פסיכולוגים טוענים: מי שלא נמצא בפייסבוק - פסיכופת - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פסיכולוגים טוענים: מי שלא נמצא בפייסבוק - פסיכופת

Milford Cubicle

Recommended Posts

התשובות כאן מראות שאף אחד לא הבין במה מדובר וזה קצת עצוב.

לא,לא מדובר כאן על הפייסבוק. לא קיבלתם משוואה של: אם אין לך = אתה פסיכופת. לפי התגובות כאן כולם הבינו את זה כך,ועל כן כואב לי הלב.

הסבר קטנטן (ומיותר לכל מי ששיטחי ועצל(כן,שוב אתם ::) )) :

הנה נקודות למחשבה - ציטוטים:

זיגמונד פרויד - לפעמים סיגר הוא רק סיגר.

סטיב ג'ובס - אתה רוצה לדעת למה למכונית שלי אין לוחית רישוי? כי למכונית שלי אין לוחית רישוי.

Dandy23 - אין לי , כי אין לי .

לא.

ממה שהספקנו(בני האדם) ללמוד מהחיים העלובים האלו, הוא שלכל דבר יש סיבה; סיגר למשל,הוא לא רק סיגר. את הסיגר מישהו עשה,לא? ולך יש אותו - כי קנית אותו? ואתה משתמש בו,לא? יש סיבה גם לכך,הלוא כן? אז למה לסטיב ג'ובס אין לוחית רישוי,סתם? אה. מי ששיטחי מדי לא יחפש את הסיבה,הוא יעדיף לבחור בתשובה הזאת - "כי ככה".

ומה אני מנסה לומר? טיפש,ההסבר נמצא כבר במילים שכרגע קראת ! אבל אתה עדיין לא הבנת,נכון? והסיבה לכך שלא הבנת? בדיוק! כי אתה עצל,שיטחי וקל דעת. אז אני אסביר (ואעמיד פנים שזאת הפעם הראשונה,שלא תרגיש טיפש :) )

בן אדם נורמטיבי עושה דברים נורמטיביים. <<< עד כאן אתה מסכים?

כשבן אדם לפעמים לא עושה דברים נורמטיביים,הוא עדיין לא הופך לפסיכופת,הגיוני? חכה,עדיין אין כאן משוואה שתיטפל אליה!

עכשיו, בוא נגיד שאדם מסויים בוחר שלא לדבר הרבה עם אנשים -כי הוא ביישן מאוד! תקין נכון?

ועוד אדם שבוחר שלא לדבר הרבה עם אנשים,אבל הפעם מסיבה אחרת: הוא חושב שרובם טיפשים מדי- ממש כמו בבעלי חיים. מתנשא,אבל בגבול התקין,נכון?

ועוד אדם שלא מדבר עם אנשים,אבל אותו אחד מאמין שכולם מנסים להרוג אותו. תקין? קצת פחות אה..?

אבל שלושתם עשו את אותה הפעולה לא? לכל אחד מהם הייתה סיבה להתנהגות הלא כל כך "נורמטיבית" אבל שלושתם היו קצת מוזרים לא?

עכשיו ניקח עוד מקרה מוזר - אדם שאין לו חשבון פייסבוק(tam tam tam!!)

אחד לא מבין במחשבים,הוא מעדיף כדורגל.

לשני יש בכלל חשבון בגוגל פלוס.

השלישי בן 80 והיה רועה צאן כל חייו,בבנגלדש.

השלישי וחצי הוא בן 24,מבין במחשבים,אשר תמיד חשב לפתוח חשבון בפייסבוק,אך לא היה לו זמן וכח.

אבל הרביעי...אוי אוי הרביעי... הוא בן 24,מבין טוב במחשבים ויש לו חיי חברה נורמליים,לפחות כלפי חוץ. אבל! הרביעי אף פעם לא הרגיש שייך,הוא חשב שכולם משעממים וטיפשים: עובדים,מתחתנים,עושים ילדים ומתים - הוא שנא אותם! חיים נורמליים היו לו - חברה,לימודים.. אבל הוא אף פעם לא היה כמו כולם,הוא אף פעם לא חלק עם אף אחד את ריגשותיו האמיתיים,מה,איתם?! הוא רק העמיד פני נורמלי,הרי למה להראות שונה? יחשבו שהוא משוגע. אותו אדם לא פתח חשבון בפייסבוק,בדיוק מאותה הסיבה שהוא לא כתב יומן אישי - בשביל מה לו?

יום אחד אותו אדם החליט שמשעמם כבר להעמיד פנים.הוא החליט לעשות גל ענקי. בוא נגרום להם להיבהל!! הוא אמר,בוא נגרום להם לפחד,פחד ובילבול!

אופס,ניסחפתי :P

על מה דיברנו? אה,על סיבות! אז מה הסיבה ששוכני הפורום הזה לא פותחים חשבון ב"פייס"..אממ.. מה הסיבה..זהו,אני יודע!!!!

כי..ככה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 187
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ארז- תסתכל על עמדתו של פותח הדיון, הוא מצהיר משהו באופן מאוד חד משמעי, אני מניח שהרוב התייחסו לזה ולא לתוצאות המחקר.

זה פשוט עצוב שאין מצב ביניים.

מי שאין לו הוא לפי ה"מחקר" הקקיוני הזה "פסיכופת", אבל לפי מה שכל אחד יכול לראות בעיניים שלו, מי שכן יש לו הרבה יותר כפייתי ומפתח תלות בדבר הזה.

מה בדיוק הבעיה לשמור קשר על האנשים שצריך לשמור איתם קשר בטלפון/תוכנות IM למיניהן במקום הצ'אט הצולע והנוראי של פייסבוק?

היה לי חשבון למספר חודשים אי שם בשלהי 2009 שלא מצאתי בדיוק מה אני אמור לעשות איתו חוץ מלדווח לעולם שאכלתי צהריים/לצלם להם את הכיסא של החדר בפילטר שחור לבן ולחשוב שאני אומן דגול, אז מאז ועד היום לא ממש נגעתי בו. אפילו לא איכפת לי מהדבר הזה מספיק בשביל להיכנס ולעשות לו deactivate, אני לא חושב שאני זוכר את הססמה.

אני דווקא רואה מגמה משמחת בקרב המכרים שלי של נטישת וחזרה לתוכנות IM, חלק פשוט נבהלו מכמה שהדבר הזה השתלט להם על החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם המנהל הראשי שלנו פרובוקטור לא קטן,אבל עדיין:

לא ברור לי למה, אבל משום מה באתר הזה יש אחוז דיי גבוה של אנשים שאין להם , לפעמים סתם כי הם קצת מוזרים ולפעמים ממש מתוך עיקרון ו"פרנציפ" (מה שהופך אותם אפילו ליותר מוזרים...).

כוונותו האמיתית נמצאת בהתחלה,כל השאר זה בשביל לעצבן את קלי הדעת :)

*Scorn*שכחתי להוסיף : נפסלת ,שלוש פעמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוונתו האמיתית נמצאת בכל הפוסט, ובמיוחד בשורה הזו-

אז מחקר חדש מוכיח את מה שאני טוען תמיד: העופות המוזרים האלה - פסיכופטים.

השורה הזו לא משתמעת לשתי פנים, מדובר בהצהרה די ישירה.

קריירת הבייסבול שלי עדיין באוויר :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא מבין מה כל כך נורמטיבי בחשבון פייסבוק, חוץ מזה של"כולם" (במלעיל) יש את זה.

לדעתי, למרות שלכאורה מדובר בכלי חברתי, הוא יוצר הרבה יותר ניכור מהחברה מאשר החיים המודרניים המוכרים.

כל כך הרבה חברים... וכמה מעט אתה ממש ממש מכיר! איזה דברים אתה עושה, מעלה תמונות של שטויות, רואה שטויות שאחרים העלו וכו' (במקרים נפוצים רבים שאני נתקל בהם).

יש הטוענים (מילדפורד) שמי שאין לו פייסבוק הוא סתם עוף מוזר או משהו. הטיעון שאני שומע הכי הרבה- "אז למה אתה צריך אימייל? תחזור ליוני דואר וזהו". אז זהו, שלא.

דוא"ל, למשל, מהווה קפיצת דרך טכנולוגית, שמאפשרת לי תקשורת מהירה יותר עם הסביבה, נוחה וזולה יותר. טוב ויפה. תוכנות מסרים מידיים, SMSים, אפילו טלפון בצורתו הפשוטה (מקשים, מיקרופון, רמקול ומשדר) נותנים לי יתרון כלשהו של ניידות, מהירות וזול. אבל מה לעזאזל נותן לי? מה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעת מה שאר האנשים שאתה רואה בחיי היום יום שלך עושים גם בלי להיות החבר הכי טוב שלהם, כמו YNET רק לדברים הרבה יותר אישיים.

מי שמוזר יגיד "ולמה שזה יעניין אותי?", אותו אחד שיתלבש מוזר/מיושן, לא ישתמש בסמארטפון כי זה סתם צעצוע שמפריע לעבוד ולא ישתכר אף פעם כי זה לא בריא וסתם בזבוז כסף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא מבין מה כל כך נורמטיבי בחשבון פייסבוק, חוץ מזה של"כולם" (במלעיל) יש את זה.

לדעתי, למרות שלכאורה מדובר בכלי חברתי, הוא יוצר הרבה יותר ניכור מהחברה מאשר החיים המודרניים המוכרים.

כל כך הרבה חברים... וכמה מעט אתה ממש ממש מכיר! איזה דברים אתה עושה, מעלה תמונות של שטויות, רואה שטויות שאחרים העלו וכו' (במקרים נפוצים רבים שאני נתקל בהם).

יוצר ניכור? ממש לא. מה שיוצר ניכור הם אנשים שמחליטים להפסיק לתקשר עם אנשים. אתה טוען שניכור = פגישה אמיתית? איך זה קשור?

האם אני נפגש פחות עם אנשים מחוץ לסצנה הוירטואלית? ממש לא. אולי אפילו להפך! הפייסבוק מאפשר לי ליצור הרבה יותר קשרים מבעבר:

אני נמצא במסגרת חברתית כלשהי ויש לנו קבוצה בפייסבוק. הרבה יותר קל לנו לארגן אירועים, הרבה יותר קל לי ליצור קשר עם מי מהם - בטח יותר

קל מלעבור בין כמה אנשים ולבקש מספר טלפון או מספר ת.ד...

מה פייסבוק נותן לי? התקדמנו.

פעם היינו צריכים לשלוח מכתב כתוב ולחכות כמה ימים עד שיגיע ותוחזר תשובה.

אח"כ יכולנו לטלפן וליצור שיחה חיה מרחוק, שזה טוב - התקדמנו משיחה בכתב לשיחה בע"פ.

מאוחר יותר גם יכולנו לבצע שיחות , אם בדור שלישי או על גבי האינטרנט. עכשיו גם אפשר לראות האחד את השני.

רשתות חברתיות (לצורך העניין, לא רק פייסבוק) מייצר לא רק פלטפורמת תקשורת, אלא גם מרכז את כולם יחד ונותן במה משותפת לכל מי שאני מכיר.

אתה יכול לצ'וטט עם מישהו, לפרסם משהו ברבים (מזכיר למשל לשלוח הזמנה לאירוע להמון אנשים), לשתף דברים מעניינים שאתה מוכן לחלוק, שלך,

או כל דבר אחר שאתה מעוניין לחשוף. אני אוהב לשמוע את כל האנשים שאומרים "מה אתה צריך 500 חברים? אתה בטח לא מכיר חצי ולא מדבר עם שני שליש"

תשובה לי אליכם - כמה מספרי טלפון שמורים לכם בזיכרון? אז, שלא יעבדו עליכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעת מה שאר האנשים שאתה רואה בחיי היום יום שלך עושים גם בלי להיות החבר הכי טוב שלהם, כמו YNET רק לדברים הרבה יותר אישיים.

מי שמוזר יגיד "ולמה שזה יעניין אותי?", אותו אחד שיתלבש מוזר/מיושן, לא ישתמש בסמארטפון כי זה סתם צעצוע שמפריע לעבוד ולא ישתכר אף פעם כי זה לא בריא וסתם בזבוז כסף..

עד לכאן התאפקתי , יש לי פייסבוק , אבל זה לא משנה .

הבעיה היא שאתה חושב שאתה רואה מה שהם עושים -> זה לא כזה נכון .. ( יותר נכון הם מראים מה שהם רוצים - ד"א שזה לעצמו לא נכון ).

מה הקשר ל YNET ?

ולמה שזה יעניין אותי --> זוהי הסיבה לכל המציצנים ,הקריפיים והמוזרים שפתאום שולחים לך " בקשת חברות " .. בגלל שיש לך "חברה" כוסית והוא רוצה לדעת אם יש מצב ..

להשתכר - זה כיף

רוב האנשים שיש להם לא בדיוק משתמשים ברבע מהתכונות שלו ( אולי רק משחקים ותוכנות מסרים / ניווט כאלה ואחרות )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפרופו YNET, מבחינתי הוא מיותר באותה מידה כמו .

אין לי ואני לא גולש ב-YNET.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דוגמא - לגדוד המילואים שלי יש קבוצה בפייסבוק. שם מפרסמים הצעות עבודה, אנשים עוזרים אחד לשני - יש שם כל מיני אנשים שעובדים בכל

מיני מקומות עם כל מיני קשרים. כבר לא מעט אנשים התחילו לעבוד כתוצאה מזה שחיפש אצלינו עבודה ומישהו סידר לו ראיון + חבר מביא חבר...

תראו, לא סתם הונפקה בבורסה בשווי של 100 מיליארד דולר (ועזבו את הצניחה במנייה, פוטנציאל יש - מודל עסקי עוד אין כ"כ).

צריך לדעת להשתמש בפייסבוק בחוכמה, היא יכולה להטיל עבורך ביצי זהב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב,אני מבין שלא תפסיקו לדבר על הפייסבוק :nixweiss:

אז אני אשתף פעולה! שמתם לב שרוב מי שאין לו מוזר בהרבה דרכים נוספות אחרות? אין קשר ישיר ומוחלט עם אבל,פשוט תתבוננו באנשים האלו ותגלו שיש להם דיעות הזויות על מכל מני דברים והתנהגות שונה מאוד מהמינסטרים,בדרך כלל הפוכה ומטובלת בתנשאות וגאווה. לא צריך דוגמאות,הכל לפניכם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כנראה שאמא שלי שמעולם לא למדה להשתמש במחשב

ולכן אין לה גם כן פסיכופטית...

זה הבולשיט הכי גדול ששמעתי לגבי הפייסבוק!

לכן אני גם לא טורח לקרוא את המאמר כי כבר

הטענה שכתבת מגוחכת מבסיסה!

אהה... כן סבתא שלי גם פסיכופתית, גם האחיינים שלי, אחותי ובעלה פסיכופתים כי הם

משפחה דתית ומעקרון חינוכי אחותי מסרבת

להתחבר לאינטרנט, אז הם פסיכופטים לחלוטין

ורוצחי המונים!

שטות במיץ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כנראה שאמא שלי שמעולם לא למדה להשתמש במחשב

ולכן אין לה גם כן פסיכופטית...

זה הבולשיט הכי גדול ששמעתי לגבי הפייסבוק!

לכן אני גם לא טורח לקרוא את המאמר כי כבר

הטענה שכתבת מגוחכת מבסיסה!

אהה... כן סבתא שלי גם פסיכופתית, גם האחיינים שלי, אחותי ובעלה פסיכופתים כי הם

משפחה דתית ומעקרון חינוכי אחותי מסרבת

להתחבר לאינטרנט, אז הם פסיכופטים לחלוטין

ורוצחי המונים!

שטות במיץ...

כן,מיצית את דבריך בצורה יעילה - שטות במיץ :) עכשיו לך תקרא את המאמר! (וליתר ביטחון תקרא את התגובה שלי מדף 4)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב,אני מבין שלא תפסיקו לדבר על הפייסבוק :nixweiss:

אז אני אשתף פעולה! שמתם לב שרוב מי שאין לו מוזר בהרבה דרכים נוספות אחרות? אין קשר ישיר ומוחלט עם אבל,פשוט תתבוננו באנשים האלו ותגלו שיש להם דיעות הזויות על מכל מני דברים והתנהגות שונה מאוד מהמינסטרים,בדרך כלל הפוכה ומטובלת בתנשאות וגאווה. לא צריך דוגמאות,הכל לפניכם :)

התנהגות שונה מהזרם המרכזי היא לא בהכרח דבר רע. במקרים רבים זה אפילו דבר טוב ומומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...