לוח אם תקול שקבלתי בKSP,חנות מסרבת להחליף,הוגשה תביעה משפטית(עדכון)31.1.13 - עמוד 31 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם תקול שקבלתי בKSP,חנות מסרבת להחליף,הוגשה תביעה משפטית(עדכון)31.1.13

alex11111

Recommended Posts

• תגובות 508
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני עכשיו הסתכלתי בהודעות הראשונות, איזו היסטרייה הייתה לבחור.

התחיל בגישה שלילית על החברה מה שיכל לשחק נגדו גם במשפט וגם בתהליך קבלת החלטה האם הלוח באחריות או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני רואה פה זאת פשוט התנהלות לא נכונה. {שנובעת מחוסר ניסיון וידע}.

היתייעצות עם הבן אדם הנכון והכוונה טובה וכל פסק הדין הזה היה נראה אחרת...

לדוגמא: חוות דעת של מומחה {שניים עוד יותר טוב} ששוללת לחלוטין את זה שהשריטות הם הגורם לתקה. {במידה והדבר אכן נכון}.

ויש עוד כמה דברים שיכל, ועדיין יכול לערער על פסק הדין...

הגולל עדיין לא נסתם מבחינתו אם הוא מאמין בצידקתו ומוכן ללכת עם זה עד הסוף...

הוא פשוט בא בלי שום ניסיון ורקע משפטי {ומסתמא זאת פעם ראשונה שלו באולם דיונים} קודם מול חברה עם ניסיון רב בתחום המשפט, ויש לדברים השפעה גדולה... הם גוף מושמן היטב ולא איזה אדם אקראי שבא לדיון ולכן היה עליו להתכונן בהתאם...

בכל אופן ההודעה של דניס רק מעלה לי תדם לראש... - וגם ממני הם לא יראו שקל וגם לא חצי.

ולכל אלו שחושבים שאנחנו אמורים לקרוא כל מיני מגילות רשע למינהם, שיהיו לקוחות מעודפים שלהם, אני לא בא לחנות לקרוא מגילות אני בא כדי לקנות מוצר וללכת ולא להתחיל לאמץ את כל המוח שלי בניסיון להבין את ההיגיון שלא נמצא מאחורי הדברים שלהם ולהתחיל לדקדק אחרי כל מילה וסעיף בתקנון המרושע שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iakovl, עצוב שאתה חושב שככה צריכה חנות במדינה מתוקנת להתנהל. אתה לא אמור לקרוא חוזה בכל פעם שאתה קונה משהו.

לא... אני חושב שאם אתה חותם על משהו אתה צריך גם לקרוא אותו

בפעם הראשונה שקניתי מKSP לקחתי חצי שעה בשביל לקרוא את החוזה בצורה המלאה, עכשיו אני כבר לא עושה את זה...

אין מה לעשות, חוזה הוא חוזה והחתימה שלך כן שווה משהו

כשאתה לוקח הלוואה מהבנק וחותם עליה אתה לא קורא? בשני המקרים מדובר בחוזה

במקרה של KSP זה חוזה שלוקח סהכ כמה דקות לקרוא

חוץ מזה, אני לא זוכר שהייתי צריך לחתום על חוזה כשקניתי משהו מחנות.

כשאתה קונה משהו לרוב אתה מקבל נייר כלשהו לחתום, אפילו אם זה בשביל הניהול מלאי הפנימי של החנות על זה שהמוצר הועבר לידיים שלך

על הדרך יש שם עוד פרטים קטנים

בקרה שלנו הבעיה התחילה ונגמרה עם פותח הדיון

אם הוא לא היה טוען כמו שהוא טען במשפט לפי הפסק דין שהוא "מומחה" ועוד "מומחה ללוחות אם" ושהוא בדק אותו בהתחלה הכל היה נראה אחרת

יש הבדל בין "לקוח תמים וחסר ידע במחשבים" שהתסכל על הלוח ולא רעה שום דבר מיוחד ולכן חשב שהוא תקין וחתם

לבין "מומחה ללוחות אם" שגם עבד בחנות בעבר ובדק את הלוח בהתחלה ורק אחרי זה מצא בבית תקלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה לוקח הלוואה מהבנק וחותם עליה אתה לא קורא?

אני מוכן להתערב על כל מה שאתה רוצה שמעולם לא לקחת הלוואה מהבנק, או שאתה משקר.

אני לא מכיר אף אחד בעולם (אדם פרטי) שקורא את המגילה של 10+ הדפים (הכפולים) האלה שחותמים עליהם כדי לקחת הלוואה בבנק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוואה לצורך הלימודים של 25K מבנק הפועלים שהציעו לי בריבית טובה יחסית

ישבתי שעה וקצת ב"קוביה" של הפקידה שם וקראתי 80% מהמסמך, דילגתי על קטעים לפי כותרות לא רלוונטיות

בתור אחד שמעדיף לחיות על בסיס מזומן בלבד שיש לי ולא אשראי או כסף שתלוי בגורם אחר, בגלל שנאלצתי מסיבות כאלו ואחרות לקחת את ההלוואה ישבתי וקראתי.

עזוב שבזמן הלימודים בקורס כלכלה הבנתי שיכולתי לנסות לדחוף את הבנק לתת לי הלוואה יותר טובה בנושא הקרן של ההחזרים, אבל זה סיפור אחר.

כשאני משלם משהו אני קורא את הניירת

כשאני זה שלוקח את הכסף וצריך עוד להחזיר אותו אני אקרא אותה עוד יותר בעיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליעקב:

חוזים נכתבים ע"י משפטנים עבור משפטנים ולא בכדי

והם לרוב כלל לא נועדו לצריכה של האדם הפשוט.

למי שזה לא תחום עיסוקו לא רק שאין לו סיכויי לרדת לעומקם של הניסוחים המשפטיים

ועוד כאשר הוא נאלץ לכאורה לעשות זאת במעמד קבלת החוזה (תחת "לחץ" ובסביבה "עויינת")

אלא שגם אפילו אם יקח את החוזה הביתה לעיון

אין לו שום דרך מעשית להבין את כל הדקויות היות וחסר לו הרבה מאוד קונטקסט.

זה שקראת את החוזה הבנקאי בנושא הכסף ללימודים שהזכרת קודם לכן בתור דוגמא,

הכל טוב ויפה אבל זה לא אומר ש*באמת* הבנת את החוזה. במקרה הטוב מקסימום הבנת את מה שנתנו לך להבין, לא יותר.

עצם זה שהשתמשת במילים "בנק" "נתן" ו"הלוואה" אני אסתכן ואומר שכנראה לא באמת הבנת מה הבנק מכר לך ומה אתה קנית.

(*)בקצרה,

בבנקאות המודרנית הבנקים כלל לא "מלווים" כסף

לפחות לא במובן שרוב בני האדם מבינים את המונח הלוואה.

הרי הכסף שהופיע לך בחשבון לא יצא מאף חשבון קיים של איזה חוסך אחר או מאיזה כספת פנימית של הבנק.

הוא לא בא מאף מקום אלא נוצר על ידי הבנק במיוחד בשבילך בדיוק באותו הרגע שחתמת על השטר חוב ומסרת אותו לבנק.

כך שהבנק *לא* - "נתן לך הלוואה"

אלא למעשה - "ייצר בשבילך כסף אשראי דיגיטלי" ו- "מכר לך" אותו.

ועכשיו את האמת,

האם הבנת כל זה לאחר שקראת את החוזה בבנק??

בכל מקרה אל תרגיש רע עם עצמך אם לא הבנת את זה מהחוזה,

היות וכמו שכתבתי מקודם, לא היית אמור להבין את זה מלכתחילה.

סליחה על כל ה off topic הנ"ל

וכדי לחזור לנושא המקורי של הדיון אני רוצה להוסיף שגם אני מעדיף לא לקנות ב KSP בדיוק בגלל התקנון והחוזים שלהם.

-----------

(*) הנאמר לעיל נכתב למטרות מחקר ולימוד בלבד ואין להסיק שזאת הבעת דעה מקצועית בנושא הנ"ל.

[עריכה: שוב התווספו שורות ריקות כפולות. למה?]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שחוזה של בנק לא הבנתי ב100% אין מה לעשות שהזארגון שמשתמשים בו הוא טכני מאוד

הדוגמא של הבנק היא רק דוגמא, לא הכי טובה שיש, העיקרון הוא חשוב... גם אם לא הבנתי הכל, אני פשוט לא חותם על מסמכים מבלי לקרוא אותם

תיקח משהו יותר פשוט למשל, אחריות מוצר... כשאתה קונה פלאפון אתה מקבל את האחריות שלו איתו, לרוב לא מסמך ארוך במיוחד או מנוסח באופן בעייתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לי נשבר...

אתם יכולים לראות פוסטים קודמים שלי... לי אין חיבה מיוחדת לksp... וגם לא משהו נגדם...

אבל לפי דעתי אנשים סתם עפו פה עליהם בדעות קודמות...

בשביל באמת להחזיר את הפוסט לנושא המקורי...

אני אומר דבר כזה... שכל אחד יעשה מה שטוב לו... מי שרוצה לקנות בksp שיקנה ומי שלא שימצא חנות אחרת

פותח הפוסט שקרן!!!

שיקר בבית משפט בצורה חד משמעית... מה שגורם לי להאמין שהוא שיקר גם פה...

אם הוא שיקר פה זה אומר שכל השרשור הזה של 46 עמודים חסר משמעות...

אף אחד לא יכול לקבוע משהו חד משמעי...

הבסיס לפוסט שקרי וחסר בסיס כמו כן לא מוביל לשום מקום ולטובת אף אחד

ממש טחינת מים...

אפשר לנעול את הפוסט לשכוח מהנושא...

אני מבחינתי סיימתי מעקב...

שבוע טוב לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליעקב:

כדי להבהיר,

אני לא מבקר את הטיעון שלך לגבי החשיבות של קריאת מסמכים וחוזים במיוחד כאלה שאתה חותם אליהם. ממש לא. נהפוך הוא.

זאת תכונה בהחלט טובה לדעתי וכנראה גם לא נפוצה במיוחד (ראה שרשור שלי מלפני כמה ימים בנושא חוזים של חברות שאני מנסה להשיג).

כשכתבתי - "[חוזים] לרוב כלל לא נועדו לצריכה של האדם הפשוט."

כוונתי היתה שחוזה נכתב בכזה אופן שאדם לא מקצועי שלא מכיר את הנושא אינו יכול להפיק תועלת רבה מקריאתו

למעט כמובן הנקודות הפשוטות שלרוב גם כך מוגדשות כדי שיהיה קל להתביית עליהם לעין לא מיומנת.

(פשוטות במובן המישפטי. כאלה שיחסית קל לטעון ולהוכיח אותם, כמו למשל משהו מיספרי- חודשי אחריות, תאריך קניה, ריבית וכו')

אבל כמו שנאמר, השטן מתחבא בפרטים הקטנים ובמיוחד בכאלה שכלל לא מופיעות בחוזה אלא לך תמצא ותבין אותם מתוך מסמכי הרגולטור, זכויות צרכן ושאר חוקים רלוונטיים בתחום.

או במילים אחרות, זה לא רק בגלל הניסוח הטכני נטו,

אלא גם בגלל שכל הקונטקסט שמסביב שכלל לא מופיע שם

וגם בגלל שיש אינטרסים ברורים להשאיר את אדם מהשורה מבולבל וחסר אונים.

בסופו של יום במציאות המודרנית ומנסיון שלי

שום חוזה (או כתב אחריות) לא יעזור לך אם הצד השני אינו מוכן לקיימו כמו שאתה מפרש אותו ומתעקש לפנות לבוררות משפטית על מנת לעזור להכריע במחלוקת.

מה לעשות שלפעמים זה גם יכול להיות פשוט חישוב קר של עלות מול תועלת,

ושיש מקרים שלפחות מבחינה כספית ולטווח קצר יותר זול לצד השני להסתכן אף בהפסד באיזה הליך מישפטי אחד או שניים אי שם בעתיד

אל מול הוצאה מיידית של כסף מהכיס בכל פעם.

זו דעתי הלא מלומדת.

בכל מקרה, ישר כוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר, אלכס הפסיד במשפט כי הוא ניסה "לצאת גבר". הוא טען שהוא מבין בלוחות אם ובדק וגם חבר שלו בדק, או טכנאי בדק או וואטאבר, ממש לא בגלל תוקפו של אותו מסך עליו הוא חתם.

אם הוא פשוט היה טוען שלא ניתנה לו אפשרות סבירה לקרא את המסמך או לבדוק את לוח האם וכי מדיניות החנות אינה מעודדת זאת, הוא היה זוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם טכנאי מקצועי , אפילו מהנדס , לא יכול בסביבת המכירה ובזמן הקצר הזה לקבוע אם ללוח יש או אין תקלות בכלל , בטח מרק להסתכל עליו.

וגם שריטות לא חייבות לגרום לשום תקלה.

הסיבה שהוא הפסיד , זה בגלל שהוא יצא לא אמין וזה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי אם הוא לא היה אומר שהוא עבד ב KSP לפני כן , והוא לקוח רגיל מן השורה ללא ידע בחומרה היה לא סיכוי לזכות במשפט הזה .

אבל אילו KSP היו רוצים להקשות היו מביאים הוכחות שהוא עבד אצלהם באחד הסניפים והאז הוא היה יוצא שקרן ולא היה נראה טוב בעיני השופט

כך שבכל מקרה הוא היה מפסיד במשפט .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...