תאורת המסך הפסיקה לעבוד, מספר שאלות לגבי תיקון עצמי. עודכן! - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תאורת המסך הפסיקה לעבוד, מספר שאלות לגבי תיקון עצמי. עודכן!

levy.mor

Recommended Posts

שלום,

יש לי נייד מדגם: dv5-1060ej , מספר מוצר: FM560EA, בן 4 שנים ואין עליו אחריות.

לפי כמה חודשים התחלתי לחוות היבהובים מהירים לשניה או שתיים פעם בתקופה. בנוסף לאחר חיבור הנייד למסך חיצוני ועבודה במקביל על שני המסכים כבערך שבוע התאורה במסך הפסיקה לעבוד וכעת רואים תמונה אך אין תאורה כלל.

HP הפנו אותי למעבדה בשם DCS , יש למישהו ניסיון איתם ? חוויות חיוביות / שליליות ?

(אין לי ניסיון איתם ואני רוצה להימנע מלמסור את הנייד, לשלם סכום כסף דיי גדול ובסוף העבודה תסתכם בהלחמה קטנה עם סלוטייפ מעל / חלק משומוש שכנראה יתקלקל עוד זמן מועט)

אגב, כמה מסובך יכול להיות להחליף מסך בעצמי ? יותר מבחינת איתור חלקים פגומים והזמנת חלקים חדשים מחול. מבחינת טכנית יש לי יכולת מעולה!

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HP לצערי ידועים בדגמי ה-DV הישנים שלהם שמחבר / אינבנטר יתקלקלו.

ההחלפה צריכה להתבצע בזהירות, אני מניח שיש מספר מדריכים ברשת לגבי זה.

לדעתי מבחינת החלפת חלקים, החלפת מסך צריכה להיות האפשרות האחרונה כי היא גם היקרה ביותר.

ניתן להזמין חלקים מ-.

מסך - אם אכן הוא נפגם (לדעתי לא), אז יש אתר אחר בשביל זה.

תרשום את הדגם המלא של המחשב ובמקביל תחפש סרטונים ביוטיוב של החלפת מסך / כבל מסך.

לפעמים הכבל שמחבר את המסך ללוח אם במחשב יוצא מהמקום או נקרע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכנתי את הדגם המלא בפוסט הראשי.

לאחר חיפוש ברשת של הבעיה הנ"ל הבנתי שהיא דיי נפוצה ובדר"כ זה מסתכם בהחלפת אינברטר או כבל מסך.

ערכתי בירור קצר עם המעבדה ש-HP הפנו אותי אליה והמחרים שם הם:

300 שח עבור החלפת כבל מסך.

350 שח עבור החלפת אינברטר.

300 ש"ח על עבודה ללא כל קשר איזה חלק הוחלף.

לכן לאחר קראית ספר התחזוקה של הדגם החלטתי לבצע את התיקון בעצמי ולהזמין את החלקים מחול.

לאחר חיפוש טווח המחירים משתנה באופן דיי ניכר בין מקומות אלו ואחרים ונע בסביבות ה 50 דולר עבור כל חלק.

חיפשתי ב ebay ושם המחירים דיי נמוכים מה שמעלה בי את התהייה האם הם נחותים בהשוואה לאחרים מכך שהמחיר שלהם זול יחסית לאתרים אחרים אך יחסית למוצר עצמו אני ממש לא חושב. למה שכבל יעלה 50 דולר ?

לדוגמא עבור איברטר:

http://www.ebay.com/itm/New-HP-dv5-dv5-1000-series-LCD-backlight-inverter-488317-001-AS023216500-/251111866780?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a776f019c

http://www.dectrader.com/488317-001-New-HP-Display-panel-power-inverter-circuit.html#.UBFKILQnyWw

האם זה בטוח להזמין את החלקים מ , כלומר האם הם לא נחותים באיכות שלהם לאלו שעולים פי 9 ו 10 מהם ?

אשמח לקבל הצעות עבור אתרים אחרים אם למישהו יש ניסיון איתם.

או האם כל התהליך מסובך מידי וכדאי למסור את המחשב למעבדה וזהו ? בידעה שככל הנראה יגבו ממני בין 600 ל 1000~ שח.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שבועיים החלפתי אינורטר של 8 דולר בdv 5 שלי,

הייתה לי את אותה בעיה(יש תמונה בלי תאורה)

הוא עובד מצויין אפילו שבדיעבד לא הייתי צריך להחליף אותו,

כשפתחתי את המחשב גילתי שפשוט התנתקו 2 חוטים מהאינורטר.

בכל מקרה הרמה של האינורטר הזול טובה ועושה את העבודה כמו שצריך אבל אולי תוכל למנוע את הקנייה ע״י פתיחה ובדיקה של הכבלים שסובבים את האינורטר.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה תודה.

האמת שחשבתי על זה אבל העדפתי מקסימום לבזבז 40 שח מאשר לפתוח את המחשב בפעמיים אז הזמנתי אינברטר ב 10 דולר. ראיתי קצת סרטונים באתר של וזה נראה קצת הרבה עבודה.

אגב יש לך המצלות / הערות על פירוק המסך כך שבסוף אני לא אשאר עם ברגים מיותרים ביד :) ? או כמה מסובך כל העניין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצלם בעצמך את כל תהליך הפירוק (וידאו באיכות טובה), כל בורג שאתה מוציא תרשום מאיפה הגיע או תצלם לפני ותשים אותם באופן מסודר שלא ילכו לאיבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט תחלק את הברגים שאתה מוציא לקבוצות לפי מה שהם תפסו עם החלק שהם תפסו אם אפשר

ככה אני עושה שאני מוריד מנועים וגירים ובדרך כלל לא נשארים לי ברגים ואני מצליח לזכור

נכון שמחשב ואוטו זה שונה אבל השיטה מצוינת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב המוחלט של המחשבים הניידים החלפת אינוורטר זה קלי קלות. פשוט מוציאים את המסגרת החיצונית, מבריגים איזה בורג החוצה ומחליפים. מקווה בשבילך שלא הCCFL הלכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...