מיקרובקר ב $5 - TI’s ARM Cortex-M4 Launchpad - עמוד 4 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיקרובקר ב $5 - TI’s ARM Cortex-M4 Launchpad

wombat

Recommended Posts

רגע..

הכרטיס של TI מתחבר כבר עם אל המחשב..

אז אתה מתכוון שה-serial המדובר לא עובר על גבי ה-USB

(כמו שקורה בארדואינו),

אלא שזה יוצא מפינים מסוימים?

ואז אני צריך לחבר אליהם את המתאם FTDI, ואז לחבר עוד כבל אל המחשב?

הממ..

אם זו הכוונה שלך,

אז חבל שזה כך ולא הכל על גבי הכבל האחד שקיים כבר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ה-MSP430 Launchpad מאפשר תקשורת סריאלית דרך אותו החיבור שדרכו צורבים את השבב, יש לו back-channel UART (רק צריך לשנות את המצב של זוג ג'אמפרים). זה דיי דפוק להשתמש בזה למשהו רציני, אבל בשלב הפיתוח אין שום בעיה להשתמש בזה. צריך לקחת בחשבון שהוא מוגבל ל-9600bps.

אני השתמשתי בזה לא פעם וזה עובד בסדר גמור, אבל הוא לא Plug-n-Play אלא צריך להתקין דרייבר. מי שיש לו את IAR או CCS על המחשב כבר יש לו את הדרייבר, מי שלא התקין אותם (לדוגמא זה מחשב שרק משתמשים בו להדגמה של המעגל כמו שהיה אצלי) אפשר להוריד את הדרייבר מהאתר של TI (ואני מצרף אותו גם לפוסט הזה).

card, אני באמת לא מבין אותך לפעמים. לפחות חצי מהשאלות שלך תוכל לפתור על ידי חיפוש בגוגל, בטח ובטח שאתה השאלה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להשתמש ב-UART דרך ה- אז צריך שיהיה מחשב שמחובר לצד השני של ה- כדי לקבל\לספק את המידע, לא? ::)

השימוש הזה יכול להיות למה שתרצה. אני אחזור לדוגמא שאני מזכיר בדיון הזה כבר לא פעם ראשונה, אני השתמשתי בלוח הזה כדי להדגים איזשהו שבב שתוכנן אצלנו באונ'. השבב כלל בין היתר מערך NVM, ובכדי להדגים את התפקוד של המערכת כתבתי תוכנית C# קצרה שמתקשרת מול ה-MSP430 Launchpad ושולחת פקודות ומידע ומקבלת בחזרה מידע. ה-MSP430 היה בדרך כיוון שצריך היה להמיר את הפקודות האילו לרצף ביטים מתאים על פי הפרוטוקול של השבב + לסנכרן את זה לשעון הפנימי של השבב. היו שם עוד כמה דברים מעבר לזה, אבל הם לא רלוונטיים. הנקודה החשובה היא שיכולתי להשתמש בערכה בכל מחשב לאחר התקנת הדרייבר, גם אם זה לא המחשב שעליו כתבתי את התוכנית וצרבתי את הבקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין.

נחמד מאד.

הסיבה ששאלתי אם יש ערוץ תקשורת בין המחשב ובין הבקר,

היא כדי לדעת, אם אפשר להשתמש בבקר, כדי להפעיל כמה ממסרים, ע"י פקודות מהמחשב.

כמו לדוגמא:

http://www.buyincoins.com/new_en/details/new-5v-8-channel-relay-module-board-for-arduino-pic-avr-mcu-dsp-arm-electronic-product-11203.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

יצא המשלוח :)

אם מישהו נתקל במדריכים או מאמרים טובים שקשורים ללוח יהיה נחמד אם תפרסמו אותם כאן, אני אישית אף פעם לא נגעתי בבקר שהוא לא אז כל מדריך ולא משנה כמה פשוט יהיה שימושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

wombat אתה תשמח לשמוע שהבקרים כנראה הגיעו.

הגיע אליי היום שליח עד לדלת, עם חבילה, ובמקרה לא הייתי בבית, אז אלך לקבל את זה מחר בסניף דואר.

כיוון שזה הדבר היחיד שאני ממתין לו שיכול להיות רשום,

אז רוב הסיכויים שזה זה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגניב

TI עדכנה באתר שלה את ה-Downloads עבור הלוחות.

http://www.ti.com/ww/en/launchpad/stellaris_head.html?DCMP=stellaris-launchpad&HQS=stellaris-launchpad-b

ב-"2. Download Software", אפשר להוריד את Code Composer Studio, שעובד בחינם עם לוחות Stellaris..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפעם האחרונה שהזמנתי משהו מ-TI הם שלחו עם שליח של UPS (או FEDEX, לא זוכר), ולא עם הדואר.

אנטולי מתברר שאתה מומחה למשלוחים שמגיעים מ-Texas Instruments.

החבילה אכן לא הייתה TI, אלא פלסטיקים Dupont בגדלים שונים, שהזמנתי חח :)

המוכר באיביי, שלח לי את זה עם דואר רשום..

(זה בד"כ כך כשקונים באיביי, אפילו דברים קטנים, אז שולחים את זה ללקוח כ-רשום?)

אתה יכול להיכנס להזמנה שלך באתר של TI ולראות את המצב שלה.

אכן נכנסתי עכשיו לבדוק(estore.ti.com), ומתברר שזה אפילו לא יצא.. :)

Shipment Information

Status: Waiting to Ship

אז אוקיי, עוד ייקח לזה זמן.

יפה שהם שולחים את זה עם UPS/Fedex..

זה יוצא שמי שמזמין את זה, לא רק שלא משלם על הבקר, אלא גם לא מכסה את העלות של המשלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...