SLR למתחילים עד 3K - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SLR למתחילים עד 3K

Guarding angel

Recommended Posts

מצטרף להמלצה על פנטנקס בתור DSLR למתחילים, בזמנו היה של גוף + 2 עדשות ל- Pentax K-x (קיט+טלפוטו). חבר טוב שלי רכש את זה במחיר מצויין והוסיף לפני כמה חודשים עדשת 50 מ"מ ידנית ממש נחמדה לפורטרטים כי רצה משהו אחר להתנסות איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שואל שאלה פשוטה. האם מישהו מכם צילם תמונות בגשם ויכול להראות לי אותן ?

אל תבינו אותי לא נכון, זה אחלה של דבר עמידות והכל, אבל בינתיים אתם מפטפטים על זה כאילו בנויה מאטם גומי אחד גדול.

פיצר נחמד, וואלה, מסכים לגמרי. כמה פעמים בחיים האמיתיים ניצלתם אותו ?

מישהו בדק פיזית כמה זה ה"עמידות המטורפת" הזו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צלמתי הרבה בגשם אני ממש לא מפחד להוציא אותה בגשם וכן יש לי להארות לך, אבל אני יראה לך את זה לקראת הערב (לא בבית עכשיו).

ולגבי האטם שציינת אז אתה טועה, שכן זה לא אטם אחד אלה בסביבות 80 אטמים. בכל אופן יש מלא סרטונים שאנשים ממחישים ביוטיוב את היכולת שלהם בבוץ, באמבטיה וכו, יש גם ביקורת מאוד ממקצועיות של הk30 שהמבקר טובל אותה בנהר.

זה קישור לתמונות שלי (לא בטוח שהוא עובד, או שיש צורך לנסות כמה פעמים)

Kobian.photolight.co.il

התמונה של המרינה בעמוד 4 בגלריה שלי צולמה בגשם די חזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה נתפס לזה כאילו שזה הדבר הכי חשוב, זה לא. זה עוד פ'יצר נחמד שהוא nice to have.

אם אתה חושב שיש אפשרות עדיפה מה-K30, למה אתה פשוט לא כותב אותה?

סבבה, אני לגמרי מסכים שזה פיצ'ר נייס טו האב.

פשוט זה מוזכר פה לא מעט. הרבה יותר מפרמטרים אחרים חשובים הרבה יותר בעיני.. כמו

ארגונומיה (שהיא אישית ואפשר לדון בה עד מחר בלי שום דבר קונקרטי. ועדיין יש דברים בסיסיים כמו איך היא יושבת ביד, כפתוריאדה וכו')

טווח דינמי

ביצועים בISO נמוך

תמיכה בעדשות

מדידת אור

מערכת פוקוס

דברים שתהיה להם השפעה יומיומית גדולה יותר מאשר הפעם הבודדת שכן תוכל לעמוד רטוב בגשם ולצלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ועדין לא נרכשה המצלמה, אני ממליץ לך לקפוץ לקבוצות של המצלמות ב-Flickr ולהתרשם מהצבעים ואופי התמונה. כמובן שתראה שם עיבודי פוטושופ אבל תוכל להבחין ב"דפוס התנהגות" בפלט של כל מצלמה (כמו פלח די זהה של ליטוש-יתר בפוטושופ וצילום בעומק שדה רדוד).

אני באופן אישי הייתי ממליץ על מערכת Canon, על-אף שעדשות ה-DX/APS-C יותר איכותיות לטעמי אצל Nikon. העדפה של צבעים (גם ב-RAW), נוחות יחסית ב-DPP ועדשות פריים כיפיות.

אני באופן אישי #2 (נא לא לקפוץ עלי "הוא מתחיל", במקום או במאוחר בא החשק לעבור ל-FF) הייתי הולך על 5D Classic יד-שניה (סביב ה-2,200-2,500 כיום) כדי להנות מ-Full Frame (למי שלא צריך ומספיקה לו רזולוצית החיישן), זו הנאה צרופה, במיוחד עם עדשות איכותיות (למרות שאפשר להביא עדשות כמו ה-EF 85mm f/1.8 שיותר מראויות לשאת את החישוק האדום...ועולות ביד-שניה עם אחריות Mack/קראט סביב ה-1,000-1,200 ש"ח).

שבת שלום.

עריכה:

עכשיו קראתי את העמוד השני וראיתי שהמצלמה תשמש לטיול...כך שההמלצה השניה די בטלה (למרות שהמצלמה יותר עמידה לטעמי)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...