ממיר עידן+, מהיכן מומלץ לקנות? והאם ניתן לחבר למחשב או רק לטלויזיה? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ממיר עידן+, מהיכן מומלץ לקנות? והאם ניתן לחבר למחשב או רק לטלויזיה?

BedB0y

Recommended Posts

לא מומלץ לקנות.

תתחבר ללווין ב-300 ש"ח בערך, ותקלוט את ערוצי עידן+ מלווין עמוס במקום.

כמובן תקבל ערוצים נוספים רבים על הדרך.

פתרון עדיף בהרבה.. אלא אם כן מדובר על סטיק ב-30 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה קונים צלחת?

אני יודע שמאוד מקובל אצל ערבים (לפחות בצפון הארץ), לקנות אנטנה, וכך הם קולטים את כל הערוצים במזרח התיכון.

וזה נשמע די טוב.

איזו צלחת מומלץ?

אגב, ראיתי ממיר של עידן פלוס ב-155 שקלים איפשהו, אבל לא יודע אם שווה- נשמע מפוקפק משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממיר רגיל אפשר לחבר רק לטלוויזיה (אלא אם כן יש לך מחשב עם כרטיס טלוויזיה).

לי אישית יש את ה innova 7002 שעובד מצויין, לאחרונה ראיתי בפורומים אחרים אנשים ממליצים על germaine gm127a.

למחשב יש דונגל USB, לדוגמא זה: http://www.dealextreme.com/p/dvb-t-digital-tv-usb-2-0-dongle-with-remote-28891?item=8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר בבקשה פרטים?

אני מניח שהכוונה היא להתחבר לצלחת של מישהו אחר?

300 שקל זה מחיר חד פעמי?

והאם זה תופס למחשב? כי טלויזיה אין לי.

לא מומלץ לקנות.

תתחבר ללווין ב-300 ש"ח בערך, ותקלוט את ערוצי עידן+ מלווין עמוס במקום.

כמובן תקבל ערוצים נוספים רבים על הדרך.

פתרון עדיף בהרבה.. אלא אם כן מדובר על סטיק ב-30 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פירוט התקציב שאתה צריך.

צלחת לווין קוטר 80 ס"מ ב-90 ש"ח, או מטר ב-110 ש"ח - מערבים בעיר העתיקה (לא ידוע לי המחיר ל-120 ס"מ).

LNB ב-20~30 ש"ח מאייבי.

ממיר DVB-S2 ב-120~160 ש"ח מאייבי. אפשר לקנות ממיר יותר זול (אך פחות מומלץ), לא S2, ב-80 ש"ח.

מוצא לווינים (לא חובה), בשביל לעזור עם כיוונון הצלחת, ב-40 ש"ח מאייבי.

מעבר לזה אתה צריך כבל כבלים (RG6) ארוך, אבל אין לי מחסור בזה, אז זה לא מוחשב כעלות.

עמוד לצלחת מוצאים ברחוב. התקנה - עבודה עצמית.

כלומר, במחיר מינימום, אפשר להסתדר עם 190 ש"ח כדי לקבל המון ערוצים (עידן+ ביניהם).

צלחת קוטר 80 מספיקה, אך כמובן עדיף 120 אם אפשרי (תוך התחשבות במחיר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^מה אומר ה- S2? זה מספק תמיכה בלווינים?

Bedboy אתה צריך הרבה ערוצים? אם לא דונגל USB פשוט יוכל להספיק לך.

למישהו יש מושג, איפה אפשר לקנות אנטנה נורמאלית ל-עידן+? באיזה תוכנה מומלץ להשתמש? אני משתמש עכשיו ב- VLC.

עריכה:

צלחת לוויין למתחילים - כמה זה עולה, מה קולטים והאם באמת יש תכנים בחינם?

http://www.hometheater.co.il/article03022

פורטל לווינים ישראלי:

http://www.sat-israel.co.il/

חנות:

http://www.satshop.co.il/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוסיף תמיכה בערוצי HD.

1. יש דונגלים שמתחברים ב- USB עם תמיכה ב- S2? (ניסיתי לחפש ב- ומה שראיתי זה קופסאות גדולות יחסית.)

2. ככל הידוע לי עידן+ עדיין לא משדר ב-HD אני צודק? (מלבד העובדה שהערוץ היחידי שנתמך הוא ערוץ 1)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן

כרגע אין שידורי DTT ב- HD בארץ.

נכון, הערוץ הראשון משדר ב- HD אולם את שידורי ה-HD שלו ניתן לקלוט באמצעות חברות הלויין/כבלים דרך ממיר תואם. לא באמצעות ה- DTT ולפי דעתי גם לא באמצעות הלוין לבעלי צלחות פרטיות.

בעתיד כאשר עידן + יתרחב ויתמוך בשידורים אלה אין ספק שניתן יהיה להשיג בארץ ממירי ודונגלי DVB-S2. כרגע, לדעתי אין. לפחות לא בצורה רצינית לדעתי גם אין ממש טעם. הלא לא ממש ברור מה יהיה, מתי ואיך זה יתנהל ואין טעם לרתום את העגלה לפני הסוסים וליבא מכשיר שכרגע לא רלוונטי לשוק.

לגבי קניה של מכשיר כזה בEBAY או בצורות אחרות לדעתי אמנם על פניו יתכן וזה נראה כמו קניה חכמה ולטווח מעט יותר רחוק אולם לדעתי יש בכך גם חסרונות.

ראשית, כאמור לא ברור לחלוטין מה יקרה פה מתי ואיך ומדוע לקנות מכשיר שמי יודע מתי ועד כמה יהיה רלוונטי.

שנית, במיוחד אם אין מדובר על מקלט / דונגל שעולה דולרים בודדים- לדעתי רצוי לקנות מקלט שניתן לקרא עליו ביקורת.

שלישית, אם נתייחס למצב הנכחי ה-EPG של עידן+ משודר בעיברית בלבד. לכן כל מי שבשימושו מקלט DVB-S שאינו תומך בעברית אינו יכול להנות מה-EPG. כך סביר להניח שיהיה הדבר לכל מי שיקנה כעת מקלט DVB-S שאינו מותאם לעברית. ואם כאשר מדובר על 5 ערוצים הדבר אינו נוח במיוחד חשוב מה יהיה כאשר יהיה מדובר על ערוצים רבים יותר.

לכל אלא יש יוצא מיון הכלל אחד. לא מעט מהטלויזיות החדשות מגיעות עם מקלט DVB, חלקן (למשל לא מעט מדגמי המיובאים ע"י ח.י) בעלות מקלט התומך בעברית.

אם אני זוכרת נכון ראיתי סקירות על טלוויזיות חדשות המגיעות עם מקלט DVB-S2, חלקן אף תומך בעברית - אם איני טועה בין היתר מתוצרת סוני.

לכן, במקרה שכבר קונים חדשה בהחלט יש מקום להוסיף עניין זה לשאר השיקולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נעשה סדר בדברים:

לגבי הלווין זה ממש ממש לא המחירים.

הכל גם תלוי מה אתה קונה, איזה גודל של צלחת

אם אתה רוצה לווין ממונע (בשפה המקצועית דיסאק 1.2 מה שעושה לך בצלחת בודדת מספר לווינים לדוגמה עמוס, טור, הובריד, נילסאט עוד)

איזה LNB אתה רוצה, LNB הוא בהתאמה לגודל ולסוג הצלחת, אם זה LNB איכותי או סתם זבל שנהרס אחרי שנה בשמש

אם אתה רוצה לחבר מספר ממירים ללוין נגיד 4 במקרה הסטנדרטי אז אתה צריך 4 LNB(ים) של קוואד עם דיסאק של 1.0,

(אם אתה רוצה לחבר 8 ממירים אתה צריך אתה צריך דיסאק 1.1 וחיבורים הופכים להיות יותר מורכבים)

ההתקנה של המערכת הזאת עולה כסף, מדובר על אנשי מקצוע שעושים את העבודה עם הכלים והידע שלהם, בכל זאת זה לא פשוט לכוון

מספר LNB(ים) מבלי שיהיה התנגשויות זו בזו

הממירים משתנים מיצרן ליצרך, יש היום ממירים שתומכים ב FULL HD ובמספר תקנים אחרים כמו דרימבוק 5000

הממיר הזה בסטנדרט תומך בתקן DVB-S2 אך יש לו אופציה לכרטיסי הרחבה לתמיכה בתקן DVB-T (עידן+) ו DVB-C (כבלים של הוט)

אם אתה רוצה לראות ערוצים סגורים בתשלום כמו ESPN SKY SPORT AXN ערוצי שירים ופרונוגרפיה אפילו אתה צריך ממיר שיתופי עם חשבון CCCAM MGCAM NEWCAM בהתאם, ממיר פשוט לא יפתח לך שום ערוץ סגור..

לסיכום, נושא הלווינים הוא עולם במלואו, יש הרבה דברים שאתם לא מכירים לא יודעים לא שמעתם עליהם וגם לא תשמעו עליהם לעולם.

הנה סרטונים שאני יצרתי שמראה לכם בקטנה על העולם הזה:

למידע נוסף אתם יכולים לגלוש לפה:

http://satworld.forumotion.com/

ולהתקשר לאיש המקצוע (אושר) שהמספר שלו מופיע באתר.

לגבי ממירים התומכים ב DVB-T (שידורי עידן פלוס)

ישנם כרטיסי (שנראים ממש כמו דיסק און קי) שהעלות שלהם היא עד 100 ש"ח בשביל צפייה בערוצים הפתוחים במחשב.

ישנם סוגים של כרטיסים כאלה שתומכים גם ב DVB-T גם באנלוג וגם בחיבור RCA קישור עליו

מה שמאפשר לכם לחבר למחשב שלכם פליסטישן ממיר כל שהוא או בקיצור כל מה שאפשר לחבר ב RCA

ישנם מערכות סטריו שתומכים ב DVB-T מה שיאפשר לכם לראות את הערוצים ברכב בזמן נסיעה

וישנם ממירים שונים שמאפשרים לכם לחבר אותם לכל TV שיש לה חיבור RCA \

הממירים האלה מאפשרים לכם לרוב לראות ותמונות ולשמוע שירים בטלוויזיה בעזרת דיסק און קי

ולכן העלות שלהם מתחילה מ 150 ש"ח ויכול להגיע גם ל 30

עידן+ עושים את ההתקנות האחרונות להשלמת הפרויקט בימים אלה,

5 הערוצים שהיו פתוחים בהתחלה הפכו היום ל 6 ערוצים וכל ערוצי הרדיו נפתחו,

החיסרון של הלווין לעומת עידן+ זה שבלווין עמוס לא יהיה את הערוצים שהיו פתוחים בעידן+ כמו ערוץ 24 ערוץ 1HD ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...