בניית מתאם מsata למולקס - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מתאם מsata למולקס

zionzion

Recommended Posts

היי

קניתי כרטיס מסך חדש אבל אין לי חיבור מולקס כדי לחבר לחיבור מולקס 6 פינים שמגיע עם הכרטיס.

ראיתי שמתאם כמו זה

הוא פשוט חיבור של אותם החוטים אז החלטתי להכין אחד.

השאלה שלי היא איך לדעת מה הסדר?

אני יודע שהצהוב הוא פלוס 12 האדום פלוס 5 והשחורים מינוסים.

זה משנה איזה שחור אני ישים איפה? כי את השאר אני פשוט חותך מהסאטא ויעביר לראש מולקס לפי הצבעים רק השחורים בעייתיים לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס radeon hd 6850 הספק http://www.plugloadsolutions.com/psu_reports/HEWLETT%20PACKARD_HP-3201E0_ECOS%201589_320W_Report.pdf

בפורום כרטיסי מסך אמרו לי שהוא מספיק טוב.

בדקתי בפורום tomshardware וזה מה שאמרו שם http://www.tomshardware.com/forum/333703-28-building-molex-connector-sata-power-connection#t2523068

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק נראה לי די גבולי

החיבור שאתה רוצה הוא לא MOLEX ל SATA (לכונן קשיח) אלא MOLEX ל PCIE 6PIN - כזה :

http://www.gttkc.com/shop/images/molex_pci-e.jpg

איך הוא בנוי :

2 חוטים צהובים מ 2 המולקסים ל 2 הפינות הרחוקות מהפלסטיק שיש בצד של התקע

4 חוטים שחורים מ 2 המולקסים ל 3 החיבורים שקרובים לפלסטיק. באמצעי מגיעים 2 חוטים (1 מכל מולקס), בקצוות 1 בכל חיבור (השני של כל מולקס)

ברוב המתאמים האלה שמים חוט חום במקום אחד מהשחורים אבל עדיין זה אדמה ולא משהוא אחר

כדיי להשתמש איתו אתה מחבר את 2 המולקסים ל 2 צמות _שונות_ שיוצאות מהספק, כך שהמרחק מהספק לחיבור שלך זהה ב 2 הצמות (כדיי שההתנגדות תהיה שווה והזרם יתחלק בצורה שווה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הכבל הזה אני מקבל עם הכרטיס (עם מולקס אחד לא שניים)

הבעיה שלי שאין לי חיבור מולקס בספק אז אני צריך לחתוך ראש של סאטא (הרחב של החשמל) ולחבר ראש של מולקס.

נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראש 1 אלא 2 - ראש 1 לא מעביר מספיק זרם בשביל הכרטיס מסך

ואם כבר, היית יכול לבטל את המולקס לגמרי אלא פשוט לחבר ישירות את הכבל אם החיבור PCIE 6PIN

אבל שוב : הספק הזה נראה לי פשוט חלש מידי לכרטיס מסך. כל הספק 320W, הכרטיס מסך לבד נראה לי 200W, ו 120W זה כבר דיי לא מספיק להפעלת מחשב

עכשו אם יש לך מחשב של יתכן שתהיה לך בעיה אחרת : בחלק מהמחשבים משתמשים אם חיבורים משלהם בין הספק והלוח, ויכול להיות שתצתרך לעשות כאן קומבינות אם תרצה להחליף את הספק (למה בכלל קנית ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי כמה סרטוני אנבוקסינג ובכולם היה רק אחד...

היום אני מקבל אותו אז נדוק...

לחבר ישירות אתה מתכוון בלי הראש מולקס?

בקשר לספק אני מעדיף קודם לנסות בפורום אמרו שבגג המחשב ירבו את עצמו ואז אני יחליף...

וכן מהספק יוצאים מעט חוטים גם הסאטא יוצא מהלוח אם ולא מהספק...

בקשר ללמה המחשב הזה, זה מחשב שקיבלתי בחינם. מחשב חברה סיפור ארוך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשו אתה בבעיה - הלוח לא יכול להעביר כזה זרם לצמה של ה SATA. אם תעמיס אליה כרטיס מסך, כנראה שתשרוף כמה קווים או חיבורים בלחוח או את החוט בין הלוח והספק

כך שתצתרך לבדוק איזה חוט בלוח שייך לאיזה מסילה, ולהחליף את הספק תוך כדיי שאתה מעביר את החיבורים מהספק הישן לחדש כדיי שיתאים בכלל למחשב

שאלה הבאה : האם המארז מספיק מאוורר בשביל כרטיס מסך כזה ? האוורור ברוב מחשבי (ומחשבי חברה בכלל) שראיתי הוא גבולי אפילו בשביל החומרה המקורית שלהמחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאות אז זה לא יפעל ככה?

האם אני צריך לפתוח את הספק בשבח מה שהסברת?

מבחינת אוורור הכרטיס מגיע עם מאוורר ויש במארז עוד שניים מובנים ואחד שהוספנו.

האם בשביל פתרון זמני אני יכול לחבר ספק נפרד מחוץ למחשב ולחבר אותו רק לכרטיס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין וודאות, אבל יש סיכוי גדול לשרוף את הלוח. הצמה של ה SATA יוצאת מהלוח ולא מהספק, הלוח הולך להעביר את הזרם לכרטיס מסך. הוא מתוכנן להעביר משהוא כמו 1.5A ל 2 כוננים קשיחים אבל הוא לא יכול להעביר 10-15A לכרטיס מסך

אני הייתי מחליף את הספק. עכשו הבעיה היא של יש את כל החיבורים שלהם ואפילו הצבעים של החוטים לא סטנדרטיים (ואל תהיה בטוח שיש אפילו סדר כלשהוא - הם יכולים בכיף לשים צבעים של חוטים שיש בספק רגיל לדברים אחרים, להשתמש אם חוטים באותו צבע ל 2 מתחים שונים וכו), וגם אם נניח שמצאת איזה חוט לחבר לאיזה חוט (מה שניתן לעשות אם פירוק של הספק המקורי ובדיקה מה הולך לאיפה + מדידת מתחים כשהמחשב עובד), יתכן גם שה PG ו P_ON בספק שלהם עובדים שונה מספק רגיל או שיש להם חוט בקרה נוסף שצריך לעשות איתו משהוא וכו

לפתרון זמני ואוליי אפילו קבוע כן - תחבר מפסק בין שחור וירוק בספק השני ותדליק אותו ביחד אם הדלקה של יתר המחשב. בהמשך, במקום המפסק תוכל לשים ממסר שעובד מ 12V מהספק המקורי (אותו תחבר מהצמה של ה SATA) ומחבר שחור וירוק בספק השני אוטומטית כשהמחשב נדלק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי,

אני לוקח ספק נוסף ומחבר אותו לחשמל.

את החיבור לכריס מסך אני לוקח ממנו ומחבר.

עכשיו בשביל שהוא ידלק ביחד עם המחשב השני אני לוקח את הצהוב מהסאטא (12v) ומחבר לאן בספק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HD6850 לוקח 118W במקס', הספק הזה נותן 26 אמפר במקס' ב12V

לא בטוח שאפשר להתקין שם ספק ATX מבחינת הברגות..

אתה יכול להעלות תמונה של כל החוטים שיוצאים מהספק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשלב זה אתה לא מחבר כלום בין הספקים. פשוט מחבר מפסק בין ירוק ושחור בספק השני ומדליק/מכבה אותו ביחד אם כל המחשב ידנית

כרטיס מסך שלוקח 118W זה 10A. אני לא חושב שהחיבור מהלוח / הקו בלוח שמעביר את הזרם יחזיק 10A

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רובי לצערי תמונה אני יוכל לעלות רק יותר מאוחר...

כרגע הספק השני פשוט מונח על המחשב.

וכשאני מדליק את המחשב אני מחבר אותו לחשמל ונכון לעכשיו הכל פועל.

האם יש לי איך לדעת שבאמת הלוח אם לא יכול להעביר את זה? בדיקה או לחפש במדריך?

ובקשר לכרטיס, המאוורר שלו גם ככה מסתובב כשהוא לא מחובר, איך אני יכול לוודא שבאמת הכל טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שהלוח לא מעביר את הזרם וניתן לבדוק את זה. הוא יעביר את הזרם לכמה זמן ואז משהוא יישרף

אין לך ממש דרך לבדוק ובמיוחד אם זה כרטיס שעובד גם ללא הספק השני

יש דבר נוסף שאתה יכול לעשות כדיי למנוע שימוש ב 2 ספקים והוא לחתוך את המתאם 6PIN לתוך החוטים של הספק הקיים, שהולכים מהספק ללוח ולא מהלוח לצמה של ה SATA. אבל תצתרך לוודא איזה מהחוטים מעבירים 12V ואיזה אדמה, וכמה ניתן להעמיס אל כל חוט (שיכול להיות שכבר מחזיק את המעבד ודברים אחרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...