התקנת mac os x - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת mac os x

TalmoR

Recommended Posts

את מערכת ההפעלה מתקינים על SSD באותה דרך כמו על כל HDD רגיל.

לאחר ההתקנה מומלץ להריץ Trim Enabler על מנת להפעיל Trim על כוננים בהם הוא לא מופעל אוטומטית, ניתן להוריד אותו בקישור הבא: http://www.groths.org/?page_id=322

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אבל אני צריך הסבר קצת יותר מורכב..

אני יודע שבניידים יש מחיצה של הקבצי התקנה של ווינדוס, אם כך הדבר במק הרי שב אין לי מחיצה כזו. הוא נקי.

אני מתקין עם דיסק? (יהיה לי בכלל??) אפשר להתקין דרך הרשת?

חיפשתי מדריכים בגוגל וכל מה שמצאתי הוא סוג של CLONE ל HDD

אולי לא הבהרתי את עצמי מספיק טוב - אני רוצה לקנות מקבוק פרו, ולקנות בנפרד.

כרגע בגלל חוסר ההתעסקות שלי עם מק ומוצריה של בכללי אין לי מושג איך זה עובד.. איך מריצים התקנה מהבוט וכל שאר הדברים שבמחשב רגיל אני כן יודע לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות נוספת היא להעתיק את תוכן הHDD הפנימי של המקבוק שלך לSSD (שמחובר חיצונית עם מתאם SATA>USB) ולאחר מכן להתקין את הSSD במחשב. עד כמה אפשרות כזאת מתאימה לך - תלוי ברמת הידע הטכני שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו האפשרות היחידה שאני קורא עליה ברשת...

אני לא רוצה לעשות זאת, מהרבה סיבות.

מעדיף התקנה חלקה ונקיה... זה אפשרי? אפשר קצת רקע איך זה מתבצע? (דיסק - מאיפה אני משיג אותו? דרך אחרת - האם יכולות להיות בעיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה זה כל כך מסובך ? במקים החדשים (לפחות מ-2011) אפשר להיכנס למצב התקנה חדשה ופשוט להוריד את מערכת ההפעלה מהשרת של (מתבצע אימות שהמחשב אכן זכאי למערכת ההפעלה) וההתקנה אוטומטית לגמרי. אין מחיצות נסתרות, אין דיסק התקנה.. הכל אונליין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה גיל!

השאלה היחידה שפתוחה לי ואשמח אם יש לך תשובה בשבילה:

שמתי במק במקום ה HDD המכני שהיה בו, אני מניח שצריך לפרמט אותו ל FS שהמק יכיר.

זה קיים בהגדרות שם/ אני טועה בהנחה שלי?

ועוד שאלה - עלולה להיות בעיית תאימות של הכונן עם שאר החומרה של המק??

שוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה גיל!

השאלה היחידה שפתוחה לי ואשמח אם יש לך תשובה בשבילה:

שמתי במק במקום ה HDD המכני שהיה בו, אני מניח שצריך לפרמט אותו ל FS שהמק יכיר.

זה קיים בהגדרות שם/ אני טועה בהנחה שלי?

ועוד שאלה - עלולה להיות בעיית תאימות של הכונן עם שאר החומרה של המק??

שוב תודה!

אני יחסית חדש בתחום אבל אשתדל לענות.

נתחיל מהסוף- לא ידוע לי על בעיות תאימות. אם המק שלך מקבל דיסק SATA בגודל 2.5 אינץ' אז כל דיסק יתאים. בדרך כלל עובדים עם וטושיבה אבל בטוח שיש לזה סיבות כלכליות ואסטרטגיות כלשהן.

אתה מכבה את המק, מפעיל מחדש תוך לחיצה על COMMAND (רצופה .. לא לעזוב את המקש) עד שעולה התפריט. יש לך שם אפשרות אחת או יותר וצריכה להיות אפשרות של Recovery. אם יש יותר מאפשרות אחת אתה פשוט עובר בעזרת החיצים ימינה ושמאלה ולוחץ Return על האפשרות המתאימה.

אחרי כמה שניות אתה צריך לקבל תפריט שבתוכו יש לך Reinstall OSX וגם Disk Utilities.

עד כמה שאני זוכר, אין צורך להתעסק בשלב הזה עם פירמוט וחלוקה למחיצות. תבצע את ההתקנה (יקח זמן, זה מוריד 4 ג'יגה ותלוי כמה מהיר הקו שלך ולאיזו ספקית אתה מחובר) וההתקנה אוטומטית לגמרי עד שאתה מתבקש להקליד נתונים אישיים, איזור זמן וכו'.

(משתתמשי היו מתים שזה יהיה כל כך פשוט אצלם כמו שזה פשוט במקים החדשים ;) )

אחרי שהתקנת בהצלחה את המערכת, אתה יכול לחלק את הדיסק לכמה מחיצות שנוח לך, להתקין בעזרת Bootcamp (נותן Dual Boot) ועוד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת נשמע פשוט. אני אשמור את המידע הזה בשביל הרגע המיוחל (שיגיע עוד כחודש בערך (: )

לגבי משתמשי ווינדוס היו מתים שזה יהיה כזה פשוט.. דווקא היום יצא לי לפרמט את המחשב, זה לקח לי פחות משעה מרגע שהתחלתי לצרוב את הדיסק עד שהכל היה מותקן כולל ותכנות.. ההתקנה עצמה לקחה בול רבע שעה.. כך שזה באמת לא משהו מסובך מדי.. :)

תודה רבה על הכל עזרת לי מאד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בלינוקס, לפחות ברשתות סגורות :-)

בסופו של דבר אם לקחו את זה צעד קדימה כדי להוסיף לחווית המשתמש כל הכבוד להם, אבל כאיש מחשבים, לפחות כל עוד לא אעשה את זה בעצמי, אני לא ממש מתלהב מזה...

ד"א, ידוע אם החלפת הדיסק הקשיח פוגעת בכל האחריות על המק??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שידוע לי, הניידים שלהם לא מוגדרים כ User upgradeable. כלומר, הלקוח לא אמור לפתוח ולהחליף חלקים. הם מציעים שדרוגי דיסק וזיכרון במעמד הרכישה. שים לב שהמקבוקים מצד אחד קלים מאד לפתיחה (בסך הכל לפתוח ברגים בתחתית וכל המכסה נפתח), אבל מדובר בברגי כוכב לא סטנדרטיים, רמז לכך שאתה לא אמור להתעסק עם מה שבפנים. לדעתי אם אתה מחליף דיסק, שמור בצד את המקורי בתוך שקית אנטי סטטית, ואם יהיה צורך לשלוח את המחשב לטיפול במסגרת האחריות, פשוט תחליף שוב עד שהוא יחזור. אם תעבוד עם הכלים הנכונים ולא תהרוס את הברגים, לא ישימו לב שהמחשב עבר "טיפול". ;)

למה בעצם לא לקנות את המקבוק ישר עם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלים זו לא הבעיה שלי :)

הסיבה העיקרית היא שאני לא באמת יודע איזה אני אקבל מהם, ושהם דורשים על "שדרוג" מ 750 ג'יגה מכני ל 256 סכום צנוע של 400 דולר

בדיקה מאד פשוטה יכולה להראות לך שאני בסכום הזה +- יכול לקנות 512 של מסדרת 830 או את ה M4 המפורסם והמוערך.

וכמובן יש גם את האופציה היותר תקציבית של לחסוך כ 800 שקל כדי לקנות רק 256 בכ 200$ +-

ומיותר לציין כמובן שבשדרוג אני מקבל אבל הם לוקחים לי את ה 750. משמע אני בדילמה אם לשלם 400$ בשביל 256 ג'יגה או אם לשלם 200-450$ בשביל 256/512 +750

עוד נקודה, אחת טובה עם כוכבית קטנה בצד - הופתעתי לגמרי כשגיליתי שיש לאפל מחשב שהוא אשכרה המשתלם ביותר מבחינת מחיר, חומרה וביצועים. הכוכבית היא שהם היו חייבם להרוס את זה עם הסכום הלא הגיוני בעליל שהם דורשים עבור שדרוג... :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...