מעוניין להתקין לינוקס - התלבטות ומספר שאלות - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין להתקין לינוקס - התלבטות ומספר שאלות

Recommended Posts

כמו שאמרו מעליי פשוט תנסה ותמשיך לנסות את המערכות. סוסה היא אחת מאלה שהייתי ממליץ לנסות

הדסקטופ הוא בחירה אישית ויש לך לא רק KDE ו GNOME אלא גם UNITY, LXDE, והרבה דסקטופים אחרים - כולל כאלה שמאוד שונים ממה שחשבת על דסקטופ. אני למשל משתמש אם KDE הוא נראה לי הכי טוב מכולם. אבל יכול להיות שיהיו לך בחירות אחרות

ניתן להתקין כל דסקטופ בכל מערכת - אתה יכול להתקין כמה דסקטופים ולבחור ביניהם בתפריט של ה LOG IN. ניתן להריץ תוכנות מאחד בתוך השני ללא בעיה

לינוקס צריך מחיצות משלו שמפורמטות במערכות קבצים משלו - כמו ext2/3/4 ו swap. אלה מערכות קבצים שוינדוס לא מכיר ולא מזהה כך שלא תוכל ליצור את המחיצות האלה מוינדוס. פשוט תשאיר מקום פנוי בכונן שלא מנוצל על ידיי מחיצות בכלל

תנסה קודם WINE, יכול להיות שהוא יעבוד ויכול להיות שלא. אם VMWARE עושה בעיות תנסה VBOX וההיפך, ואם יש לך אפשרות לנסות גרסאות שונות של וינדוס תנסה את זה

כל הדברים למיניהם - מנהל ההתקנות שבתוך המערכת. קורים מצבים שבהם אתה צריך להוריד ולהתקין דברים ידנית אבל הם נדירים ביותר - לפניי שאתה חושב שהגעת למצב כזה, תחפש אם יש דרך "נורמלית" לעשות את זה ותחפש בגוגל אם יש המלצות אחרות. בדרך כלל המקס' שיהיה זה להוריד קובץ מ ולהריץ אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולכם על המידע.

אכן התקנתי סוזה אתמול, ולמעט מעט קשיים התחלתיים דיי נכנסתי לזה.

לאחר שהוספתי את המאגר של נבידיה למנהל חבילות, בעדכון שעשיתי ישירות נוסף לי הדרייבר של הכרטיס מסך והותקן בעצמו.

לפניו היה לי את ה novueu (+-, לא סגור איך לאיית..).

מרגע שהנבידיה הותקן, יכולת השליטה שלי בבהירות אבדה לחלוטין.

האם יש דרך לסדר זאת?

חשוב לי לציין שלא באמת אכפת לי מי מהם מותקן (הקנייני או הלא קנייני) העיקר שיעבוד כמו שצריך ושלא תהיה זליגת סוללה בעקבות דרייבר לא טוב.

ואפרופו סוללה...מרגע שאני מנתק את המחשב מהחשמל, תוך כפחות מדקה הסוללה צונחת מ 100% ל-50% ומשם כרגיל. בווינדוס היא תקינה ושורדת שעה.

ובעיה נוספת שחוויתי מוקדם יותר הבוקר - לפתע הכל קפא למעט העכבר. לא ידעתי ממש מה לעשות וביצעתי ריסט ברוטאלי..מה אפשר לעשות להבא? צירופי מקשים למצב חירום כמו CTRL+ALT+DEL בווינדוס?

ודבר אחרון - וירטואלבוקס..התקנתי, שמתי בתוכו ושם התקנתי אופיס 2007 והכל עובד מעולה. זה רץ חלק ומהר. הדבקתי לאחד הדסקטופים וזהו...מוכן לפעולה. מה שקיוויתי שיהיה שם ולא מצאתי בינתיים זו שקיפות כלשהי בין לינוקס לווירטואלבוקס, בדומה למה שמתרחש במקינטוש עם פרללס. במקינטוש מתעדכן תפריט ה Open with ומכיל גם אפליקציות ישירות מ (לצורך העניין), כך אפשר לעשות בתוך מקינטוש כפתור ימני לקובץ וורד ולפתוח ישר את אקספי ומשם את הוורד שישר יציג את הקובץ. פה אין אפשרות אפילו לגרור קובץ וורד מלינוקס לוורד של אקספי. צריך ממש ללכת באקספי ולעשות פתח קובץ ... ואז. האם יש משהו לטפל בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיות והקפיאות יכולות להיות קשורות לדרייבר של הכרטיס מסך

אתה יכול לנסות לחזור ל Nouveau - הוא לא בהכרח יגמור את הסוללה או לא יעבוד - יש כרטיסי מסך שהוא תומך בהם בצורה מלאה וללא תקלות כמו של הדרייבר של , יש כאלה שלא

מה שקפא זה התצוגה, כנראה בגלל הדרייבר של . בתור התחלה תנסה לבטל אפקטים בדסקטופ תראה אם זה קשור

כמה מקשי חירום :

מנהל משימות (ב KDE לפחות) - Ctrl Esc - לא יעבוד במצב של תצוגה תקועה

סגירת חלון תקוע - Ctrl Alt Esc ואז קליק על החלון - לא יעבוד במצב של תצוגה תקועה

מעבר לקונסול - Alt Ctrl F1-F6, חזרה לדסקטופ Alt Ctrl F7 או F8

בקונסול אתה יכול להתחבר כ root והסיסמה של root ולהריץ הוראות :

כיבוי - init 0

ריסט - init 6

סגירת הדסקטופ - killall X

הוצאה בטוחה של וכו אם הדסקטופ נתקע - רשימת התקנים מחוברים mount ואז umount לפי איך שהוא מופיע ברשימה - למשל umount /dev/sdb. רצוי לעשות אחריי killall X (ואת killall X לא בזמן שיש כתיבה אחרת אתה תאבד את הקובץ)

לחלק מהמערכות וירטואליזציה יש guest aditions - תתקין אותם במערכת שבתוך ה virtual box יכול להיות שתקבל משהוא מהאפשרויות האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...