קבלו את הגיבור החדש של מחאת הצדק החברתי! - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבלו את הגיבור החדש של מחאת הצדק החברתי!

radioactive

Recommended Posts

אני מאשים את ביבי ושטיניץ שלא עושים דבר לשנות את הסטטוס קוו.

הסטטוס קוו גרם גורם ויגרום עוד להמון צרות לאזרחי .

מצוקת הדיור לא אשמתם?

יוקר המחיה לא אשמתם?

בירוקרטיה ומיסוי כבד בכל צעד ושעל לא אשמתם?

הדוחות הכבדים שמקבלים אלו שפנו 30 שנה שמאלה בצומת ופתאום שינו את זה ושמו ניידת משטרה לדפוק קופה, לא אשמתם?

מחירי המים הגבוהים שקפצו ב300% לא אשמתם?

שטייקונים בנקים וחברות ביטוח עושקות את הציבור תחת חסותם של פקידי ממשל האחראים על הנושאים, לא אשמתם?

לא. ממש לא באשמתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 317
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא מאשים אותם במצבו (כלומר ספציפית במקרה זה), אני טוען שמי שאחראי למדיניות זה לא פקיד מסכן בביטוח לאומי אלא משהו הרבה יותר בכיר.

שנייה שאני אבין(אני באמת לא מבין), אתה טוען שאין הפרדת רשויות? כלומר, שהרשות השופטת "אנוסה" להיות חותמת הגומי של הרשות המחוקקת והמבצעת, וכך גם לגביי מוסדות שלטוניים מדאורייתא כמו המוסד לביטוח לאומי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, נקודה מעניינת שהועלתה היום בלאטמה: במהלך ההנתקות (בזמן הפינוי עצמו), אישה אחת הציתה עצמה כמחאה - למוות, שכן היא נפטרה כעבור מספר ימים. האם אז זה הגיע לכותרת הראשית? עמוד 2? 3? האם בכל העיתונים הדבר קיבל בכלל כותרת כלשהי? והכי חשוב, האם היה אז מישהו בשמאל שקם וזעק שזו ראיה לכך שהפינוי אינו אנושי, אם הוא מביא אנשים למעשים שכאלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוספת: חי למות, לא שמתי לב שענית - הדיון רץ מהר מדי.

אני בהחלט כואב על זה שפוליטיקאים מסריחים הולכים לנסות לגזור קופון על זה.

אתה מאשים את "הפוליטיקאים המסריחים" מהימין ש"הולכים" לגזור קופון, בעוד שכבר היום הפוליטיקאים המסריחים מהשמאל (בהם מארגני המחאות) גוזרים קופון בפועל?

חסרה ההבנה שכל המחאות של השנה האחרונה הן בעצם מחאה אחת

לצערי הרב, כאן אתה צודק. הרוב באמת מתקשים להבין שכמעט כל המחאות הציבוריות (לרבות ה"מחאות" בשיתוף "בני דודינו") מונהגות ע"י אותם הגורמים ולאותה המטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. ממש לא באשמתם.

אז זהו, שהעם רוצה ממשלה אחראית שתפעל לצדק חברתי.

שתבנה את המדינה כך שיהיה אפשר לחיות בה בכבוד.

שלא יהיו חסרים דירות כי קבוצה של מושחתים מספסרים קרקעות במכרזים לקבוצת עילית של קבלנים להשקעות.

מי בסופו של דבר אחראים לבעיות האזרחים אם לא הממשלה?

הממשלה תפקידה לנהל את ענייני המדינה.

מדינה היא חברה של בני אדם.

יש משרד בניה ושיכון?

יש משרד תשתיות ופיתוח?

אז אל תגיד לי שהממשלה לא אחראית למחסור בדירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו שאין מחסור בדירות. יש מחסור בדירות באזורים מבוקשים.

זה כמו שתאמר שאין מחסור בדירות. יש מחסור בדירות היכן שצריך!

ואיפה התחבורה הציבורית שתאפשר לאנשים להתפזר מסביב למרכזי הערים, ועדיין להיות בטווח מבחינת נוחות/מהירות/עלות ?

אם היתה רכבת מהירה ויעילה שמחברת בין ערים, ותחבורה ציבורית פנימית יעילה בערים עצמן, לא היתה מצוקת דיור.

העיקר משקיעים כספים בסטארטאפ ממשלתי למס גודש, ומצלמות שמנפיקות דוחות לכל מי שלחץ על הדוושה טיפה יותר ממה שרשום על איזה שלט לא רלוונטי לתנאי הכביש בנסיון לגשר על פערי הזמן והמרחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופס.

סליחה.

התכוונתי לקשר את זה:

הקריסה שנגמרה בהצתה. סיפורו של משה סילמן

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4255369,00.html

ביטוח לאומי עיקלו לו את המשאית בגלל חוב קטן מאוד, טימטום בירוקרטי.

ולא היה עם מי לדבר בגלל שביתה.

העסק שלו התרסק כי הוא לא יכל למלא התחייבויות קיימות או לקחת עסקאות חדשות.

לי יש מקרה אישי שקרה לאחרונה שמדגים את סדום ועמורה במשרדי ממשלה ורשויות מקומיות.

הוציאו לי עיקול לחשבון האישי בבנק על חוב של ארנונה כי לא הסכמתי לשלם את הסכום ללא ההנחה שמגיעה לי, שעליה הם קיבלו ממנו מסמך(שביננו בעולם מתוקן הם יכלו לחדש את האישור אוטומטית ממשרד ממשלתי אחר שמנפיק אותו).

כדי לסדר את העניין הם דרשו שאציג חוזה שכירות שמוכיח שאני שוכר את הדירה.

איזה אבסורד זה שכדי לקבל הנחה שמגיעה לי אני צריך להציג חוזה שכירות מחדש(אחרי שכבר קיבלו בשנה שעברה ובכל השנים לפני).

אבל כדי לגבות ממני חוב ארנונה(שגם זאת טעות שלהם) הם לא צריכים הוכחה שאני שוכר כדי לעקל לי את החשבון.

אם אין לכם חוזה שמוכיח שאני שוכר את הדירה, אז ההגיון אומר שזה לא חוקי לגבות ממני ארנונה על דירה שאינה בבעלותי.

לכו תדרשו מבעל הדירה ולא ממני.

חובות מותר לקחת ממני ללא הוכחת "המשך" שכירות(שהיא לא יותר מטימטום בירוקרטי שחל רק על ההנחה שמגיעה לי).

זכויות אי אפשר לקבל ללא הוכחת "המשך" שכירות.

אפילו שהמסמך שמאשר שמגיעה לי הנחה נשלח אליהם(שוב ושוב...).

אם אני אפעל לתיקון המערכת, כמה עשורים אתם חושבים יקח לי עד שהעניין הזה יסודר?

ולחשוב שיש נכים בכסאות גלגלים שנאלצים להסתובב בין משרדי ממשלה לבקש מסמכים ולהציג אותם לאחרים רק כי הרשויות לא מסוגלים למחשב או לשלוח פקסים לעצמם?

איפה הצדק בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חסרים משרדים, ותפקידים, ואחראים.

אבל איך שהוא בכל היצירה המופלאה הזאת, אף אחד לא אחראי לדאוג לטובת הציבור ולהשתנות בהתאם.

אם מישהו יתאמץ יותר מדי לשנות הוא יפוטר.

למה? כי היכן שיש שחיתות אף אחד לא אוהב עובדים ששואלים הרבה שאלות ומציעים דרכים לשנות את "המערכת".

אם תתחיל לשאול שאלות תגלה מיליון דברים שלא מתנהלים באופן תקין הגיוני ונכון.

גם ברמת המיקרו וגם ברמת המאקרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנייה שאני אבין(אני באמת לא מבין), אתה טוען שאין הפרדת רשויות? כלומר, שהרשות השופטת "אנוסה" להיות חותמת הגומי של הרשות המחוקקת והמבצעת, וכך גם לגביי מוסדות שלטוניים מדאורייתא כמו המוסד לביטוח לאומי?

למיטב ידיעתי, התביעה בבית המשפט הייתה על נושא X והתביעה והבעיות מול בט"ל היו בנושא Y. איך מזה הגעת לזה שאין הפרדת רשויות, אלוהים יודע..

בכל מקרה, כן, בט"ל הוא חותמת של המדינה - זה גוף של המדינה (מדינה = ממשלה), שנועד לבחון מקרים בהתאם למדיניות שהממשלה מכתיבה שלו. בניגוד לבית המשפט, בט"ל הוא לא גוף שאמור ליישם איזושהי הפרדת רשויות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...