מבקש חוות דעת + מפרט עד 5000 לעריכת תמונות, ללא מסך - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש חוות דעת + מפרט עד 5000 לעריכת תמונות, ללא מסך

ShowstoppeR

Recommended Posts

אני כרגע נמצא בהתלבטות אם שווה לנסות לשדרג את המפרט הקיים או לבנות מחשב חדש מ 0 ולהשאיר את הקודם לשימושים כלליים.

היעד: ביצועים טובים בפוטושופ בעבודה עם קבצי תמונות גדולים (עד 2GB)

המפרט הנוכחי:

• לוח: GA-P35-DS3
  • מעבד: Q9505
  • זכרון: 6GB DDRII 800
  • כ.מסך: 9800GT 1GB
  • קשיח: Caviar Black 1TB

אם ללכת על מחשב חדש, אז לפי השאלון המצורף

1. מה התקציב המקסימאלי? 5000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנסות לחסוך אבל לא על חשבון הביצועים

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? להשתדל לא לחרוג

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?עריכת תמונות

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). בעיקר פוטושופ ו לייטרום. שימוש כבד)

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).1920X1200. עבודה על 2 מסכים

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. אין צורך בציוד היקפי

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? ספק כוח, מסך

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 5-6

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבה בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא. גר ברחובות

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). 16GB זיכרון, קשיח SSD של 250GB, USB3, 2 קשיחים נוספים של 1TB בתצורת RAID 1. רצוי ESATA ולפחות 6 יציאות SATA להרחבת בעתיד.

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? בעיקר הרחבת אם יתאפשר

ישנה אפשרות להשתמש בכרטיס מסך מהמפרט הנוכחי, יש לי כרטיס גיבוי למחשב הישן. כמו כן יש לי חדש בקופסה של קורסייר של 550W.

אני רוצה להוסיף ולהדגיש. יציבות המערכת מאוד חשובה במקרה הזה.

בנוסף לכל זה, אשמח להמלצה על KVM ל 2 מחשבים עם יציאות DVI ותמיכה ב 2 מסכים (אם יש חיה כזאת)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרישות שלך מבחינת התקני אכסון מכבידות מאד על התקציב. זוג קשיחים של 1TB עולים יחדיו כ1000 ש"ח. וSSD בנפח של 256GB (בערך) עולה כ1200-1300 ש"ח מה שאומר שכ2200 ש"ח מהתקציב נעלמים להם רק על זה. ניתן - אבל לא כדאי. SSDים עדיין יקרים כרגע, למעשה רק בחודשים האחרונים כונני SSD בנפח ~128GB הגיעו למחירים סבירים.

לגבי לוח האם, רוב הלוחות, בין אם הם לוחות H67 / H77 / Z68 / Z77 כוללים 6 מחברי SATA, כאשר בחלקם אחד מהם מוחלפת בESATA ו/או mSATA. ברגע שאתה דורש יותר מ6 אתה מחפש לוח עם בקר נוסף שהוסף ע"י היצרן הספציפי וזה בדרך כלל בלוחות היקרים יותר - מה ששוב מכביד על התקציב. לכן בהחלט שווה להישאר במסגרת ה6 כניסות כולל.

בהתבסס על הספק הקיים שלך:

LG GH24 GH24NS90 SATA x 24

Kit 16GB (8GBx2) DDR3 1333Mhz CL9

Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev 2

Intel i7 2600

TwinTech GeForce GTS450 1GB GDDR5

הרכבה

Westren Digital 1TB 32MB Sata3 7200rpm Caviar BlueX2

Sandisk SSD SDSSDX-120G-G25 Extreme 120GB או M4 Sata3 128GB

NZXT Source 210 Black / או משהו שווה ערך.

MSI P67A-C43 / לוחות P67 / H67 אחרים יהיו טובים באותה מידה אם הם כוללים את אותו מספר מחברי הSATA וUSB3,SATA3. הדגש פה יהיה על יחס עלות / תועלת.

סה"כ מחיר כ:5000 ש"ח

מתקבלת מערכת עם SSD למערכת הפעלה בנפח 120GB, עם RAID 1 כמו שנתבקש, מעבד I7 + זיכרון בנפח 16GB שניתן להרחבה + כ.מסך תומך , מארז מרווח עם מקום להרבה קשיחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה

בהתבסס על ההמלצה שלך, בניתי מפרט דומה עם שינויים קלים ואופציה להרחבה בהמשך. אשמח לחוות דעת

GA-P67A-UD4-B3

Intel I7 2600

Corsair Vengeance 2x8GB 1600

Gigabyte GTS450 1GB GDDR5

Crucial M4 128GB SSD SATA III

Caviar Black 1TB SATA III

LG -RW

Antec Eleven Hundred Case

המפרט הורכב ב KSP, עלות כוללת 2425ש"ח (כן התגמשתי קצת)

שמתי דגש על זיכרון קצת יותר מהיר.

הלכתי על לוח של שעונה על הצרכים שלי ומקבל אחלה ביקורות

וויתרתי על מערך RAID בשלב הזה, אוסיף עוד כונן בהמשך

אני יודע שאמרתי שאני לא מתכוון לבצע OC, עם זאת כמו שאומרים never say never, לכן ההתלבטות שלי אם להישאר עם המפרט הקיים או להוסיף כמה עשרות שקלים ולקחת 2600K

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...