קבלו את הגיבור החדש של מחאת הצדק החברתי! - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבלו את הגיבור החדש של מחאת הצדק החברתי!

radioactive

Recommended Posts

בכלל, בזמן האחרון דיונים כאן מוסטים לגמרי מהנושאים המקוריים שלהם וזה לא-בסדר בלשון המעטה.

אני חושב שזה עוד איכשהו סביר. מטבעו של דיון הוא יכול להתפתח לכיוונים שונים שקשורים ומשפיעים במידה כזו או אחרת על הנושא המקורי.

הבעיה הגדולה יותר לדעתי היא שיותר מידי פעמים יורדים כאן לרמה מאוד נמוכה של צורת דיבור, נראה כאילו חוקי הפורום הם המלצה בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 317
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נכון, אני אדם רע ואתה הצדיק המתריע על כל העוולות בעולם ועל אי הצדק בעולם. דון קישוט מודרני.

כאילו יכול להיות דבר כזה "עולם מושלם". תמיד יהיו בני אדם עם בעיות. ותמיד יהיו עשירים ועניים.

ההבדל ביננו, שאני לא חושב שיש פתרונות קסם להכל. מה שאתה נותן לאחד, צריך להגיע מאחר.

כבר ראינו בהיסטוריה איך אלו שיש להם פתרונות של צדק חברתי להההכל גרמו פי אלף סבל בעולם, שאותו באו לתקן.

"הפגם הטבוע בקפיטליזם הוא אי-השוויון בחלוקת השפע; הפגם הטבוע בסוציאליזם הוא החלוקה השווה של המחסור."

-וינסטון צ'רצ'יל

תמיד אפשר לשפר.

העולם הוא מה שאנחנו עושים ממנו.

במציאות שאתה מקדם הכל כמו שהוא כי ככה זה ואין מה לעשות.

שזה בעצם עצימת עיניים ואפטיות לכל מה שקורה, טוב ורע.

חשיבה דטרמיניסטית שבה הכל קורה כי זה קורה, ואין לאדם ממש חלק או אחריות לשום דבר.

יש פער עצום בין מה שקיים, ולמה שיכול להתקיים ואפשר ליצור.

ועל הפער הזה צריך לעבוד.

מי שמקיים את הפער הזה הם חבורה של אינטרסנטים נצלנים, ואלו שעומדים מנגד ומאפשרים לזה לקרות.

ואין שום תירוץ שתוכל להמציא שיצדיק את זה חוץ מלולאות אין סופיות של אגואיזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, אתה קורא לכינון מדינה סוציאליסטית יותר, לאחר שאדם התאבד לא בגלל "טייקונים" או חובות לבנק, אלא בגלל מוסד ממשלתי שכל מטרתו היא "חלוקה מחדש של העושר" לפחות ברמה מסויימת ע"י לקיחה מאלה שיש להם (אפילו אם ביושר) לטובת אלה שאין להם (אפילו אם בצדק)? אתה באמת טיפש מכדי להבין את האירוניה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיעון השמאלי לגבי ביטוח לאומי וסילמן הוא שהמוסד עצמו יובש תקציבית והקריטריונים שלו הוקשחו, ובכך יצר בעיה עם הזכאים לשירותיו שעכשיו פתאום לא זכאים לו, או שזכאים להרבה פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, אתה קורא לכינון מדינה סוציאליסטית יותר, לאחר שאדם התאבד לא בגלל "טייקונים" או חובות לבנק, אלא בגלל מוסד ממשלתי שכל מטרתו היא "חלוקה מחדש של העושר" לפחות ברמה מסויימת ע"י לקיחה מאלה שיש להם (אפילו אם ביושר) לטובת אלה שאין להם (אפילו אם בצדק)? אתה באמת טיפש מכדי להבין את האירוניה?

לא יודע מאיפה אתה הקרצת את זה.

אני קורא לבדק בית כמו שאומרים.

לנתח ולהעריך את כל מנגנוני השלטון והחוק, את הגדרת תפקידם, מטרותיהם, ואיכות ביצועם.

ולשנות ולתקן את כל מה שאפשר מתוך ראיה נבונה ואחראית שתוביל את המדינה למציאות טובה יותר בכל התחומים, עם התייחסות מיידית לבעיות ה"בוערות".

דבר ראשון לאסוף ולהנגיש מידע לציבור ולגופים המייצגים את הציבור.

שקיפות היא דבר חשוב.

אי אפשר לתקן את מה שאי אפשר לבדוק או לראות היטב.

ואפילו אלוהים לא יודע מה קורה במשרדי האוצר.

אני יודע ב100% וודאות שאפשר לנהל את המדינה יותר טוב, ולהשיג תוצאות טובות פי כמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת המטרות של ביטוח לאומי הוא לדאוג לאנשים שלא יגיעו לחרפת רעב, ולא משנה מאיזה סיבה, מוצדקת או לא (כי הרי לאף אדם לא מגיע לגווע ברעב, ואני מקווה שאתה מסכים עם זה). בפועל הוא לא מתפקד ככזה שנים רבות מכל מיני סיבות ולראייה אתה יכול לראות את מצב הפנסיונרים במדינה, אנשים בני 80 וצפונה שלא מדליקים חימום בחורף כי הכמה גרושים שהם מקבלים מביטוח לאומי לא מספיקים להם (כי לפני 40-50 שנה ויותר, שהם עבדו בכל מיני מפעלים של המדינה והרוויחו כמה גרושים הם לא חשבו על פנסיה - אתה יכול אולי להסתכל על זה כמו על שחור ולבן ולומר שהם טיפשים בגלל זה, אבל בכל מקרה זה לא מצדיק את המצב המזעזע שלהם. אגב, בזכות אותה הסתדרות שנואה לרבים מהם כן יש פנסיה היום). אין פה שום אירוניה, אתה זה שמחפש אותה. כלכלה כביכול קפיטליסטית יותר עם כביכול פחות מסים לא באמת גוררת למצב טוב יותר (ובדיוק היום פורסמה כתבה בכלכליסט בנושא - ביבי הוריד את המס מתוך מחשבה שבסה"כ ההכנסות ממיסים יעלו, בפועל זה לא קרה והמדינה נעשה "ענייה" יותר - אמנם זה בהקשר אחר אבל זה רק נועד להראות שקפיטליזם לא תמיד עובד כמו בספר).

מה ש-judas רשם הוא בגדול נכון, אבל רק בחלק מהמקרים - קצבאות הילדים הוגדלו למשל (מעניין למה..), אבל קיימים קיצוצים והקשחות רבות אחרות. אולי אדם שמתאבד הוא אחד שאיבד את שפיותו, אבל האם הוא היה כזה מלכתחילה או שהעוני הוביל אותו לכך? מה החלק של ביטוח לאומי בכך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביטוח לאומי "בעייתי" מבחינתי

מי שמרוויח 41,850 ש"ח בחודש משלם כמו מי שמרוויח 500 אלף ש"ח בחודש

באמת? הייתי בטוח שביטוח לאומי הוא פרוגרסיבי, אתה יכול לפרט?

יכול להיות פשוט שהתקרה היא 41,850 ומשם האחוז לא עולה? או שזו תקרה אבסלוטית?

בכל מקרה, אני לא חושב שיש יותר מדי(אם בכלל...) שכירים בארץ שמרוויחים מעל ל40 אלף ש"ח בחודש. מי שמרוויח מעל הסכומים האלה הם בכלל עצמאיים, שמקור ההכנסה שלהם הוא לא שכר גם ככה... תקנו אותי אם אני טועה.

+ מי שיש לו נכסים גבוהים עדיין מקבל קצבה מביטוח לאומי בהגיעו לגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר אתם(או לפחות VIC07) מתייחסים לכל עניין הקפיטליזם מול סוציאליזם וכל שאר הירקות מהסוג הזה.

אז כן אני מאמין ויודע שהכלכלה כיום כמו שהיא הונדסה, היא היא האחראית העיקרית לבעיות המופיעות ומתגברות.

ובאיזה שהוא שלב האנושות כולה, לא רק מדינת ישראל, תצטרך להתמודד עם הבעיה ולמצוא לה פיתרון.

אסור לקבל את זה שהגולם יעלה על יוצרו כאילו זאת גזרה משמיים.

רוג'רס: "תתכוננו לארמגדון פיננסי, שום דבר לא יעזור"

http://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3575676,00.html

החברה האנושית יצרה מערכות נצלניות מאוד מורכבות, והגיע הזמן להתחיל לתקן אותם כדי לפתור את הבעיות החמורות העולות ממנה.

שאין סיבה אמיתית שיתקיימו מבחינת משאבים ויכולת.

וזה לא פשוט בכלל, אני יודע.

אבל זוהי חובה אנושית ומוסרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לביטוח לאומי יש תקרה, מעל הסכום הזה לא משלמים כלום. בכל חברה ציבורית בארץ יש מספיק אנשים שמרוויחים סכום גבוה מזה, בטח כשמחשבים גם בונוס שנתי.

גם עצמאים משלמים ביטוח לאומי, בעל חברה שהוא לא שכיר לא משלם אבל ממוסה על הדיבידנד.

+ מי שיש לו נכסים גבוהים עדיין מקבל קצבה מביטוח לאומי בהגיעו לגיל.

זה גם קצת בעייתי

מי שיש לו פנסיה של 20K בחודש מקבל מביטוח לאומי אותו דבר כמו מישהו שיש לו פנסיה של 5K

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה אתה רוצה שאנשים ישלמו? נראה לך הגיוני שמישהו ישלם עשרות אלפים לביטוח לאומי רק כי הוא הצליח?

אמורה להיות תקרה לדברים יש גבול הטעם הטוב לכמה אנשים צריכים לשלם בשנה למדינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...