ספק חדש מחשב לא נדלק - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק חדש מחשב לא נדלק

solet

Recommended Posts

שלום,

לפני חודש קניתי רכיביןם חדשים למחשב שלי.

החלפתי ,מעבד, הארד דיסק, בקיצור הכל!

את הספק כח שלי השארתי וחיברתי אותו ללוח אם החדש ( הספק הוא מלפני 6 שנים!) - והכל עבד פיקס!

היום החלטתי להחליף גם את הספק וקנית ספק 450W חדש.

ניתקתי את הישן, וחיברתי את הספק החדש -אבל : כלום לא קורה!

המחשב לא עובד! חיברתי את כל החיבורים של המתח ושל הכוננים, אבל עדיין כלום לא קורה!

החזרתי בחזרה את הספק הישן -והכל חזר לעבוד כרגיל.

פיספסתי משהו? או שבאמת הספק החדש לא תקין?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זבל גנרי, יכול להיות שהוא דפק לך את המחשב.

ספקי כוח מסוג גנרי הינם דוגמה נפוצה, אם לא הנפוצה ביותר. שימוש בספק-כוח גנרי נחשב לרוב כבלתי בטיחותי בשל יצור לא איכותי וסיפוק מתחים שאמינותו מוטלת בספק. מתחים לא יציבים מהווים סכנה קריטית לחלקי המחשב. הדוגמה הנפוצה שבאה לידי ביטוי עבור ספקים גנריים שאכן בעלי איכות נמוכה, היא לרוב קלקול מהיר של הספק עצמו במקרה הטוב, ובמקרה הרע גרימת נזק לחלקי חומרה אחרים במערכת. כמו כן, מתחים בלתי סבירים כדוגמת אלו מהווים צוואר בקבוק באוברקלוק ובאופן כללי ויכולים להשפיע באופן ישיר על ביצועי המערכת. על אף הסכנות, ספקים גנריים הינם נפוצים ומתומחרים באופן גבוה בשוק המחשבים, במיוחד בארץ, בשל מודעות נמוכה לסכנות ובשל מחירם הנמוך. לרוב, ספקי-כוח גנריים מזוהים בשל כך שלא מצויין עליהם יצרנית, או שהם בעלי יצרנית בלתי מזוהה. בנוסף, באים לרוב עם יציאות מתח סטנדרטים מסוג מולקס.

כנראה שמה שהיה לך קודם עדיף. :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהוא לא הצליח להחזיק את המחשב ולא נגרם נזק.

יש לך סיסונק (ידוע כ-SS), אנטק, FSP, קולרמסטר, HEC, צ'יפטק (אם אני לא טועה זה השם). יש עוד הרבה, אבל אני לא זוכר הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לקצר את הפינים של POWER SWITCH על הלוח(הסבר תמצא במדריך של הלוח)

וחוץ מזה תבדוק אם 2 הספקים בכלל עובדים ע"י קיצור החוט הירוק עם אחד השחורים במחבר 24 פינים.(המלבני הארוך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר את הספק לחשמל, כך חוט מוליך (שבו תוכל לגעת בחלק מבודד), חלק אחד של החוט תחבר לחוט הירוק שיוצא מחיבור ה-24PIN ואת השני לאחד השחורים. אם הספק נידלק אז הוא עובד אם לא, אז לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקצר את הפינים??

מה זה אומר? איך עושים את זה? לא מצאתי בחוברת של לוח האם

תודה

imho בדרך כלל זה הרגע בו עדיף לשלוח את המחשב למעבדה או להזמין טכנאי, כדי לא לגרום נזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...