לינוקס דורש ממני סיסמה אחרי שהסרתי את סיסמת המשתמש - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לינוקס דורש ממני סיסמה אחרי שהסרתי את סיסמת המשתמש

its me

Recommended Posts

הסרתי את סיסמת המשתמש בלינוקס (זאת אומרת בחשבון משתמש בסיסמה כתוב - "אין"), אבל המערכת ממשיכה לדרוש ממני סיסמה כל פעם שאני מנסה להתקין או להסיר משהו או להשתמש בפקודת sudo והוא לא מקבל לא את הסיסמה הקודמת וגם לא כשאני משאיר את שדה הסיסמה ריק....

איזה סיסמה צריך לכתוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה המשתמש היחיד שיש לי מה שיצרתי עם ההתקנה ה-ADMINISTRATOR/root או מה שזה יהיה - השארתי אותו בלי סיסמה, (פשוט עשיתי החלפת סיסמה בלי סיסמה חדשה), כדי שאני לא יצטרך סיסמה כדי להתקין תוכנות או להשתמש בפקודת sudo....מסתבר שזה לא כ"כ הועיל לענין, ממשיך לדרוש ממני סיסמה אבל עכשו גם הסיסמה שהיתה קודם לא עוזרת...

מבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתכן שנעלת את המשתמש ללא סיסמה, בקטע של - "כל הסיסמאות לא נכונות" ולא "כניסה ללא סיסמה"

אם המשתמש יכול לעשות SUDO אם הסיסמה שלו, תריץ

sudo passwd root

ותיתן סיסמה ל root.. את ביטול הסיסמה ב sudo (מה שאתה רצית מהתחלה) ניתן לבטל דרך ההגדרות של sudo ולא צריך לבטל את הסיסמה של root בשביל זה

אם לא אז תצתרך לפתוח את הסיסמה בעצמך. מה שאתה אמור לדעת לפניי זה מה השם של המחיצה שבה מותקנת מערכת הלינוקס, לצורך הדוגמה נניח שהיא sda1

תעלה מדיסק/USB ההתקנה של המערכת שלך ותפתח קונסול (תוכנת קונסול בדסקטופ או Alt Ctrl F4) ותיכנס כ root

mkdir /s
mount /dev/sda1 /s
mount /sys/ /s/sys/ --bind
mount /dev/ /s/dev/ --bind
mount /proc/ /s/proc/ --bind
chroot /s/
passwd
סיסמה חדשה
exit
umount /s/*
umount /s/
init 6

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיסמאות sudo אני לא יכול להריץ, אבל ניסיתי את הדרך השניה - הפעלתי - LIVE CD ומתוכו הרצתי את הפקודות שנתת, בסוף התהליך המסוף כתב לי passwd update successful, אבל אח"כ כשאני מעלה את המערכת הפעלה הכל נשאר אותו דבר -המשתמש המנהל נשאר בלי סיסמה לכאורה אבל כשאני מנסה להריץ פקודות sudo או לעשות פעולות שדורשות הרשאות מנהל הוא דורש ממני סיסמה ולא מוכן לקבל ממני שום סיסמה שהיה על המחשב אי פעם..... ככה נראה החשבון משתמש שלי:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קורה כשבמערכת המותקנת על המחשב אתה נכנס לקונסול (Alt Ctrl F4) ומנסה להתחבר שם כ root אם הסיסמה שבחרת ?

חוצמזה האם ברשימת הפקודות הפקודה chroot הצליחה ? (האם אחריי שהרצת אותה, שורת הפקודה עצמה השתנתה למשל מ "root" ל "/") - אם פקודה זאת נכשלה, אז הסיסמה ששינית היתה ל root בתוך ה live cd ולא ל root של המערכת המותקנת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחתי לשנות את הסיסמה! נכנסתי לקונסול ב-Alt Ctrl F4 התחברתי דרך החשבון הרגיל שיש לי ללא סיסמה ומשם הצלחתי להריץ פקודת SUDO להחלפת סיסמת משתמש (מה שמוזר זה שמהמסוף לא הצלחתי להריץ פקודות SUDO הוא תמיד היה מבקש סיסמה אבל מהקונסול אפשר...)

תודה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...