התייעצות לגבי בעיה במעבד ו/או לוח אם (Bsod) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי בעיה במעבד ו/או לוח אם (Bsod)

Dom1no

Recommended Posts

שלום חברים,

מזה זמן רב אני "סובל" מ Bsod-ים לא מוסברים שלאחר בדיקות חוזרות ונשנות (שכללו בין היתר, פרמוטים, בדיקות דיאגנוסטיקה/מאמץ לכרטיס מסך, , דיסק קשיח וכו')

שלחתי את קבצי ה Minidump לחבר שעובד בזה, והוא טען שהבעיה היא או בלוח אם או במעבד.

לצורך העניין הרצתי בדיקת מאמץ ב - Prime95 ומה שקורה הוא, שכמה שניות לאחר תחילת הבדיקה ליבה אחת (מתוך 2) "קורסת" ומציגה את ההודעה הבאה:

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

בעוד שבליבה השניה ה - Test ממשיך.

בנוסף מה שמוזר הוא שבניגוד לבדר"כ אני לא יכול לגרום במכוון לבלו סקרין, ז"א זה מאוד משתנה מפעם לפעם אבל תמיד אותו גורם (לפי המינידאמפ)

אני יכול לגלוש באינטרנט כמה דקות וזה יקרה, או לשחק במשחק מחשב מסויים שעתיים ואין כלום ואז לשחק באותו משחק 5 דקות וזה כן קורה.

המעבד אגב הוא Intel E8500

הלוח אם - Gigabyte GA-X48-DS5

השאלה שלי היא האם ישנה אופציה לזהות באופן יותר מדוייק את הבעיה (בין אם זה או מעבד) לפני שאני מתחיל לברר על החלפה לחדש וכד'.

תודה ענקית מראש על כל עזרה בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד אותה הליבה?

ביוס מעודכן?

מעבדי 775 די נפוצים, אולי אפשר להשאיל ממישהו מעבד לבדיקה קצרה.

הכוונה אם תמיד אותה קורסת? אז כן, הרצתי לפחות 10 בדיקות ותמיד באותה אחת מופיעה הודעת השגיאה הנ"ל.

וברגע שזה קורה אגב ה - cpu usage יורד בבת אחת ל50 אחוז.

לגבי הביוס לא זכור לי שביצעתי עדכון כלשהו, אך לא בוצע שום שינוי חומרתי במחשב או נסיון ל OC מאז קנייתו. ככה שהביוס אמור להיות בסדר לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפרטורה בסדר גמור, לא עוברת את ה50 במאמץ.

אחריות לצערי אין כבר..ולגבי לנסות להוציא ולהכניס את המעבד, אז את האמת אני די מפחד לעשות את זה.

אם אני זוכר נכון הקירור שיש לי מחובר/מחוזק מאחורי הלוח מה שאומר שבשביל להוריד אותו ולהגיע למעבד אני צריך לפרק את כל הלוח (?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...