מזה HyperCube? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מזה HyperCube?

ClubCaliber

Recommended Posts

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא בטוח שהבנת לחלוטין (או שאני לא הבנתי את השאלה שלך)

אמנם הזמן הוא המימד הרביעי, אבל כשמדברים על היפרקיוב הזמן הוא לא אחד מהמימדים שלה! ההיפרקיוב היא גוף בארבעה מימדים מרחביים, בעוד שהזמן לא נחשב כמימד מרחבי (לפחות על פי רוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההסבר של tomB בהחלט מצויין ואין לי מה להוסיף, מלבד תוספת קטנה לגבי אחת ההערות האחרונות - אלגברה לינראית - מבחוץ נראה מקצוע מגניב לחלוטין - מימדים, מרחבים, מטריצות, וקטורים.. מה צריך עוד בחיים. מבפנים - הרים על גבי הרים של תיאוריה על חומר מאוד מופשט ברובו כשהכול מובא פורמאלית להחליא - בהחלט לא מומלץ

I second that.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזמן

מדובר כאן על 4 מימדים מרחביים(לא הזמן)

לדעת פיזיקאים רבים היקום שלנו מורכב מ11 מימדים שנקראים מימדים מקופלים

אנחנו לא יכולים ליראות אותם אבל הפיזיקאים הגיעו לכך שיש 11 לפי ניסויים ותאוריות מתמטיות מתקדמות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון אפשר לחשב באלגברה לינארית וקטורים בעלי n מימדים,

אי אפשר לצייר או לדמיין את זה, אבל זה קיים ומחשבים אותם כמו כל וקטור.

באלגברה לינארית אין זמן, הכל דיי... איך לומר... לינארי ומשעמם... החומר דיי פשוט אבל טכני עד שהוא מסוגל לפוצץ לך את המח משעמום.

אני רק מת כבר לסיים את הקורס הזה.. מזל שאין לינארית 2...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזל שאין לינארית 2...

לא היה לי מזל כמו לך.... עשיתי גם את 2.

אבל נטשתי את לימודי המתמטיקה בזמן, לפני משוואות דיפרנציאליות... או שאולי צריך להגיד מזוועות דפרנציאליות.

לגבי מה שמישהו רשם פה על 11 מימדים -

זו רק אחת מהתאוריות (זו שמתיישבת עם על-מייתרים), יש תאוריה שמדברת על 10 מימדים ואפילו כזו שמדברת על 26 מימדים.

הרעיון ברוב התאוריות האלה שמסביר את העובדה שאנחנו לא רואים את אותם מימדים הוא שרק 4 המימדים שלנו (כולל זמן) הם אלה שיש להם גודל אין סופי, המימדים האחרים "מכורבלים" לגודל שאנחנו לא יכולים למדוד (מתחת לאורך פלאנק) -

לדוגמה, אם ניקח משהו שאפשר לדמיין - דמיינו דף נייר אין סופי ודק מאד שעליו חיות ישויות דו מימדיות - לדף עצמו יש עובי, קטן ככל שיהיה, אבל אותן דמויות שחיות עליו לא יכולות להרגיש את אותו המימד כי הוא קטן מכדי שהן יוכלו למדוד אותו, מה גם שהעיקרון של "עומק" לדף הוא משהו שהוא בלתי נתפס מבחינתן כי הן חיות בעולם בו יש רק אורך ורוחב.(הרעיון הזה לקוח מאיזה ספר, לא זוכר איזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היה לי מזל כמו לך.... עשיתי גם את 2.

אבל נטשתי את לימודי המתמטיקה בזמן, לפני משוואות דיפרנציאליות... או שאולי צריך להגיד מזוועות דפרנציאליות.

משוואות דיפרציאליות אני אלמד...

אני לא זוכר מתי, או בחדוא 2 או בקורס של משוואות דיפרנציאליות, אבל זה בטח לא לינארית

ואני לומד הנדסת מחשבים, לא לקראת תואר במתמטיקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

לדעתי רוב התאוריות האלה טוחנות מים ותאורטיות בכל מובן המילה, סתמיות ולא יתקיימו גם לא במובן כזה שאנו לא יכולים לחוש.

ועוד משהו, cube זה לא הסרט הזה עם הקוביה הענקית הזאת שהחלקים בתוכה כל הזמן מתחלפים במקום שלהם ויש שם כמה אנשים כלואים בפנים, ובסופו של דבר זה מגיע למשהו שהיא מפענחת מספרים בחזקות שלישיות? בחלק הזה כבר איבדתי את עצמי בסרט (טוב נו גם שיחקתי NBA בו זמנית.....), אבל זכור לי כסרט משעמם וגרוע ולא מצדיק את ה 7.3 כוכבים שיש לו ב IMDB, מה שמזכיר לי ללכת ולהצביע "3".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון אפשר לחשב באלגברה לינארית וקטורים בעלי n מימדים,

אי אפשר לצייר או לדמיין את זה, אבל זה קיים ומחשבים אותם כמו כל וקטור.

באלגברה לינארית אין זמן, הכל דיי... איך לומר... לינארי ומשעמם... החומר דיי פשוט אבל טכני עד שהוא מסוגל לפוצץ לך את המח משעמום.

אני רק מת כבר לסיים את הקורס הזה.. מזל שאין לינארית 2...

מה ואיפה אתה לומד? עריכה :לא משנה, ראיתי שענית על זה כבר

אני לומד הנדסת חשמל באת"א, גם לי אין ליניארית 2, אבל זה לא משנה. כי בעקרון הקורס שאני לוקח, אלגברה ליניארית, פשוט משלב את החומר של אלגברה ליניארית 1+2 בסמסטר אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה לומדים ב2

אבל אני יודע שלקורס קוראים לינארית 1.

כרגע אנחנו גמרנו ערכים עצמאיים ווקטורים עצמאיים

עריכה:

כן, עכשיו שאני מסתכל, כם אנחנו גמרנו ליכסון היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו בדיוק עכשיו סיימנו פחות או יותר עם רוב החרא של ליכסון, התחלנו עכשיו מכפלות פנימיות.

בכל אופן אומנם קוראים לזה לינארית 1, אבל זה מכסה הרבה הרבה חומר מעבר (אני יודע למשל שהלינארית 1 של סטודנטים למתמטיקה מקיף הרבה פחות חומר מהלינארית 1 שלנו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי תוכנית בערוץ 8 על התאוריה ה "M".

משהו עם מימד 11 שכל היקומים עוברים דרכו וכוח הכבידה שלנו נוזל לתוכו

והרבה דברים שעושים כאב ראש.

אני רק התחלתי ללמוד טריגו :) (כיתה י', 3 יחידות לא לזלזל בבקשה. :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...