דרושה המלצה לספק כח למערכת קלילה. עד 150 שח. - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרושה המלצה לספק כח למערכת קלילה. עד 150 שח.

chenrp

Recommended Posts

תודה לכם וגם לדניס שהמליץ(לא הבנתי את ההמלצה כי הוא נתן רק לינק מבלי לתת נימוק-בכל אופן תודה רבה גם לך!)

אני מהצפון ול TMS אין סניף שם. אולי נשלם משלוחה...

מה בדבר הספק הזה:

http://www.tms.co.il/product/11274

יש אחריות שנתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היו מבפנים - גודל של רכיבים, ערכים שלהם וכו... היה ניתן לתת תשובה ממש

בלי זה - אם הייתי בא לקנות ספק למחשב שלא צריך הרבה והייתי מוצא כזה בחנות, הייתי מסתכל לתוך הפתחים כדיי לראות מה יש בפנים ואוליי לוקח, אוליי לא תלוי מה הייתי מוצא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה "מחפש" כשאתה מסתכל פנימה? גודל גוף קרור? סדרה של מייצבים?

מה כבר אפשר לראות דרך חורי האוורור???

מה למשל היית אומר על הספק הזה:

יש לו אפילו מאוורר שנשלט אוטומטית לפי טמפ'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הספק הזה אני מכיר, זה KMEX/Ever Power PL-250TPEIN

נתחיל מהיציאה למחשב :

סינון על הקווים : בכל אחת מהמסילות העיקריות יש סליל עצמאי קטן (עומד), מה שאומר סינון משופר

קבלים במתח נמוך : הקבלים המקוריים מבחינת גודל גבוליים למשהוא כמו 150W. כמו כן, הקבלים בהרבה מהספקים האלה לא איכותיים במיוחד ולפעמים מתנפחים אם מעמיסים אותם קרוב לזה או אם המחשב חם - רצוי לא להעמיס אותם קרוב מידי ל 150W במצב רגיל. הבעיה היא בקבלים בלבד ויש לי כמה ספקים כאלה שהחלפתי להם קבלים והם עובדים מעולה. אם מחליפים קבל, ניתן לשים קבל גדול יותר ב 12V (הגבוה יותר לייד הסליל האמצעי) כדיי לשפר את הסינון של המתח ואז הוא טוב למשהוא כמו 150-200W

מיישרים בצד מתח נמוך (הרכיבים על הצלע קירור בצד מתח נמוך) : ניתן לקרוא מהמיישרים מה הנתונים שלהם. אם למשל כתוב על אחד מהם F16L20C זה אומר שהוא ל 16A. המיישר הכי משמעותי הוא זה של ה 12V, בספק הזה נראה שהוא האמצעי. אם אין הגבלה של קירור לא מספיק, אז המקס' של הרכיב הוא מה שקובע את ההספק למסילה. אם למשל יש מיישר של 16A למסילת 12V, אז 16*12 = 192W במסילת 12V. (זה כמובן לא מונע מהספק להיות 250W, יתר ההספק נמצא במסילות האחרות. 192 מתוך 250 במסילת 12V זה טוב ביותר)

צלעות קירור של המיישרים - גדולה ביותר, הרבה יותר ממה שיש בהרבה ספקים איכותיים. Like

מיישר ב 5VS : דיי גדול, לא תהיה לו בעיה להחזיק דברים שמחוברים ל עד כ 2A לפחות

ציפ בקרה : SG6105. אם מחפשים אותו בגוגל מוצאים שהוא נותן את ההגנות : מתח גבוה ומתח נמוך למתחים 3.3/5/12, מתח נמוך למתח -12, הגנת עומס יתר כללי והגנת קצר. אין הגנת זרם יתר לכל מסילה בנפרד אבל זה לא משהוא שמוצאים בהרבה ספקים בסיסיים, בסך הכול הגנות דיי מלאות

שנאים : ראשי (הגדול) מתאים למשהוא כמו 200-250W. הקטן השני stand by גדול וטוב

מה שאומר שלא אמורות להיות בעיות במסילת 5VS. השנאי האמצעי הוא תקשורת והגודל שלו לא משנה

ממתגים (רכיבים על הצלע בצד מתח גבוה) : לא אמורים להיות בעיה, למעשה נדיר שהם יהיו בעיה גם בספקים גנריים הרבה פחות טובים

קירור של הממתגים : גם כאן מעל ומעבר

קבלי כניסה : דיי גדולים, אמורים להחזיק את הספק בצורה יציבה עד למשהוא כמו 200-300W (תלוי בגודל שלהם אם הם כ 470-680uF בהתאמה)

הגנת קפיצות מתח : לא רואים מהתמונות שלך, אבל תבדוק אם צמוד לקבלים הגדולים יש רכיבים שנראים כמו קבל כתום או כחול קטן, לפעמים מולבש עליהם בידוד שחור, במקביל לכל קבל גדול. אם יש אלה רכיבי הגנה ממתח יתר, שנפרצים ומקצרים במקרה של מתח גבוה על 1 מהקבלים לפניי שקורה נזק משמעותי יותר

מיישר מתח גבוה : "קוביה שחורה", המיישרים האלה מחזיקים דיי הרבה (בדרך כלל כ 4A לפחות, מה שאומר כ 480W) - שלא כמו ה 4 דיודות ששמים בדרך כלל בסתם ספק גנרי (בדרך כלל 2A, מה שאומר 240W)

סינון מתח בכניסה : 3 קבלים ו 2 סלילים/ Like

פיוז : מולבש עליו בידוד שחור מה שמונע ממנו להתפוצץ במקרה שהוא נשרף. בספק גנרי רגיל אין את הבידוד מה שאומר שהפיוז יכול להעיף ניצוץ החוצה דרך הפתח של המאוורר אם הוא נשרף

ציון כללי :

מבין הספקים הגנריים הטובים יותר שיש, מושקע ורוב הרכיבים עומדים במה שכתוב על הספק, מכיל הגנות דיי מלאות

כמו שהוא יכול להחזיק כ 150W

מה שמגביל זה קבל במסילת 12V ביציאה ובכלל איכות של הקבלים ביציאה, שיכולים להתנפח בספק שהיה בשימוש כמה שנים או אם העמיסו אותו ב 150W או יותר. אם מחליפים את הקבל לאחד טוב יותר, יכול להחזיק מעל 150W ועד כ 200W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. ואווו!!!

ב. ואוווו ואוו!!!

ג. איך ידעת איזה ספק זה?! אתה מטורף בחומר...

ד. הספק הזה קיים אצלי במערכת מזה 7 שנים. כל הקבלים תקינים ולא מנופחים.

ה. אני מהנדס חשמל (ובניתי ספק כח מדוייק בפרוייקט גמר שלי- זה עולם אחר מהספקים האלו) ואני אשמח לקחת ממך כמה שיעורים!

ליייק גדול!

בינתיים הספק סוחב, אבל חשבתי להחליף אותו בכדי לשדרג לכרטיס מסך בינוני...

ד.א. את הקבל ביציאה אין לי בעיה להחליף. אבל זה לא יתן לי עוד הספק משמעותי שיעזור להריץ כרטיס מסך נורמלי, אז אני לא רואה את הצורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה כאלה בשימוש, שפשוט החלפתי בהם קבלים. לקחתי אותם ממעבדות מחשבים שזרקו אותם

רוב הספקים האלה הגיעו ממארזים של KMEX - זה המארז הלבן הסטנדרטי של אייבורי ויש לו גם גרסה שחורה אם ידית. גם המארז הוא אחד מהמארזים הגנריים הטובים שאני מכיר ויש לי כמה כאלה בשימוש. באתר של החברה (חברה טאייואנית) יש גם מארזים וספקים יותר מתקדמים

לא קטע של שיעורים או ידע מיוחד - פשוט פירקתי מלא ספקים והשוויתי ביניהם. הרבה מהם ספקים שאספתי ממעבדות מחשבים שהם זרקו אז גם בדקתי מה התקלות הנפוצות שלהם, ובאיזה מחשבים הם עמדו כדיי להעריך מה העומס שהיה עליהם, איזה נזק הם גרמו ליתר החומרה של המחשב וכו. כמו כן מדדתי בכמה הזדמנויות ספקים, אל ידיי UPS שמראה כמה הספק מחובר ליציאה שלו (מה שאומר מה העומס האמיתי), מדידות טמפ' על רכיבים בתוך הספק, וסקופ מאולתר (לפטופ אם audacity וכניסת line in)

הספק הזה הוא מבחינתי טוב לכל מחשב בסיסי (ללא החלפת קבל מחשב אם כרטיס מסך מובנה או משהוא ממש בסיסי, אם מחליפים קבל אז משהוא קצת יותר אבל עדיין לא מתקדם במיוחד). אם אתה רוצה לשים כרטיס מסך גדול יותר אתה כנראה מחוץ למה שהספק הזה יכול לתת, תן לו לעבוד בכיף אם המחשב בן 7 שהוא הגיע איתו - זה יכול להיות מחשב טוב למדיה סנטר / , וניתן להוציא גם יותר ממחשב בן 7 אני משתמש אם מחשבים גם יותר ישנים לעריכה גראפית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, עניין אותי לדעת איך נראים ספקים ג'נריים גרועים ולאחר חיפוש קל מצאתי את זה:

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=123

ממש ממש גרוע, ולהשוות אותו אל הספק שלי זה שמיים וארץ.

וכאן ניתן לראות ביקורות של הבחור:

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Review_Cat&recatnum=13

וכאן עוד הסברים כללים על רכיבי ספקי מחשב:

http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?t=3265

שווה לשים את הלינק הזה בסטיקי!

הוא מפרק כל ספק ומנתח לעומק! מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...