מודם בזק אזטק 600e משתלט לי על פורט 80 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מודם בזק אזטק 600e משתלט לי על פורט 80

Milford Cubicle

Recommended Posts

יש לי מחשב עם שרת כלשהו על פורט 80. הוא מחובר לראוטר tplink ומשם למודם 600e של .

פורט 80 מפנה למחשב הזה בראוטר. בגישה דרך האייפי הפנימי של המחשב ברשת זה עובד.

אבל בגישה דרך האייפי החיצוני אני תמיד מגיע לעמוד הניהול של המודם. נכנסתי אליו וניסיתי להבין איך לבטל את זה אבל לא הצלחתי..

אולי אני צריך להפנות גם במודם (הוא סוג של ראוטר גרוע),את פורט 80?זה ימנע מהמודם להכניס אותי לפאנל המעצבן שלו?

מי מכיר ויודע מה לעשות?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שלא תהיה לי גישה למודם כשהוא מחובר ל-tplink?

מה שקרה זה שהראוטר קיבל אותו בתור WAN ואז לכאורה היה מוגדר על dynamic ip (החייגן היה באזטק) והאייפי שהוא קיבל היה 192.168.1.1 אאל"ט, וכניסה אליו פשוט הובילה למודם.

כמו כן, הייתי יכול להיכנס למודם דרך האייפי החיצוני :-X שזאת בדיוק היתה הבעיה..

יש שם חיבור קצת מסורבל. יש מודם אזטק. הוא כאמור עם החייגן, ואז יוצא לסוויץ'. מהסוויץ' יש חיבור ל-2 מחשבים + ראוטר (tplink). הראוטר מתחבר למחשב שלישי.

הקונסטלציה הזאת הכרחית.

אל תשאל... מסובך.

בכל אופן, מצאתי את מקור הבעיה / פתרתי את זה.

כלומר, לא הבנתי למה וגם לא התגברתי על התופעה, אבל הבנתי מתי היא קוראת ובעיקר מתי לא:

מסתבר שאפילו שה-web access היה מבוטל, ואפילו שהיתה במודם הפניה של פורט 80 למחשב הרלוונטי (שבסופו של דבר חובר ישירות לסוויץ' כדי למנוע עוד סיבוכיות מול ה-tplink) - אם הייתי מנסה להתחבר לאייפי החיצוני (הוובי, whatismyip.com) שלי - הייתי מגיע למודם! זה הוציא אותי מדעתי ולא הבנתי מה הקטע.

ואז ניסיתי להתחבר לשם דרך הטלפון.....

והופ - זה עבד.

מסתבר שדרך חיצונית, זה עובד.

ברגע שאני מנסה לגשת לשם דרך הרשת הפנימית, לא משנה מאיזה מחשב (ואפילו דרך הטלפון אם הוא מחובר ב-wifi ל-tplink !!), אני תמיד אגיע לפאנל הניהול של המודם. דרך אחרת (סלולרית אם סתם בבית אחר) - עובד ומגיע למחשב כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה קונפיגורציה מתוסבכת.

בכל מקרה, האפשרות להגיע מתוך הרשת הפנימית, תוך שימוש ב-IP החיצוני, חזרה לתוך הרשת נקראת NAT loopback ותומכים בה רק נתבים מודרניים. כנראה שה-AZETCH ישן ולא תומך בפונקציה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...