מבקש חוות דעת על מפרט, לפני הזמנה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש חוות דעת על מפרט, לפני הזמנה

INnOUT

Recommended Posts

שלום לכולם,

אבקש את עזרתכם בבחירת מוצרים למחשב חדש,

בשלב זה אני לא מעוניין בכרטיס מסך ואשתמש בכרטיס המובנה. חשובות לי יותר יכולות העיבוד המהיר לצורך שימוש במחשב כHTPC ולמטרות עריכה, גלישה ותכנות. אין דרישה ליכולות גיימינג ותצוגה אדירות... רק מה שדרוש בכדי להריץ סרט בFHD ללא בעיה ובמקביל לעבודה במסך השני.

המחשב יחובר לשני מסכים, האחד 47" והאחר 21".

אשמח אם תוכלו להמליץ לי לשנות, לשדרג או לשנמך חלקים מהמפרט שצירפתי.

חלק מהפריטים, כפי שרשמתי ליד, הינם פריטים שאעדיף לא לשנות. בקשר לשאר אשמח להתייעץ

לוח אם: P8Z68-V/GEN3 ASUS

945 ש"ח - מעדיף שלא לשנות את הבחירה.

מעבד: i5 2500k

999 ש"ח

קירור למעבד: Zalman CNPS11x Extreme

330 ש"ח

זכרון: 1600mhz 4X4 - הדגם המצויין במוצרים מומלצים

456 ש"ח

כונן קשיח: black 1T

690 ש"ח - מעדיף שלא לשנות את הבחירה, אלא אם בטווח המחיר ישנו דגם אמין, מהיר ובעל נפח זהה או גדול יותר. אחריות חשובה לי

ספק כח: HEC COUGAR-450RS Modular (1x140mm fan) 450W

299 ש"ח

מארז: Zalman z11

438 ש"ח- לא אשנה את הבחירה, התאהבתי בו :)

מקלדת ועכבר: מייקרוסופט, סט פשוט

109 ש"ח

תודה רבה למייעצים! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט הזה כל כך שטותי שאין לי מה להגיד בכלל, פשוט טעות.

המפרט הבא הוא דוגמא בלבד, רק מראה איך מבזבזים את התקציב נכון.

http://www.tms.co.il/preview/spec/b1rmy92k

המפרט הזה הרבה יותר שווה, מצויד בפיצ'רים חדשים והרבה יותר מהיר,

הSMART RESPONSE הופך את כונן הבלו הזה להרבה יותר מהיר מי הבלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות,

אז כן, אני מתכנן OC לכיוון ה4.6+-

מהמפרט לדוגמא אימצתי את הכוננים הקשיחים, אשלב במפרט שכן זה באמת ממהיר את המערכת משמעותית ואשנמך לwd blue בשל ההפרש המשמעותי במחיר אך ההפרש המינורי יחסית בביצועים.

האם עדיף לקחת את הivy או את הsandy? ההבדל לא באמת ככ משמעותי ולדעתי הלוח שלי עדיף על הג'יגבייט משמעותית יותר מאשר הi5 ivy עדיף על הi5 sandy... תקנו אותי אם טעיתי- הרי שההפרש עומד על 5-15 אחוזים בלבד וזה לא future proof כך או כך.

ולגבי הקירור, האקסטרה 100 ש"ח האלו לא באמת מורגשים עבורי ואעדיף לקבל חומרה עמידה יותר לתנאים שלי, למה ככ אוהבים את הסקייט כאן? הוא בכמה וכמה רמות מתחת לזלמן CNPS11x שבחרתי...

אחרון חשוב, הספק... אני משתדל שלא לבחור ספק אוברקיל שכן המחשב יעבוד 24-7. חבל לי לבזבז אנרגיה עם ספק 620 מוגזם... לא יספיקו לי 450 וואט??

תודה שוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לOC של 4.6GHZ תגיע עם 2 הלוחות ועם 2 המעבדים בלי בעיה, גבוה יותר תצטרך לעשות OC של חודש בערך עד ליציבות מלאה.

בקשר ללוח אם, מציע עם כבר את הלוח הבא הוא הרבה יותר טוב לOC, וכולל יותר פיצ'רים.

http://www.tms.co.il/product/11413

בקשר למעבד, זה תלוי הSB מגיעים לOC גבוה יותר אבל בסטוק הIVY טובים יותר בכ10%, וגם כן מגיעים לOC לא רע,

מה שטוב בשילוב כזה של ה3570K ביחד עם הGD55 זה שאפשר להגביר את הטורבו בלבד, ויוצא OC של 4.6GHZ רק במאמץ.

הזלמן שבחרת בסדר גמור אבל הוא ממש לא מלך ביצועי האוויר, הMUGEN 3 שהצעתי עדיף בהרבה מבחינת עלות\ביצועים,

ועם אתה בכל זאת רוצה לבזבז ב300 ל350 שקל קח את הNH-D14 ותגמור עניין, בגלל שאין אחד של זלמן שעדיף על הD14.

לגבי הספק כוח, זה תלוי בגלל שאמרת שאתה מוסיף כרטיס מסך בעתיד ככה שביחד עם OC תצטרך ספק בסגנון שהצעתי,

ועם אתה לא מתכוון לקנות כרטיס מסך בכלל הספק שבחרת יספיק, עם כי אני בטוח שתוסיף למען משחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה לכל מי שהגיב!

הוספתי מטה את הבחירה העדכנית לאחר ההצעות השונות והאפשרויות שהוצעו. האם יש רכיבים מיותרים\מועמדים לשינוי שדרוג או הוזלה?

התקציב כבר מתוח כלפי מעלה.

שוב תודה לכל המגיבים.

לוח אם: P8Z68-V/GEN3 ASUS

945 ש"ח - למרות הלוחות הרבים שהתלבטנו בינהם, דבקתי בבחירה מכמה סיבות:

1. תמיכה בשני כרטיסי PCI- יש לי בדיוק שניים שחבל לי לוותר עליהם

2. תמיכה מובנית בבלוטות לשליטה ושימוש שוטף. אדפטר טוב עולה בסביבות ה100+ גם באיביי...

3. תמיכה בUSB3 - שתי יציאות מאחור ושתי יציאות מלוח האם- שאקשר למארז (למרות שמוצהר שהמארז תומך רק 2.0, יש דרכים לעקוף את זה עם קצת בדיל וסבלנות)

4. תמיכה בסמארט ריספונס לצורך השימוש בSSD- למרות שספק אם זה רלוונטי עבור בנפח שבחרתי- הרי שמערכת ההפעלה והיישומים הכבדים יותקנו עליו ישירות.

5. יציאות חשובות: וSPDIF אופטית- בשביל הLogitec z5500 שלי

מעבד: i5 2500k

999 ש"ח- נשארים עם סנדי- עם oc הוא משתלם יותר

קירור למעבד: NH-D14

290 ש"ח, הוחלף בעצתו של 3dboom, למרות שהוא פחות יפה :)

זכרון: 1600mhz 4X4 - הדגם המצויין במוצרים מומלצים

456 ש"ח

כונן קשיח: blue 1T

490 ש"ח - רמה אחת מטה, כיוון שה'בלק' לא מצדיק את המחיר וכיוון שהוא ממילא ישמש רק לאחסון

כונן ססד: solid state CT128M4SSD2 128GGB

649 ש"ח- בגלל שהעלות השולית לג'יגה בין דגם ה64GB נמוכה יותר ב50%... ואם יש דגם עדיף אנא המליצו, אך בנפח זהה

ספק כח: hec couger 550w (the orange modular one)

362 ש"ח- שדרוג לדגם הקודם, נבחר בשל אהבתי להק, לספקים מודולריים ומאוורר 14סמ שקט.

מארז: Zalman z11

438 ש"ח- ללא שינוי, אלא אם יש אופציה למצוא את דגם ה'פלוס' בארץ

מקלדת ועכבר: מייקרוסופט, סט פשוט

109 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, כיוון שלאחר קריאה כאן הבנתי שאני לא בדיוק המשתמש הנפוץ- צרפתי שאלון

1. מה התקציב המקסימאלי? 4500

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?לנצל

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?200

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

המחשב יחובר לשני מסכים, מסך 21 ומסך 47 אינץ'.

המטרה העיקרית היא שימוש למטרות עריכה גרפית ווידאו בקבצים גדולים (כ5GB ל30 דקות צילום)

נוסף לכך שימוש כHTPC עבור תכני HD, מוזיקה וממיר לוויני (ע"י כרטיס PCI מתאים קיים)

שימושים נוספים הינם מגוונים יותר, בינהם גלישה בריבוי תצוגות, אופיס, תכנות מעל מסדי נתונים כבדים, רכזת לציוד בית חכם קיים, שרת הדפסה ושיתוף תכנים עבור 6 מחשבים נוספים ברשת ועוד ועוד... כמו שאמרתי קודם, פחות גיימינג ויותר מולטי טאסקינג

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

לא מיועד ספציפית לתוכנה מסויימת, אצטרך להתנסות בתוכנות הפופולריות לעריכת וידאו מחדש בכדי להעריך מי מהן מתאימה יותר עם המפרט החדש.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

>לא מיועד לגיימינג, אך אני מניח שהמפרט יתאים גם לגיימינג עם כרטיס מסך מתאים. אולי בהמשך...

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.>מקלדת ועכבר אלחוטיים

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?> מסך

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)?> 8 ומעלה

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? מתוכנן OC לאיזור ה4.2-4.6

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אין העדפה, מבחינתי אפשר לפזר כל חלק לספק אחר

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

את הלוח אם כבר לא אשנה, הוא אופטימלי עבורי מכל הסיבות שתיארתי בפוסט הקודם

גם המארז נותר ללא שינוי, אלא אם אפשר להשיג את הZ11 PLUS ואז אשמח להחליף

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

מלבד האפשרות להוסיף כרטיס מסך איכותי בעתיד אין צורך להתחשב בכך

כמה נקודות חלשות שהיתי מעוניין להתמקד בהן:

האם הספק, דגם הזכרונות ודגם הדיסק הקשיח והSSD אופטימליים?תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר קריאה ולמידה של הדרישות שלי מול ההיצע הקיים היום הבנתי שרוב התוכנות בהן אשתמש מעדיפות מעבד תומך ht,

ובנוסף, ירשתי שני רכיבים שאשמח לשלב במפרט כדי לחסוך בעלות. מה דעתכם? האם הרכיבים שירשתי הולמים את שאר המערכת?

לוח אם: P8Z68-V/GEN3 pro ASUS

990 ש"ח- כולל כ.קול משופר מדגם הלא-פרו

מעבד: Intel i7 2600k

1415 ש"ח- תמיכה בht ומתחמם פחות בoc מהivy

בחרתי בדגם הBOX בשל ההפרש הקטן במחיר בינו לבין הטריי, בכדי לקבל את הקירור סטוק שמגיע איתו- עבור שימוש אחר

קירור למעבד: Noctua NH-D14

290 ש"ח

זכרון: 1600mhz DDR3 4X4 kingston- hyperx blu

456 ש"ח סך הכל לקיט

כונן קשיח: WD blue 1T

490 ש"ח

כונן ססד: solid state CT128M4SSD2 128GGB

610 ש"ח - למרות התשובות הנכונות, לא זכיתי בחידון של הזון חחח

מקלדת ועכבר: מייקרוסופט, סט אלחוטי פשוט

114 ש"ח

והחלקים שירשתי-

מארז- soprano vb1000vws האם הוא מאוורר מספיק? יש לו 2X12" ועוד מאוורר קטן בחלון שכנראה אצטרך להוריד בשביל להכניס שם את הnoctua... אני יכול להוסיף לו מאוורר 12 נוסף מלמטה (לחורר אותו ולהתאים). אני אפילו אהנה מזה =]

ספק- Enermax- eg425p-ve האם הוא חזק מספיק?

כרטס מסך- עדיין לא ידוע לי הדגם שכן עדיין לא קיבלתי אותו, אעדכן בהמשך. ידוע לי שהוא pcie ממותג ובעל פסיבי די גדול (בן 3 שנים ונרכש בכ1000 ש"ח בזמנו)

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...