האם זה משנה אם הדיסק און קי הוא FAT32 או NTFS? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם זה משנה אם הדיסק און קי הוא FAT32 או NTFS?

ofir2000

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משנה - כן. אלה שתי מערכות קבצים שונות.

על קצה המזלג: ל- FAT32 "תאימות" רחבה יותר מכיוון שגם לינוקס, גם מק וגם תומכים בה. NTFS היא -ית.

החיסרון העיקרי של FAT32 הוא שלא ניתן ליצור\להעתיק קבצים הגדולים מ 4GB, מה שניתן לעשות עם NTFS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לינוקס מודרני יודע לעשות mount לNTFS. בMAC זה עדיין יכול להיות בעייתי פה ושם.

רוב מכשירי הוידאו / טלוויזיה הוותיקים יותר לא יודעים לקרוא NTFS, בחדשים אין בעיה.

וואו - לא הבנתי כלום. מה זה לעשות mount? למה לדבר על לינוקס? בוא נדבר על וינדוס 7. מה זה mac? מה קשור עכשיו מכשירי וידאו? בעידן של היום מישהו עוד מחזיק חיה שכזו? ומה הקשר בין מכשיר לדיסק און קי? ממתי לוידאו יש חיבור לדיסק און קי?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דמיין את זה: נגיד שיש לך רדיו ברכב, עם כניסת USB. למה? כי אף אחד לא באמת משתמש בדיסקים, ובטח לא בקלטות, אז אפשר להכניס USB שינגן לך קבצי מהדיסק און קי.

עד כאן הכל טוב ויפה, עד שאתה מחבר את הקונקי שלך, והוא לא קורא אותו. למה? כי מסתבר שהמכשיר לא יודע לקרוא NTFS.

כנ"ל יש גם טלויזיות וסטרימרים שיודעים לנגן וידאו מתוך כונן , ראוטרים שאפשר לחבר אליהם כונן שישותף ברשת, וכדומה עוד כל מיני מכשירים שיכולים לעשות שימוש בקונקי שלך בדרך זו או אחרת. רוב המכשירים האלה, אם הם לא חדשים מדי (ולפעמים גם אם כן), לא ידעו לקרוא מNTFS.

כמובן שיכול להיות שאתה לא משתמש באף אחד מהמכשירים הנ"ל, ואולי גם אין לך כוונה להשתמש באחד כזה, אבל זה עדיין דבר שכדאי לדעת בשביל היום שבו תנסה וזה לא יעבוד, שתבין למה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה אם זה כונן או דיסק או קי.

כדי להפוך אותו מ-fat32 ל-ntfs חבר אותו למחשב, כנס למחשב שלי ותלחץ קליק ימני על האייקון שלו.

תלחץ על format ובתפריט של מערכת קבצים תבחר ntfs.

כמובן שכל המידע בדיסק ימחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דמיין את זה: נגיד שיש לך רדיו ברכב, עם כניסת USB. למה? כי אף אחד לא באמת משתמש בדיסקים, ובטח לא בקלטות, אז אפשר להכניס USB שינגן לך קבצי מהדיסק און קי.

עד כאן הכל טוב ויפה, עד שאתה מחבר את הקונקי שלך, והוא לא קורא אותו. למה? כי מסתבר שהמכשיר לא יודע לקרוא NTFS.

כנ"ל יש גם טלויזיות וסטרימרים שיודעים לנגן וידאו מתוך כונן , ראוטרים שאפשר לחבר אליהם כונן שישותף ברשת, וכדומה עוד כל מיני מכשירים שיכולים לעשות שימוש בקונקי שלך בדרך זו או אחרת. רוב המכשירים האלה, אם הם לא חדשים מדי (ולפעמים גם אם כן), לא ידעו לקרוא מNTFS.

כמובן שיכול להיות שאתה לא משתמש באף אחד מהמכשירים הנ"ל, ואולי גם אין לך כוונה להשתמש באחד כזה, אבל זה עדיין דבר שכדאי לדעת בשביל היום שבו תנסה וזה לא יעבוד, שתבין למה.

yonizaf- החכמתי רבות מדבריך. תודה רבה גבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה אם זה כונן או דיסק או קי.

כדי להפוך אותו מ-fat32 ל-ntfs חבר אותו למחשב, כנס למחשב שלי ותלחץ קליק ימני על האייקון שלו.

תלחץ על format ובתפריט של מערכת קבצים תבחר ntfs.

כמובן שכל המידע בדיסק ימחק.

יאיר - עשיתי מה שאמרת אבל בבחירה הוא לא נותן לי לבחור בין FAT32 לבין NTFS אלא הוא נותן לי רק אופציה אחת שהיא FAT32 כפי שאתה רואה בתמונה הבאה:

http://www.up2me.co.il/v.php?file=14142112.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להפוך ל NTFS ללא פירמוט עם פקודת convert בשורת הפקודה.

Sere - האם אתה מדבר על הפקודה הבאה?

Convert X: FS:NTFS

כאשר X הוא השם של הכונן

והאם אני יכול לעשות זאת ללא איבוד הנתונים בדיסק און קי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...