המלצה לרמקולים בסביבות ה-1000 ש"ח - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לרמקולים בסביבות ה-1000 ש"ח

yuval1324

Recommended Posts

היה לי פעם רסיבר דומה שהעברתי זה מכבר לאח שלי, לא משהו למוזיקה, אבל לא בודקים בשיניו של סוס שניתן במתנה...

אם אתה אוהב לשמוע (תלוי גם איזה סגנונות), תשקיע את ממונך המצומצם בשני ערוצים בלבד ויתר על כן - בזוג מדפיים בשוק היד השניה.

בחירת הרמקולים הספציפיים תלויה בסגנונות האהובים עליך ובסינרגיה בין המגבר לרמקולים. ככלל הייתי ממליץ על מדפיים בינוניים (וופר של 5-6 אינץ'), בעלי נצילות יחסית טובה. אני אישית משתמש ברמקולים כאלו (אומגה אודיו L7 שעלו כחדשים 1500 ש"ח לא כולל סטנדים) שנשמעו טוב עם מגבר ישן של מרנץ וכעת ממש פורחים עם מגבר TA2020 (מסלול שידרוג עתידי בשבילך אם תבחר ברמקולים בסגנון זה).

עוד בסגנון זה - מוניטור אודיו מהסדרה הבסיסית (גודל אחד מעל הקטן ביותר), פרדיים אטום או דאלי 2002 (עשויים להיות מעט "חריפים" עם הרסיבר שלך).

דבר נוסף שתשים עליו עין (אפשר בהחלט בעתיד), הוא איכות המקור שלך. אבל קודם כל צא ותתחיל לחפש את הרמקולים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראים טוב הL7 ... אני שומע בעיקר רוק ישן וגם קצת עכשיוית ( כשבאים חברים אז דאבסטאפ וקצת טרקים). בנוסף אני גם עכשיו מעצב את החדר אז חשבתי על רצפתיים עם רושם, יש משהו בסגנון שיתאים לי או שעדיף מדפיים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(האומגה המדפיים-הגדולים/רצפתיים-קטנים הם אפשרות, אם כי הם לא נאים במיוחד ורמקולים שמורים היטב די נדירים בלוחות).

בשביל רושם תקנה זוג רצפתיים עצומים של peerless או חברת שקרכלשהו אחרת.

רצפתיים לרוב דורשים חדר גדול יותר ובנוסף רצפתיים באיכות סבירה עולים (בהערכה גסה) כפול או יותר ממדפיים. בתמורה אתה עשוי לקבל באסים טובים יותר ולעיתים נצילות טובה יותר. זכור שבאסים טובים דורשים גם מגבר שידע לדחוף את הרמקול היטב (לא ה-JVC שלך).

בתקציב מצומצם אם חשובה לך האיכות, תתמקד במדפיים עם נצילות טובה שגם יאפשרו לך להתקדם בשלב הבא למגבר קטן אך איכותי.

בשביל הפעמים היחסית נדירות שאתה צריך בום-בום, אולי ישתלם לך להוסיף סאבוופר אקטיבי בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד כמה שאלות שנותרו לי לפני שאני מתנפל על שוק היד שתיים וסליחה על כל החפירות(פעם ראשונה שאני מתעסק בתחום)... החלטתי שאני רוצה מדפיים, לאיזה נתונים אני צריך להתייחס כשאני רואה מודעה ביד שתיים, כלומר כשאני רואה למכירה ואני מסתכל על הנתונים שלו באינטרנט על איזה נתון אני צריך לשים את האצבע שהוא חשוב לי ואיך אני יודע שהרמקול מתאים למחיר הנקוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומגה יצרו מגוון רחב של רמקולים, לעיתים בסדרות מצומצמות, לא תמיד תוכל למצוא מישהו שמכיר את הדגם הספציפי.

אם מדובר במוכר שגר במרחק סביר, שווה לך לדבר איתו בטלפון ואם הוא רציני לקפוץ להאזנת מבחן (עם הרסיבר שלך). בעסקה בסכום כה נמוך אני בד"כ מעדיף לסגור מחיר עוד בטלפון על מנת לחסוך אי נעימות ונסיעה לשווא (בסגנון של "אם ימצא חן בעיני אני מוכן לשלם X ש"ח - לוקח?").

אני חושב שבעבר אנטולי פרסם כאן התייחסות לרכישת ציוד משומש, אולם גם אם לא תמצא את הרשימה ההיא יש כמה דברים שצריך לשים לב אליהם -

רפידות גומי מפוררות בשולי הקונוסים

סימני לחות/רטיבות/ריקבון על המארז והדרייברים

חורים על פני הדרייברים

בהאזנת מבחן תאזין לשני הרמקולים ביחד ולכל אחד לחוד. במגבלות הסבלנות של המארח נסה מגוון סגנונות שיבחנו את כל טווח התדרים.

תשתדל להאזין למוזיקה ממקור איכותי ככל הניתן.

אם המוכר מסרב להאזנת מבחן תעבור למודעה הבאה, בכל רגע נתון עומדים למכירה כמה וכמה אחרים שיתאימו לצרכיך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד כמה שאלות שנותרו לי לפני שאני מתנפל על שוק היד שתיים וסליחה על כל החפירות(פעם ראשונה שאני מתעסק בתחום)... החלטתי שאני רוצה מדפיים, לאיזה נתונים אני צריך להתייחס כשאני רואה מודעה ביד שתיים, כלומר כשאני רואה רמקול למכירה ואני מסתכל על הנתונים שלו באינטרנט על איזה נתון אני צריך לשים את האצבע שהוא חשוב לי ואיך אני יודע שהרמקול מתאים למחיר הנקוב?

מזל שיש מדור מדריכים:

http://hwzone.co.il/articles/audio_guide

http://hwzone.co.il/guides/?item=137654&section=2

תעשה חיפשו בפורום לגבי הדמגים של אומגה-אודיו ותמצא יותר מידע ממה שאתה אולי חושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...