קבלו את הגיבור החדש של מחאת הצדק החברתי! - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבלו את הגיבור החדש של מחאת הצדק החברתי!

radioactive

Recommended Posts

ארט - הממשלה מחליטה במקום ביטוח לאומי וקובעת לבית המשפט כיצד לפסוק?

[סרקזם]

מה פתאום.

הממשלה לא אחראית לכלום.

אין לה אחריות על עיצוב ההווה והעתיד של מדינתינו מכל בחינה ובחינה.

החיים הם ג'ונגל והממשלה היא רק מקום עבודה למעוטי יכולת.

אם הכלכלה ויכולת המחיה סוטים מהמסלול זה אשמת הכוכבים והמזלות.

רק שוק חופשי יתקן את כל הבעיות ששוק חופשי יוצר.

ומי שמתלונן הוא אנרכיסט.

[/סרקזם]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 317
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כרגיל, במקום לענות לעניין אתה ממציא שאלה שלא נשאלה ומחבר לה איזה שיר סתום.

לא טענתי שהשלטון לא קובע סדרי עולם ולא משפיע על ההוויה שלנו באלף ואחת דרכים - שאלתי האם הממשלה(שהיא גוף שלטוני, אך לא "השלטון" בכללותו) משפיעה על החלטותיו של המוסד לביטוח לאומי(שהוא גוף שלטנוי אחר) וכן על פסיקותיו של בית המשפט(שהוא גוף שלטוני אחר).

אם תענה על זה, נוכל להמשיך בדיון. אם תמשיך להרים אנשי קש ולטפוח לעצמך על השכם על זה שאתה הו-כה-מתוחכם, שיהיה לך בכיף.

עריכה: ואלוהים ישמור אותך מה לעזאזל הקשר של שוק חופשי או לא שוק חופשי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגיל, במקום לענות לעניין אתה ממציא שאלה שלא נשאלה ומחבר לה איזה שיר סתום.

לא טענתי שהשלטון לא קובע סדרי עולם ולא משפיע על ההוויה שלנו באלף ואחת דרכים - שאלתי האם הממשלה(שהיא גוף שלטוני, אך לא "השלטון" בכללותו) משפיעה על החלטותיו של המוסד לביטוח לאומי(שהוא גוף שלטנוי אחר) וכן על פסיקותיו של בית המשפט(שהוא גוף שלטוני אחר).

אם תענה על זה, נוכל להמשיך בדיון. אם תמשיך להרים אנשי קש ולטפוח לעצמך על השכם על זה שאתה הו-כה-מתוחכם, שיהיה לך בכיף.

עריכה: ואלוהים ישמור אותך מה לעזאזל הקשר של שוק חופשי או לא שוק חופשי...

המדיניות של ביטוח לאומי, התקציב שלו ומה שהוא מחלק נקבע על ידי חקיקה וע"י ראשיו שממונים ע"י שר האוצר ופקידיו. אל תשכח שבקו התחתון ביטוח לאומי הוא גוף ממשלתי. אז כן, למממשלה יש אחריות והשפעה על החלטות המוסד לביטוח לאומי בתור קובעת המדיניות (הממשלה והאוצר קובעים מי יכול לקבל קצבת נכות, הממשלה והאוצר קובעים מי זכאי לדיור ציבורי וכו'), גם אם לא בהחלטות הפרטניות פר מקרה - כי פספוס פה ושם יכול לקרות וזה לגיטימי, השאלה אם הפספוס הוא כתוצאה ממדיניות או כתוצאה מפשלה של פקיד כזה או אחר. וזה מבלי להכנס לפרטי המקרה הספציפי הזה שאני לא מכיר מספיק טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא טענתי שהממשלה והכנסת לא יכולים על ידי חוקים ותקנות לשנות את מדיניותו של המוסד לביטוח לאומי אלא כי ההחלטות שהתקבלו במקרה של מיודענו אינן בשום מקום בתחומי אחריותן של ביבי-שטייניץ. הוועדות שדחו אותו היו וועדות מקצועיות של ביטוח לאומי, ולא פעלו על פי הוראות מגבוה כאלה ואחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההחלטות של אותן ועדות נקבעות ע"י קריטריונים מסויימים שמוכתבים מלמעלה, וה"למעלה" הזה הוא באחריות בכירים בביטוח לאומי (שממונים ישירות ע"י שטייניץ ופקידיו) או ישירות ע"י החלטות ממשלה/משרד האוצר. אם הדחייה היא בשל טעות אנוש - קורה, זה מבאס אבל בכל תחום יש טעויות שחלקן מתבררות כטרגיות. אם הדחייה היא בשל קריטריונים שמוכתבים מגבוה - אז בהחלט ייתכן (אני לא אומר שזה המקרה - אני אומר שזה יתכן) שיש אחריות עקיפה של הממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם משחקים six degress ויוצא שאני קרוב לאורי גלר, זה אומר שאני אורי גלר?

"נבחר ע"י" לא בהכרח אומר "מושפע ע"י" והקשר כבר בכל מקרה כל כך רחוק שאני אפילו לא צריך להשתמש בטענה הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

JrIwN.jpg

ארטיק? WTF?! אשכרה נוגס בו, חח. ממש מצא זמן.

זה רק אני או שהוא נראה "נינוח" בצורה מוזרה... איך הוא כל כך רגוע ושליו? ווירד. :nixweiss:

למה לא מפנים אותו? למה הם מחכים?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגיטימי. ופסיקת בית המשפט נגדו? גם באחריות הכנסת והממשלה? הרי הם חוקקו את החוקים...

פסיקת בית המשפט היא ע"פ החוקים שחוקקה כנסת . קובע המדיניות הכלכלית (שביטוח לאומי בהחלט נכלל בה) היא המדינה, כלומר הממשלה - ולא הכנסת.

המקרים בבית המשפט ובביטוח לאומי הם שונים למיטב הבנתי - באחד דובר על הפסדים כתוצאה מעיקול שהסתבך איכשהו, בשני דובר על אי הסכמה לדיור ציבורי ומספר דברים נוספים.

ההשוואה בין השניים היא לא רלוונטית כיוון שמדובר בנושאים שונים.

ושלא תבין אותי לא נכון, אני לא מביע דעה - אין טעם ש"תתקוף" אותי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאשים את ביבי ושטיניץ שלא עושים דבר לשנות את הסטטוס קוו.

הסטטוס קוו גרם גורם ויגרום עוד להמון צרות לאזרחי .

מצוקת הדיור לא אשמתם?

יוקר המחיה לא אשמתם?

בירוקרטיה ומיסוי כבד בכל צעד ושעל לא אשמתם?

הדוחות הכבדים שמקבלים אלו שפנו 30 שנה שמאלה בצומת ופתאום שינו את זה ושמו ניידת משטרה לדפוק קופה, לא אשמתם?

מחירי המים הגבוהים שקפצו ב300% לא אשמתם?

שטייקונים בנקים וחברות ביטוח עושקות את הציבור תחת חסותם של פקידי ממשל האחראים על הנושאים, לא אשמתם?

לממשלה אין חזון, היא נגררת אחרי הסטטוס קוו.

סטטוס קוו שאיפשר להרבה דברים לא טובים להתרחש ולגדול כאן בארץ.

לגדול עד כדי הגזמה פראית שמקשה על אוכלוסיות שלמות.

חלק גדול מהעם מרגיש נרדף ומנוצל מכל הכיוונים.

ולממשלה אין שום אחריות למצב?

פרויקט הולילנד דוגמא מצוינת להלך הרוח של השלטון.

המדינה שייכת לעשירים.

ו"למוכי הגורל" אין אפילו ביטחון.

אנשים יושנים ברחובות ומתים בקור, ואף אחד לא יעשה דבר.

בואו נודה באמת.

יש כאן קפיטליזם חזירי שמנצל את העם כמשאב נפוץ ומתחדש.

וזה ברובו הגדול הכמעט מוחלט, הכוח המניע את המדינה הזאת מבחינה כלכלית חברתית.

אז אולי אותו בן אדם שהצית את עצמו באש טיפש, ולא מבין בעסקים, ועשה טעויות.

אבל המדינה הזאת לא סלחנית לטעויות.

היא תמצוץ לך את הדם כשאתה בקושי מצליח לנשום, והיא תחסל אותך לגמרי בטעות הכי קטנה שתעשה.

המקרה הזה נותן ביטוי לתחושת האדישות הבלתי נסבלת של המדינה לסבלם של האזרחים, והזלזול בזכותם הטבעית לחיות בכבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא תוקף אותך בכלל, פשוט לומר שביבי-שטייניץ וכד' "אחראים" למצבו של סילמן בכך שלא קיבל קצבאות או בכך שהפסיד בבית משפט - זה אבסורד.

אני לא מאשים אותם במצבו (כלומר ספציפית במקרה זה), אני טוען שמי שאחראי למדיניות זה לא פקיד מסכן בביטוח לאומי אלא משהו הרבה יותר בכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...