מפרט מחשב לצורכי כתיבה, מוזיקה, צפייה וגלישה בתקציב של עד 3500 ש''ח. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מחשב לצורכי כתיבה, מוזיקה, צפייה וגלישה בתקציב של עד 3500 ש''ח.

Human Being

Recommended Posts

שלום רב!

הגיעה העת לרכוש מחשב חדש. לאחר לבטים רבים, החלטתי לקנות מחשב נייח ולא מחשב נייד.

אינני ''דובר''שפות תכנות, אני לא חובב משחקי וידאו מנווני מוח ולא מתמצא כלל בעריכה גרפית ועיצוב.

המחשב משמש עבורי בעיקר ככלי כתיבה. אני מאוד אוהב לכתוב סיפורים. כרגע, אני כותב בעיקר נובלות ארוטיות הנשטחות על כעשרה עמודים אך הייתי רוצה לפתח את הכישרון הספרותי שלי ולהיות מסוגל לכתוב סיפורי מתח על חוקר משטרה קשה יום העומל על פרשיית רצח סבוכה או סוכן ביון חסר פחד אשר נשלח לחסל מוסלמים פאנטים. כמו כן, הייתי רוצה לכתוב דרמות העוסקות בחיי היומיום הלא פשוטים של האדם הממוצע בעולם המערבי ולנסות להציע דרכי חשיבה ורעיונות; פנטזיות מתוחכמות הטומנות בתוכן אלגוריה; אגדות המתרחשות במאות קודמות ועוד...

מלבד הכתיבה, המחשב משמש אמצעי לאחסון קבצי מוזיקה והאזנה להם. לאחר יום ארוך ומתיש אני אוהב למזוג לעצמי משקה פירות צונן ולהתרווח על הספה לצלילי מוזיקה ערבה לאוזן. אני חובב מוזיקה קלאסית איכותית כמו סימפוניות עתיקות וקונצרטים; ג'אז איכותי ובלוז עוצמתי; מלודיות הודיות שאפשר למצוא בשיעורי יוגה ומדיטציה; רוק אלטרנטיבי שהוא,ללא ספק, הרוק הטוב ביותר גם אם אינו רוק באמת; מוזיקה בשפות שונות: צרפתית, ספרדית, ערבית, איטלקית, פורטגזית וכמובן, איך לא, אנגלית.

לכן חשוב שהמחשב יהיה מחשב עם איכות סאונד טובה. אני מוכן להשקיע ברמקולים עתידניים לשם כך.

בנוסף, אני צופה בסרטים מדי פעם, לעיתים רחוקות. אין הרבה סרטים טובים וסדרות קאלט כמו ''סיינפלד'' ו''חברים'' כבר לא יחזרו, לכן נפטרתי מהטלוויזיה. פשוט אין מה לראות.

וכמובן, גלישה. אין מה להרחיב בעניין.

אני מבין שאני צריך למלא שאלון אשר ישמש לכם כמצפן בדרך להרכבת המפרט. בבקשה:

1. מה התקציב המקסימאלי? 3500 ש''ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל את מלוא התקציב

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? עד 200 ש''ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? כתיבה, מוזיקה, צפייה וגלישה

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. רמקולים איכותיים.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 10

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? אינני יודע מה זה אוברקלוק, לכן אני מניח שלא.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? יש לכלול מערכת הפעלה 7 אלא אם כן יש מערכת הפעלה חדשה יותר מבית היוצר של מייקרוסופט, יש לכלול בגירסה האחרונה וכן על החנות להרכיב את המחשב.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא.

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כלל לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...