במהירויות של SATAIII? איך אני יודע באיזה תקן החיבור שיש לי תומך? (למשל במחשב הזה)

3. האם החיבור והניתוק של הכונן מתבצע בדומה ל-USB או שעלול להגרם נזק ל- וצריך שיטה מיוחדת לשימוש בחיבור הזה (כמו PS/2)?

4. האם eSATA מתאים לחיבור ל-HDD שישמש ככונן חיצוני?

בכללי אני מתכוון לקחת כונן HDD 2.5 רגיל ולשפצר אותו בצורה כזאת שיתאים לחיבור למחשב כ-HDD חיצוני. זה אפשרי בכלל? (בלי תחנות עגינה וכל זה) מה הפתרון המיטבי עבורי?

תודה רבה! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מוציאים כבל מתח או שממירים אחד מיציאת (עובד רק לכונני 2.5).

2. תלוי לאן תחבר אותו. הESATA מתחבר לחיבור SATA רגיל על לוח האם.

3. מה הקשר לנזק ביוס? אחרי שמגדירים את מערכת ההפעלה והביוס נכון ניתן לנתק אותו עם "הסרת התקן באופן בטוח" בדומה לכונני .

4. אם יש לו יציאת ESATA כמובן. אני אישית משתמש בכבל ESATAP שמשלב מתח ונתונים בכבל אחד. הבעיה איתו שהוא יחסית מאוד לא נפוץ.

לדעתי עדיף לך לקנות כבר כונן בחיבור USB3 ודי. המהירויות בפועל זהות ויש לך התאמה לכל מחשב בשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שהטכנולוגיה הזאת עדיין לא נכנסה יותר מדי...

השאלה אם כדי לקבל ביצועים מיטביים ותאימות מיטבית מדיסקים קשיחים שאני הולך להפוך אותם לחיצוניים, האם כדאי לבנות על eSATA או על USB3.0?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע ה- (לא הצליחו למצוא שם יותר ארוך?!?... :nixweiss: ) לא קיים במחשבים לפי מה ששמתי לב (אולי חוץ משל אפל)...

הוא נתמך רק במס' לוחות אם ספציפיים ויקרים לנייחים...

הוא מאפשר (בשטח ולא על הנייר) קצב העברה מהיר מ-SATAIII?

מה הוא נותן שאין בשאר התקנים?

הבנתי שהוא אמור לקבץ מס' סוגי חיבורים לתקן אחד ומהיר. זה אומר שאני לא צריך לחפש במחשבים שאני קונה היום, כי תהיה לו תאימות אחורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...