המלצה לרכישה קבוצתית של כונן SSD - עמוד 26 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לרכישה קבוצתית של כונן SSD

sashakrik

Recommended Posts

נרשמתי, ביקשתי משלוח בדואר רשום בטופס וקיבלתי מייל על אישור ההשתתפות במכירה הקבוצתית.

האם צריך היה להתקשר למישהו להסדרת המשלוח?

האם צריך היה לבקש סניף ספציפי של אייבורי למרות שאני רוצה משלוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 629
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה מצטט כאן כעובדה דיעה ש-90% מהאנשים לא יסכימו איתה.

ראשית - לא ציטטתי דבר אלא הבעתי את דעתי מניסיוני שככל הנראה מקיף משל מרבית הרוכשים כאן (לפחות בעניין הזה).

אני מזמין כל אחד לעשות מבחן"עיוור" על שתי מערכות דומות (מלבד ה-SSD) בשימושים נפוצים ואני מבטיח לך שברוב המכריע של המקרים אנשים לא ידעו להבדיל בין המערכות וגם ההבדלים שיהיו יהיו כמעט לא מורגשים או זניחים למדי.

אבל זה דיון שחורג מתחום הת'רד וחבל להמשיך אותו כאן - חפשו את ההודעות (הרבות) שלי בנושא לפרטים נוספים ותמשיכות את זה שם אם מעניין אותכם להמשיך לדון בעניין.

בשביל הספורט שבעניין, אני מזמין את כל הרוכשים כאן לפפתוח דיון נפרד עם טבלה השוואתית בין ה-HDD הקודם (בהנחה שהוא תקין ועדכני) לבין ה- החדש בשימושים יומיומיים נפוצים ולנסות להעריך היכן וכמה בפועל שיפר ה- את חוויית השימוש בצורה אמפירית ומדידה.

רק לשם הבהרה, אם אתם עושים BOOT פעם בשבוע וה- חסך לכם דקה ורבע - זה "שיפור" זניח שלא נאמר אפסי עד חסר משמעות (לדעתי לפחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TMPSUR

אני עשיתי תשינוי מHDD לSSD ואני חייב להגיד שהשינוי הוא ענקי ! ההבדל הכי גדול הוא כמובן בעלייה של הוינדוס אך השינוי הוא ניכר בכל דבר אחר שאתה עושה במחשב, ויש לי מחשב חזק ככה שחומרה אינה החלק המגביל.

אפשר לראות איך המחשב פועל חלק גם כאשר ממזערים או סוגרים משחקים ולא צריך לחכות כמה שניות טובות עד שהמחשב יגיב,

איך שכל פעולה שאתה עושה היא פשוט זורמת חלק ואין שום סימן של איטיות או איזה שעון חול שמאט אותך וגם שאתה עושה מיליון ואחת פעולות קריאה וכתיבה שונות עדיין המחשב אינו נתקע או מאט.

דבר נוסף שאינו רציני אך בהחלט מוסיף זה השקט, הכונן 7200 הישן שלי היה מרעיש כמו טרקטור ומאז ההחלפה לSSD כל הזמן שאיני קורא קבצים ממנו המחשב כמעט חרישי לגמרי.

ואני עוד נקרא פחות מן המשתמש הממוצע, אז לפי דעתי השדרוג לSSD בהחלט שווה את זה ובמחיר של הההנחה זה בהחלט הזמן הנכונה לעשות את המעבר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TMPSUR

שכחת שיש גם כאלה שקונים את הSSD בשביל המחשב הנייד, ובלעדיו זה מתחיל לשגע כל הדלקה/כיבוי וזמינות קבצי מערכת (לא מדבר על היברנייט).

אותי אישית זה התחיל לתסכל...

וגם הרעש היחיד שאני שומע מהמחשב הנייד זה של הכונן הקשיח, כך יש לי הרגשה שזה יהיה משהו שיעזור פלאים למחשב שלי (ובאתחלה עוד רציתי להוסיף זיכרון , כי חשבתי שזה יעזור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עשיתי תשינוי מHDD לSSD ואני חייב להגיד שהשינוי הוא ענקי ! ההבדל הכי גדול הוא כמובן בעלייה של הוינדוס אך השינוי הוא ניכר בכל דבר אחר שאתה עושה במחשב, ויש לי מחשב חזק ככה שחומרה אינה החלק המגביל.

עם איזה SATA אתה עובד..2 או 3?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עופר - רוב הסיכויים שזה בעיקר בגלל שפירמטת את המחשב ולראיה, ממזמן כבר אין שעוני חול במערכות עדכניות... ;)

אבל זה דיון שחורג מתחום הת'רד וחבל להמשיך אותו כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עופר - רוב הסיכויים שזה בעיקר בגלל שפירמטת את המחשב ולראיה, ממזמן כבר אין שעוני חול במערכות עדכניות... ;)

שתי ההשוואות הינן על מערכת נקייה לגמרי, אני הייתי חייב להחליף לשתיהם תוינדוס כי הויסטה שלי לא תומך בDX11.

וזה נבדק על שתי שוננים ובשתיהם זאת היתה התקנה נקייה של וינדוס,היה רק וינדוס 7 וBF3 על הכונן.

@מתן, אני עובד עם SATA 2 אז יש קצת איבוד ביצועיים אבל לא משהו מורגש בכלל. הכונן עדיין עובד כמו טיל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתן, אני עובד עם SATA 2 אז יש קצת איבוד ביצועיים אבל לא משהו מורגש בכלל. הכונן עדיין עובד כמו טיל!

יופי זה מה שרציתי לשמוע..גם לי יש רק SATA2.

מנהלי האתר כולנו מחקים למדריך אופטמיזצייה ל- SSD! רק היום קניתי סטיק של 4G (סה"כ יש לי 8G עכשיו) כי מישו זרק פה שצריך הרבה כדי לא להרוס את ה- ...עדיף עכשיו לפני שיגיעו הכוננים.

דבר נוסף..קבוצתית לטלוויזיות. שוק עם הרבה תחרות..אני בעד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עד לכך שהשינוי מהותי. היכן מהותי? בעיקר בזמני טעינה - בין אם זה מערכת ההפעלה או תוכנות כמו , אקליפס וכדומה.

שאלה לי לאנשים: היכן אתם חשים איטיות במחשב עם HDD ומצפים להאצה עם SSD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוואי שוואי יא בינתי

לא מבין ערבית שכתובה בעברית ;D אבל מבין מיזה שמדריך כזה בתכנון.

אני עד לכך שהשינוי מהותי. היכן מהותי? בעיקר בזמני טעינה - בין אם זה מערכת ההפעלה או תוכנות כמו פוטושופ, אקליפס וכדומה.

שאלה לי לאנשים: היכן אתם חשים איטיות במחשב עם HDD ומצפים להאצה עם SSD?

השיפור הגדול ביותר לו אני מצפה הוא כזה:

אני הולך להפנות את ההורדות מתוכנת היוטורנט ל- ואחרי שיירדו אני ייפתח את ה- RAR (יורד כאוסף RAR) למכאני שלי. היום אני פותח את ה- RAR מהמכני לתוך המכאני.ץאני מוריד קבצים של 20G וזה לוקח לי 6 דקות בערך..בזמן הזה המחשב מושבת כמובן ויש כמה הורדות ביום. מצפה שהזמן ירד לדקה שניים. דבר נוסף הוא בהקלטת קבצי IMAGE שיהיו מה למכאני. זה הולך לשחוק את ה- ומלא כתיבות ומחיקות ביום אבל הבנתי שהכונן אמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר סיכמנו שזה לא המקום אבל לא יכולתי להתאפק...

* ב-RAR צוואר הבקבוק הוא המעבד ולא הדיסק הקשיח ולכן לא יעזור כאן.

אם אתה פותח לאותו כונן זה אומר גם שתי כתיבות לאותה מדיה - מה שלוקח הרבה יותר זמן.

גם אם תעתיק מ-HDD אחד לאחד אחר תראה שיפור משמעותי בלי קשר ל-.

* אותו דבר לגבי IMAGE אם הבנתי נכון על מה מדובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

סבבה אני יודע שבהתעסקות בין ל- HDD צוואר הבקבוק הוא המכאני (מעבד אין לי בעייה, יש לי 4 ליבות חזק)..אבל כמו שאתה אומר אפילו הפרדה בין שני מכאנים היא טובה כדי למנוע קריאה וכתיבה לאותו כונן..אז גם פה יש הפרדה בין כוננים כך שמבחינתי השיפור יהיה מיידי בעניין הזה. חוץ מיזה מישו אמר פה שרק בגלל שהוא התקין את 7ZIP על ה- , הוא ראה שיפור של 100% בפתיחת קבצים מאותו לאותו HDD (ז"א בלי הפרדת כוננים)..נשמע מופרך אבל אולי.

מעבר לזה אני מתקין עליו WIN של הכרטיס מסך (AMD)..כל אלו לוקח להם זמן להיטען היום מהמכני שלי (סמסונג F3) וגם פה יהיה שיפור לו אני מצפה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...