דרוש מפרט למטרת עבודת מחקר ב-5K כולל מסך - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרוש מפרט למטרת עבודת מחקר ב-5K כולל מסך

BrAvE_HeArT

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני צריך מפרט כמו שרשמתי בוכתרת:

1. מה התקציב המקסימאלי? 5000 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל הכול

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? עבודת מחקר

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש. MATLAB באופן כבד לפרנסה, הרצת מטריצות של 30*300 אלף תאים!

3. האם יש צורך בציוד הקפי? מסך בסביבות 24"

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? כרטיס מסך לפי דעתי

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 5-6

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? לא

7. האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? רק הרכבה בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. עדיף באזור חיפה אבל לא חובה

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? המחשב הולך לעבוד 24/7 אז חשוב שיהיה יציב ומאוורר היטב, בנוסף המסך הולך להיות דלוק בסביבות 18 שעות ביום אז חשוב שיהיה אמין ולפי דעתי בעל תאורת לד בכדי שלא יפלוט הרבה חום....

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא

בנתים קיבלתי הצעה מחנות שאני מכיר באזור חיפה, צרפתי תמונה של המפרט.

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איני ממש מכיר חנויות בחיפה פרט לרשתות הגדולות, לכן בניתי עבורך מפרט לדוגמא מ-KSP.

המפרט הזה עדיף מזה שהציעו לך משום שהוא כולל:

- קירור משופר ושקט למעבד.

- לוח-אם משתלם יותר עם יותר יציאות (לדוגמא 4 יציאות USB3 במקום 2 כמו ברוב הלוחות) ובתקן ATX סטנדרטי.

- 2 סטיקים של 8GB זיכרון במקום 4 סטיקים של 4GB. למה? כי יש לך עכשיו עוד 2 חריצים להוספה של עוד זיכרון בעתיד.

- מארז עדיף וספק איכותי הרבה יותר.

שים לב שכללתי גם מסך 23" איכותי, המבוסס פאנל IPS משתלם. שים לב שלא כללתי ציוד הקפי אחר- לך ובחר מה שנוח לך.

מה שמטריד אותי, זה שלפי מה שאני יודע, מטלב מנצל פחות HT (מה שבעיקר מבדיל בין מעבד I5 ו-I7) ויותר תדר ליבה.

לכן, אני בספק אם ההפרש הכספי בין i7-3770 ל-i5-3570 לדוגמא (שעומד על סביב ה-300-400 ש"ח) אכן שווה את זה.

מעבד אינטל: Intel Core i7 3770 3.4Ghz s1155 8MB, GPU Core, Tray 1

מאוורר למעבד: Scythe Katana 4 CPU Cooler 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte H77-D3H s1155 Core i3/i5/i7, Intel H77, DDR3 1600, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill 2X8GB DDR3 1333Mhz PC3-10600 1

דיסקים קשיחים: Hitachi DeskStar 7K1000.D 1TB 7200RPM 32MB Sata III 1

צורבי DVD: LG DVD±RW GH22NS x22 Black SATA OEM 1

ספקי כוח: ספק כח SeaSonic 430W 80+ Bronze Active PFC 12cm Fan S12II-430 Retail 1

מארזים: מארז Antec One Mid Tower Gaming Black Case (No PSU) 1

מסכים: מסך מחשב Dell U2312HM UltraSharp With LED IPS 23'' DVI DP VGA WideScreen 1

מחיר החבילה: 4710 שקל

לרכישה

<div id=rtl>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה,

יש לי כמה שאלות:

1. מבחינת ההארד דיסק אין צורך בנפח גדול, אז אולי עדיף SSD במקום?(על מנת לשפר את ביצועי המערכת)

2. הזכרון בתדר 1333, לא עדיף 1600(תוספת של 200 שקל)? או שהשיפור בביצועים זניח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- אני בספק אם נפח של בלבד יספיק לכם. אפשר לרדת לכונן קשיח בנפח של 500GB+כונן של (סדרה 330) או קרושל (סדרה M4) בנפח של 128GB. אני בספק אם זה יתרום לכם הרבה לתוכנה, שכן זה בעיקר עיבוד ולא קריאה/כתיבה/גישה.

- כעיקרון במערכות המבוססות ivy זה שנוי במחלוקת, שכן מופיעים ברשת מאמרים שאומרים שבחלק מהתוכנות יש שיפור של כמה אחוזים והוא בתדרים גבוהים אף יותר (סביב ה-2000). בכל מקרה, להוסיף 200 ש"ח על זה לא נראה לי משתלם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...