קניית מחשב נייד מחו״ל - סביבות ה2000$ - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מחשב נייד מחו״ל - סביבות ה2000$

yanivg101

Recommended Posts

שלום!

אני מעוניין לקנות מחשב נייד חזק לרינדורים מאסיביים בעזרת cuda.

מצאתי שני מתמודדים וקצת קשה להחליט בינהם:

MSI GT70

http://www.xoticpc.com/msi-gt70-0nd204us-eta-june-p-4498.html

Clevo P170EM / Sager NG9170

http://www.xoticpc.com/sager-np9170-clevo-p170em-p-4342.html

מה שהכי חשוב לי זה כמות הזיכרון בכרטיס המסך, אני לא מוכן לרדת פחות מ-4gb.

ב-msi אפשר להגיע לכמות הזו עם כרטיס ה-gtx 675m ובסאגר אפשר רק עם כרטיס 680m שהוא מטורף אבל לא בטוח שיביא שיפור בנוגע ל- (לפחות לפי הניסיון המעשי של החבר׳ה ב-Blender)

בכל אופן ל- ישנה בעיה לפעמים עם המקלדת, היא לא ממש עובדת טוב לפחות לפי הפרסומים בפורומים אך הסאונד מצד שני מעולה

לגבי הסאגר יש לי עוד הרבה שיעורי בית... אבל המפרט שלו נראה טוב, אפשר לשדרג אותו בקלות והוא גם קטן יותר יחסית ל-.

השאלות שלי הם למי שעשה כבר הזמנה דרך האינטרנט:

האם האתר הזה אמין? (xoticpc)

כמה יעלה תכל׳ס כל הבלאגן? האם יש בעיות במכס וכו׳? (אין לי בעיה לשלם את המע״מ)

וכמה שאלות כלליות:

איזה מפרט מומלץ לעשות? אני מתלבט בעיקר לגבי הדיסקים, אני יודע שישנם דיסקים שהם קצת בעייתיים. היה נחמד להוסיף גם כמובן, השאלה אם כדאי להרכיב הכל בחו״ל או להזמין מחשב כמעט ריק ולהוסיף את שאר הדברים בארץ (וכך לחסוך מכס וכו׳)

תודה מראש

יניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי קריאת הרבה פורומים נראה שאלך על הקלבו בעיקר בגלל המקלדת (שיש בה פחות תקלות) וגם בגלל כרטיס המסך (gtx680m) שעדיין לא קיים ב- ומן הסתם יעלה הרבה יותר מאשר הקלבו.

מה גם שהקלבו משום מה יותר קומפקטי וכמובן שניתן לשדרג אותו די בקלות מבלי לאבד את האחריות (הוא פשוט בנוי לזה)

באשר לחנות נראה שבסוף אלך על xoticpc (אם לא יצוץ משהו יותר טוב) בעיקר בגלל התמיכה הטכנית המעולה והתגובה המהירה שלהם (יש חנויות שלא הגיבו למייל)

נראה מה יצא בסוף בס״ד ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, שני המחשבים שנתת כאן הם בין המובילים בתחום הגיימינג בעולם. אני בטוח שמה שלא תבחר אתה תהיה מבסוט.

עכשיו כמה הערות, קח בחשבון שאם אתה מתכנן להביא אותו לארץ אז לקלבו אין לך אחריות... אין להם יבואן רשמי בארץ.. ל יש אחריות בינלאומית.. יש כאלה שהאחריות מאוד חשובה להם וזה שיקול דיי מכריע, על כל תקלה שתרצה לטל כנראה שתצטרך לשלוח אותו לחו"ל כדי לממש את האחריות, או לשלוח למעבדה כלשהי בארץ.. שיעלה לך כסף.

בתור אחד שרכש GT70 013US לפני שבועיים , אני יכול להגיד לך שזה מחשב פשוט מדהים, אני לא יודע איפה שמעת תגובות לגבי המקלדת.. מי שיצר את המקלדת של אלה STEELSERIES , שידועים שחברה שמייצרת מוצרי גיימינג מובילים ומצויינים ( יש לי גם עכבר ואוזניות שלהם).

לגבי SSD , מאוד מומלץ, הדגם שאני הזמנתי מגיע עם 128GB SSD , המחשב פשוט עף...

לגבי הכרטיס מסך, לי יש את ה GTX670 , וזה יספיק לי לפחות לשנתיים הקרובות אם לא יותר. שקלתי האם לחכות עוד שבוע שיצאו הדגמים עם ה 680 אבל זה גם היה יקר יותר.. אני דיי בטוח שאתה יכול למצוא את עם GTX680 כבר היום..

לגבי פתח השירות שהזכרת, כל מחשב שתפתח אותו באופן פרטי יאבד את האחריות שלו, אלא אם כן אתה עושה את זה במעבדה במסגרת האחריות, או פשוט מחכה שהאחריות תסתיים ואז פותח ומחליף מה שבא לך, והפתח הזה נמצא וקיים גם ב MSI GT70.. וגם הוא היה אחד השיקולים שלי לקנות את המחשב הזה.

לגבי הגודל, הקלבו עצמו מאוד מגושם..אני לא יודע על איזה דגם שלהם הסתכלת... אבל אם זה מה שאני חושב, הוא יותר מגושם מה MSI, בכל זאת אלה מחשבים דיי גדולים, והם צריכים להיות קשיחים ועמידים יותר ממחשבים קטנים.. קשה לצפות שיראו אסטטיים (אולי חוץ מ ALIENWARE), אבל זה שיקול שולי לדעתי...

לגבי משלוח, חיפשתי הרבה אתרים להזמין דרכם, כמעט כל האתרים לא עושים משלוחים לישראל, רק עם חברות צד שלישי, כלומר אתה צריך לשלוח לחברת משלוחים את המחשב , ואז הם שולחים לארץ... לא רציתי להתעסק עם זה והזמנתי דרך איביי . המחשב היה שם יקר יותר ב 20 דולר.

לגבי העמלות, בגדול אין מכס על , הם קוראים לזה "עמלות" וזה יוצא בערך 100 ש"ח, לזה צריך להוסיך מע"מ שזה 16% מערך המחשב (לא כולל מחיר המשלוח), וכמובן צריך להוסיף את עמלת הטרחה של חברת המשלוחים שמטפלת בעניין, עוד 300 ש"ח.

אם נדבר במספרים, המחשב כלל משלוח יצא לי 1880$, מחיר סופי של המחשב כולל הכל יצא לי 8970 ש"ח.

אני חייב לציין שהמחשב הגיע לישראל תוך 50 שעות דרך פדאקס, ולקח לו עוד 24 שעות לצאת מהמכס. כלומר אחרי 3 ימים הוא היה אצלי בידיים.

לכל שאלה אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי או פה, אני אשמח לעזור...

בכל אופן שיהיה בהצלחה, אני מאוד ממליץ על ה MSI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

בסופו של דבר הלכתי על ה-Clevo, מבדיקה שעשיתי הוא יותר קומפקטי מה- (יותר קטן ופחות "נוצץ"...), בכל אופן המפרט אותו הזמנתי הוא כזה:

מחשב: Clevo P170EM

מעבד: Intel i7-3720QM

מעבד גרפי: gtx-680m 4GB VRAM (הוא ולא אחר...)

מסך: 17.3" מט עם 72% gamut

זיכרון: 16GB 1600Mhz

דיסק: 500gb (w/ 4GB SSD Memory) XT 7200RPM NCQ Hybrid

SSD: (העדפתי להוסיף אח"כ בצורה עצמאית כדי לחסוך קצת בעלויות היבוא)

מקלדת מוארת (בא כברירת מחדל, בדגם הקודם זה לא היה קיים), תכל'ס - עובדת סבבה לגמרי

כרטיס אלחוטי: Intel® Ultimate-N 6300

על כל פיפס במחשב הזה חייב אותי לקרוא טונות (כמה מאות למעשה...) של דפים בפורומים כדי להבין מה טוב וכו'.

הסאונד שלו בסדר גמור לטעמי (אע"פ שיש על זה המון תלונות בפורומים)

הזמנתי את המחשב דרך XoticPC אחרי הרבה בירורים ואני חושב שהם פשוט מצויינים!!! שיגעתי אותם בלי סוף על כל שטות ותמיד הם מגיבים מהר ומוכנים לעזור ככל יכולתם, פשוט לא להאמין!!!

בהתחלה המשלוח מהם לארץ דרך UPS עלה סביבות ה-500$, כמובן שלא הסכמתי לזה (צריך להוסיף על זה עוד מע"מ אח"כ...) אז שלחתי אותו דרך מאסטופ כמעט באותו סכום רק שכאן הסכום הוא בעצם המשלוח וגם המע"מ על כל המחשב....

התרשמות מהמחשב:

מחשב תותח!!! :xyxthumbs: מהיר בטירוף!!!

כיוון שאני משתמש ב-BLENDER אז בעיקר היה חשוב לי היכולת לרנדר איתו.

התוצאות שלו הם בערך כמו GTX560 שולחני ומעבד SB שולחני טוב שזה סבבה לגמרי לגבי .

אפשר להשוות בטבלה שכאן: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0As2oZAgjSqDCdElkM3l6VTdRQjhTRWhpVS1hZmV3OGc#gid=0

בינתיים הרצתי עליו Heaven3 והכי נמוך שקיבלתי שם זה 19FPS (הוא גם עבר את ה-40 במצבים מסויימים) כמובן כאשר הכל מוגדר על המקסימום האפשרי.

3DMark11 נתן לי תוצאה של 6032 (http://www.3dmark.com/3dm11/4310959)

מה שטוב אגב במחשב הזה זה שהוא באופן מוצהר בנוי כך שניתן לשדרג אותו, אין שום איבוד אחריות גם אם תפרק אתו לגורמים, כל עוד לא הרסת משהו הכל בסדר. (אין מדבקות של איבוד אחריות וכו')

לגבי ה- בעיקרון ניתן לשדרג אותו רק שיש חנויות שלא ממש מכבדות את האחריות בגלל זה.

אגב אתה צריך להיות שמח מאד שהמקלדת שלך עובדת חלק כי המון המון אנשים התלוננו בנושא הזה בפורומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...